mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 20:54:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti  (Prebrano 31938 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« : torek, 17.09.2002 : 16:41:21 »

No, recimo, da to paše sem.
Kolegica mi je poslala stran, kjer je opisana nega psa. Med drugim piše, da mu je potrebno dlako potrimati oziroma populiti. Ker sem ga do sedaj vedno strigla, me zanima, kako zgleda puljenje dlake?Huh
Izkušnje?
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
sirtaki
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.576


« Odgovor #1 : torek, 17.09.2002 : 19:54:19 »


Primes s palcem in kazalcem in cufas Smiley

Jst redno "pulim" mojim scenetom dlako v najhujsi fazi menjanja...glavnik je popolnoma neucinkovit...

Sicer pa pride v postev predvsem pri psih z zelo gosto podlako - škarje za redčenje pa ti povzročijo mukotrpne trenutke, z odprtimi žulji na prstih Smiley

Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #2 : sreda, 18.09.2002 : 00:04:05 »

Takole: načelno je z uporabo trimerja vse mnogo lažje in hitreje. Postaja pa s časom dlaka na mestih, ki se trimajo, trša, s t. im. fingerstripingom pa ne. Je pa slednja stvar precej bolj zamudna, še posebej pri psih z bogatejšo podlanko. Praviloma bi se mojim moralo po hrbtu dlako puliti, vendar malokdo to v Evropi prakticira (izjema so mladiči, kjer malo pocufaš in je OK). Jaz osebno s trimerjem dlako samo posnamem, in ne pulim (uporaba palca), nato pa še obdelujem z enostranskimi redčilkami.

Kar pa se tiče žuljev, je vse odvisno od kvalitete škarij. Za redčilke se splača riskirat malo več (Solingen je zakon).
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #3 : sreda, 18.09.2002 : 06:00:39 »

Barbka - za katero pasmo pa sprašuješ?
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 18.09.2002 : 06:55:42 »

Sprasujem za pumija.

VZ in Sirtaki hvala za informacije.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #5 : sreda, 18.09.2002 : 09:41:42 »

Barbka,

V zvezi z urejanjem dlake pumijev ti pošiljam spodnji link, kjer je proces "groominga" natančno opisan in upam, da ti bo v pomoč:
http://www.pumiworld.hu/standard.htm

Glede trimanja-puljenja dlake s prsti imam sama izkušnje z laekenoisi. In moram reči, da se kvaliteta dlake občutno izboljša z vsakim novim "pluckingom", pa tudi barva je po vsakem novem trimanju bolj "sočna". Ko se enkrat navadiš puliti dlako je postopek zelo enostaven (no ja včasih precej boleč za "trimarja" - žulji) in z malo truda kuža izgleda urejen in negovan.

Lp,
Nati
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #6 : sreda, 18.09.2002 : 09:43:17 »

Aaaa - pumi, simpatični kužki!  Cheesy

S puljenjem je pa tako - trimerje večinoma uporabljamo za redčenje podlanke (pa ne samo to, da ne bo skočil kakšen lastnik terierjev!). Torej - odstranjujemo spodnjo, gosto, mehko, krajšo dlako, ki je ponavadi drugačne (svetlejše) barve kot krovna dlaka in kazi izgled psa (npr. pri črnemu španjelu hrbet izgleda bolj rjavkast, negladek in nesvetleč - mat).

Pri pumijo pa je smisel trimanja drugačen - dlako je treba SKRAJŠATI, zato je treba populiti predolgo krovno dlako, ne pa razredčiti podlanko. In to se najlažje naredi s škarjami oz. ročnim puljenjem.

Puljenje s prsti poteka tako, da se najprej dlako dobro skrtači in stegne (kar se sicer pri pumijih ne počne). Potem se s palcem in kazalcem leve roke (za levičarje obratno) prime šop dlake, z palcem in kazalcem desne roke pa po malem prijemlje najdaljšo dlako in s hitrimi potegi puli. Če je dlaka v "pravi fazi", puljenje ne bi smelo boleti psa. Skopane dlake se ne puli, ker jo je težko prijeti. Pomaga pa pudranje ali uporaba gumi rokavic.
Delo se skrajša s striženjem s škarjami. Dlaka mora biti dobro razčesana in stegnjena. Takrat izgleda, kot da ima pes zelo dolgo dlako, zato se ne sme postriči preveč, ker bo dlaka prekratka, ko bo spet "skočila" nazaj v kodrčke.

Sem kaj pomagala?

Lp, Tanja
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #7 : sreda, 18.09.2002 : 09:52:08 »

Nati - hvala. Poznam stran in tudi tam sem videla, da priporocajo enako (pravzaprav je to najboljsa stran o pumijih, kar sem jih nasla).
Do sedaj sem nasemu peseku dlako strigla. Bom vidla, ali bo prezivel puljenje...
Ampak - neumno vprasanje - saj se ne populi vsa dlaka, do golega (sem vidla npr pri lasntikih snavcerjev, da vcasih to naredijo, da je dlaka potem boljsa?). Samo tisto ta dolgo vrhnjo dlako?
Tanja - tudi tebi hvala.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #8 : sreda, 18.09.2002 : 10:52:57 »

Barbka,

Glede trimanja. Ne vem kako je pri pumijih in zakaj je pri njih potrebno puljenje dlake s prsti, govorim lahko samo za laekenoise.

Nekateri potrimajo (populijo) vso dlako s podlanko vred, ampak ponavadi puljenje podlanke ni potrebno. Načeloma jaz moji psički približno dvakrat letno populim vso krovno dlako do golega tako da ostane le podlanka. Krovna dlaka pa potem zraste v treh do štirih mesecih. To je potrebno zato, da ima tudi nova dlaka pravilno strukturo in lepšo, bolj sočno barvo. Dlako pulimo, če želimo psa razstavljati, sicer ga lahko ostrižemo; samo ponavadi potem dlaka postane mehkejša.

Mislim, da bo tvoj pumi preživel puljenje. Ko je dlaka primerne dolžine oziroma že predolga, je zrela za puljenje in takrat jo zlahka populimo ven (psa to prav nič ne boli); dlaka gre praktično kar sama ven...; če pa dlaka noče stran, potem še ni zrela za puljenje.

Po izkušnjah sodeč lahko potrdim, da je pri moji psički kvaliteta dlake z vsakim novim "puljenjenjem" boljša, pa tudi barva je bolj topla in "sočna".

V prilogi ti pošiljam še članek o ročnem trimanju dalke laekenoisev: (morda bo v pomoč)
http://www.islandnet.com/~walkey/laeken/Grooming.html#anchor6280618

Veliko uspeha pri trimanju tvojega pumija želim.

Lep dan in lp,
Nati
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #9 : sreda, 18.09.2002 : 11:07:37 »

Nati,

s Ferijem seveda nimamo razstavnih ambicij. Če je 5 let preživel brez razstav, jih bo še 10.
Ampak - nekako je čar pumija tudi v njegovem izgledu. Ker, če je neurejen je kot potepuh  Wink S striženjem nikakor ne dobim tistega pravega izgleda - ker je dlaka premehka. Lastnica Ferijevega sina pa ga trima oziroma puli in mali je fenomenalen (pa ga ravno tako ne razstavlja). Sedaj pa so moji starši - tam Feri živi - začeli navijati, da bi on tudi moral biti tak. In ker sem pridna hči in ubogam, ga bom tako uredila.  Cheesy Torej - zbiram informacije, da bom potem "napadla".
Kako pa Lejka? Setke ni več...
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
NATI
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 305


« Odgovor #10 : sreda, 18.09.2002 : 14:22:44 »

Barbka,

Ja se strinjam da je čar pumija tudi v izgledu. Najbolj so mi v spomini ostali pumiji s Finske, ki res zgledajo urejeni in zelo simpaticni.
Tudi neotrimani laekenoisi izgledajo prav klavrno, ceprav sem tudi take ze videla. Saj so simpaticni, ampak zgledajo tako neurejeni..verjetno podobno kot pumiji...

Lejka je se vedno v dobri kondiciji in je zadnje case zelo zivahna. Ceprav je ne bomo vec razstavljali, jo bomo seveda se vedno trimali, da bo se naprej lepa in urejena psicka. Wink

Zal mi je za Setko. Sem slisala, da je ni vec. Bila je krasna psicka, skotila je veliko lepih cirnekcov in je bila baje zelo zivahna do pozne starosti. Koliko je pa bila stara?

Upam da ti bo uspelo Ferija otrimati tako, da bodo starsi zadovoljni. Verjetno bo tudi on zadovoljen, da bo lep in urejen privabljal poglede micnih pasjih lepotick. Smiley

Lp,
Nati
Logiran
lester
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 227


« Odgovor #11 : sreda, 18.09.2002 : 15:20:24 »

na netu sem našla tudi link, kjer frizerka slikovno ponazarja trimanje - sicer na Lakeland teriju -  ampak mislim, da je vseeno zanimiv link in ga posredujem  
http://www.ardynas.com/Grooming.htm




Logiran
Miska
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 195


« Odgovor #12 : četrtek, 21.11.2002 : 23:23:50 »

Ali kdo ve, kje bi se dalo dobiti kaksne kvalitetne trimerje? Se v vsaki trgovini so mi pokazali enake (znamke in velikosti). Kje pa vi kupujete opremo, razen na kaksnih razstavah v tujini?

LP,
        Miska
Logiran
VZ
rad pišem
****
Sporočil: 378


« Odgovor #13 : petek, 22.11.2002 : 09:24:04 »

Pri nas zelo težko. Če jih pa že dobiš v kakšni trgovini, je pa cena sigurno višja kot čez mejo. Moraš pa tudi zunaj malo pazit kaj vzameš, ker ni ravno vse najbolj kvalitetno, tudi če ima visoko ceno.
Logiran
Tanja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 129



« Odgovor #14 : četrtek, 28.11.2002 : 08:19:09 »


Citat

Ali kdo ve, kje bi se dalo dobiti kaksne kvalitetne trimerje? Se v vsaki trgovini so mi pokazali enake (znamke in velikosti). Kje pa vi kupujete opremo, razen na kaksnih razstavah v tujini?

LP,
        Miska


Poskusi v Zoo Market Preis (na Eipprovi ali v BTC), kjer imajo kvalitetne Mars-ove trimerje (z lesenimi držali). Samo vedeti moraš, katerega potrebuješ, ker ti prodajalci verjetno ne bodo znali prav svetovati.

Srečno!
Tanja
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega dlake  |  Tema: Trimanje - puljenje dlak s prsti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines