mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 01:18:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: kliker  (Prebrano 82498 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #405 : torek, 26.08.2008 : 16:34:48 »

Tudi midve z bibo se trudiva s klikerjem...jaz ji klikam kar v prazno in po tem mecem priboljske na tla (to pocneva notri)..ce pa me pogleda ko kliknem ji ga dam iz roke.. Zanima me koliko casa priblizno traja da se pes na kliker navadi preden lahko zacneva delat kaksne trikce? Tudi meni ni jasno kako s to pohvalo, ali to opustiti ali pa kljub kliku pohvaliti.. Pa se nekaj, ko se bo na kliker navadila, ali ji naj klikam tudi za trikce, ki jih ze zna? Lp  Smiley
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #406 : torek, 26.08.2008 : 17:01:48 »

meni so odsvetovali metanje priboljškov na tla, ker potem je možno da bo vedno po tleh iskala in vohala. Tako da to je bilo to.... mi smo se navajali takole (če bo komu pomagalo)
1. teden: vsaj dva obroka je dobila poklikana. Nič gledanja nič karkoli ukazov... samo klik in hrana, klik in hrana, klik in hrana.... po cca. 3 dneh se ji je mešalo, če sem samo kliker prijela v roke, ker je vedela da bo hrana
2. teden: (začetek ukaza glej)- v trenutku ko me pogleda v oči- Klik in hrana. Nič drugega. Brez ukazov in pohval. Poskušala sem razširiti roke, čepeti karkoli... samo da je bil priboljšek stran od oči, ker nisem mogla ločiti ali gleda mene ali priboljšek. Nekako smo to delala 3 dni, pa me je skoz gledala v oči. To je bilo nadgrajeno. Me pogleda- rečem ukaz "glej"- kliknem in hrana. In to spet in spet in spet
3. teden: na ukaz "glej" (tudi če gleda stran) me pogleda, sledi klik (hkrati pohvala "ja" kot oznaka, da je nekaj naredila prav) in takoj še priboljšek. Ko ji pade koncentracija, jo po uspešno narejeni vaji fuuuul pohvalim- pridna, super, krasno,... pa dobi spet zalet

Tudi kasneje ponavljava trikce, ki jih že zna kar s klikerjem. Pa v čim več okoljih. Ne da me samo doma posluša. Na poligonu, zaradi prisotnosti psov imava še največ težav, ampak nama kar gre že.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #407 : torek, 26.08.2008 : 17:04:11 »

ej catjusa - Pika tole bere pa se sam križa, kva vse da jo čaka  Undecided ....Pa jo tolažim, da midve bova dale sam malo šolo skoz, nč tkole univerzitetnega.  Roll Eyes
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #408 : torek, 26.08.2008 : 17:27:08 »

sej to je mala šola Smiley pa Čipka se prav zabava in se ji kar smeji ko vidi kliker (dokler ni v bližini drugih psov, ker potem so oni bolj zanimivi- to zdej poskušava utrjevati) Smiley
Logiran
Shilu
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 479


« Odgovor #409 : torek, 26.08.2008 : 17:33:04 »

oaza: Boš videla, da se bo Pika križala, če boš nehala z malo šolo, klikanjem... Grin Grin Grin Grin

Mene moj pes ponavadi zjutraj prebudi z klikerjem v gobcu, ko pišem nalogo prinese kliker, ko mu je dolgčas nosi kliker. Vrjetno zaradi tega ker imam v eni roki polike v drugi kliker in si roke izmenjavam in kliker diši po polikah... Cheesy Grin Grin
Logiran
bibaleze
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #410 : torek, 26.08.2008 : 17:39:46 »

Catjusa bom tudi jaz probala tako-klik in hrana. To se nisem niti spomnila, verjetno ji bo tako lazje povezat klik z necim dobrim  Smiley  Na ukaz glej me ze pogleda, bom pa probala s klikerjem (ko se nanj navadi) in podaljsevala trajanje. Hvala za nasvete, lp
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #411 : torek, 26.08.2008 : 17:46:42 »

jah mene so tako učili v šoli, pa je ful štorasto mi to opisat, ker mi smo skoraj telovadili (mogoče si kod od sosedov misli, da sem malo ubrisana ko se valjam po tleh in hočem da me gleda )... oaza, tudi mi smo meli v planu malo šolo, pa sva se obe tako zabavali, da sva nadaljevali.

Poanta klikerja naj bi bila: psu "poveš" da je nek ukaz naredil prav in da z njim lahko preneha. Npr. ko se usede mu klikneš, mi sedaj ta čas med ukazom in klikom podaljušujemo, pa se mi zdi da ful fino kapira.

Še vedno, pa podpiram to, da se gre v malo šolo, kjer so inštuktorji tisti ki naj bi znali pravilno uporabljati kliker. Jaz sem samo laik, tak da ne me tepst, če je kaj narobe. Smiley
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #412 : torek, 26.08.2008 : 18:09:48 »

catjusa, čas med ukazom in klikom ne morete podaljševati. To bi bilo navzkriž s poanto klikanja, saj moraš klikniti v trenutku, ko pes ukaz izvrši, nič prej in nič pozneje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #413 : torek, 26.08.2008 : 19:14:38 »

S klikom vedenje koncas. To pomeni, da ko se pes usede in ti kliknes, lahko vstane-mu ni treba vec sedeti. Ce zelis, da obsedi, pac podaljsujes cas do klika. Ukazi pa pridejo sele na koncu v postev, ko neko vedenje poimenujes in zahtevas, da ga naredi samo na ukaz.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #414 : torek, 26.08.2008 : 19:14:55 »

jaz že od kar je moj psiček prišel k meni uporabljam kliker. meni se to zdi ena zelo uporabna stvarca. Smiley ča kdo potrebuje nasvet sem tukaj! Wink  s psom sem opravila vse tečaje šolanja in sedaj začenjava z agility-jem.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #415 : torek, 26.08.2008 : 19:45:57 »

Aha, Nanook, drug pristop. Pri nas poznamo prekinitveno povelje, klik pa ostaja čisti označevalec pravilnega vedenja in ne tudi signal, da je vaja končana.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #416 : torek, 26.08.2008 : 21:29:29 »

Zakaj pa ste dodal prekinitveno povelje?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #417 : torek, 26.08.2008 : 21:50:01 »

Zato, ker je struktura vaje ukaz-trajanje vaje-konec vaje. Ves ta proces nadzoruje vodnik. Da ukaz, pes ga izvrši, vodnik pohvali in mu da spet ukaz, s katerim mu pove, da je vaje konec. Ves ta čas je pes pozoren na vodnika in je prost šele, ko mu vodnik to dovoli. To ti zelo olajša delo s psom, omogoča sestavljanje vaj, lažje je učiti dolgi prostor, dolgi sedi, vaje v gibanju etc.

Tako na primer učiš dolgi prostor tako, da psu klikaš, medtem ko leži, ga tudi nagradiš, ampak pes ostane na prostoru do prekinitvenega povelja. Prostor v gibanju prav tako: poleg, prostor/klik, pes obleži, vodnik gre naprej, sledi odpoklic in nato sprostitveno povelje, ker je šele takrat konec sekvence.
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #418 : torek, 26.08.2008 : 22:50:42 »

Zato, ker je struktura vaje ukaz-trajanje vaje-konec vaje. Ves ta proces nadzoruje vodnik. Da ukaz, pes ga izvrši, vodnik pohvali in mu da spet ukaz, s katerim mu pove, da je vaje konec. Ves ta čas je pes pozoren na vodnika in je prost šele, ko mu vodnik to dovoli. To ti zelo olajša delo s psom, omogoča sestavljanje vaj, lažje je učiti dolgi prostor, dolgi sedi, vaje v gibanju etc.

Tako na primer učiš dolgi prostor tako, da psu klikaš, medtem ko leži, ga tudi nagradiš, ampak pes ostane na prostoru do prekinitvenega povelja. Prostor v gibanju prav tako: poleg, prostor/klik, pes obleži, vodnik gre naprej, sledi odpoklic in nato sprostitveno povelje, ker je šele takrat konec sekvence.
Ma svašta Grin Cheesy Cheesy Grin Grin
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #419 : torek, 26.08.2008 : 23:11:25 »

Tole bi bila kar primerna razlaga http://www.clickertraining.com/node/303 zakaj se ne niti 1% ne strinjam z zgoraj napisanim... Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 ... 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines