mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 17:24:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ljubezen in razvajanje očitno vodita v pogubo
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ljubezen in razvajanje očitno vodita v pogubo  (Prebrano 16573 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pijek
novinec
*
Sporočil: 4


« : četrtek, 26.01.2006 : 08:52:04 »

Pozdravljeni!

Moja psička bokserka(leto in pol)  je razvajena, razcartana. Cry To je dejstvo. Je najbolj razvajen družinski član. Predvsem največ potuhe pa dobi od svoje lastnice, svoje mame....mene.
 Ne uboga, ko je na sprehodu je kriza. Dolgo povodec....moji bicepsi se večajo.Kradki povodec..... je ok če zraven tega spesnim odo o Pridnosti. Če ji kaj ne paše...npr. Gospodična nikoli ne pije iz sklede, ampak res skoraj nikoli. Ona pije v tuš kabini, na umivalniku, v bideju(babici je bilo to všeč in temu je zdaj ta posledica) čeprav ima v skledi čisto svežo vodo. Roll Eyes
 Trenutno spi. Za mojim hrbtom smrči in mi tace v hrbet tišči.
 Mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim. Brala sem Simončičeve članke oz vzojo brez sile ali kakorkoli že, pa zgleda nisem dovolj avtoritativna za svojo psičko. sram

Lp
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #1 : četrtek, 26.01.2006 : 09:08:13 »

Jaz sicer nisem ekspert, sem pa bivša lastnica pudlja, ki je bil tudi zelo razvajen.  sram

Na sprehode je običajno on nas vodil, ne mi njega.  Lips Sealed

No, ko je v našo družino prišel moj sedanji mož, ki je imel kar nekaj izkušenj s psmi, je to zadevo hitro rešil - psa je odpeljal na sprehod in ko ga je ta vlekel, se je obrnil in odšel v drugo smer, pes pa seveda za njim in je zopet pričel vleči. Pa se je mož znova obrnil in odkorakal v drugo smer.

Vse skupaj je malo smešno izgledalo, ker je 20 minut hodil gor in dol na maksimalno 50 metrih steze, na koncu se je pa pes naveličal in je nehal vleči.  Wink

Žal pa to pri ostalih članih družine ni delovalo, pri njemu pa od takrat dalje ni nikoli več vlekel. Undecided

Te naše žival'ce pač čutijo, kdo je v svojem srcu mehak in s kom lahko manipulirajo... Kiss

Moj nasvet je, da se obrnete na g. Simončiča, ki vam bo znal najbolje svetovati. Smiley
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #2 : četrtek, 26.01.2006 : 11:42:47 »

Jaz predlagam, da si sposodis knjigo Sedi, Priden od Karmen Zaharias in si jo dobro preberes. Tam bos dobila osnovne napotke kako in kaj zacet doma. Sice pa mislim da pri letu in pol bos sama brez pomoci zelo tezko kaj nardila, predlagam, da gresta skupaj v kaksno dobro pasjo solo in zacneta nekako znova z vzgojo.

Pa veliko vstrajnosti zelim!!!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #3 : četrtek, 26.01.2006 : 11:46:27 »

Skoraj vsaka oblika vedenja (seveda je tu tudi nekaj dednosti) je priučena s strani najprej vzreditelja, kasneje pa lastnika. Najpomembnejši so prvi meseci mladičkovega življenja, ko se uči kje so njegove meje, kaj se sme kaj ne in seveda kje je njegovo mesto v kardelu. No, verjetno se nekaj da rešiti tudi v odraslem obdobju, ampak očitno vas njeno vedenje do sedaj niti ni preveč motilo, drugače bi že ukrepali.  Wink Verjemi, ko ti pes zraste čez glavo ne stojiš mirno zraven in gledaš.....

lp
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #4 : četrtek, 26.01.2006 : 21:17:08 »

Priporocam ti tudi knjigo "Tezave s psom", avtorica Celina Del Amo.

Nobena tezava ni neresljiva, ampak najprej se morate vi odlocit, da jo boste resili. Pes se samo "prilagaja".
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #5 : četrtek, 26.01.2006 : 21:33:38 »

Jaz predlagam, da si sposodis knjigo Sedi, Priden od Karmen Zaharias in si jo dobro preberes.
Bokserji so pač bokserji... Umetniki v vzgajanju svojih gospodarjev!

Naša Ruby je bila v šoli KD Krim (K. Zahariaš&Co.), kjer prisegajo na metodo pozitivne motivacije... Moram priznati, da je Ruby iz te šole res "veliko odnesla" in osvojila vsa osnovna pasja znanja, celo odpoklic je še zdaj zadovoljiv.
Ampak nekaj je pa dejstvo: pozitivna motivacija gor ali dol - pridejo trenutki ko človek preprosto MORA uporabiti preverjeno staro učinkovito metodo "dveh čez rit", kot je nekje napisala Damayanti.

Da se ve kdo je šef! NI kaj...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : četrtek, 26.01.2006 : 21:44:27 »

Trenutno spi. Za mojim hrbtom smrči in mi tace v hrbet tišči.

No, najprej tele tace v red spravi, da se boš lahko udobno usedla, potem pa si preberi knjige, ki so ti jih punce predlagale ;-)
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #7 : petek, 27.01.2006 : 11:53:44 »

Bokserji so pač bokserji... Umetniki v vzgajanju svojih gospodarjev!

- pridejo trenutki ko človek preprosto MORA uporabiti preverjeno staro učinkovito metodo "dveh čez rit", kot je nekje napisala Damayanti.

Da se ve kdo je šef! NI kaj...


Ni še prepozno za šolo, pa biti dosleden ko rečeš NE, pa tudi literature ni nikoli preveč samo,da potem tudi izvajaš tisto kar ti literatura priporoča. Mi imamo že drugega bokserja, oba scrkljana do daske, po riti zaenkrat še ni bilo potrebno, pri nas pomaga dvignjen glas Smiley
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #8 : petek, 27.01.2006 : 12:39:52 »

Mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim. Brala sem Simončičeve članke oz vzojo brez sile ali kakorkoli že, pa zgleda nisem dovolj avtoritativna za svojo psičko. sram

Lp

Če si do tega prišla  si  že  na maksimalno dobri poti. Wink  Jaz sem rabila leto in pol, da sem  do tega prišla... in  v tem času  mi je  že  kar  pošteno  po glavi sral.
Odkar imam  Damča  sem  še  preklinjat začela , kot kak star mornar,  .....  tudi do tega me je spravil.
Kakšne( prazne) grožnje, povzdignjen glas  in cepetanje  za njim  so  bile pa "blažev žegn"(  o lepi besedi  nima smisla pisati Tongue)....  pa še sedaj so,  samo  prav  ignorantsko me pogleda.....  na  čase  pomislim, če bi lahko , bi  mi ob takih dejanjih  tasrednjega pokazal. Wink
Moj nasvet:
Preberi  malo literature,  pogovarjaj se  z drugimi lastniki psov(  tale zadnja  je  še najboljša) čim večimi ,tem bolje.
Spremeni pristop do psa.  ...    Še bolj pomembno  , pa  naštudiraj svojega psa Wink
pa zapomni si(  nekje sem to prebrala in pozabila  kje že.. )  Lastnik ima   cca  tri ure  časa na dan ,  da  naštudira svojega psa  - pes  ima  pa  24  ur  časa  , da naštudira svojega lastnika Wink..  In tole je čista resnica. Tongue

 Glede mojega psa  in  pozitivne motivacije, je  pa  tako ; ko pade v tisti svoj element..  je  pozitivno  motiviran šele  ,ko jo  čez rit stakne.  .... priznam  na začetku mi je bilo težko....  samo nekje  je  pa meja.... enim pomaga lepa beseda   drugim pa ne.

Še dobro , da imam še  Dino... če ne bi kar  na  zlate ribice prešaltala Roll Eyes
Dina je pa  druga pesem,  ona  pa  uboga vse  na  lepo besedo, dela na pohvalo, če ga  slučajno kdaj kaj pobiksa pa zaleže  že tudi  dvignjen glas.. pa še to ni potrebno vedno, ponavadi jo   samo grdo  pogledam.
Je pa  ena pozitivna  stvar, kar se tiče prevzgoje  takih  razvajenih " živcožerjev".  Marsikaj te naučijo, kar ne piše v nobeni knjigi Wink
Logiran
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #9 : petek, 27.01.2006 : 12:43:12 »

Kdo ji pa odpre tuš kabino in natoči vodo v bide? Verjetno tega ne zan sama, če pa zan sama je pa tvoj pes itak genij, potem pa si še ti samo malo cilje določi in pri njih vztrajaj, pa bo!!!

Pa veliko potrpežljivosti!!!! Cool
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #10 : petek, 27.01.2006 : 12:53:54 »

vodo odpret je pa res tamal problem  ...  samo  z  tisto  šnjuflo  butne  pipo gor  pa teče Wink......
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #11 : petek, 27.01.2006 : 13:25:59 »

vodo odpret je pa res tamal problem  ...  samo  z  tisto  šnjuflo  butne  pipo gor  pa teče Wink......

To pa zna tudi naš, pa mu ne štejemo za slabo Wink
Logiran
efica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 456


« Odgovor #12 : petek, 27.01.2006 : 13:38:49 »

Najverjetneje enkrat jeseni bomo tudi pri nas imeli PRVEGA psa, in sicer vizslo ali weimaranerja....podrocje pticarjev Kiss....Damayanti tukaj si ti ekspert, imam prav? Ceprav sem prebrala 3 knjigice in se "izobrazujem" z branjem foruma, me je "strah", da bo pes komandiral nas in ne mi njega Tongue Torej, imate kaksne napotke, kako ravnati, da se to ne bo zgodilo?
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #13 : petek, 27.01.2006 : 13:56:33 »

Jap Dam je expert. Sm jo zadnjič klicala in ji je na uni strani Damč neki sral.  Dala mu je tak ukaz "prostor", da sem še jaz usedla.  Grin Cheesy
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #14 : petek, 27.01.2006 : 14:21:27 »

Najverjetneje enkrat jeseni bomo tudi pri nas imeli PRVEGA psa, in sicer vizslo ali weimaranerja....podrocje pticarjev Kiss....Damayanti tukaj si ti ekspert, imam prav? Ceprav sem prebrala 3 knjigice in se "izobrazujem" z branjem foruma, me je "strah", da bo pes komandiral nas in ne mi njega Tongue Torej, imate kaksne napotke, kako ravnati, da se to ne bo zgodilo?
Niti približno nisem expert  Wink  Jaz sem samo krotilec enega  divjaka Grin
Nikar se ne boj,  naš pes je extra  kaliber Wink  Niso vsi taki  banditi.   Tudi med  gordoni nima duplikata Grin ... 
Za legla ti bo  Breza največ vedela povedat, pa tudi  za  šolanje - uradno. 
Veliko informacij boš dobila tudi na spletni strani društva ljubiteljev  ptičarjev.
Kar se pa tiče  vaj  v prostem času in če si iz mojega konca  se  nam pa lahko pridružiš Wink...  bomo zelo veseli družbe  Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ljubezen in razvajanje očitno vodita v pogubo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines