mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:01:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: naskakovanje psov
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje psov  (Prebrano 22092 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
simi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.225


« Odgovor #15 : ponedeljek, 22.07.2002 : 11:26:35 »

Ko smo ze ravno pri vprsanju kaksna je razlika med rangiranjem in izrazanjem dominantnosti.
Kaksna pa je razlika med nagonskim in instinktivnim vedenjem.
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #16 : ponedeljek, 22.07.2002 : 11:30:41 »

Po mojem (glede na to kako je vprašanje zastavljeno) nobene. Dopuščam pa možnost da gre za "tricky question" Huh
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #17 : ponedeljek, 22.07.2002 : 11:36:50 »

to smo pa zdej ze pri metafiziki...uff Grin Grin
Kognitivni sistemi drugih bitij so dejansko v monogočem težko pojasnljivi z besedami, ki pojasnjujejo kognitivni svet ljudi.

....Ja bi rekel da instinktivno pojasnjujemo nagone, ne obratno Grin Grin, ker s tem izrazom opredeljujemo človeški nagon. Smo si ljudje privzeli svoja imena za iste stvari, samo da bi se ločili od živali na vseh področjih. Njim so ostali nagoni, mi imamo pa instinkte  Grin Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #18 : ponedeljek, 22.07.2002 : 13:18:38 »

nagon -ona m (o o)
1. prirojeno, nehotno teženje človeka ali živali k
določenemu ravnanju, stanju: obnašanje živali
vodijo nagoni; predati, prepustiti se nagonu;
živalski nagoni v človeku / plodilni, spolni nagon;
živalski nagon po obrambi, samoohranitvi /
narediti kaj po nagonu
2. knjiž. želja, sla: imeti morilski, razdiralni nagon;
nagon uveljavljanja / vzbudil se mu je nagon po
bogastvu / stvariteljski nagon / ljubezen mu je
bila močen nagon gibalo

instinkt -a m (i)
1. prirojeno, nehotno teženje človeka ali živali k
določenemu ravnanju, stanju, nagon: prepuščati,
vdajati se instinktu; živalski instinkt; instinkt za
gibanje / samoobrambni, spolni, življenjski
instinkt; instinkt samoohranitve / delati, storiti po
instinktu // redko želja, sla: močen instinkt po
uveljavljanju
2. knjiž., navadno s prilastkom sposobnost za
zaznavanje in dojemanje duhovnih prvin, pojavov;
čut: etični, pesniški, umetniški instinkt; instinkt
za lepoto / zanaša se na svoj zdravi instinkt;
ženski instinkt / trenutni instinkt

Če ne gledamo knjižno, je instinkt=nagon, samo eno je recimo "tujka", se pravi oboje je isti sh!t IMO. Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #19 : ponedeljek, 22.07.2002 : 13:23:37 »

Seveda:

rangiranje -a s (i) glagolnik od rangirati:
rangiranje tekmovalcev / družbeno rangiranje
poklicev

rangirati -am dov. in nedov. (i) publ. razvrstiti
po mestu, položaju glede na naslov, ugled:
rangirati povabljene / ta poklic visoko rangira je
ugleden
* soc. razvrstiti glede na višjo ali nižjo stopnjo, količino

dominirati -am nedov. (i)
1. biti v prevladi, v premoči, prevladovati: v
industriji je dominiral tuj kapital; na tamkajšnji
univerzi dominira študij prava; na sestanku sta
dominirali dve temi / v takratnem političnem
življenju je dominiralo nacionalno vprašanje //
ekspr. zaradi popolnosti vzbujati občudovanje: v
naslovni vlogi je dominiral gost iz Zagreba;
dominirati v družbi
2. ekspr. stati, dvigati se nad čim: grad dominira
nad mestom; nad hišami dominira kupola
dominirajoč -a -e: dominirajoč položaj

dominantnost -i ž (a) lastnost, značilnost
dominantnega: dominantnost nekaterih dednih
lastnosti / dominantnost osrednjega lika v filmu
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #20 : ponedeljek, 22.07.2002 : 14:37:03 »

No in kako naj Kina odvadim od tega.Namreč skače največ po moji nogi proba pa tudi pri ostalih(npr.skače po bratu samo on mu mirno pusti)Jaz mu rečem NE in če to ne pomaga dobi po smrčku.A obstaja še kakšna druga varianta? :-/
Logiran
altervita
gost
« Odgovor #21 : torek, 23.07.2002 : 20:14:13 »

Aba je letos dobila neko injekcijo poti gonitvi in ji je zgleda udarilo na moško stran, saj je Barka kar nekajkrat naskočila par tednov po tistem, ko je bila cepljena  Grin Grin Grin on je pa kar stal in nič mu ni bilo jasno Grin Grin

No, Bark ljudi ne naskakuje, ker smo že mladiču dali vedeti, da to ni dovoljeno. Pa tudi drug pes ni imel te pravice naredit njemu. Tu je pa brez usmiljenja zapelo po riti, hehe. Se pa seveda kdaj tudi on spozabi s kakšnim pesjanom ali pesjanko.
Logiran
MAT
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 91


« Odgovor #22 : ponedeljek, 18.11.2002 : 12:43:08 »

Normalno je da pes naskoci godno psico,ki mu naskok omogoci s tem,da obrne rep vstran.Psica,ki ni godna psu ne dovoli naskoka in ga lahko celo ugrizne.Pes,ki naskakuje drugega psa s tem izraza svojo dominanco,psa si v bistvu podreja.Prav tako lahko to pocne psica z drugo psico.Pes ali psica lahko naskoci tudi gospodarja oz. lastnika,katerega ne smatra za vodjo krdela oz. nima avtoritete in pes dominira nad njim.V naravi pes nikoli ne naskoci vodjo krdela,niti na misel mu ne pride kaj takega.Razen,ce se pojavi borba za prevzem vloge vodje krdela in se pojavi pes,ki ima jajca izzvati vodjo krdela.V tem primeru sledi neizogiben spopad,do pobega ali smrti sibkejsega.Doma ponavadi pes naskakuje lastnika,gospodarja katerega pes ne smatra za vodjo krdela oz. ga smatra sebi enakim in si ga zeli podrediti.Pes kot krdelska zival vedno tezi po prevladi,dominanci,ze mladega kuzka si moramo podrediti in mu dolociti mesto na hijerarh. lestvici.
P.S. v bibljijskih casih niso poznali besede homoseksualec in so homoseksualcem rekli psi,prav zaradi pojava,ko pes naskoci psa zaradi zelje po dominanci.Tudi katoliska cerkev si narobe razlaga ta pojav in verjame,da psi ne bodo videli nebeskega kraljestva,kot je zapisano v bibliji.Toda ne psi-kuzki ampak psi-ljudje,ce razumete.Oprostite s tem ne namigujem nicesar,le predstavljam vam dejstva.Pes ne bo nikoli naskakoval lastnika,ki ga brezpogojno smatra za vodjo krdela.
lp,MAT
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #23 : ponedeljek, 18.11.2002 : 12:58:26 »

Pri mojemu psu se je zadeva izredno umirila z kastracijo. Včasih je vse živo naskakoval in bil tudi tepen. Samoda je srečal psa, ga je že naskakoval.
Sedaj po kastraciji se pri srečanju vedno podredi po drži in psa vabi k igri. Je ful luštno sedaj, saj mi ni treba več skrbeti, da bi ga kdo napadel. Zadnjič se je pred enim rottijem scela vrgel po tleh na hrbet, da ja ne bi bil tepen. Prav smešno je bilo, kako se je hitro vrgel po tleh. In ga je rotti seveda pustil na miru.
Predvsem pa imam mirne dneve sedaj ko se sosedova psička goni. Moj pes pa še ve ne, kaj se dogaja.  Grin Grin Grin Grin
Logiran
Kidagakash
gost
« Odgovor #24 : sobota, 14.12.2002 : 19:44:20 »

Ful dobro je o naskakovanju psov istega spola in o naskakovanju ljudi napisano v knjigi Govorite po pasje. Tecite v knjižnico, preberite in se potem odločite Wink

Kida
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #25 : nedelja, 30.11.2003 : 16:24:52 »

Naš peso tudi naskakuje druge pse.
Nekako mi je postalo, zakaj naskakuje druge samce - povedati hoče, da je on šef.
Ni mi pa jasno zakaj "prav fanatično" naskakuje vse goldne, ne glede na spol, goni-ne goni, sterilizirana ali ne.
A ima fetiš al' kaj?  Huh  Grin

No, ravno vzhičena nisem nad tem in mu ne dovolim, vendar mi ne uspe vedno.

Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
seba
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


« Odgovor #26 : sreda, 22.09.2004 : 13:52:09 »

Imam velik problem!Vedno kadar sem s svojim psom zunaj na travniku in se igra s psi je OK! 8)Ko pa pride katerakoli psica, jo hoče na vsak način naskočit!In vem ,da ni rangiranje,ker se mu vidi po ustih,ker se slini in ima erek*****! :PRad bi našel ustrezno rešitev za odvajanje!!In brez kakršnimi prisilami!Na lep način!!Vedno ga moram loviti okoli nje,da ga ujamem in dam na povodec!Takrat pa vleče kot zmešani potrebnež in se zraven duši!Zamenjava lokacije pa ni dobra rešitev,ker so psice vsepovsod!!HELP ME,PLEASE!!! Tongue sram
Logiran
seba
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 52


« Odgovor #27 : sreda, 22.09.2004 : 13:53:33 »

Imam velik problem!Vedno kadar sem s svojim psom zunaj na travniku in se igra s psi je OK! 8)Ko pa pride katerakoli psica, jo hoče na vsak način naskočit!In vem ,da ni rangiranje,ker se mu vidi po ustih,ker se slini in ima erek*****! :PRad bi našel ustrezno rešitev za odvajanje!!In brez kakršnimi prisilami!Na lep način!!Vedno ga moram loviti okoli nje,da ga ujamem in dam na povodec!Takrat pa vleče kot zmešani potrebnež in se zraven duši!Zamenjava lokacije pa ni dobra rešitev,ker so psice vsepovsod!!HELP ME,PLEASE!!! Tongue sram
Drugače me pa uboga,pri naskakovanju pa ne!!
Logiran
Bianca
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


« Odgovor #28 : sreda, 22.09.2004 : 19:08:22 »

Tudi pri nas se je danes pojavil isti problem.  Huh
S kužkom obiskujeva malo šolo. Prvi dan se ni hotel igrat z drugimi kužki. No drugi dan se je ukorajžil sicer z repom med nogami in se je šel igrat z drugimi. Problem pa je bil v tem da je začel naskakovat samca, ki se mi je zdel prvi dan najbolj dominanten, ker je nekoliko renčal.
Ali je možno, da z naskakovanje sprošča stres ali hoče dominirati??
Naj povem, da hoče očitno tudi pri nas doma dominirati, ker nekako poskuša naskočiti še mene takoj ko počepnem.
Naj povem, da je kuža star 5 mesecev in da to poskuša že mesec in pol. Kaj naj naredim Sad Sad Sad
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #29 : nedelja, 05.12.2004 : 07:43:20 »

Najprej se opravičujem, če je tema že kje odprta... po pravici povedano sploh ne vem kam bi jo uvrstila.
Doma imamo težavo oz. neprijetno stvar. Imam psičko Zaro, ki je stara 8 mesecev. Je sterilizirana, a jo kljub temu psi moškega spola kar naprej naskakujejo. Zadnjič sta se dva celo stepla zanjo, eden pa nama je sledil celo pot do doma in pred hišo dežural še cel dan. Vedno ko se srečamo s kakšnim samcem jo ta začne slej ko prej naskakovati. Sama že ne vem več kam naj hodim na sprehod, saj je tu okoli ogromno potepuških psov.
Mogoče kdo ve, kaj bi bilo lahko to in kako naj to odpravimo Huh
Hvala za odgovore
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: naskakovanje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines