mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 01:19:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Arteško-normandijski baset (Basset artésien normand)
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Arteško-normandijski baset (Basset artésien normand)  (Prebrano 25784 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
punčka_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« : četrtek, 21.10.2004 : 16:14:22 »

Že 6 let imamo pri hiši arteško-normandijskega baseta, samčka Noaha, ki smo ga dobili iz Nemčije.
Ko je prišel v našo državo, je bil po mojih virih edini svoje pasme v Sloveniji. Cool
Zanima me, če to velja še danes in če kdo pozna to pasmo? Smiley
P.S.:Če hočete, lahko priložim še sliko. Cheesy
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #1 : četrtek, 21.10.2004 : 16:33:08 »

Prvič slišim za to pasmo!! Roll Eyes

Mogoče bi bilo res fino, če bi dala zraven še kakšno slikco svojega kosmatinca!!!! Smiley Smiley
Logiran
punčka_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #2 : četrtek, 21.10.2004 : 19:01:16 »

Ker na žalost nimam svoje spletne strani in zato tudi ne Noahove slike, sem dodala neko drugo.
V kratkem pa si bom naredila svojo stran in vam predstavila še svojega srčka. Cheesy

(slike so zaradi neupostevanja avtorskih pravic izbrisane; Jana)
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #3 : četrtek, 21.10.2004 : 19:09:27 »

iii kako so lušni te kužki Grin

lp Nina Kiss
Logiran
irenchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 411


« Odgovor #4 : četrtek, 21.10.2004 : 19:11:08 »

Citat
iii kako so lušni te kužki  Grin

ja, pa dobra ušesa majo!
Logiran
punčka_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #5 : četrtek, 21.10.2004 : 19:23:53 »

Ko Noah zagleda kaj, kar ga zanima, postavi ušesa tako zelo naprej, da izgleda kot da bi lahko letel.  Tongue

Njegova edina slaba lastnost in obenem lastnost vseh pripadnikov te pasme pa je močan lovski nagon: ko smo šli enkrat z njim na sprehod v gozd, je zavohal srne in seveda takoj pobegnil.Na klice se sploh ni odzival in ez nekaj sekund je že izginil za prvim vogalom.Od skrbi se nam je skoraj zmešalo, ko ga po prečesavanju vseh ulic in dajanju vseh oglasov drugi dan še zmeraj ni bilo.
Moja mama in oče pa sta iskala po cesticah ob gozdu.In ko sta že skoraj obupala, sta po naključju zavila na makadamsko cestico.IN Noah je stal na sredini kot da bi ju čakal.
Nato dva dni ni mogel vstati in hoditi, imel je čez 50 klopov...
Zato sem še toliko bolj srečna za vsak dan, ki ga preživim z njim. Smiley
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #6 : sobota, 23.10.2004 : 09:28:15 »

Živjo punčka,me veseli,da si se oglasila.Pravzaprav bom rekla da sem izjemno vesela,da se je našel nekdo,ki ima ANB(arteško-normanskega basseta),žal pa mi je da vas še nikoli nisem videla na nobeni razstavi z njim.Po vsej verjetnosti je vaš Noah še vedno edini ANB v Sloveniji,vsaj jaz ne vem za nobenega drugega.Vsekakor je to stara francoska pasma nizkonogih goničev,ki je med drugim tudi prednik mogoče bolj znane pasme Basset Hound.Površno pogledano ima Basset Hound še nekaj njegovih značilnosti.Vsekakor pa je ANB lažji od basseta, ima višje nastavljena uhlja, njegova koža ne sme imeti odvečnih gub,prav tako pa mora biti koža na gobcu priležena,ne tako kot pri bassetu,kjer je koža ohlapna in so oblikovane čobe.Največja razlika pa je vsekakor v teži.ANB naj ne bi presegal teže 18-20 kg medtem ko jih ima Basset Hound tudi do 40 kg.Vsekakor pa je to še vedno pasma,ki ima izrazit lovski nagon in je še vedno veliko bolj delavni pes,kot pa družinski ljubljenček.Zatorej verjamem,da imate občasno zaradi njegovega nosa probleme.
Vsekakor pa je teh psov po svetu bolj malo,kar je škoda saj so resnično lepi psi.
LP
Logiran
punčka_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #7 : sobota, 23.10.2004 : 10:53:03 »

Z veseljem bi ga peljali na razstave, vendar pa tu nastaneta dva problema:1.Noaha smo dobili šele pri petih mesecih.Takrat je bil zelo plašen in zato sklepamo, da so ga imeli tam v prostoru s psi, ki so ga ustrahovali Huh Zdaj ni več tako plašen, vendar bi ga bilo v tako veliki množici psov verjetno kar strah. Drugi problem pa je ta, da ima malce skrivljeno levo tačko. Veterinar pravi, da zato, ker je kdaj skočil iz velike višine in da bi bila operacija zelo zahtevna, saj imajo psi v tačkah veliko majhnih koščic.Tako bi lahko tvegali, da bi bila tačkica še v slabšem stanju. Sad

               
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #8 : sobota, 23.10.2004 : 12:29:14 »

Punčka,pa je to samo ena tačka ali sta obe rahlo krivi?Ker ti moram povedati,da imajo vsi basseti krive prednje noge,drugače sploh ne more hoditi,ker je prsni koš spuščen,pes pa je že tako nizek.Če bi imeli basseti ravne prednje noge, se nikakor  ne bi mogli pravilno gibati.Isti problem je če imajo spredaj sodčasto stojo.Pri bassetih so noge zaradi kratkosti in prsnega koša v zapestjih rahlo ukrivjene,vendar pa ne smejo biti pretirano.Na žalost sem že prišla do spoznanja,da tudi veterinarji mislijo,da mora imeti vsak pes ravne noge,kar pa ne bo držalo.
LP
Logiran
punčka_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #9 : sobota, 23.10.2004 : 17:43:56 »

Obe tački ima skrivljeni, a ima levo bolj Huh
Logiran
punčka_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #10 : sobota, 23.10.2004 : 22:03:07 »

Pozabila pa sem pripisati, da mnogi ljudje te pasme sploh ne znajo ceniti Huh
Namreč, veliko ljudi, ki jih srečava na sprehodu v Sloveniji in drugih državah, se mu posmehuje in to me že pošteno moti Undecided
Mogoče jih ne razumem zato, ker imam rada vsakega psa, ki ga vidim Huh A morali bi vedeti, da se vsakega štirinožca mora spoštovati  Angry
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #11 : ponedeljek, 25.10.2004 : 13:35:20 »

Veš,najlažje se je posmehovat nečemu,kar ljudje ne poznajo.Mnogi so še vedno prepričani,da je nizek, dolg pes lahko samo jazbečar in nič drugega.Pa se ne sekiraj zaradi tega.Prav rada bi videla vašega kužka.iz katerega konca pa si?Namreč moja velika strast je vseh pet vrst bassetov ( vključno z Petit Basset Griffon Vendeen).
Lp
Logiran
punčka_
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 12


« Odgovor #12 : ponedeljek, 25.10.2004 : 17:46:36 »

Sem iz Lj-Črnuče Smiley
Kar oglasi se kadar hočeš, za podrobnejše informacije pa mi napiši sporočilo Wink
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #13 : sreda, 27.10.2004 : 10:21:01 »

Veš,najlažje se je posmehovat nečemu,kar ljudje ne poznajo.Mnogi so še vedno prepričani,da je nizek, dolg pes lahko samo jazbečar in nič drugega.Pa se ne sekiraj zaradi tega.Prav rada bi videla vašega kužka.iz katerega konca pa si?Namreč moja velika strast je vseh pet vrst bassetov ( vključno z Petit Basset Griffon Vendeen).
Lp
Lunca,
meni bi bilo v veliko veselje, če bi se spoznala, saj sem tudi jaz velik navdušenec za vse francoske pasme goničev. Trenutno imam dve psici pasme petit bleu de gsacogne v preteklosti pa sem imel gaskonskega baseta (basset bleu de gascogne). Obe psici pa tudi prepeličarko bom razstavljal v LJ 14.11. in če boš prisotna te z veseljem povabim na kavo saj si bova verjetno imela kaj povedati (tudi o Petit Basset Griffon Vendeen)

Punčka,
tebe bi pa prosil če mi lahko na mail pošlješ kakšno fotko vašega baseta. Glede na to, da si iz LJ, bi bil zelo vesel, če bi 14.11. prišla (neuradno) na razstavišče in nam pokazala svojega psiča, ker me zelo zanima.

LP
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #14 : sreda, 27.10.2004 : 12:40:37 »

Punčka,ob priliki se vsekakor dobimo.Saj nismo daleč narazen.Jaz sem namreč iz Kočevja.
Petit,na ljubljanski razstavi bom 100%,saj so poleg našega basseta prijavljeni tudi njegovi mladički.Kar se pa tiče kave sem vsekakor za njo,še bolj bi mi pa pasal kozarček tistega vinčka,ki smo ga pili v Mariboru na razstavi.
LP
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Arteško-normandijski baset (Basset artésien normand)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines