mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 22:57:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31   Dol
Natisni
Avtor Tema: kliker  (Prebrano 82491 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #420 : torek, 26.08.2008 : 23:34:42 »

samo da se zabavaš...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #421 : sreda, 27.08.2008 : 06:51:25 »

Hm, podaljsujes lahko komot brez prekinitvega povelja-s shapingom. Ko pa ze enkrat prides do ukazov, ki jih pes razume in izpolnjuje, klikerja ne potrebujes vec. Sprostitveno povelje po koncanem delu-vsekakor. Pri samem klikanju se mi pa ne zdi smiselno. Tudi ne razumem, kako bi to karkoli olajsalo, saj se da dolgi prostor, dolgi sedi, vaje v gibanju ipd. fantasticno delati s klikerjem brez tega povelja. Enostavno pac podaljsujes cas do klika in potem sestavljas razlicne vaje skupaj, lahko tudi kot back-chaining, ce pase.

Npr. zgoraj opisan prostor v gibanju bi jaz z mojim delala tako: poleg, prostor, pes oblezi, vodnik gre naprej, sledi odpoklic (pes pride do mene-klik) in sele potem sprostitveno povelje="konec tega dela, lahk se spilava".

Celotno vajo pa razdres na majhne koscke in jih potem sestavis skupaj v celoto.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #422 : sreda, 27.08.2008 : 10:10:34 »

Tudi jaz ne vem zakaj bi na tak način podaljševal vajo.

Če je potrebno pa komot uvedeš besedo, ki pove psu, da je na pravi poti. Samo tudi to je za moje pojme, če napreduješ postopoma nepotrebno, oz. lahko celo moteče.

Iz lastnih izkušenj lahko komot rečem, da je to samo kompliciranje.

Ampak, če nekomu paše in se najde v takem načinu in ga razume v nulo in ga zna psu predstavit in seveda deluje, zakaj pa nebi delali tako... Čez par let se lahko celo izkaže, da je super, če pa ni se pa komot opusti.
Za posmehovat pa res ni no...  Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #423 : sreda, 27.08.2008 : 10:17:09 »

Ni bilo misljeno kot posmehovanje. sram
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #424 : sreda, 27.08.2008 : 10:42:47 »

Nanook to je verjetno letelo name Roll Eyes. A povem zakaj tak smeh? Mah ne bom... Cool. Nima smisla Lips Sealed. Samo da se klika Cheesy. Se bom probala vnaprej zadržat komentarjev Smiley!
Ampak, če nekomu paše in se najde v takem načinu in ga razume v nulo in ga zna psu predstavit in seveda deluje, zakaj pa nebi delali tako... Čez par let se lahko celo izkaže, da je super, če pa ni se pa komot opusti.
Za posmehovat pa res ni no... Roll Eyes
Se popolnoma strinjam. Pa kaj če se dela narobe, boljš da smo tiho a ne Tongue! Saj se nas itak ne tiče... Huh In pol se sprašujejo, zakaj kliker sistem ne deluje... Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #425 : sreda, 27.08.2008 : 11:03:08 »

oh, saj bi se nestrinjanje lahko povedalo tudi brez zasmehovanja Undecided a je danes kaksna luna, al kaj?!

Citat
Pri nas poznamo prekinitveno povelje, klik pa ostaja čisti označevalec pravilnega vedenja in ne tudi signal, da je vaja končana.
na tak nacin je bila solana moja psica. Edino brez klikerja. Povelje - izvajanje - sprostitveno povelje.

Ko sem dodala kliker, ji bil klik v vecini primerov samo oznacevalec dejanja (recimo vaja "naprej": psa sem poslala na mizo, klik + besedna pohvala ko je prisla na mizo, odpoklic in nagrada ter sprostitveno povelje ko je prisla do mene).

cez kaksen mesec bom pa lahko sporocila na kaksen nacin bo solana tamala psica.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #426 : sreda, 27.08.2008 : 11:07:20 »

Apollo, deluje, kljub sprostitvenemu povelju. Ne boš verjela. Sem zadnja, ki bom trdila, da ne deluje, saj imam dve psici izšolani s klikerjem in z narejenimi izpiti.

In nisem edina, ki delam na ta način.

Debatirala pa naprej ne bom, ker kot je bilo že napisano, se da tudi brez zasmehovanja povedat, da se ne strinjaš.

lp
Logiran
apollo
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 516


WWW
« Odgovor #427 : sreda, 27.08.2008 : 11:37:24 »

No Jana tvojo psico osebno poznam in če si jo že izpostavila bom tudi jaz povedala svoje mnenje Wink. Bini ni jasno, kaj sploh klik pomeni... Ker pač ni "vklikana" in ker ti nimaš ambicije delat po kliker sistemu. Tudi če klika na mizi ne bi bilo, bi bil rezultati isti... Upam, da se boš strinjala z mano. Sem jo imela priložnost spremljat in delat z njo celo leto Smiley.

Kalsang deluje, deluje... Pri določenih vajah pa več ne deluje. Bi ti tudi lahko točno povedala, kje nastanejo pri takem načinu dela problemi in grem stavit, da jih tam tudi imaš Cool. Edina pa nisi-to se pa tako strinjam da se bolj ne bi mogla. Celo v enem velikem in priznanem slovenskem društvu učijo na tak način Roll Eyes. Pa psi delajo...

OK tudi jaz prekinjam debato o tem. Kogar zanima zakaj se ne strinjam z opisanim načinom dela naj si prebere članek na prejšnji strani in kaj "potegne iz njega", komur je všeč tak način dela pa naj še naprej dela tako. Vsaj psom ne škoduje, če drugega ne. Pač se ne strinjamo, ampka zato se noben od nas ne bo sekiral Cheesy. Smeške pa vedno rada pripopam Grin Grin Grin Grin Grin.

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #428 : sreda, 27.08.2008 : 11:55:09 »

Ker pač ni "vklikana" in ker ti nimaš ambicije delat po kliker sistemu. 
Ja, imas res  Grin nimam teh ambicij, pa nimam ambicij u nolu imet izsolanega psa, pa nimam ambicij po delovnem psu, pa nimam ambicij po... Tongue

A smeskoti so ti vsec? Grin Cheesy Grin Cheesy Wink
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #429 : sreda, 27.08.2008 : 12:03:19 »

Nanook, ja na ta način je bilo meni razloženo, da se vajo podaljšuje. Pač klik pomeni, da je vaja končana. (uspešno seveda)... pa mi je vseeno kako to drugi delajo, sam moja kuža to čist fino kapira... dokler ne pride na poligon (a ne apollo;))
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #430 : sreda, 27.08.2008 : 12:03:42 »

Hm, se vidi, da nic naokrog po solah ne hodim.. A tako se zdaj dela po solah al kaj? Huh Kaj lahko, ce si v soli, kjer tako delajo, delas po svoje ali se moras prilagodit vecini?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #431 : sreda, 27.08.2008 : 12:10:49 »

Ojojoj koliko hrupa za prazen nič. Delat se da na različne načine. Je treba sprobat in če se obnese krasno, če se ne probaš na drug način. Sem zelo nekonvencionalna in pri svojih psicah uporabim tisto, kar mi ravno leži. Trenutno mi leži kliker trening, ampak ne ortodoksno kot teorija veli. In ja, pri posameznih vajah se mi Kalsangov način obnese. Čeprav dejansko do enakega učinka prideš tudi s shapingom. Ali je to teoretično pravilno ali ne me niti ne zanima. Saj teoretično tudi ni pravilno, da s psi komuniciraš v celih stavkih, pa se jaz temu užitku nikakor ne mislim odpovedati.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #432 : sreda, 27.08.2008 : 12:16:34 »

Ne drži za vse tisto kar je napisano verjetno.

Nanook, nisem mislila nate.

In jaz bi v taki šoli, ki bi klik uporabljal na tak način delala po svoje. Mi je bližje. Ko sem jaz hodila v malo šolo in na BBh itak skoraj nihče pri nas ni klikal. Pa kaj Wink
Slediš uri in potrjuješ po svoje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #433 : sreda, 27.08.2008 : 12:34:52 »

Glede na to, da ima zdaj ze skoraj vsak svojo definicijo klikanja in je edina skupna tocka v bistvu samo instrumentalno pogojevanje, se mi zdi, da je o neki teoreticni pravilnosti tezko govoriti.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #434 : sreda, 27.08.2008 : 12:45:01 »

Meni se zadeva obnese pri dolgem prostoru. Recimo:  hitro vleganje = klik + nagrada, čakanje na prostoru brez mrdanja  dokler ne pridem nazaj = klik + nagrada, prehod iz lezi v sedi ( ali poleg) = klik + nagrada, sledi sprostitev.
In še bolj pri vodenju, kjer lahko med vajo poljubno kadarkoli nagradim posebno lepo pozornost ali posebno hiter obrat ne da bi zaradi tega vajo prekinila.
V prvem primeru pri mladi psici, kjer vaje šele sestavljam, drugi primeru pa pri stari psici, če hočem izboljšati vajo, ki jo  že zna.
Logiran
Strani: 1 ... 24 25 26 27 28 [29] 30 31   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kliker
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines