mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:00:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 219483 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« : torek, 24.09.2002 : 13:17:25 »

Prosim, če mi lahko čimprej napišete kaj o maltežanih, ker ga prijateljica kupuje (v nedeljo gre pogledat samičko).
Katero hrano priporočate (ali je potrebno paziti pri hrani, da ne zraste preveč), kateri šampon za kopanje, kakšni so potencialni zdravstveni problemi in problemi obnašanja, kakšen značaj imajo in kakšen odnos do otrok, koliko so se pripravljeni učiti (bolj osnove), ali so trmasti.....
Prav tako me zanima je praviloma kaj narobe, če je psička najmanjša v leglu?

Hvala za odgovore,
Jasmina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : torek, 24.09.2002 : 19:15:04 »

Zivjo Jasmina,

ce gre prijateljica v nedeljo pogledat k vzreditelju pasjo mamico in njen mladi narascaj, ima se kar nekaj casa, da si pripravi vsa vprasanja, ki se ji zastavljajo (najbolje je najbrz napisati) in se tako oborozena odpravi na oglede. Vprasanja so namenjena prvenstveno vzreditelju in naj ga ze kar prvic zasuje z njimi. Pri vsakem obisku ji bo bolj jasno, kako je potrebno ravnati z maltezanom, saj ji bodo vestni vzreditelji gotovo brez kancka nejevolje povedali vse kar jo zanima.

Zazeli prijateljici v mojem imenu sreco pri izbiri in obilo veselja z novim druzinskim clanom, ko bo prisel v hiso.
Lp,
Logiran

AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #2 : sreda, 25.09.2002 : 07:23:57 »

Jana,

hvala za nasvet, saj to je nameravala naredit, ampak saj veš, da je fajn slišat več različnih mnenj. Sicer se mi ta gospod zdi zelo v redu (po telefonu sem se tudi jaz z njim pogovarjala, ker mi je "nekdo", ki je videl na mojpes.net oglas, posredoval številko od tega gospoda - vzrejo ima že sedem let). Mogoče pa bo kdo kaj napisal na to temo.
Sicer pa med pasmami na formumu še ni maltežančka in sem mislila, da bo mogoče koristilo še komu drugemu.
Hvala in lep pozdrav,
Jasmina
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sreda, 25.09.2002 : 07:32:08 »

Jasmina, seveda je prav, da je odprta tema tudi za maltezane. In niti malo ne dvomim, da bo tvoja prijateljica vprasala pri vzreditelju vec, kot mu bo mogoce vsec Cheesy.

Tukaj pa tudi jaz in ostali forumovci pricakujemo, da se bo javil kaksen ljubitelj maltezanov in povedal, kako je ziveti z njim.

Javi, kako bo slo v nedeljo.
Lp,
Logiran

AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #4 : sreda, 25.09.2002 : 08:09:50 »

Naj povem še malo več o mali, mali kepici. Baje, da je najmanjša v leglu (štirje samčki in dve samički) in jo je vzreditelj želel imeti malo dlje doma. Je baje precej plašna, čemu je vzrok po moje njena majhnost. Gospod je rekel, da je pri njemu skoraj v vsakem leglu en mladiček izredno majhen. Ta je za tretjino manjša od svoje sestrice. Poznam primer pri angleških buldogih. Suzi je manjša od francoskega buldoga, pa je zdrava in vse v redu. Pa ravno zaradi tega izredno luštkana Grin.
Mislim, da ni nič narobe z majhnostjo, samo če je psička zdrava. Prijateljica je rekla, da jo bo peljala na temeljiti pregled k dr. Matku.

Lastniki maltežančkov, pomagajte malo, no. Grin

Lep pozdrav,
Jasmina
Logiran
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #5 : sreda, 25.09.2002 : 08:37:07 »

Živjo,

Ali tvoja prijateljica mogoče kupuje maltežančka v psarni *****? Mislim, da ima on kvalitetne maltežane in da mu lahko zaupate.

Sicer pa ti predlagam, da se obrneš kar na gospo *****, ki se z vzrejo maltežanov ukvarja že več kot 15 let in ti bo z veseljem posredovala vse željene informacije o pasmi. Mislim da je pred leti napisala celo knjigo Nega dolgodlakega kužka.



Tudi jaz želim tvoji prijateljici srečo pri izbiri in veliko veselja z novim družinskim članom, ko bo prišel v hišo.

Lep dan in lep pozdrav,
Nati
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #6 : sreda, 25.09.2002 : 08:51:09 »

Kupila ga bo pri g. ****. Starši so rodovniški, ta mali pa ne. So pa imeli prej rodovniško vzrejo, ampak zaradi povpraševanja po mladičkih brez rodovnika, so se odločili tako. Huh Baje, da starši imajo vzrejno dovoljenje (to se da preveriti, ne). Zahtevala bo kopije rodovnikov in vzrejno dovoljenje, tudi če zdaj več ne velja. Je to pametno?
Za mladička brez rodovnika pa se je odločila, ker ne misli hodit na razstave in ne bo imela mladičkov, pa tudi strigla jo bo (razstave avtomatsko odpadejo). Jaz je ne morem prisilit, da kupi samičko z rodovnikom, čeprav bi jaz to naredila. Lahko ji pa pomagam, da je ne bodo naplahtali (to bo njen prvi psiček).
Pred časom pa sem se pogovarjala z gospo Ferlež. Mi je povedala kar nekaj stvari.

Lep pozdrav,
Jasmina
Logiran
marela
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 120


« Odgovor #7 : torek, 01.10.2002 : 07:08:50 »

Zakaj ljudje vedno mislijo, da potrebujejo njihovi psi rodovnike samo zaradi razstav?!
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #8 : torek, 01.10.2002 : 08:02:36 »

V bistvu so to njene besede glede razstav. Jaz sem ji povedala, da so tudi ostale pozitivne plati, pri nakupu mladička z rodovnikom. Jaz več ne bi kupila psa brez rodovnika.
Nisem pa je mogla nikakor prepričat, da naj kupi rodovniškega psa.
V nedeljo smo šli po kepico. Tehta točno en kilogram. Res je bila za tretjino manjša kot njena dva bratca.
Je pa živa in razigrana. Veterinar jo je pogledal in je zaenkrat vse v najlepšem redu. Upam, da bo tako tudi v prihodnje.
Je zelo pridna. Prvo noč sploh ni jokala, pa ni spala pri kolegici. Hotela je spati sama v dnevni sobi, kamor ji je ob prihodu dala njeno košarico.
No, toliko o Riji.

Lep pozdrav,
Jasmina
Logiran
ali_cindy
gost
« Odgovor #9 : sreda, 30.10.2002 : 12:35:37 »

ali je potrebno da ima pes rodovnik če ga hočeš pelat na  
razstavo? Huh
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #10 : sreda, 30.10.2002 : 12:50:00 »


Citat

ali je potrebno da ima pes rodovnik če ga hočeš pelat na  
razstavo? Huh


Nujno, razen na razstave mesancev.
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #11 : sreda, 30.10.2002 : 12:51:41 »


Citat

ali lahko pustim mladiča samega doma?

za koliko časa?

hvala

Najprej ga postopoma navadi na to, da te nekaj casa ni. Predno gres opravi sprehod, da opravi potrebo, nato pa mirno lahko gres. Maldicek je lahko sam tudi 8 ur, samo ne takoj, ko ga prineses domov.
Logiran
ali_cindy
gost
« Odgovor #12 : četrtek, 07.11.2002 : 14:29:13 »

kdaj mu zraste dolga dlaka?

mi lahko svetujete v primeru če ima pes rdečo bulo oziroma  obliko hraste (rano) na očesu?

veterinar nam je rekel, da bo morala na OPERACIJO, sprašujem vas kdaj?  (če kdo ve)

kaj storiti med tem časom?

kako se je to zgodilo? (če kdo ve)

ali ima kdo izkušnje s tem?

kdaj ima lahko mladiče?
kdaj jih neha imeti?
kako se odzve na porod?
Logiran
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #13 : četrtek, 07.11.2002 : 14:39:09 »

A potem imas maltezana?
koliko je star, kjer si ga kupila, ali je imel ze ob nakupu bulo, ali je sedaj zrastla. Malo vec informacij ce hoces kasen odgovor.
Logiran
ali_cindy
gost
« Odgovor #14 : četrtek, 07.11.2002 : 18:20:17 »

ja, imam maltežana.

ob rojstvu ni imel bule, zdaj mu je zrasla.

stara je 4 mesece.
kupili smo jo pri vzrediteljici,ki ima 2 punčki in 1 fantka
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines