mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:55:21

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ  (Prebrano 32722 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« : četrtek, 05.12.2002 : 12:43:51 »

Ampak take teme pa res še nisem zasledila.  Tongue
- Zanima me ali cunje, ki jih uporablja pes, se pravi, ki jih slini -vsak dan, perete skupaj s svojimi oblekami?
- Ali psa umivate v svoji kadi?
- Ali njegove posode pomivate skupaj z vašimi?

Koliko je to higienično? Huh Huh Huh Prosim za vaša mnenja in izkušnje.

LP Smiley
Logiran
yo
gost
« Odgovor #1 : četrtek, 05.12.2002 : 13:03:24 »

V pralni stroj naložim skupaj brisače, ki jih uporabljam za pse, krpo za brisanje psov, cunje iz ležišč. Tako je pralni stroj poln. Ko končam s pranjem, dam še enkrat prat prazen stroj.

Pse kopam v naši kadi ali pod našim tušem.

Njihove posode perem posebej s posebno gobico, v istem pomivalnem koritu kot sicer naše.

Mislim, da je to toliko higienično, kolikor si higienično narediš. Jaz tako ali tako kad, tuš ali pa pomivalno korito vedno počistim s kakšnim razkužilom oz. detergentom, pa naj bo to za nami ali za psi.

Lp, Yo
Logiran
toby
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 135


« Odgovor #2 : četrtek, 05.12.2002 : 15:59:16 »

Pri nas "pasje " cunje perem v stroju z kakšnimi manj vrednimi brisačami(npr. za plažo..) ali pa se jih nabere toliko,da jih je za en stroj.Ponavadi pa jih ne utegnem niti oprat,ker so tako umazane,da letijo v smeti.Posodo operem v kadi s posebno gobico.
Našega šnucija pa kopamo v kadi,ponavadi še jaz zlezem noter,ker ga tako lažje zdrgnemo.Pa ne si sedaj mislit,da se kopam z mojim kužatom,ampak je lažje stat v kadi in ga prat,pa lažje ga je umirit,ker se hitro naveliča in noče pri miru stat,ampak sedet.Seveda potem sledi še temeljito pranje mene in kopalnice,ker, ko se ta naša pasja gora strese,je vse pošpricano. Grin Grin
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #3 : petek, 06.12.2002 : 09:44:41 »

Pasje cunje perem s cunjami za čiščenje stanovanja. Imam samo takšne, ki se lahko kuhajo. Ko perem razne odeje dodam malo blagega razkužila(zaradi psa, ne zaradi nas). Cunje pred pranjem dobro stresem zaradi dlak, če pa se nekaj dlak obdrži, dam potem stroj še enkrat samo na izplakovanje. Posode perem z našo gobico, včasih jih dam tudi v pomivalni stroj. Psa kopam v naši kadi, saj jo potem tudi dobro očistim in razkužim, sicer pa se mi tuširamo v tuš kabini.
Ne vem, kakšne bolezni bi se lahko nalezli.
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #4 : petek, 06.12.2002 : 11:19:29 »

Glede na to, da psička (včasih tudi dve) spi pri meni, mi od veselja poliže obraz, ne zganjam panike glede ostalih stvari. Kopam jo v naši kadi, posodo pomivam v kopalnici z njeno gobico, brisače in ostalo pa perem posebej. Pa ne zato, ker bi me kaj motilo, bolj zato, ker drugače mami vpije. Grin Aja, naskrivaj pomivam njene sklede tudi v pomivalnem stroju. lp
Logiran

Tjasa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #5 : petek, 06.12.2002 : 12:03:20 »

Pri nas psa kopamo pod tušem, pol je pa treba itak vso kopalnico pospravit pa pomit, ker se velikan otresa kar naprej in ne miruje, tako da sm tud jest vsa mokra in od pene.....

Njegove sklede pa pomivamo v pomivalnem stroju, brisače, deke in razne njegove cunje za grist pa v pralnem stroju, seveda ločeno od naših cunj, ker drugače bi blo polno dlak na njih.
Logiran
dasa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 277


« Odgovor #6 : petek, 06.12.2002 : 12:12:18 »

Zivjo!

mi pa damo pasjo posodo ker v pomivalni stroj.pa se noben ne sikira.

pasje obleke in brisace pa ponovadi perem posebi,ker itak se vdno nabere za polen stroj,ce pa ni pol pa stare brisace dam zraven.
kar se pa tice higijene se pa sam spomnite kaj ste poceli ko ste bli otroci in vam ni cist nic narobe.
Logiran
Neli
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 114


« Odgovor #7 : petek, 06.12.2002 : 12:13:13 »

Tudi mi peremo pasje cunje (ki so sploh še za prat in ne za v smeti) v pralnem stroju a ločeno, zaradi dlak.

Posodo za hrano pa peremo skupaj z našimi posodami v pomivalnem stroju.

Neli kopamo (ko jo pač kopamo) v tuš kabini, zraven seveda "skopamo" tudi celo kopalnico. Mi smo pa po kopanju Neli tako ali tako samo za pod tuš in za nikamor drugam. Od mokrote namreč...
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #8 : petek, 06.12.2002 : 13:40:42 »


Pri nas tudi peremo pasje cunje, brisače ipd v pralnem stroju, pasje sklede pa damo tudi v pomivalni stroj, samo so tako velike, da jih raje kar na roko operem, namreč za drugo posodo zmanjka prostora Grin Grin
Moram pa reči, da imamo pse pri hiši že skoraj 30 let, pa še nikoli ni bilo nič narobe kar se našega zdravja zdravja tiče.

                  lp erika
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #9 : petek, 06.12.2002 : 13:51:07 »

Hm, hvala za vse.... Smiley
Sem se včeraj s fantom pogovarjala glede te teme in sva povedala kaj misliva in je čisto "ponorel" Sad, ko sem rekla, da bi posode prala v kuhinjskem koritu. No, očitno jo bom kar v kadi. S tuširanjem čudežno ne bo problemov (?), cunje bom pa itak ločeno prala.
Ko samo pomislim kaj vse me še čaka?!?! Huh

Upam, da slišim še kakšno izkušnjo. Cheesy
Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #10 : petek, 06.12.2002 : 14:10:09 »

Pasje stvari (odeje, rjuhe in brisace), pa tudi plisaste igrace s katerimi se igra peremo v pralnem stroju. Vedno se nabere za en stroj perila, drugace pa damo poleg se kaksne krpe za tla. Vse pa prej dobro stresemo, da ni toliko dlak in peska. Pasje posode pa peremo v koritu z posbno gobico in obrisemo z papirnatimi brisacami. Tudi, ce se kdaj polula v stanovanju pobrisemo z papirnatimi brisacami in cistilom/razkuzilom. Sicer je pa pri svojih treh mesecih nas kuza ze zelo priden in vedno "pove", da mora it ven. Smiley
Stusiramo ga po potrebi v tus kabini, ampak potem pa moramo itak celo kopalnico pomit, ker je vse mokro. Mi pa tudi. Grin

Samo ne prevec komplicirat, pa bo vse OK.

Lep dan,
           Miska
Logiran
Tamara
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 74


« Odgovor #11 : petek, 06.12.2002 : 14:14:53 »

Saj jaz tudi mislim, da je to pretiravanje, ampak fant je drugačnega mnenja. Ker sej smo kot otroci, res živeli od svinjarije  Grin. Se spomnim, ko mi je mami rekla, da sem kot mala nadloga sedela na koncu njive in se basala z zemljo. Po moje sem mislila, da je čokolada.  Grin Grin Grin
Tko, da jaz mislim, če za psa skrbiš, da je zdrav, tudi ne moreš stakniti kakšne bolezni.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #12 : petek, 06.12.2002 : 20:17:43 »

Pasje cunje-brisače, dekce, blazine in prevleke za blazine peremo skupaj z ostalo živalsko kramo, ki jo je za cel stroj (brisače in brisačke od akvarijev, ptiča...)
Posoda se pere v pomivalnem stroju skupaj z našimi, če pa je nuja, pa kar na roko na hitr.
Kopa se jasno v bani, s tem da sem zraven skopana tudi sama (neprostovoljno) in da je cela kopalnica mokra...fenamo se v dnevni, pred TV-jem Cheesy.

Dezinfeciramo pa ne več, nima smisla, ker itak ne deluje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Cat
gost
« Odgovor #13 : petek, 06.12.2002 : 23:21:42 »

OJ,
pri nas doma se pasje sklede perejo v koritu z drugo gobico in po navadi na koncu, ko opravim z naso posodo. Pasje povstre, dekice in kosaro iz blaga najprej posesam potem pa vrzem v pralni stroj skupaj s pasjimi brisacami in cunjami pa se kasna plisasta igraca ucas umes pride. Tega je vedno za povhen stroj, tako da tudi ce bi hotla kaj nasega se zraven dat, ne bi bilo prostora. Edino kar vcasih perem z nasimi cunjami, so pasje nogavicke(da ne bo pomote, njihov namen ni ogreti pasje tace Grin ampak ce si pes slucajno poskoduje taco ali nogo, so pa prav ucinkovita zascita Wink).
Aja potem dam prazen stroj se na izplakovanje.
Peskoti se kopajo v banji in hvala bogu sem v mladosti naredila dobro delo in jih naucila mirovati, tko da tud kopalnica ni bogvekaj umazana in mokra-ful sem ponosna, ker se zna moj "gajzlar"(ljubkovalno ime-zaradi repa, s katerim udriha vsenaokrog)utresti na ukaz-ucasih to zelo prav pride Cheesy.
Drugace pa Tamara,manj ko kompliceras bolsi je. Mislim, pa da se bo scasoma tudi tvoj fant navadil in sprejel tvoje metode treteranja pasjih osebnih potrebscin, ko se sam ne bo vedel kdaj in zakaj Grin Wink, bos vidla.

Srecno
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : sobota, 07.12.2002 : 11:08:14 »

Bravo Cat, tudi ti si svojega naučila nekaj praktičnega. Povej mi nekaj. A se otrese na ukaz tudi kadar ni moker? Ker, če jaz moji rečem naj se otrese, ko ni mokra začne lajati kot zmešana.  Grin
Logiran

Strani: [1] 2 3 4 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Pes v družini in gospodinjstvu  |  Tema: Čiščenje pasjih/človeških predmetov SKUPAJ
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines