mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:50:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 221280 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #30 : petek, 23.05.2003 : 20:41:43 »

Citat

...a ker so tako lepi(mnogi maltežani so preveliki saj so jih začeli "vzrejati"v pasjih farmah)...


Ja, kako pa eni hitro nasedete  Roll Eyes Shocked Roll Eyes Shocked A zdaj, ko kupci ze priblizno vedo, da tudi 6., 10. ali pa 20. v leglu dobi rodovnik, bomo imeli pa zgodbice o tem, da se rodovniskih psov ne kupuje, ker so preveliki Huh Aha, mogoce se zato vzreja z nerodovniskimi - da se ohranja kvaliteta  Shocked Shocked Shocked
Jaz nic vec ne razumem, res ne!
Pa se to - kvalitetna vzreja in dobri vzreditelji nimajo prav nic skupnega s pasjimi tovarnami.
Mislim... Domaca naloga za vse kupce  Tongue (tudi maltezanov): od prve do zadnje besede vsaj 10x pocasi prebrati vse povezave na temo Kaj moramo vedeti pred nakupom mladica. Pa lepo prosim, ni zaj*****ija, mislim popolnoma resno in racunam na 0,5%, ki resno vzamejo taksne nasvete. Z ostalimi se beremo v jeseni, ko boste redni gostje rubrike "o zdravju psov".

Lp, Yo
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #31 : petek, 23.05.2003 : 20:55:28 »

Yo:popolnoma narobe si me razumela.Rekla sem,da so v večini nerodovniški maltežani preveliki-to je ameriški tip maltežana,ker so Američani čisto spremenili maltežana v to,kar ni in to je zelo prizadelo pasmo.Veliko maltzežanov je tudi pri nas v Sloveniji  prevelikih,...itd.Vendar psi,ki jih ima ta gospod pa so zelo....ne vem kako naj se izrazim pravilni,res ne vem!So ravno prav veliki imajo velike oči in črn smrček(nekateri maltežani imajo rdeč smrček).In seveda so rodovniški psi kar se kvalitete tiče veliko boljši in če bi se zdaj odločila za psa bi bil definitivno z rodovnikom,a takrat sem ga pač kupila brez.no,pa saj se ne pogovarjamo o tem.V glavnem samo pohvalila sem tega gospoda,da ima za nerodovniške pse zelo dobre pse-to je vse
lp,pia
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #32 : sobota, 24.05.2003 : 16:48:32 »

Sej js bi veliiik raj imela maltežana z rodovnikom ampak mi nikol ne bi uspel nabrat tolk denarja. :-/

Pia: Sej vem da je različno od psa do psa, pa me zanima ali si imela ti kakšne probleme z njim? V bistvu ali ima velika večina nerodovniških maltezanov kakšne probleme? Huh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #33 : nedelja, 25.05.2003 : 07:58:27 »

soncnica:ne jaz nisem imela z našim nobenih posebnih problemov.Če pri vzreditelju  vsak maltežan(z rodovnikom ali brez)doživi kakšen stres ali kaj podobnega so lahko to še dolgoročne posledice,recimo če ga vzreditelj nadira ali kaj podobnega postane pozneje napadalken in grize.Torej kot prvo je potrebno izbrati dobrega vzreditelja.Drugače pa kakšnih posebnih problemov naj nerodovniški maltežani ne bi imeli,če zanje seveda pravilno skrbimo(dlaka,oči,...).Mogoče je res bolje da se odločiš za rodovniškega kužka.Glede denarja je pa takole:poskrbi da boš imela dovolj denarja tudi takrat ko ga boš že imela,ni dobro da ti takrat zmanjka denarja Grin
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #34 : nedelja, 25.05.2003 : 23:16:39 »

ojla pia! ja itak da ga bomo vzeli, majsko leglo - presenečenje  za mene,kr si ga ze ful dolgo zelim, samo sem zvedla od mame Smiley in tak ne bo nic s presenecenjem.ne vem tocno kdaj gremo ponj. samicko bomo vzeli,kr smo ze enkrat meli mesanko samicko,pa so baje bolj "druzinske" -se hitreje navadijo itd.pa upam da ne bo kdo kaj narobe razumel s tem stavkom.pa ti si zadovoljna z malo kepico?
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #35 : ponedeljek, 26.05.2003 : 08:15:37 »

Pozdravljeni,
povedat moram, da je moja kolegica tudi kupila pri g. Čušu v Moškanjcih, ampak to vsakemu odsvetuje prav tako jaz.
Od večih ljudi sem slišala, da imajo njegovi maltežani probleme z očmi. Od kolegice psička je bila v enem mesecu operirana dvakrat, ker sta se ji na obeh očesih zavihali veke. Veterinar je povedal, da ima to vsaj polovica njegovih maltežanov.
Druga napaka je, da so maltežani preveliki. Tehtajo od 5 - 7 kilogramov, kar je absolutno preveliko za to pasmo.
Veterinar v MB nam je povedal, da pari mamo, hčerko in sina! Cry
Nima nikoli rodovniškega legla, kot govori. Ima pa tri do štiri legla na leto.
Ko prideš po psa, imaš deset minut pogovora z njim, ker ima itak navodila za uporabo in se mu zelo mudi!!! :-/
Njegovi maltežani, vsi do sedaj, so predolgi, tako, da niso ravno lepi in čudoviti primerki svoje pasme. Lips Sealed
Drugi veterinar in gospa, ki je precej globoko v pasmi, pa sta povedala dejstvo, ki je pretresljivo.
50% njegovih maltežanov podleže epilepsiji do leta in pol starosti. Lips Sealed
Kaj mislite kako se počuti kolegica, katere psička je zdaj stara 10 mesecev? Cry
Logiran
muca
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 99


« Odgovor #36 : ponedeljek, 26.05.2003 : 09:02:57 »

Navodila za uporabo maltežana?!? Mama, hčer, sin, veterinarji to vedo pa ne ukrepajo! Zakaj ne? Ker se ljudje ne potrudijo in ne preverijo zakaj "vzreditelj" prodaja nerodovniške mladiče. Cena za nerodovniškega + cena operacije oči = cena rodovniškega mladiča + še za hrano ostane.
Vem, da ko imaš možnost dobiti maltežana, ti je popolnoma vseeno, ali ima papirje ali ne. Povpraševanje po maltežanih je večje od ponudbe, kar je "gospod" izkoristil. Nastradajo pa psički in njihovi lastniki. Pa briga ga on je pokasiral, vse ostalo je zanj brez pomena.

LP
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #37 : ponedeljek, 26.05.2003 : 09:17:41 »

Ja, tako je to.
Pa še to.
Vsi njegovi maltežani imajo povečano izločanje solznic, zato so okoli oči in gobčka vedno rjavi. Nimajo bele dlake.
Prejšnji teden sem šla gledat leglo rodovniških v ****. Razlika je dobro vidna, ne samo opazna.

Odločite se sami, ampak jaz ziher ne bi kupila pri njemu. pa to pravi vsak, ki ga je kupil tam.

On res govori, da si pač ni podaljšal vzrejnega dovoljenja in ima zato nerodovniška legla- To je larifari!!!!!! Angry
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #38 : ponedeljek, 26.05.2003 : 10:13:27 »

Hojla aisha!

To kar si ti povedala p sem res prvic slisala, si mi dala misliti in res ne vem, ce se bom odlocila za njegovega psa.Hvala!
Logiran
yo
gost
« Odgovor #39 : ponedeljek, 26.05.2003 : 10:23:00 »


Citat

Pozdravljeni,
povedat moram, da je moja kolegica tudi kupila pri g. Čušu v Moškanjcih, ampak to vsakemu odsvetuje prav tako jaz.
Od večih ljudi sem slišala, da imajo njegovi maltežani probleme z očmi. Od kolegice psička je bila v enem mesecu operirana dvakrat, ker sta se ji na obeh očesih zavihali veke. Veterinar je povedal, da ima to vsaj polovica njegovih maltežanov.
Druga napaka je, da so maltežani preveliki. Tehtajo od 5 - 7 kilogramov, kar je absolutno preveliko za to pasmo.
Veterinar v MB nam je povedal, da pari mamo, hčerko in sina! Cry
Nima nikoli rodovniškega legla, kot govori. Ima pa tri do štiri legla na leto.
Ko prideš po psa, imaš deset minut pogovora z njim, ker ima itak navodila za uporabo in se mu zelo mudi!!! :-/
Njegovi maltežani, vsi do sedaj, so predolgi, tako, da niso ravno lepi in čudoviti primerki svoje pasme. Lips Sealed
Drugi veterinar in gospa, ki je precej globoko v pasmi, pa sta povedala dejstvo, ki je pretresljivo.
50% njegovih maltežanov podleže epilepsiji do leta in pol starosti. Lips Sealed
Kaj mislite kako se počuti kolegica, katere psička je zdaj stara 10 mesecev? Cry



Citat

To kar si ti povedala p sem res prvic slisala, si mi dala misliti in res ne vem, ce se bom odlocila za njegovega psa.Hvala!


No, pa smo pri (pre)velikih, kvalitetnih in zdravih (ne)rodovniskih maltezanih  Angry Angry Angry

Tole mene na Matoso spominja. Edina razlika je, da jih se cez mejo ni treba svercati  Angry Angry Angry

Lp, Yo

Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #40 : ponedeljek, 26.05.2003 : 11:58:04 »

Ja, je verjetno podoben človek kot Matoša.
Po telefonu se kar cedi od prijaznosti, samo, da prideš pogledat. Potem pa ga že ziher vzameš. Večina je takšna.
Ker so pač isti kot rodovniški, ampak za tretjino cene in bla, bla bla.....Psičkovih staršev pa ne morete videt, ker so ravno šli z ženo k tašči in bla, bla, bla....Pa noben od njegovih psov nima problemov, bla, bla, bla. Iz očk pa se cedi vsakemu maltežanu in bla, bla, bla....
TO NI RES!!! Sem vidla osem let stare maltežane in so popolnoma beli okoli oči.
Pa to je itak najmanj, če bi bilo ostalo v redu.
Moje mnenje je, da je maltežan "posteljni" pes. Psiček za cartanje. In če je non-stop izgleda umazan okoli oči ni glih "apetitlih",ne?
Vidla sem njegovega maltežana. Starega osem mesecev. Velikosti lhasa-apso in težak 5,5 kg. To za moje pojme ni maltezer. Saj pravim, da niti oblike nimajo prave (predolgi, pretežki...).
Potem je cepljenje. GOSPOD JIH TUDI ENKRAT NE CEPI!!!

Cene so pri njemu različne. Od 45.000 SIT do 60.000 SIT.

Ne kupujte pri njemu, ker vam bo ziher enkrat žal. Ali takrat, ko bo vaš najmanjši član dobil epilepsijo in ji mogoče celo podlegel, ali, ko boste ga morali peljati v enem mesecu pod dve anesteziji zaradi zavihanih vek, ali pa zato ker vas bodo ljudje spraševali kje ste ga kupili in to z vprašanjem: A to je pa Čušev maltežan,ne? Prav to doživlja sedaj kolegica.

Tega vam ne pišem zato, da bi imela koristi od tega. Niti nimam te pasme, ampak buldoginjo in dogico.
Pišem zato, da bi mogoče vsaj enega človeka odvrnila od nakupa svoje male snežne kepice pri njemu.

Pa saj vem, da bom ziher dobila po g...cu zaradi tega.
Mi je bolj pomemben tisti en. Saj veste po načelu:
REŠIŠ ENO DUŠO, REŠIŠI CELI SVET!!!
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #41 : ponedeljek, 26.05.2003 : 13:59:15 »

Zdaj imam malo več časa in vam bom tudi jaz nekaj napisala p tem pri kom psa kupit itd. najprej vam moram povedat, da je moja prjatlca kupla psa pri gospe iz mb, ki se z vzrejo ukvatja ze 15 let. njen kuža je "invalid", ne rabim pa poudarjat, da je zanj dala 150.00 sit,kr je bil z rodovnikom. toliko o tem, ali kupit rodovniskega ali ne. ko kupis psa, je tveganje prisotno, le da je vecje v primeru, ce kupis psa brez papirjev. No, danes sem klicala to gospo (mogoce pa je prijateljica imela nesreco s psom) in je le ta zacela udrihati po g. cusu, kaksni so njegovi psi, da so njeni psi najboljsi, da je veterinar rekel, da jih pri njem 50% nad 1,5 letom pogine itd. Gospa je delala svojim psom reklamo in zanicevala drugega rejnika, ko pa sem jo vprasala, zakaj je od moje prjatlce pes invalid pa je bla kr tiho in mi je slusalko dol vrgla. jaz sem si ustvarila svoje mnenje. ne zelim delat nobenemu rejcu reklame. pravzaprav tud sama kupujem maltezana in ko berem to vase prickanje sploh ne vem vec, ce naj sploh psa kupim pri komerkoli.Vsak ima svoje izkusnje, nekateri dobre in nekateri slabe. Kot pa ste ste sami lahko prebrali pa je aisa prosla za nasvete glede vzgoje in prehrane. in ne vidim nobenega odgovora na to!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #42 : ponedeljek, 26.05.2003 : 14:55:22 »

zdaj pa res ne vem več komu naj verjamem! Huh
moj maltežan je zdrav in nima nobenih problemov z očmi ni predolg in težek je ravno prav.Jaz verjamem samo če to vidim na lastne oči a pri njem nisem videla nič takega(groznega).Naš kuža se je imel prav lepo pri njem in ko smo ga šli iskat je takoj stekel k njem ker smo bili zanjga novi,vendar kateri pes bi stekel k človeku ki se ga boji??ko si rekla,da ne dela lepo z njimi?Res nam je dal navodila,kako naj ga hranimo kdaj naj ga cepimo(dobili smo knjižico,kje vse to piše) in v njej je tudi njegov naslov in potem smo ga tudi enkrat ko nekaj nismo vedeli ker je bil še mladič,poklicali in vse nam je lepo povedal.
je pa res,da je treba za maltežana(oči) skrbeti jih vsako jutro sprati z vato in toplo vodo,da se ne solzijo in pazimo da kuža ni na prepihu.
Pa še to standard maltežana je da je dalši,kot višji.
Glede rodovniških psov nekateri sploh niso tako bolj zdravo kot nerodovniški ali mešanci:naši znanci imajo dva nemca in en ima gnojno uho in so non stop pri veterinarju psica pa ima alergijo.Pa nočem se kregati,ne me narobe razumet... Wink Smiley
lp,pia

P.S:tinca_marinca:full sem zadovoljna kaj boljšga si ne bi mogla želet.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #43 : ponedeljek, 26.05.2003 : 15:00:02 »

Jaz vzrediteljev maltezanov v Sloveniji ne poznam. Ampak ce je njihov odnos taksen in ce imajo ljudje z njimi in njihovimi psi slabe izkusnje, bi priporocala iskanje mladica v tujini.

Pa se nekaj - samo rodovnik ni dovolj! Pregledati je potrebno tudi telesne ocene in opise pri vzrejnih dovoljenjih starsev. Zahtevajte kopije rodovnikov starsev in se pred koncno odlocitvijo pozanimajte o prednikih.

Lp, Yo
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #44 : ponedeljek, 26.05.2003 : 15:19:24 »

no,saj jaz tudi nisem genij,o vzrediteljih:)maltežanov nekaj pa že vem.vendar vedno tudi niso pomembni nevem kakšni šampionski starši,pomemben je tudi odnos vzreditelja do psov in drugih vzrediteljev.Prav grdo je ko kateri vzreditelj ošteva drugega in hvali svoje pse njegove pa zaničuje Sad Angry.jaz pri takemu vzreditelju ne bi nikoli kupila psa.

Yo:dobra ideja vendar mislim,da niso vsi za to hočejo samo imeti čimprej kužka malo puhasto kepoico in jih kvaliteta ne zanima kaj dosti. :-/
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines