mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 14:43:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?  (Prebrano 25631 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #60 : sobota, 16.02.2008 : 23:48:33 »

Ja to definitivno, samo dokler so ljudje in predvsem vodstvo KZS ena in isti ljudje, se bojim, da se dejansko nebo nic spremenilo. Vendar upanje na boljso prihodnost ostaja, mogoce bi pa bilo treba kaj kandidirat v prihodnosti!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #61 : sobota, 16.02.2008 : 23:50:36 »

Takoj te podprem pri kandidaturi!  Grin Grin Grin

Ampak obenem bi bilo treba spremeniti tudi pravni status KZS. Saj kot "prostovoljno gasilsko društvo" res nima nobenih pristojnosti, pa če jih želi ali ne.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #62 : nedelja, 17.02.2008 : 01:05:15 »

dragi moji...
že nekaj časa se "čistim" ker sem od začetnega idealizma prešel v "politični realizem", se mu odrekel in odtaval v ...hmmmm idealističniradikalizem... egoidealizem, racioegistizem... filozofijo... hummm....
v sedmih letih sem po domače v odkrivanje dobrega in zla vrgel 50.000 evrov. mogoče to označi kaj relevantnega. vložil sem v znanje, posledično imenovanje na funkcije v klubu, samosponzoriraje enega potovanja na neko svetovno skupščino, druženje s svetovno "elito", gledanje politike, izmotavanje, "diplomacijo", izigravanje... kupoval sem kar se je kupit idalo, in javno razglašal nakupe, da bi doživel že znano "ubijte glasnika"... od psov nisem živel in ne živim, ohranjam idealizem, a sedaj (ne žal, temveč navkljub) bom vzrejal zgolj za svojo dušo na nekaj let, da ohranim svoj ideal, in dobim svojega dušnega prijatelja, ki bo pes - ne kuža, kužek, bucibuci ampak pravi daso "moje" pasme...

bom spisal tudi kako filozofsko, ampak lako povem zgolj nekaj: FCI in povezane mafije, so zgolj kotilnice denarja.
kupil sem delovni izpit za psico, ki je dosegla vse, kar je mogla v rokah šalabajzerja v svoji pasmi - brez poznanstev, na specialkah. sestra svetovne prvakinje, ki je to zgolj zaradi znanstva z vodilnimi v pasmi v svetu ... še vedno sem prvi v sredni evropi, ki je imel neregistrirano leglo treh generacij pregledanih za srce spondilozo in te boge kolke, ki v pasmi niso bili nikoli problem!!! ker leglo po kvaliteti ni doseglo mojega standarda za registracijo pi neki zvezi, pse pa so radi kupili ljudje, ki dajo nekaj na besedo in zdravstvene izvide...
doživel sem celo pluvanje bivše predsednice, ki ne more prodati legla danes, ker vsi vedo da je navaden štepar, klub dolgoletni karieri direktorice farm, in dipl zoologinje al kaj že, torej strokovnjaka v  selekciji - biološki, ki je parila psico kjub prepovedi. obtožen sem bil kapi te iste, na nekem forumu, kljub posojilom in celo čuvanju njenih psov, teden dni po tem ... morda 14 dni pa me je prosila naj ji pomagam prodati leglo ... obtožen "čistunstva" KER SEM GLEDE NA REZULTATE DOKTORICE KARDIOLOGIJE" NAPADEL SVETO NEMŠKO ZVEZO, KI DOVOLJUJE PARITEV PSOV IZPOD GRADE2 ŠUMOV, A SEM SVOJO PSICO, KI BI STANDARDE ZADOVOLJILA, ODSTAVIL IZ VZREJE... ITD.
UPS..OPROSTITE  caps lock..guhhh.

kaj hočem povedat
ni problem v sloveniji
to je mala lokalna zadeva. drekec pekec. problem je generalen
v vzreji so ljudje ki nimajo pojma, ki so čustveni, ki familijarno odpuščajo napake, ki paktirajo, se ne zamerjajo, ki vsakega ki je intelektualno superioren, pobijejo s primitivizmom in v tem zmagajo zaradi izkušenj v nizkih udarcih.
imam nekaj imen, na katera sem v slovenski kinologiji celo uradno ponosen.
in odgovor na to osnovno vprašanje je: raje jih bom ščitil, ne povedal kdo so. ker so hkrati pametnejši in diplomati. sam pa z veseljem povem zgolj to, da bom naslednje pse vzrejal zgolj zaradi lastne potrebe, ne za ideale, ne za napredek ali ohranitev pasme in za lasten užitek, butične.

kzs, fci, mafija...če hočete globoko: jebite se
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #63 : nedelja, 17.02.2008 : 09:01:28 »

Ammm, ker pri nas na kmetih še ni Kinologa, kaj pa piše tam spodaj? Lahko tudi na ZS, če so podatki škatljivi.Firbec press  Lp Neža

Meni tudi, prosim. Pri nas Kinologa nimamo spljoh.  sram Firbec nr.2.  Tongue
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #64 : nedelja, 17.02.2008 : 21:07:35 »

mah, nekaj v zvezi z prepovedjo vzreje nekemu hot shotu...pač politične igrice v vrhovih...ko jim en ne paše ga skenslajo, kar pa generalno nima veze, ker še vedno večjim šalabajzerjem veselo denar jemljejo in jim štempljajo knjižice.
imam pa recimo podatke iz kinologa, ko so ljudje po letu dni prijavljali leglo in dobili rodovnike, pa nikom ništa. ko so mene za argentince, prvo slo leglo pregledanih staršev in mladičev za sluh zajebali, nismo niti do izrednega vzrejnega prišli. Šinko bo še dočakal svoj nagobec.pa kak veliki kinolog tudi...
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #65 : nedelja, 17.02.2008 : 21:09:06 »

ps. registracija bo po dveh letih jebanja prišla brez jebancij iz avstrije
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #66 : sreda, 27.02.2008 : 10:05:19 »

Kdo bi si mislil...kašne "mučke" se vse dogajajo!  Shocked Na žalost tega "mali" ljudje ne vemo oz. se nam ne sanja kaj se dogaja. Ljudje nismo osveščeni in potem lahko samo kimamo kaj nam drugi narekujejo.  Huh
Ja, nekdo bo rekel, da se pa pozanimjte kaj se dogaja. Ja no...  Roll Eyes
Sama sem bila pred kratkim presenečena kako lahko pridejo mladiči do slo. rodovnika, čeprav je čisto možno, da starša nimata vzrejnega pregleda, ker prihajata iz druge države.  Shocked
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #67 : ponedeljek, 10.03.2008 : 19:12:30 »

No, danes sem recimo dobil potrdilo: Po skoraj dveh letih, bodo moji "nerodovniški argentinci imeli papirčke. So že izdani s strani OKV. Tako da...naši se nekaj izgovarjajo na pravila FCI, ker so pač udoben izgovor, ob tem da pravila FCI nikoli ne govorijo o tem, da so oni register psov ampak samo beležijo registracije članic. registriranje psov je v domeni članic.
Kaj torej  vse to pomeni? Pomeni da so naši veliki carji (v svoji glavi) ki po lastni volji podarjajo milost. In če pač nekdo ni v "milosti" ga zjebejo. Avstrijci so pa veseli če imajo od dvakratnega šampijona argentine in večkratnega šamoijona evropskih držav, ter od psice hčere svetovnih prvakov leglo registrirano pod svojo zastavo.
To smo videli že pri več pasmah, dobermanih, dalmatincih (celo na cacib portorož par let nazaj je zmagal dalmatinec BREZ rodovnika"- je registracijske papirje dobil potem iz Crne gore. Hendler se je pa v defileju drl žiriji da pes nima rodovnika in jim kazal tretji prst...)

Kaj zaudarja v slovenski kinologiji? Gnoj ki se v njej kopiči. Človeški namreč. 
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #68 : ponedeljek, 10.03.2008 : 19:18:47 »

ps. in sedaj bodo tile psi, pregledani za sluh in ostalo šli na razstave in v razplod, z avstrijskimi papirji in vzrejnim dovoljenjem in pobrali kar nekaj, in kaj bo potem...? samo ogenj se bo kuril, zavistni.
V šoli so vodili Apisa kot mešanca, sedaj bo pa kar naenkrat postal Dogo, ko jim bo lastnik vrgel papirje.

Domestikacije seveda ne bo. Psi bodo "uradno" v dvojnem lastništvu. Slovenski KZS ne dam niti tolarja. Tudi sam imam prebivališče na Madžarskem, in bom vsa legla vodil preko MEOE registra.
Upam da bo še kdo sledil tej praksi. Sramota.
Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #69 : ponedeljek, 10.03.2008 : 19:39:12 »

Kateri Apis?
Logiran
slick
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 85


« Odgovor #70 : ponedeljek, 10.03.2008 : 19:39:34 »

tisti z Velenja?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #71 : ponedeljek, 10.03.2008 : 20:10:39 »

Točno ta
Pregledanih staršev, in sam pregledan pri petih tednih na dunaju pri mag. Brezengerjevi. V kinološkem društvu voden pod oznako "mešanec"
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #72 : ponedeljek, 10.03.2008 : 20:12:10 »

in z mojim rodovnikom mnogo globjim od katerekoli evropske zveze- do martinezovih prvih mešancev. V KZS za pse nad drugo gen niti slišali niso kamoli da bi jih imeli vpisane
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Rodovniški ali nerodovniški?  |  Tema: Kaj zaudarja v slovenski kinologiji?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines