mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 09:22:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 221204 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1455 : torek, 05.04.2011 : 16:26:46 »

Sej je tudi ful luškana Cheesy Cheesy, meni je zelo všeč! Kiss Lubica bela... a jo moraš pogosto kopat da je tako bela... Smiley
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #1456 : torek, 05.04.2011 : 17:17:34 »

Kratka frizurca ji zelo paše. Pa ful mi je všeč, ker se ji učki vidijo Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1457 : torek, 05.04.2011 : 18:53:33 »

Hvala obema Smiley Kiss .
Ko ima dolgo dlako, pa ji pred očmi postrižem, ker ne mara nosit čopka Cheesy Tongue ... Tako da se ji res očke ne vidijo tako dobro kot pri kratki dlaki Cheesy Je pa problem, ker sedaj, ko se nam je frizerka nekam preselila, ne vem, kam naj jo peljem   Huh . Z eno imam zelo slabe izkušnje. Sem Ajšo peljala na razčesavanje, kar pri taki dolžini pri frizerju vzame po navadi uro in pol. Ko jo po uri in pol pridem iskat, že pri vratih slišim cviljenje, potem pa mi frizerka reče, da še niti do polovice ni prišla  Shocked !!! Pa ni imela vozljev, ki bi jih frizerka mogla dalj časa razpletati  Huh ... Potem sem ji povedala svoje in spokala psa od nje... Najprej mi je pa še vrnit ni želela  Angry  Angry !!! Ker mora kao končat s svojim delom... Dobesedno sem Ajšo izpulila iz njenega naročja Shocked ! Toliko o profesionalnosti nekaterih... Da rabiš tri ure za razčesavanje... Eh

Kopam jo pa na tri tedne, včasih tudi manj ali več, veliko je odvisno od vremena Wink . Je pa zanimivo, da kopa v banji se ne rada, čeprav mi drugače pobegne v vsako lužo, jezero, potok Tongue Grin

Lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1458 : torek, 05.04.2011 : 19:03:48 »

Ojoj, cukerček beli mali  Cheesy Kiss še bolj mi je všeč, kot pa z dolgo dlako - frizuro  Kiss Cheesy
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1459 : torek, 05.04.2011 : 19:08:19 »

Uf, glede 3 ur razčesevanja...  Angry pa to bi znal prej narediti vsak amater. Grem stavit, da če jo pripelješ k meni, ki nimam nobenih izkušenj z razčesevanjem maltežanov, da jo prej razčešem, sploh pa ker vem, da nikakor ni bila zanemarjena. Prav je, da si jo popokala, in šla z njo domov. Uboga Ajšika  Kiss
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1460 : torek, 05.04.2011 : 19:13:19 »

Tudi jaz imam z nekaterimi frizerji slabo izkušnjo Roll Eyes, sem peljala enkrat Sacha pred razstavo skopat in uredit k enmu frizerju in ga je tko izčesal da skor nič več dlake ni imel (oz. pol manj), jaz pa naslednji dan imela razstavo in pol sem ga takega morala peljat, ne vem eni res nimajo pojma... čeprav meni se zdi že uro in pol česanja veliko, jaz Sacha počesem v dvajsetih minutah do pol ure pa ima kar gosto dlako... no, sej ne vem zdej kako je pri maltežanih... Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1461 : torek, 05.04.2011 : 19:27:36 »

Jaz tudi počesem Bučka v max pol ure, pa ima ogromno dlake, res ogromno.  Wink
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1462 : torek, 05.04.2011 : 19:31:03 »

Ane, pa tudi pes se matra oz. mu ni prijetno če ga ful dolgo češeš, bolje bolj pogosto, pa manj časa, tako jaz delam... Smiley
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1463 : torek, 05.04.2011 : 20:11:10 »

Ah, Ajši moja je vedno luštna punca Tongue Cheesy Cheesy.

Pri razstavnih maltežanih je tako, da je z dlako res OGROMNO DELA. (jaz ne razstavljam Wink ) . Prvič, malteška dlaka je ena najbolj svilnatih in se zato hitreje zvozlja, če ima pes tako dolgo dlako. Niti ni važna gostota, ker maltežani sploh nimajo goste dlake, ker nimajo poddlanke (so super za v stanovanje Smiley - pri meni boste težko našli kakšno pasjo dlako, ker jim dlaka ne izpada Smiley ) . Torej, češe se vsak pramen dlake posebej, začnemo čisto pri trebuhu in dlako postopno "dodajamo", dokler ne pridemo do dlake, ki je pač najbolj zgoraj, ki se jo najbolj vidi. To vzame največ dela, da češeš po plasteh, nikoli ne vse naenkrat, ker tako počešeš samo zgornjo plast dlake, spodnja pa se vozlja  Angry . Razstavne maltežane tudi "povijajo", nardijo jim takšne "paketke", v katere zavijejo dlako, da se jim ta ne bi poškodovala (dlaka se jim mora že skoraj vleči po tleh). Pes se na to navadi Wink . Dobro, Ajša bi verjetno znorela, ampak ji tega nisem nikoli delala in ji tudi ne bom. Bom poiskala kakšne slikice povitih razstavnih maltežanov, da vidite, kak to zgleda Wink. Pa pse s kopa celo v "svili", za božansko mehko dlako, nekateri pa jih tudi pred razstavo pobelijo, kar pa meni ni v redu, koliko kemikalij je v belilcih  Undecided

Jaz uporabljam kakovostno pin in slicker krtačo, glavniček in sprej, to je to Smiley . Češem jo pa vsak drugi dan, to mi vzame cca. 20 minut, nič več, ker ima zelo kakovostno dlako in se skorajda ne vozlja Kiss Wink. Ko pa je postrižena pa mi vzame največ deset minut Tongue . So pa maltežani v obdobju (po navadi med 6. in 16. mesecem), ko so veliko bolj nagnjeni k vozlanju, ker dlaka še dobiva tisti značilno svileno teksturo. 

Lynn, njboljše je po moje itak, da Sacha sama urediš Wink Smiley .

Poljubčke vajinim kosmatincem Kiss Kiss
Uffff... Komu se bo dalo moje spise brat Grin


Lep pozdrav
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1464 : torek, 05.04.2011 : 20:14:35 »

Lynn - se absolutno strinjam, da psom ni prijetno po uro ali več prenašat česanje... Ne vem, kako to sfolgajo razstavni primerki Grin Huh (njih zagotovo češejo vsak dan) Nekateri lasniki so res obsedeni z lepoto svojih ljubljencev
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1465 : četrtek, 07.04.2011 : 14:18:44 »

Hei, kako ste kaj Smiley ?
Jaz sem super, zunaj je taki lepi sonček, toplo, prava pomlad Smiley . Ajši je prav tako super, danes pa imava tečaj in jo sedaj zato stradam Tongue Grin ... Da bo le delala Grin

Evo, tukaj sem našla en posnetek. Na 4:46 minut se lepo vidi, kako poteka povijanje razstavnega maltežana, in kako to sploh izleda. Glede tega, da pa je to mučenje, bi jaz rekla le, da je zagotovo vsak razstavni malty prikrajšan za marsikaj; bog ne daj, da bi se kopal v lužah, reki, norel po blatni, mokri travi Roll Eyes Grin ... Je pa to še vseeno veliko bolje, kot da pa zaradi možnosti, da se mu poškoduje dlaka ali da se umaže, sploh ne sme iz stanovanja Roll Eyes (Ja, tudi taki so Tongue )

http://www.youtube.com/watch?v=IwruoQTEhyw&feature=related
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #1466 : četrtek, 07.04.2011 : 17:20:33 »

uh, tale video zgleda kot da bi tip kuhal s temi šamponi, dve zlički tega pa dve žlički unega šampona... joj, to je pa kr mučenje za psa že... bogi, eni pa imajo opravka s tem, joj...
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1467 : četrtek, 07.04.2011 : 18:42:02 »

Ajoj, naj uživa v tem tisti, ki mu to paše, meni sigurno ne bi, maltežančku pa se mi zdi, da tudi ne paše ravno najbolj. Hehe, Lynn, dober izraz si našla "kot da kuha s šamponi" in vsemi božjimi preparati... Roll Eyes

Vem da bi Bučko znorel, če bi bil v svoji koži, pa takole "pedenan" maltežan, ali kakšen drug razstavni pes  Tongue
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #1468 : četrtek, 07.04.2011 : 18:53:00 »

Joj, Itlam, zdej si pa povzročila, da me vsaj en mesec ne bo v tole temo Grin - filmček, pa še opis. Jaz popiii* najkasneje po 14 dneh tacgale, vržem psa v prvo blatno lužo, skočim še sama vanjo in začnem skakat, skaaakat... Definitivno, tole ni pasma zame, kopanje v svili (kaj je sploh to?) in povijanje dlake v majhne črve mi je pa... ne bom, se bom premagala Wink...

Moram te pohvalit, sem te že večkrat hotela. Imaš božalno torbično pasmo, nudiš ji, kar ji gre, ker jo je pač treba negovat in se hkrati do psa obnašaš skulirano, kot do živali in ne pliškota. Norita po naravi, vodo in listje sme vohat veselje pa v šolo hodi in ubogat mora namesto da bi doma travmirala družino po svojih željah.
Še več takih skuliranih lastnikov baterijc tvoja kova bi si želela !  Pa Kiss Ajški!
Logiran
Itlam
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.168


WWW
« Odgovor #1469 : torek, 26.04.2011 : 10:18:08 »

Spet se malo javljava Smiley

FŽ - tut meni se za tega tipa na filmčku ne zdi, da ima v glavi vse pošlihtano Huh Mislim, ja, bogiiiiii pes! Tekat itak ne sme, ker mu paketki takoj dol popadajo Roll Eyes ...
Kopanje v svili je vbistvu enako kopanju s šamponom, sledi bolj na koncu kopanja in se uporablja zato, da ima pes potem izredno svileno in mehko dlako. Jaz tega ne delam. Pa še kako draga je ta svila, ena taka posodica, kot jo ima ta tip bi sigurno prišla okoli trideset, štirideset evrov Roll Eyes .

Jaz bi popi**** še prej. Sem imela enkrat na dvodnevnem čuvanju enega takega šicujčka, smo šli na sprehodek ob vodi. Moja je seveda takoj zašprintala vanjo in norela za kamenčki in storži, tisti revež (takrat še na vrvici) pa sploh ni vedel, kaj voda je (po moje jo je prvič videl). Ker on je pač salonski pes Roll Eyes . Malo sem ga še mela na vrvici, pol mi je pa dopi****, spustla sem ga in je šel... Ko bi vi videli, kako srečen je bil. Prvič v življenju je skakal po blatu in norel po potoku Kiss Roll Eyes . No, doma sem ga vseeno malo umila, da ne bi lastnico kap trofla, ko ga pride iskat Grin .

Pes je zame pes in bo vedno tudi ostal. Pa če je majhen, velik, mešanc' ali pa večkratni šampion. Ko sem jaz kupovala psa, sem kupovala PSA, ne pa neke žive plišike... Saj obstajajo take na baterije Grin Tongue

Mi uživamo sto na uro Smiley ! In ker je velika noč (no, bila) je prav, da vam predstavim tudi našo velikonočno zajkljo (kunčico), sedaj že sicer upokojeno (pet let ni malo...) . To je naša Neli, po domače Nelča, ki uživa pravo zajčje življenje, na voljo ima namreč celo sobo, v kletko gre samo na potrebo in jest Wink . Sedaj, ko pa je lepše vreme, pa jo preselimo v ogrado na travo. (aja, pa ni predebela, na sliki ima samo še elooooo gosto zimsko dlako Wink Tongue )

Nelča Kiss Kiss


Njen smrček Kiss


No, pa še de slikici posebej za FŽ (da si bo še upala v to temo Grin) - tudi maltežani so umazani  (sploh, če jim je ime Ajša Tongue  Roll Eyes )


Delno umazani:


Še Ajšin dober prijatelj Berni Kiss Zelooo se imata rada Kiss



Vsem vračamo Kiss in lepo se imejte !
Logiran
Strani: 1 ... 93 94 95 96 97 [98] 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines