mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:42:31

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 221311 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #45 : ponedeljek, 26.05.2003 : 15:31:42 »


Citat

Yo:dobra ideja vendar mislim,da niso vsi za to hočejo samo imeti čimprej kužka malo puhasto kepoico in jih kvaliteta ne zanima kaj dosti. :-/


Zalostno... in zaradi taksnih in na racun kuzkov (pre)zivijo zgoraj omenjeni.

Aja, pa nisem mislila na to, da morajo biti predniki nujno ne vem kaksni sampioni. Gre za pregled telesnih ocen, kjer so napisane tudi napake, ki se dostikrat prenesejo na potomce (ta opis pa je pri vseh, tudi pri potomcih).

In se nasvet - ce vam kdo rece, da pes/ psica ni dobil vzrejnega dovoljenja, ker je npr. samo 1 cm previsok ali kaj taksnega... zahtevajte na vpogled opis psa, ki je bil podan na telesnem ocenjevanju oz. vzrejnem pregledu. Nemalokrat boste ugotovili, da je vzrok vse kaj drugega (pomanjkljivo zobovje, nepravilen ugriz, plasnost, popadljivost in se in se). Prepricajte se in zahtevajte crno na belem. Ne verjemite kar tako na lepe oci.

Lp, Yo
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #46 : ponedeljek, 26.05.2003 : 18:56:01 »

hvala,za nasvet Yo Wink
je pa res,da sem jaz bila nekdaj taka,da sem vse slepo verjela in še marsikaj drugega Cry Wink
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #47 : ponedeljek, 26.05.2003 : 19:56:32 »

Ko sem prvič vidla maltežana sem se dobesedno zaljubila vanj in sem mislila kupit psa to ni problem. Zdaj ko pa  že par mesecev brskam po forumu in ostalih straneh me skor kap! Hujš ko preprodajanje drog sam da na ta način trpijo ubogi mali. Zapret bi jih mogl.  
Pa me zanima če kdo pozna koga da bo ali ima mladičke, ki imajo kolikor toliko straše in niso v sorodu, nerodovniške, ker 150 tisoč je pa le mal preveč, pa tud lahk zboli.
Sej jih bo kdo ziher mel, mogoč v jeseni?
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #48 : torek, 27.05.2003 : 07:41:31 »

Dobro jutro,

jaz ne zagovarjam samo vzrediteljice v MB. Interesantno je to, da pri dobrem vzreditelju (katerem koli) sploh ne rabiš kupit psa, ampak te samo zanimajo neke stvari, pa lahko sediš tam in črpaš informacije. To se je zgodilo v MB pri ge. Ferlež, pa so bili mladički stari 10 dni. In sedeli smo dobre tri ure. Pa ne enkrat. Mislim, da bi me odvrnilo od nakupa to, da se mudi in moreš psa vzet z navodili in iti...
Kolegica - tale z maltežanko od gospoda - je sploh ni smela videt preden je prišla po njo. Češ, da niso skopani in so pač bolj zanemarjeni. Jaz vem, da smo našo dogico hodili gledat vsak teden. Od petih dni starosti, pa tja do dveh mesecev, ko smo jo odnesli. Srečujemo se z vzrediteljico. Dejansko jo zanima kaj se dogaja s psičko. Ali je že menjala zobke? Koliko tehta..... Grin Cheesy Wink

Nobeden mi ne bo rekel, da ga je poklical gospod Čuš in vprašal, kako je z njegovim mladičem!!! Angry

Sigurno je, da ima vsak svoje izkušnje. Hotela sem povedat, da je pomembno, koliko zadovoljnih lastnikov ima vzreditelj oziroma v našem primeru rejec. In tale gospod iz Moškanjcev verjetno že ima zadovoljne lastnike ima pa še toliko več nezadovoljnih. V MB je namreč ogromno njegovih maltezerjev. Veliko sem jih srečala v parku in po ulicah. Ker sem pač po naravi bolj gobčna, sem se pa še pogovarjala. In so mi ljudje seveda povedali. Še enkrat bom povedala, da nimam nobedene koristi od tega. zasmilila se mi je psička od kolegice in sem se odločila napisat. Če pa kdo ne verjame, pa sem lahko prepičate kje drugje. Na MB in Ptujskih veterinarskih postajah dobro poznajo g. Čuša.
Odločitev pa je na strani vsakega posameznika.

Pozdrav vsem,
Jasmina
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #49 : torek, 27.05.2003 : 12:52:51 »

Saj jaz ga ne zagovarjam in mislim tudi,da bi se lahko malo bolj brigal za vse svoje pse ki jih proda!Ampak tako grozen pa spet ni!!
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #50 : torek, 27.05.2003 : 13:00:42 »

Saj se nobenemu nekaj ne zdi grozno, če boljšega ne pozna!!!

Eni imamo srečo, da smo naleteli na prave vzreditelje in ne rejce!!!! Cheesy Wink

Zato poznam razliko.

Pozdrav vsem,
Jasmina
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #51 : torek, 27.05.2003 : 13:23:46 »

Ja,nekateri imate srečo! Wink  Wink Wink
tinca_marinca:najbolje bo,da si kupiš psa z rodovnikom pa mogoče pri kakšnih ljudeh,ki imajo leglo recimo samo enkrat tako ljubiteljsko(ponavadi so cene tam nižje)!
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #52 : torek, 27.05.2003 : 15:06:38 »

hm... sej vem, da ko kupujes psa ne smes gledat na ceno,ampak 150 jurjov, hudica,samo studentka sem, ki te naj tolk dnara skup poberem! pa se nekaj o tem gospodu cusu.jaz poznam kr dost maltezanov iz maribora, ki so njegovi, pa ga vsi priporocajo. kuzka je treba potem ko ga dobis negovat okrog oci kolk se men zdi al ne? ce tudi rodovnisekga psa ne negujes, bo imel rjavo dlako okrog oci...
Logiran
yo
gost
« Odgovor #53 : torek, 27.05.2003 : 16:34:09 »

No, toliko v vednost:

Gospa, s katero si ze nekaj casa dopisujeva, ker potrebuje dolocene nasvete o vzgoji, prehrani in negi bodocega druzinskega clana, zanima pa se ravno za nakup maltezana, je danes poklicala g. *** (seveda z mojimi napotki, kaj mora vprasati  Tongue).
Vprasala je, ce imajo mladici rodovnik in zakaj ne. Kot sem napovedala, je odgovoril, da ni podaljsal vzrejnega. Rekla sem, naj ga prosi, da kljub temu faksira kopije rodovnikov starsev in tista "nepodaljsana" vzrejna dovoljenja oz. telesne ocene psov. Joooooj, cudez - tega pac ne zeli oz noce  Roll Eyes  Shocked. Gospa mu je potem se povedala, da se je enkrat ze nasmolila pri Matosi in da je psa vrnila, omenjenega pa prijavila.  Tongue In *** je po hitrem postopku koncal pogovor.  Shocked Shocked Shocked
Komentar? Mislim, da ni potreben.

Lp, Yo
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #54 : torek, 27.05.2003 : 18:35:00 »

tinca_marinca: ker imam iste probleme kot ti, študentka ki kupuje maltežana mi prosim povej če boš kaj pametnega našla, ker js sem že skor obupala z iskanjem.

Al pa če kdorkoli zve za kakšno lepo nerodovniško leglo.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #55 : torek, 27.05.2003 : 22:44:40 »

Yo!!!!  (bravo!!! Kiss Wink )
Končno!!! Cheesy
Še dobro, da nisem posredovala tega g. ***! Tongue Dobro, da sem čakala in opazovala to debato. Sedaj vem, da ta g. *** odpade!!! Lips Sealed
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #56 : sreda, 28.05.2003 : 08:15:51 »

Tako kot sem napisala. Vsak ima zadovoljne kupce svojih mladičkov, ampak pomembno je razmerje zadovoljni in nezadovoljni.
Še enkrat bom napisala, da imajo **** povečano izločanje solznic. Od kolegice psička ima že drugi dan po kopanju umazano dlako od solzic.
Zakaj pa nekateri maltežani še pri osmih letih nimajo roza dlake okoli oči? Pa jim niso rezali dlake (to se vidi), kot to dela ***.
Osebno mislim, da je to napak. Vsak se pa lahko sam sprašuje zakaj *** ne pokaže rodovnikov in domnevnega vzrejnega dovoljenja.
Slišala sem (pa ne od njegove "konkurence", ampak od veterinarjev, ki ga poznajo), da je kupil psičko in imel z njo leglo - nerodovniško. Iz tega legla si je ustil enega psička in eno psičko. Zdaj pari med temi. Torej legla so mati - sin, brat - sestra. Meni se to ne zdi O.K. Niti slučajno.
Če nimaš dovolj denarja, je res mogoče najboljše poiskat leglo - rodovniško od ljubiteljev. Verjetno bo ceneje.
Jaz vem, da sem za mojo psičko vzela kredit? Pa mi ni žal, niti malo. Mi vse vrača. Grin Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #57 : sreda, 28.05.2003 : 08:16:38 »

Upam, da ste s tole debato vsaj koga prepricali v malo bolj odgovoren nakup psa. Ne vem no, meni se vcasih zdi, da se za mikser za par tisocakov preberes navodila in podpises garancijo preden ga kupis, pse pa bi kar kupovali od danes na jutri.
tinca in soncica pravita, da sta studentki in da vama je tezko spraviti skupaj toliko denarja. Potem pa lepo poklicite na studenta (kateregakoli v Sloveniji, povsod se najde delo) in med poletnimi pocitnicami lepo v sluzbo. Pozabita na letosnji dopust in kmalu bosta imeli tistih 150 tisocakov. Tudi midva s fantom sva oba studenta in zbirava denar za psa. Meni je v pol leta uspelo zbrati polovico cene, fant tudi ves cas dela preko studenta in upam, da bova jeseni ko bo leglo ze imela lep kupcek, da si kupiva tako zeljeno zverinico. Torej je tista o predragem psu malo bosa! Zal je tako, ker vecina hoce imeti psa ze danes, najkasneje jutri. lp
Logiran

yo
gost
« Odgovor #58 : sreda, 28.05.2003 : 08:24:05 »

Citat

tinca in soncica pravita, da sta studentki in da vama je tezko spraviti skupaj toliko denarja. Potem pa lepo poklicite na studenta (kateregakoli v Sloveniji, povsod se najde delo) in med poletnimi pocitnicami lepo v sluzbo. Pozabita na letosnji dopust in kmalu bosta imeli tistih 150 tisocakov.

Torej je tista o predragem psu malo bosa! Zal je tako, ker vecina hoce imeti psa ze danes, najkasneje jutri.


Jaz bi dodala se to. Ponavadi kvalitetno leglo tako ali tako ni na razpolago tisti trenutek, ko nam ideja pade v glavo. Dostikrat moramo cakati. In v tem casu se lahko izobrazujemo, pripravljamo... in varcujemo  Tongue

Pa se to... zanimivo je, da se dosti tistih, ki cakajo na leglo... na koncu premisli in ugotovi, da ni pravi cas za psa. Huh

Lp, Yo
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #59 : sreda, 28.05.2003 : 11:04:55 »

Hm... glede na to da sem 1 letnik bom letos bol tezko delala, se posebej,kr mam rimsko pravo za naret Sad. pa vem, ki se delo najde, draga kaja, kr sem vsako leto delala od 1. letnika srednje sole. pa sej to ni pomembno.ti pravis, da ni denar tak problem. ja sej res ni, ce ti ga data mamica pa ati.vecini ljudi in tudi druzinam je v danasnjih casih tezko zbrat skupaj 150.00 tolarjev in zato kupujejo nerodovniske pse - v tem primeru mnogokrat "nasrkajo" (tisti,ki kupujejo pr matosi npr.). p.s.: študent ne more vzet kredita pod nobenim pogojem. Psa kupujem  ze vec kot pol leta in cakam pac na pravo leglo oz. priloznost, da si ga kupim. zato sem se tudi oglasla na tem forumu. cao. tina
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines