mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:50:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ljubezen in razvajanje očitno vodita v pogubo
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Ljubezen in razvajanje očitno vodita v pogubo  (Prebrano 16567 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #15 : petek, 27.01.2006 : 22:16:02 »

mogoče bom mal blond izpadla...kaj pa dela Damč? Grin firbec Wink
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #16 : petek, 27.01.2006 : 22:38:13 »

vpraši kaj ne dela  Smiley

Dam kaj je že takrat počel? nekaj nemoralnega, ne?
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #17 : sobota, 28.01.2006 : 11:33:34 »

Pri meni je vsaka žival ljubljena in razvajena do konca. VENDAR....

... je tudi pri vsaki živali potrebno že od začetka pokazati kaj sme in česa ne sme oziroma kdaj lahko in kdaj ne.

Moja psica mi tudi rine tace v hrbet, pa ne na fotelju, pač pa v postelji, v fotelju imam drug problem - želi splezati v naročje kot mačka in se crkljati, mačka mi tudi pride ležati skoraj za vrat, če se ji ravno tako zljubi, pa še in še bi lahko naštevala...

Toda eno je najpomembnejše - vsaka žival mora vedeti kdo je gospodar. Lahko se mi stiskamo na postelji, lahko psica prileze meni v naročje in mačka skoraj za vrat, vendar ko JAZ to dovolim. Če tega ne dovolim, potem tega ni. Zadostujejo besede "NE", "DOVOLJ", "MIR" ipd.

Pri nas ni potrebno nobene živali 2x po riti - zadostuje že mimika obraza in ton glasu oziroma zadostuje že samo to, da žival ve, da resno misliš.

Svetujem branje literature, pasjo šolo in druženje oziroma izmenjava informacij s čimvečimi pasjimi ljubitelji.

Lp, Fortuna.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #18 : sreda, 01.02.2006 : 19:47:05 »

vpraši kaj ne dela Smiley

Dam kaj je že takrat počel? nekaj nemoralnega, ne?
Nemoralne podvige ima že  cel mesec  ker se  njegova lubica goni. Lips Sealed  Vse kar je nižje in kosmato od njega ni varno , da se mu približa na manj  kot meter.
Tečen je za  popi***t...  .. kar  dere se za brez veze...  ko ga pa  nahrulim  in najurim na prostor  pa  cmizdi  in piska  kot  bi piščalko  pojedu.

Se pa  približuje  čas, ko se bo Dina začela  gonit........  in sploh še ne vem kaj bom naredila....  Če  že sedaj take  zganja  ko je  goneča psica 800 metrov  proč in  znotraj   sosedove hiše...  kaj bo šele potem Tongue

Škoda , da za pse ne obstaja  kolonija  tako kot za otroke  .. ( da ga daš  malo na počitnice  za 14  dni  ....  aaaaah  to bi bilo   fino Cool)
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #19 : sreda, 01.02.2006 : 19:55:55 »

En clanek, ki spada v to temo Wink

http://novice.siol.net/default.aspx?site_id=1&page_id=6&article_id=1606020109273939&cid=108&pgn=1
Logiran
karmy84
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


« Odgovor #20 : sobota, 25.02.2006 : 23:21:16 »

in kako se uprete tistim lepim učkom? npr. k vas tako lepo pogledajo k hočejo vaš prigrizek?

moja kolegica ma zlatega prinašalca, in vam pravim, da je pravi mali hinavček Grin tako me lepo pogleda, da se mu sploh ne morem upreti.. ga more kolegica stran povlečt.. pa se včasih dobesedno vkopa pred mano in da glavo na moja kolena in me tako leeeppoo gleda Cheesy
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 06.03.2006 : 10:03:13 »

Pri meni je vsaka žival ljubljena in razvajena do konca. VENDAR....

... je tudi pri vsaki živali potrebno že od začetka pokazati kaj sme in česa ne sme oziroma kdaj lahko in kdaj ne.

Moja psica mi tudi rine tace v hrbet, pa ne na fotelju, pač pa v postelji, v fotelju imam drug problem - želi splezati v naročje kot mačka in se crkljati, mačka mi tudi pride ležati skoraj za vrat, če se ji ravno tako zljubi, pa še in še bi lahko naštevala...

Toda eno je najpomembnejše - vsaka žival mora vedeti kdo je gospodar. Lahko se mi stiskamo na postelji, lahko psica prileze meni v naročje in mačka skoraj za vrat, vendar ko JAZ to dovolim. Če tega ne dovolim, potem tega ni. Zadostujejo besede "NE", "DOVOLJ", "MIR" ipd.

Pri nas ni potrebno nobene živali 2x po riti - zadostuje že mimika obraza in ton glasu oziroma zadostuje že samo to, da žival ve, da resno misliš.

Svetujem branje literature, pasjo šolo in druženje oziroma izmenjava informacij s čimvečimi pasjimi ljubitelji.

Lp, Fortuna.

o fortuna, to je pa kot da bi se sama opisovala  Cheesy

Sem že mislila, da je z menoj neki narobe, ampak vidim da se tudi drugi imajo tako lepo.
Malce razvajanja resnično ne škodi  Kiss
Res pa je, da če je komando, se mora nehati. Torej crkljanje z veseljem, ampak samo takrat ko ustreza.
Meje so nujne, predvsem pa upoštevanje le-teh.
In pasjo šolo nujno priporočam, mi dva se imava grozno fajn tam, čeprav naju "pegla" inštruktorica!

Na srečo mojemu tudi zadostuje, če povzdignem glas.
To mu je zelo velika kazen. Če bi še muc tako ubogal  Grin

Le redko je potrebno ukrepati na bolj krut način, s pršilko namreč,
tisto reč za ratsline z vodo poškropiti tako sovraži, da mu je največja kazen, čeprav ni nič vode v njej  Grin

@karmy84:
v takšnih trenutkih enostavno ni pomoči  Grin
Logiran

brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #22 : ponedeljek, 13.03.2006 : 22:03:04 »

čao!

kako pa naj jaz odvadim brino odpiranja vrat? Undecided
zaklepamo, vendar ko ugotovi, da vrata niso zakljenjena nas veselo pričaka v veži.  Smiley

lp, i&b
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #23 : torek, 14.03.2006 : 08:44:01 »

nič... zaklepat... Grin
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #24 : torek, 14.03.2006 : 13:03:42 »

ja po vsej verjetnosti bo pri tem tut ostalo.
ni druge, je tok trmasta, da nič ne pomaga.
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #25 : torek, 14.03.2006 : 14:33:04 »

Nase pasje duse so bile vse vsaj zgodnjih srednjih let, ko smo jih posvojili, in kot takim jim je bilo prav tezko karkoli dopovedati, saj so (bili) vsi po malem simpaticni asocialkoti...zal so si vsi za alfa druzinskega clana zbrali atija, njega ubogali, nas pa imeli neizmerno radi, ampak za enakovredne...pa tudi nikoli nisem imela srca, da bi jih prevec prevzgajala...vsake toliko pac na novo prepleskamo zid lulanja - ne vem kaksni energijski tokovi so pri nas- ampak en zid je neverjetno popularen... Smiley ..nas predzadnji mesancek je na primer najraje lulal ob vazi sredi mize...obcasno, ko mu je bilo res dolgcas... Smiley
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #26 : torek, 14.03.2006 : 16:07:47 »

čao!

kako pa naj jaz odvadim brino odpiranja vrat? Undecided
zaklepamo, vendar ko ugotovi, da vrata niso zakljenjena nas veselo pričaka v veži.  Smiley

lp, i&b
Jaz bi bila na tvojem mestu vesela, da ostane v vezi. Pri nas se zgodi to, da so vhodna vrata odprta in psa nikjer. Seveda so sedaj vrata vedno zaklenjena Wink.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #27 : torek, 14.03.2006 : 17:20:20 »

lulal sredi mize in vi nič preuzgoje!? Shocked Huh
A zid je v hiši?
Logiran
brina05
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 157


« Odgovor #28 : torek, 14.03.2006 : 18:23:44 »

hja, sej če je pa zunaj jo pa tut hitro kam popiha-čez ograjo.
velik potrpežljivosti in trme, pa bo.
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #29 : torek, 14.03.2006 : 20:06:33 »

AngSeter ni tako hudo kot se sliši. Smiley To se je zgodilo v izjemnih primerih...je pa zabavno mesto, to je že treba priznati... Smiley ..glede na to, da revček sprva ni mogel kakati na nič drugega kot beton - od rojstva je očitno živel le v kakem boksu - ga nisem pretirano prevzgajala..se je pocasi sam navadil...
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Ljubezen in razvajanje očitno vodita v pogubo
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines