mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 05:06:58

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 222666 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #120 : nedelja, 16.11.2003 : 20:58:17 »

Oj!
Jap,tisto rumeno ja.
Če te še kaj zanima vprašaj...

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #121 : nedelja, 16.11.2003 : 21:57:20 »

A papirčke mora imeti gor skozi celo leto, razen na razstavah?
primer- razstavljat greš enkrat na leto. Ali moras imeti papircke skozi celo leto, ali samo nekaj casa pred razstavami?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #122 : ponedeljek, 17.11.2003 : 15:33:09 »

Oj!
Maltezan ni tak tip psa,ki bi lahko sle kadar se spomnis z njim na razstavo...Ali je razstavni pes in  ga redno razstavljas ali pa ga imas za kaj drugega oziroma samo,kot druzinskega clana.Nemogoce je,da imas maltezana,ki ga enkrat na leto peljes na razstavo,ker se ne splaca.Prevec truda ulozis v pripravo dlake.Posebno zaradi dlake,ker je bela je se enkrat bolj obcutljiva,kot dlaka recimo yorkshirca ali lasha apso.Pa si predstavljaj belega maltezana z dlako do tal,ki ga peljes v dezju ven po mokri travi...Ze tu vidis,da ne gre.Zatotorej moras pac izbrati samo eno varijanto. Undecided

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #123 : ponedeljek, 17.11.2003 : 20:22:27 »

Oj!

Razumem. A more recimo imet razstavni maltežan ves čas, skozi celo leto tiste papirčke gor, al recimo samo nekaj časa pred razstavo?

Glede dlake;če pustiš maltežanu dolgo dlako, kot si mu ti(do tal) a greš sploh lahko z njim ven po travi??? Upam, da ja.

Danes sem klicala v psarno. Kraj, kjer so je zelo oddaljen od nas. Bi lahko mi sam rekli naj pusti enga samca in ga pač prišli kupit, al bi ga nujno moral it zbrat? Bojim se, da bi potem dobili najslabšega.

Upam, da nisem preveč tečna, ampak prvič kupujemo rodovniškega psa. Undecided
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #124 : ponedeljek, 17.11.2003 : 20:38:01 »

Hej!

Je že v redu ne tezis,sama s enamrec se vedno spomnim kako sme kupovala psa in kako bi mi takrat prav prišla kaka pomoc...

Raztavni maltezan mora imeti papircke celo leto gor,ker se vecinoma skoz razstavlja pa tudi ce se vmes nekaj casa ne jih mora imeti gor,zato ker ce ne kot sem ze velikokrat povedala se konice poskudujejo in dlaka tudi ni vec cisto snezno bela.

Ce maltezanom pustis dlako do tal,so razstavni ze poviti,drugace na splosno pa lahko maltezanu dlako ustrizes nekaj cm nad tlemi,da se mu dlaka ne vlece po tleh.Tako lahko hodi po travi,betonu,...

Ce ti je res veliko do psa ga pojdi pogledat.Ni nujno,da ti ostane najslabsi bos pa verjetno dobila najplasnejsega kuzka,s katerim znajo biti tezave...Zelo je v redu,da se preden se odlocis o nakupu preveris v kaksnem stanju kuza zivi,kaksna je mama,da vidis kopije rodovnikov,...itd.


lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #125 : ponedeljek, 17.11.2003 : 20:52:11 »

OJ!

Joj, tisti papirčki me kar motijo. Čudno zgleda.

Rodovniškega psa bom kupila predvsem zaradi zagotovila o zdravju, prednikih.

 Jaz verjetno ne bom hodila razstavljat, vsaj pogosto ne.

Saj verjetno ga bom šla pogledat, sam se itak moramo še zmenit.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #126 : torek, 18.11.2003 : 17:09:54 »

Ojla!
Jah res so papircki zelo moteci ce res nimas namena vzreje in razstavljanja.ce te zanima predlagam,da poskusis dokler bo kuza se mlad in ne bo potrebno da je povit,ker dlake se ne bo imel do tal...Ce ti bo vsec lahko nadaljujes tudi kasneje...

Mislim,da si se pravilno odlocila,da si kupila psa z rodovnikom,upam da bo se cimvec takih,ki se bodo odlocali podobno...

Si ze kontaktirala vzreditelje in ste se ze zmenili za ogled?

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #127 : torek, 18.11.2003 : 20:12:20 »

Oj!

Nekaj smo se že menili. Sploh na žalost še ni odločeno.

Sedaj mojega očeta skrbi odpadanje dlake. Prosim, da mi čisto po resnici poveš, če maltežanam močno dlaka odpada.
Mami se že strinja(JUPI)  Grin, le očija moram še prepričat.
Živimo v bloku, zato ne bi smel preveč lajati. Ali maltežan veliko laja? Manj kot čivava ali bolj?

UPAM, DA GA BOM DOBILA,SAJ SI GA RES MOČNO ŽELIM.

LP

jessy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #128 : torek, 18.11.2003 : 22:08:01 »

Hojla jessy!

Z novico glede izpadanja dlake te lahko razveselim Wink Cheesy.Maltezan namrec nima podlanke(to je dlaka,ki je pod krovno dlako,torej pod vrhnjo dlako,ce se lahko tako izrazim).Podlanka se vsako leto zamenja in greje psa pred mrazom.Maltezan pa prihaja iz topljesih krajev te dlake nima,zato torej se mu dlaka ne menja,kar pomeni da mu tudi ne odpada.res pri nas po hisi ni nobenih dlak.To ne pomeni,da mu ne izpade niti ena seveda mu izpadajo,vendar ce ga redno ceses se skoraj nimas za bati,da bi katera dlaka pristala tam kjer ne bi smela Wink

Kar se pa lajanja tice...
Maltezan,kot vse majhne pasme sorazmerno veliko laja,vendar vseeno manj kot civava.Civava je zelo zivcen pes zato se tudi skozi pomalem trese in temu primerno tudi veliko laja...Maltezan pa pri tej stvari tudi ni angelcek,vendar se s primerno vzgojo resi tudi ta problem Wink

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #129 : sreda, 19.11.2003 : 21:33:22 »

Ojla!

Upam, da mu dlaka res ne odpada veliko. Wink

Moja soseda ima čivavo in vsakič ko gre kdo mimo glasno laja oz. se dere.

Koliko pa je sedaj star tvoj maltežan?
Maš kakšno slikco?

Sedaj pa grem starše prepričevat. Grin Wink

LP

jessy

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #130 : četrtek, 20.11.2003 : 15:20:17 »

Moj je star 3 1/2.Hmm slike nimam nobene take,da bi se ga celega videlo bom kaksno skenirala,pa ti pokazem Wink
ste se ze odlocili?Ce ti se kaj ni jasno,lahko vprasas Wink Cheesy

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #131 : četrtek, 20.11.2003 : 22:28:52 »

Ojla!

Odločili smo se, da ga zagotovo gremo pogledat.
Zdaj starše ''skrbi'' , da ko bi ga dobila ne bi skrbela zanj.
Ampak jaz sem prepričana, da bom zanj (seveda) skrbela. Cool

Se ti oglasim, če se bomo (končno) odločili.

LP

jessy

Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #132 : petek, 21.11.2003 : 15:56:52 »

jessy:ja saj ponavadi vsake starse to skrbi.Ne trdim da se psa ne navelicas,priznam tudi jaz sem se ga po nekaj casa(v tem smislu,da se mi zjutraj ni dajalo vstajati,...itd.),vendar sem se in se se vedno zavedam,da pes ni igraca in tudi ce se mi kaksno jutro ne,da vstati se enostavno prisilim in recem "alo Pia gremo Kaj te caka" in je.Saj potem se navadis in ti postane to ritual.
Vse pa odtehtajo tudi tisti okrogli crni ucki,ki te vsako jutro pogledajo,da se jim enostavno ne mores upreti Wink

lp,pia
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #133 : petek, 21.11.2003 : 22:15:36 »

oj!

Jaz sem prepričana, da bom za njega lepo skrbela.

Doma imam 12 letnega mešančka. Zanima me, če bi lahko bile kakšne težave, ko bi prišel maltežan?

Kaj najraje jé tvoj maltežan?

Ali si ti mogoče bila na tekmovanju v junior handlingu v Trbovljah?

Si že kdaj šla s svojim maltežanom na razstavo?
Vem, da grejo lahko le psi z rodovnikom, ampak včasih organizirajo razstave tudi za nerodovniške pse.

P.S. MOGOČE GREMO V NEDELJO POGLEDAT MALTEŽANE! Cheesy

LP

jessy

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #134 : sobota, 22.11.2003 : 09:48:12 »

Za vse, ki kupujete maltezana (ali katero drugo pasmo): http://med.over.net/phorum/read.php?f=44&i=15709&t=15709

Citat
Ali si ti mogoče bila na tekmovanju v junior handlingu v Trbovlju?

Pa ne morem mimo tega stavka, da ga ne bi malo popravila.  Grin Trbovlje se sklanja drugace kot recimo Zagorje (v Zagorju). Pravilno bi bilo v Trbovljah.  Wink lp
Logiran

Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines