mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 22:34:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 221279 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
yo
gost
« Odgovor #60 : sreda, 28.05.2003 : 11:12:14 »


Citat

ti pravis, da ni denar tak problem. ja sej res ni, ce ti ga data mamica pa ati.vecini ljudi in tudi druzinam je v danasnjih casih tezko zbrat skupaj 150.00 tolarjev in zato kupujejo nerodovniske pse - v tem primeru mnogokrat "nasrkajo" (tisti,ki kupujejo pr matosi npr.).


In potem nasrkajo psi. Se vedno ne vem, kako lahko nekdo rece, da ne more zbrskati skupaj denarja za nakup psa, kar je enkratni znesek, je pa preprican, da bo lahko pokrival vse stroske, ki bodo sledili potem (tudi tisti nenacrtovani).

Naslednja stvar pa je: kupite si drugega psa, ce je nakup enega prevelik luksuz. Tudi jaz nimam veliko denarja, zaradi cesar pac nimam pasme, ki si jo (najbolj) zelim, prav tako kot ne vozim mercedeza.

Vsak po svojih zmoznostih... pa ne, upam, na racun psov.

Lp, Yo
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #61 : sreda, 28.05.2003 : 11:22:42 »

Tinca_marinca,

nikoli ne reci, da se delo ne najde - to je zelo slab izgovor. Vsi vemo, da če želiš - delo najdeš. Mogoče res ni najbolšje delo, ampak plačano pa je. Večina študentov dela zaradi denarja, ne zaradi veselja. :-/
S sestro živiva sami od lani. Ko sta starša šla na svoje (vem, da bi moralo biti obratno, ampak bom jima celo življenje hvaležna, da ni bilo), je bila sestra stara 18 let, jaz pa 22. Sestra zaradi zdravstvenih razlogov ne smela vsega delat. Pa dela! Zakaj? Ker rabi denar. Prav tako zraven študira. Jaz pa delam dve službi, eno redno in eno občasno. Plačujem kredite in vzdržujem svojo polovico stanovanja (stroški). Če lahko, pa pomagam še staršem.
Razlog, da si kupiš rodovniškega psa ni vedno denar od atija in mamice. Wink
Pa še to. Z nekaterimi vzreditelji se zagotovo da dogovorit za obročno (2 ali 3 obroki) odplačevanje mladička.
Pa brez zamere, ampak življenje je sestavljeno iz raznih odločitev kaj ti je prioriteta v določenem trenutku. Enkrat pes, drugič avto, tretjič pa mogoče samo kavbojke pred drugo stvarjo, ki jo želiš realizirat.

Še nekrat - ne zameri, tako je pač moje mnenje.
Pozdrav vsem,
Jasmina
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #62 : sreda, 28.05.2003 : 11:25:11 »

Yo, strinjam se!
Za mojega psa moram hoditi v službo mesec in pol! Pa ne smem zapraviti niti tolarja. Moj letošnji dopust? V jeseni 14 dni z mojo malo kepico! Pa sem zaposlena! Nekaj mesecev za določen čas, ker je šla prejšnja firma v stečaj in sem kar nekaj denarja pustila tam. Ampak to je druga zgodba! Želim imeti psa! In vsaka želja nekaj stane! Denar, čas,... Koliko ljudi bi imelo pse, če bi jih zastonj delili?! Mnogo ljudi imajo dovolj denarja, a nimajo psa!
Res, pomemben je denar, a pomembnejše je SRCE!
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #63 : sreda, 28.05.2003 : 11:55:04 »

Ne moja ne fantova starsa za psa ne bosta prispevala nič! Ne vem od kod ta ideja, ce sem napisala, da sama varcujeva! Ce se fant ne bi ravno zapicil v pasemskega psa bi verjetno vzela se enega mesancka..ne vem, mogoce naslednjic. In ce ne bi imela denarja bi tudi vzela mesancka, nikoli pa ne pasemskega po sumljivi ceni, brez rodovnika. Imamo dva taksna doma, k sreci sta oba OK.
Ti je pa tudi ze Jasmina napisala kako se da priti do kuzka, samo malo potrpezljiv moras biti. Midva bi lahko ze lansko leto dobila psa, pa ni bilo financno mozno, zato sva se pocakala. Imava ze ogledani dve psarni in dve primerni psici, ki bosta ob pravem casu imeli leglo in upava, da bo vmes kuza za naju. Ce ne, bova spet cakala, pa ce bo treba se eno leto.
Vse se da ce se hoce! Nakupna cena pa je prava mala malica v primerjavi s tistim, kar zapravis za psa v njegovem zivljenju. lp
Logiran

tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #64 : sreda, 28.05.2003 : 12:49:04 »

Kolko ljudi se je ze zmotlo, ko je kupo nerodovniske pse... torej vi svetujete: kupi si psa z rodovnikom al pa mesanca, ostali nerodovniski pa... ker ne bojo sli v prodajo, jih bodo zaceli pobijat.tak si vsaj jaz to predstavljam.kot sem vam ze napisala, rodovnik ni 100% jamstvo za zdravje psa, kr od moje prjatlce pes ga je imel pa je danes invalid zaradi kolkov. je sam vecja sigurnost, ce mas rodovnik. pa ga zarad tega tud nima manj rada.  Roll Eyes

Preberite si se enkrat forum, kjer pisejo razocarani lastniki psov, ki so jih kupili pri matosi. veliko dobrih ljudi si zeli psa, ampak zaradi financnih zmoznosti gledajo na ceno, kr ne morejo dat 150.00 sit za psa. pa so potem razocarani. je pa tudi dosti takih, ki imajo sreco in je njihov pesek cist ok. naj se taki kaj napisejo.pia je ze, da je njej kuza cist vredu, ceprav je brez rodovnika. uzivajte.
Logiran
yo
gost
« Odgovor #65 : sreda, 28.05.2003 : 13:17:17 »


Citat

torej vi svetujete: kupi si psa z rodovnikom al pa mesanca, ostali nerodovniski pa... ker ne bojo sli v prodajo, jih bodo zaceli pobijat.tak si vsaj jaz to predstavljam.


Jaz si zadevo predstavljam drugace. Tisti, ki ne bo mogel vec prodati 2 ali celo 3 nerodovniskih legel z eno samo psico letno, bo pocasi tudi prenehal pariti.
A na to pa ne pomislite, da te psice nekontrolirano rojevajo po tekocem traku?

Ce ne bi slo za denar, bi se dogajale "nesrece" in bi ti ljudje ZASTONJ PODARJALI mesancke (tezko, da bi si psica 2x letno sama izbrala samca iste pasme). Tako pa parijo nacrtno in mladice prodajajo. Pa ne mi rect, da gre za to, da jim je to v veselje, potem pa naj, glede na to, da jim je vse le v veselje in da mladicki nimajo dokazljivega porekla, tudi oni kuzke PODARIJO. Pa naj jih raje vsaj cepijo in razglistijo, novi lastnik pa povrne stroske po racunu?

Sanje? Ja, o postenosti. Realnost? O naivnosti kupcev ze.

Lp, Yo
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #66 : sreda, 28.05.2003 : 13:40:02 »

Ja,maltežana je potrebno vsako jutro z toplo vato umiti okoli oči drugače se mu dlaka obarva temno,to velja za vse maltežane pa naj imajo rodovnik ali ne.Nekateri maltežani pa so res nagni k temu.
AIsHA:ne,vidi se vsem maltežanom,da imajo okoli oči postriženo,saj jim lahko postrižeš samo vrhnjo plast dlake čisto do očesa.
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #67 : sreda, 28.05.2003 : 13:59:00 »

Yo, podpisem se pod tvoj post!

Pa se to:

Zakaj se nakaterim res ne da dopovedati: ce se odlocijo, da ne bodo placali kvalitetnega rodovniskega psa (npr. 150.000 SIT) ampak bodo raje vzeli psa za pol cene od preprodajalca ali sumljivega rejca, se jim hitro lahko zgodi, da bodo razliko placali veterinarju!? Seveda se lahko zgodi, da bodo dobili psa, s katerim ne bo nic narobe; prav tako, kot se lahko zgodi, da bo s psom za 150.000 SIT kaj narobe. Samo mislim, da je zelo neodgovorno, da se lotimo zadeve z upanjem - mogoce pa z mojim ne bo nic narobe.

Pa brez zamere.
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #68 : sreda, 28.05.2003 : 13:59:16 »

Pia,

nisem rekla, da rodovniški nimajo tega - nekateri. Prav tako imajo nekateri *** manj, kot drugi. To pa res ni vprašanje rodovnika.
Gospa, ki ima maltežanko mi je rekla, da čisti mogoče vsaki tretji dan. In, da ji poreže samo kadar jo striže. To pomeni, da se ji ne izloča toliko solzic kot drugim. Ima srečo. nekateri pa imajo spet takoj po striženju. Mogoče je samo dva dni čisto.
Pa vidim kadar je porezano. Starša imata yorkshire terierja že osem let. Vem kaj so dolgodlaki psi in vidim kadar je postriženo.

Ne iščem dlake v jajcu, ampak se mi za malo zdi kaj delajo nekateri ljudje. Npr. Gospod *** bi lahko dal vsaj enkrat cepit psa preden gre iz legla, če že pokasira 50.0000!!!!

Tudi jaz sem kupila mojo Aisho od ljubiteljske vzrediteljice  in je ne kujem v zvezde, ker sem pač kupila pri njej. Ne govorim, da mi je žal. Bog ne daj. Aisha je za moje pojme najboljši buldog na svetu. Ampak, če bi se še enkrat odločila za nakup buldoga, to ziher ne bi bilo pri njej. To napako smo popravili pri nakupu dogice - ki za info - nima rodovnika, ampak iz čisto drugih razlogov (barva), kot Čuševi in ostali nerodovniški čistokrvni  psički.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #69 : sreda, 28.05.2003 : 14:04:43 »

Če smo že pri tem tudi jaz ne bi več kupila pri njemu,če bi se odločila še za enega maltežana.Sigurno bi bil z rodovnikom!Pa še pri bolj kvalitetnem vzreditelju bi kupila,ki se mu gre bolj za kvaliteto kot kvantiteto za razliko od ***. Cry
O,ja to napako bom sigurno popravila nekega dne ko bom kupila kužka (maltežana z )z rodovnikom. Wink Wink.

AIsHA:a tvoja buldogica nima rodovnika?
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #70 : sreda, 28.05.2003 : 14:20:55 »

Aisha ima rodovnik. In celo nima tako slabih prednikov. Ampak vzrediteljica se ni dovolj pozanimala oz raziskala kombinacije v katero se je spustila. Vedno moraš za svojo psičko poiskat psa, ki nima enakih pomanjkljivosti, kot tvoja psička. Tako pa je Aishina mamica malo visoka za psičko, prav tako pa je bil visok in težek tudi njen očka. Ni najbolj posrečena kombinacija.
Kaj se karakterja tiče pa je kombinacija super dobra! Grin ne bi je zamenjala za svetovnega prvaka. Plačala sem veliko denarja za njo - vsaj tako se mi je zdelo takrat - pa je recimo ne morem parit, če bi hotela. Pa ne, da ne bi dobila vzrejnega, ampak se mi zdi, da ima preveč pomanjkljivosti za nadaljno vzrejo (višina, dolžina, čeljust...). čeprav je vse v mejah normale, saj je na razstavi dobila štirko - kar tudi ni tako grozno slabo. T pomanjklivosti ima veliko slov. buldogov. Zato bom naslednjo buldoginjo kupila zunaj - imam nagledano psarno.
Doga - Abla pa nima rodovnika, ker je siva harlekin. Naslednja siva psička za Ablo pa je že dobila rodovnik - s prepovedjo vzreje. Kar se mi zdi v redu.
Res je dobro se zelo temeljito pozanimat kje boš kupila psa. Sploh, če nameravaš razstavljat ali celo vzrejat.
Mislim, da se ljudje v veliki večini malo prehitro odločimo za določenega psa, nekateri celo za pasmo.

Lep dan želim vsem,
Jasmina
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #71 : sreda, 28.05.2003 : 14:42:44 »

AIsHA:ja vem,da ima večina buldogov zarotirano čeljust.Vem skoraj ves standard in napake na pamet ;Dmoja soseda ima namreč dva bulldoga.z enim od njenih sem tudi tekmovala.Sicer pa je odvisno na kakšni razstavi se pokažeta v Bosni recimo je en od njenih psov dobil oceno 2,medtem ko je na hrvaškem in v bosni dobil BOG2 in BISS.

A ker teče tema o maltežanih....Res je bolje kupiti psa z rodovnikom in pač zbrati malo več denarja edino,če pa kupiš nerodovniškega psa pa ga je pametno kupiti pri ljubiteljih te pasme oz. da je imela psička prvič in zadnjič leglo(edino tako veš,če res niso kakšni preprodajalci).
Logiran
yo
gost
« Odgovor #72 : četrtek, 29.05.2003 : 10:09:55 »

Hoj, potrebujem pomoc. Ali kdo pozna g. **** iz Bresternice (stajerski konec) - prodaja maltezane?

Prosim za pomoc!

Yo
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #73 : petek, 30.05.2003 : 12:24:55 »

Zakaj pa te to zanima(oz.zakaj je tako nujno?) Huh
Logiran
AIsA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 164


« Odgovor #74 : ponedeljek, 02.06.2003 : 13:12:07 »

V sobotnem večeru je en oglas za maltežane. PREVERITE ali je kaj za vas.
Jasmina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines