mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 17:28:43

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 99   Dol
Natisni
Avtor Tema: Maltežan  (Prebrano 221325 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
stakne
gost
« Odgovor #75 : ponedeljek, 02.06.2003 : 21:32:31 »

Živijo !
Poznam g. *** ,pri njem sem kupila svojo Lady (Maltežanko) je zelo igriva,pametna in predvsem psiček ki je v moj ponos.O rejcu pa tole ,je starejši par ,ki zaradi starosti nima volje ,da bi urejeval vse papirje,to je počel prej dokler se ni postaral menda je hodil po rastavah in tako dalje.Psičko in psička sem videla tako ,da sem se kasneje odločila za nakup svoje nerodovniške psičke.Vedeti pa moraš ,da je rodovnik mogoče res nekakšna garancija za kvaliteto kužka seveda pa se lahko zgodi tudi drugače in ti ravno tako zboli in imaš težave.Veliko sreče pri nakupu tvojega kužka!(G.**** ima kolikor vem samo še psička)
Logiran
yo
gost
« Odgovor #76 : ponedeljek, 02.06.2003 : 21:59:54 »

stakne, aha, zdaj pa vem, od kje mail  Cheesy Cheesy Cheesy

Sem odgovorila po mailu in seveda, hvala.

Lp, Yo
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #77 : torek, 03.06.2003 : 13:23:47 »

a pozna kdo kakšno maltežnako, ki bo imela mladičke avgusta?jaz bi namreč takrat rada kupla tega psaa me zanima, ce pozna kdo koga.

Lp.
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #78 : nedelja, 08.06.2003 : 13:22:51 »

ojla.jaz tud ne  Angry malo berem, razne knjige pa tu nasvete za bodoce lastnike. bolj se bom s tem kje bom kupla psa ukvarjala, ko pridem konec avgusta z morja.ze komaj cakam (da grem pa da pridem)  Grin
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #79 : nedelja, 08.06.2003 : 13:26:32 »

ja,tudi jaz sem komaj čakala konec dopusta zaradi Kaja Wink Cheesy.vseeno si rajši zdajle poišči oglas za maltežana saj ga bo avgusta še težje dobiti,kot zdaj saj so v večini že oddani :-/.

Posebej se pozanimaj o negi dlake,saj ga je treba vsak dan česati in tudi pogosto kopati,...samo,če ti zdajle vse napišem bo prišlo kake tri strani potem bo pa Jana huda Grin Wink

lp
Logiran
tinca_marinca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42



« Odgovor #80 : nedelja, 08.06.2003 : 19:20:35 »

ves v cem je problem.da vsak da oglas da jih prodaja ze ko so stari 2 meseca in da jih mors pol vzet.noben ne da oglasa dva meseca prej, da bo mel leglo.  :-/
Ti mi kr kaj napisi.ves kak izkusnje prav drugih prav pridejo.  Cheesy
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #81 : nedelja, 08.06.2003 : 20:22:20 »

Mene pa zanima katere so tiste tipične bolezni za maltežane?
Pa kaj je treba vprašat kupce da nas ne bi zavedli da niso preprodajalci?

Huh
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #82 : ponedeljek, 09.06.2003 : 14:17:22 »


Citat

ves v cem je problem.da vsak da oglas da jih prodaja ze ko so stari 2 meseca in da jih mors pol vzet.noben ne da oglasa dva meseca prej, da bo mel leglo.  :-/
Ti mi kr kaj napisi.ves kak izkusnje prav drugih prav pridejo.  Cheesy

Ker je maltežan dolgodlak pes je treba zanj skrbeti tudi temu primerno.Kupiti moraš glavnik in krtačo,ki na koncu zobcev nima bunkic a ne sme biti na koncu ukrivljena(ta se uporablja za pudle in psu dlako naelektri,kar ni v redu).
Vsak dan ga moraš česati in sicer z krtačo prečešemo dlako z glavnikom in sprejem za razčesavanjem vozlov pa razčešemo vozle.Z glavnikom razčešemo tudi brke in tačke ter rep ostalo pa z krtačo.Dlaka na tačkah ne sme biti daljša od dolžine kremplev,ki morajo biti postriženi.Dlako na glavi mu spnemo v čopek,da se mu oči ne solzijo,ker potem obarvajo dlako.maltežana moramo tudi redno kopati(razstavne pse na 14 dni-3 tedne,oz.pred vsako razstavo,pse ki pa so hišni ljubljenčki in jih nimamo za razstave pa na približno en mesec oz.po potrebi).Psa kopamo z šamponom in regeneratorjem za lažje razčesavanje dlake.Šampon in balzam RAZREČIMOz vodo,saj drugače ta poškuduje kožo(posledica so:alergije,prhljaj,...itd.).pazimo tudi,da kupimo šampon,ki dlake ne potemni ali obarva.
Če hočemo,da bo dlaka našemu psu hitreje rastla mu moramo približno 1 krat na mesec pristriči konice.Po standardu dlaka maltežanov sega do tal je snežno bela in svilena.Našemu kužku lahko dlako tudi ostrižemo,vendar če mu jo skrajšamo preveč se dlaka začne kravžljati in na koncu lahko dobimo pudlja Grin.
Če ste se odločili,da kužka postrižete ga postrizite na približno dolžino 1-2dm..Ker maltežan prihaja iz Malte,kjer je zelo vroče njegova dlaka nima podlanke(to je krajša puhasta dlaka).Tako,da se maltežanu dlaka ne menja,dlaka ki pa jo ima ga ščiti pred soncem.Zaradi tega razloga maltežanu dlaka tudi ne izpada pozimi in poleti.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #83 : ponedeljek, 09.06.2003 : 14:53:07 »


Citat

Mene pa zanima katere so tiste tipične bolezni za maltežane?
Pa kaj je treba vprašat kupce da nas ne bi zavedli da niso preprodajalci?

Huh


Nekateri maltežani so nagneni k vnetju oči oziroma oči se jim začnejo prekomirno solziti in treba jim je očistiti solzne kanale.Drugače pa niso nagneni k nobeni posebni bolezni tipični za to pasmo.
Vzreditelja oziroma lasnika psice,katere mladiče boš imela je treba vprašati:
-če je bil mladič cepljen(pokazati ti mora knjižico o cepljenju z vsemi štemplji)
-videti moraš starše,če se le da oba,drugače pa mamo
-Vprašaj,če je bil mladič razglisten
-katero hrano je jedel
-če ima mladič rodovnik pa še:
-rodovnik mame in njeno vzrejno dovoljenje

Drugače pa glede preprodajalcev nisem strokovnjak to ti bodo znali bolje odgovoriti drugi  Wink

lp
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #84 : sreda, 11.06.2003 : 14:09:43 »

Končno mi je uspelo in po vsej verjetnosti dobim 8 mesecev starega maltežana z rodovnikom. Pa velik stvari še ne vem.
-je še hrano za mladiče in katera je najboljša
-mora met flexija al lahk kr tak iz blaga povodec
-kdaj je treba še opravit kakšna cepljenja, za steklino še ni bil,
-pa čimveč kar moram vedet o negi
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #85 : sreda, 11.06.2003 : 14:44:58 »

soncnica:vse je odvisno,če boš psa glede na to,da je rodovniški vozila na razstave(dlaka vrvice,...)vseeno pa ti bom poskusila čim bolje odgovoriti:

1.Ene najboljših hran so:Eukanuba,Hills,Royal Canin in mogoče Nutro.Sicer pa so tudi temu primerno drage!A vseeno so za majhne pse najboljše kvalitetne hrane(zobje,dlaka,-....)

2.Za razstavnega psa je nujno,da ima zaradi dlake razstavno vrvico.Drugače pa je vseeno kateri povodec imaš,najbolje pa je,da imaš flexi,če psa ne spuščaš.

3.malo čudno se mi zdi,da 8 mesečni pes še ni bil cepljen proti steklini ali si prepričana,da je star 8 mesecev in ne 8tednov?

lp,Pia
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #86 : četrtek, 12.06.2003 : 07:38:56 »

Pia: Maltežančka imam že doma. Stvar je taka da sem ga kupila no pri 9 mesecih od družine kjer sta mama in  hči alergični na dlako. Oni so ga kupili  pri **** z rodovnikom, meni pa prodali po ceni nerodovniškega za pedeset tisoč brez rodovnika. Cepljen je bil le pri njemu vendar proti steklini so rekli da še ni bil. Oni so ga kupili ko je bil star 3 mesece. Zdaj mam še brikete eukanuba, ki sem jih dobila poleg, kaj pa te hrane kot so chappi, pa pedigree pal...Kaj balzam je tud treba met, da se dlaka lažje razčeše, ne?

Hvala. LP
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #87 : četrtek, 12.06.2003 : 13:33:24 »

soncnica:Škoda,da so ti ga prodali brez papirjev,kar se mi zdi čisti nesmisel z njihove strani zato,ker če ti ga že prodajo naj ti predložijo tudi paperje saj njim čisto nič ne koristijo,....no ampak brez veze se je razburjati,kar je je važno je,da imaš svojega maltežančka Wink Wink
Hrane,kot so Pedigree Pal,Chapi,in razne hrane,ki si jih kupi v Mercatorju,Tušu,...odpadejo!!Kot prvo ima maltežan občutljivo kožo in nekatere hrane povzročijo občutljivim psom,kot je maltežan alergije.Nekaterim psom odpada dlaka,...itd.
Hrane,ki sem ti jih prej naštela,ki so kvalitetne pa so veterinarsko testirane in narejene posebej za pse,za razliko od Chapi-ja,Pedigree-ja,...,ki niso izdelani POSEBNO za pse!

Ja nujno moramo uporabljati balzam,da je dlaka bolj,mehka,svilena in da se lažje razčeše.

lp,Pia  Kiss
Logiran
soncica
gost
« Odgovor #88 : nedelja, 15.06.2003 : 10:33:24 »

Moj maltezan nosi oprsnico in zato so se vsepovsod kjer je ta bila pojavili neresljivi vozli, kako se jih naj znebim?
Ali ga lahko postrizem z navadnimi skarjami?
Kako mu naj čistim usesa?
Koliko mu naj postrizem krempeljcke?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #89 : ponedeljek, 16.06.2003 : 13:06:00 »

Oj!

Oprsnica za maltežane z dolgo dlako ni dobra,saj se mu,kot si že povedala delajo vozli.Raje poskusi z kakšno ovratnico,vendar ne sme biti pretanka,saj se mu lahko poškuduje vrat.
Maltežana skopaj in mu povsod,kjer so nastali vozli močno utri v dlako balzam.Potem ga zavij v brisačo a ga ne briši z njo samo zavij ga(ker če ga brišeš se spet naredijo vozli),potem pa ga razčeši in posuši s fenom!
Če pa so vozli res ogromni,pa postrizi samo vozle in mu dlako razčesi.
Če ga nameravaš postriči,potem se kupi posebne škarje,na razstavah in v pasjih trgovinah,lahko pa ga tudi z navadnimi,če pa hočeš se pa lahko zmeniva in ti ga postrižem jaz.


Za ušesa,se kupi v specializiranih tgovinah za male živali posebno tekočino,ki mu jo zliješ v ušesa nato,pa mu jo obrišeš z vato.

za krempeljčke se kupijo posebne škarje.Moraš postriči samo del nohta in ne živčevja,saj to povzroči bolečine in teče mu kri.Način je res malce zapleten(za začetnika) in ti težko opišem do kje mu lahko postrižeš noht,za to bo bolje da ga pelješ k veterinarju,da ti pokaže kako se to dela.

lp,Pia
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 99   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: Maltežan
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines