mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 02:45:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: kliker  (Prebrano 82503 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #375 : petek, 15.09.2006 : 08:40:55 »

V KD Krim je predavanje tudi danes ob 18:30. Na tem predavanju sem bila lani in je res super, ker vse pokažejo na psih. Najprej so na mladičku, ki še nikoli ni videl oz. slišal klikerja pokazali, kako je treba naučit svoje pse. Takrat sem že uporabljala kliker in nekih novih stvari nisem izvedela, ker je predavanje bolj namenjeno tistim, ki klikerja še ne uporabljajo.
Angseter: Ali lahko prosim malo več poveš o tisti drugi pozornosti.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #376 : petek, 15.09.2006 : 09:12:30 »

Ja mene tudi to o pozornosti zanima Cheesy
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #377 : petek, 15.09.2006 : 09:41:08 »

Nabavite si kako video kaseto ali DVD iz tujine ker nekaj le-teh je zelo zanimivih in vrednih ogleda, delajo z različnimi psi, različnih starosti + druge živali: konj, riba, mačka..

Imate pa ponekod tudi možnost, da si takoj po plačilu downloadate na svoj PC celoten video ali posamezno lekcijo, ki vas zanima.

Na zadnjem videu, ki sem si ga privoščila, npr. navaja inštruktorica svojo psicko na čudne pojave tako, da se sprehodi s psičko po travniku, kjer je predhodno namestila tisto popularno masko iz grozljivke Scream. Haha, sej bi jo tudi jaz odkurila v rikverc, če bi jo zagledala sredi gozda... Grin

Ali pa prizor, ko drži vaditeljica v rokah veliko tablo z napisom ATTENTION, istočasno pa jo trije psi nepremično gledajo v obraz..  Smiley Nasploh so mi take kreativne domislice pri ucenju psov zelo vsec.. Cheesy
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #378 : petek, 15.09.2006 : 10:20:17 »

Standardni način je iz osnovnega položaja: pes sedi s plečko ob naši levi nogi in gleda okrog na začetku... Ko pogleda - klik.
To se stopnjuje. Pol se narediš kot da greš naprej in pes mora gledat... Ko to dela probaš naredit korak, pes gre s tabo in te gleda... Postopoma stopnjuješ. To je čisto navadna metoda. S klikerjem ali brez.

Druga varianta pa je, da ti pes (bilo kje je) sledi s pogledom. Ni važen osnovni (prisilni) položaj. Pač pes te samo gleda v oči, ti na začetku samo stojiš, pol se malo prestopaš, kasneje narediš kak korak... Pes naj te nebi samo gledal, ampak ti tudi sledil. Brez kakih povelj.
Kot nekaka igrica sledi mi.
Zdaj ko malo vadim vadim oboje. Škodit ne more verjetno Wink

Vidim pa, da ji prva metoda ni tako všeč, ampak ji postaja in mi je glede na trenutno stanje boljši pristop in se ji je pozornost lepo popravlja, s tem, da lepo postopoma podaljšujem čas trajanja vaje, da si prisluži nagrado.
Lažje mi je, ker pes že ve kaj se od nje pričakuje, samo ne da se ji, ker ji prej ni bilo treba kar nekaj časa  Roll Eyes pa verjetno je še malo pubertete zraven...

Druga metoda je dosti hitrejša na sploh in po moje da boljše rezultate. Malo kombiniram, da je pač bolj zanimivo.
Ker ob tem sledenju pogledu, lahko psa komot pripelješ v idealni položaj za poleg. Ker če zaostaja te ne more več gledat v oči, če pa prehiteva, se mora spremeniti v sovo  Tongue
Pes, ki zaostaja ali prehiteva te NE gleda takrat...
Če bi gledal in bil skoncentriran nate bi se k večjemu malo odaljil v stran, kar se pač mimo grede korigira... in ostale vaje naknado vpelješ.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #379 : petek, 15.09.2006 : 12:27:23 »

Hvala. Tole drugo metodo bo treba probat.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #380 : petek, 15.09.2006 : 12:34:06 »

Hvala za razlago, tudi mi bomo probali Cheesy

(ps. a tudi pri vas se kar puberteta seka Roll Eyes)
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #381 : petek, 15.09.2006 : 12:54:30 »

Se mi zdi da malo še ali pa je to kakšen ponoven val v manj hudi obliki Wink Roll Eyes
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #382 : petek, 15.09.2006 : 13:21:47 »

flufi: mislim, da je v zivo vseeno boljse. Ce ne drugo, lahko kaj vprasas...
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #383 : petek, 15.09.2006 : 14:04:29 »

Seveda tudi v živo mora biti.

Vendar pa velikokrat rabiš čim več načinov za učenje željenega vedenja in pridejo prav tuje izkušnje, znanja, načini dela.
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #384 : petek, 15.09.2006 : 21:16:09 »

na predavanje o klikerju na žalost nisem mogla......vendar mi je prijateljica sporočila da je tudi v ponedeljek nekje predavanje....no po vsej verjetnosti bom šla tja!!!!
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #385 : petek, 15.09.2006 : 21:43:28 »

Tudi jaz na žalost danes nisem mogla iti. Vendar če se ne motim bodo v prihodnosti ponovili predavanje in prikaz učenja s klikerjem.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #386 : sobota, 16.09.2006 : 08:06:47 »

Vi kar obveščajete...
Kdaj se bova pa verjetno še z Lilit prislinli Wink
Logiran
myphone
otrok do 14 let
**
Sporočil: 79


« Odgovor #387 : sobota, 16.09.2006 : 08:27:52 »

AngSeter:ha ha ha......kar pridita
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #388 : sobota, 16.09.2006 : 12:17:50 »

Še veliko bo takih predavanj. Če ne prej, bodo za spomladanske tečajnike.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #389 : petek, 22.09.2006 : 15:47:33 »

Šele sedaj sem videla, koliko noveag je napisanega... ne vem zakaj me ni obvestilo o odg. Huh

Citat
Vi kar obveščajete...
Kdaj se bova pa verjetno še z Lilit prislinli

Jaz tudiiiiii Wink
Logiran
Strani: 1 ... 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines