mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 21:48:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?  (Prebrano 25642 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 30.01.2006 : 13:55:01 »

Oh, saj ni tako misljeno. Kaj je kinologija? A se zacne s psi ali ne? In kje so psi? Nikjer...
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.01.2006 : 14:01:58 »

So, sej v tem je problem, večina jih je v nepravih rokah. O tem govori tudi članek in se sprašuje o vlogi KZS pri zagotavljanju, da se s spi ne bo počelo, kot se zdaj. Govorim o preprodajalcih.

Veliko vlogo pa imajo pri tem ljudje. Jebiga! Če bi psi sami lahko poskrbeli zase, bi bil problem rešen, tako se je pa treba o ljudeh pogovarjat.

Kinologija niso samo psi, ampak ljudje in psi. Brez ljudi, kinologije ne bi bilo, kakor tudi brez psov ne. Rabiš oboje.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 30.01.2006 : 14:05:52 »

Hehe, ne razumes kaj mislim, samo ne bom tule gor razlagala. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #18 : ponedeljek, 30.01.2006 : 14:08:19 »

Ja, pol pa klinc... Huh
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #19 : ponedeljek, 30.01.2006 : 14:18:13 »

Babyjazz...kaj je s tem whipetom z rdeco ovratnico? Kaka tajna skrivna ali lahko tudi za radovednost javnosti?
Logiran
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #20 : ponedeljek, 30.01.2006 : 14:24:12 »


To, da slabega sodnika ne povabijo več, je popoln nesmisel. Pri nas v deveti FCI skupini smo dostikrat slabe volje zaradi zelo površnih sodnikov, pri katerih vztraja prav vodstvo KZS.


Predvsem že nekaj let velja, da na večini razstav (razen redkih izjem), sodijo ne površni sodniki, ampak t.i. "face-judges"...
Dovolj, da se pošetkate malo med ringi in prisluhnete. Kmalu boste vedeli kdo bo dobil kako klaso, naziv itd. Pri dvodnevnih razstavah, pa na podlagi rezultatov prejšnjega dne lahko kar zelo natančno ugotovite, kdo bo spet v BIS programu. Govorim za dvonožce, ne štirinožce, ki imajo to "srečo", da se pač znajdejo na drugem koncu vrvice Tongue



Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #21 : ponedeljek, 30.01.2006 : 14:26:42 »

nč ni. samo "prvominutni" fršlok in asociacija.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #22 : ponedeljek, 30.01.2006 : 14:47:09 »

babyjazz.. če si mislila na Dominik.. ni nikoli bla tigrasta ampak je imela lep svetlo rjav "plašček"... kakor vidim je ta whippet čisto druge barve. Rdeča ovratnica še ne vsega pove Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #23 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:05:06 »

Brez ljudi, kinologije ne bi bilo, kakor tudi brez psov ne. Rabiš oboje.
to je res. seveda pa slovenska kinemafijolologija dokazuje, da lahko obstaja in se redi povsem mimo resničnih kinologov in kinofilov. Psi so pa zadnja rupa na frulici.
Zakaj? Ker delajo po principu od unega ameriškega cirkusanta, ki je rekel: "bedak ki mi da dolar v žep, se rodi eden na vsako minuto"

KO eni nehajo v njih denar metat, se najdejo novi, sveži. Pa tud kak star se odloči it pogledat če se je kaj spremenilo, vsake toliko, le da je potem spet razočaran in za tolarje lažji.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #24 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:10:23 »

kje je vzrok? V ZVEZI. Kjer imamo ZVEZE organizacij, tam so navadni člani na stranskem tiru.
Ker je lažje imet pod kontrolo 100 klubov oz. sto "delegatov" ki jih predstavljajo, kot pa 10.000 ljudi.
ko bi se klubi resnično bili zmožni medsebojno uskladit in uredit, da bi bila Zveza zgolj njihov servis, potem bi bilo vse ok. Tako pa zveza deluje kot nek šef, ki članstvu diktira kaj in kako. Narobesvet.
Me pa res zanima kako to da še zmer piše da so klubi "ustanovitelji" oz. čani zveze, ne pa obratno, da je zveza tista ki ima "podružnice" in so klubi dejansko "sledilci" politike in pravil zveze.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #25 : ponedeljek, 30.01.2006 : 15:13:28 »

So, sej v tem je problem, veèina jih je v nepravih rokah. O tem govori tudi èlanek in se sprašuje o vlogi KZS pri zagotavljanju, da se s spi ne bo poèelo, kot se zdaj. Govorim o preprodajalcih.
V članku je K lepo povedal kaj so psi s pravnega vidika. A je s tem le zakril dejstvo, da KZS kot taka, ne naredi NIČ v zvezi z zagotavljanjem tega da bi se zakoni izvrševali oz da bi k njihovem pisanju agresivneje pristopila. Zase vem, da če bi bil predsednik ene take organizacije, da bi me mela Čadonička vsak dan na vratih, pa še kdo drug, dokler se jim od hudga ne bi utrgalo. K-ji pa...?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #26 : ponedeljek, 30.01.2006 : 16:11:32 »

Altervita, se strinjam z vsem napisanim.

Ampak, kako to rešit? Očitno vodstvu KZS dol visi za mnenje celo nekaterih tako uglednih posameznikov kot je Anton Es, kaj šele za mnenje nas, navadnih smrtnikov. Obnašajo se kot dinastija Bush. Izhod vidim samo v totalni revoluciji...
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #27 : ponedeljek, 30.01.2006 : 18:07:27 »

Heh, whippet je od Andreje Modrijan, predsednice KLDOS.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #28 : ponedeljek, 30.01.2006 : 18:07:49 »

hehe, sej sem rekel enkrat da bi blo treba organizirat vigilante, in mlatit, mlatit, mlatit.
Logiran
vicio
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 205


« Odgovor #29 : ponedeljek, 30.01.2006 : 18:49:34 »

Menim, da je največja napaka ukinitev strokovnega sveta. Kar neka komisija se je ustvarila (trije člani) in ta naj bi bila pristojna za strokovna vprašanja. In še zdaj, skorajda leto dni po teh reformah ni nobenega novega pravilnika, po starem pa se verjetno ne moreš glih zgledovat. In izgovor za spremembe: strokovni svet naj bi bil premočen, kar pa ni vredi, saj je najvišji organ skupščina. In ta se sestaja enkrat na leto. In praviloma samo dvigujejo roke. In kaj naj bi skupščina zdaj delala? Bog si ga vedi. Ali pa je cilj koncentracija moči v enem človeku: El prezidente. Na KZS trenutno vlada ena velika anarhija, vsaj kar se stroke tiče. Menim, da so reforme bile zaletave in nepremišljene. Na posledice se pač ni gledalo.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines