mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 13:00:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: naskakovanje psov
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: naskakovanje psov  (Prebrano 22109 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #30 : sreda, 05.01.2005 : 21:49:22 »

Ravno v tem trenutku se moz pregovarja z Bertelnom glede naskakovanja. Trenutno mu grozi, da ga bo dal od hise, ker je tale cisti manjak.  Star je 9 mesecev. Koliko casa lahko to traja?

Saj, da nama tezi, se da urediti, sam on proba tudi pri necakih, ki sta stra 7 in 2 leti. Potem mamo en velik problem jima razlozit kaj dela in zakaj to ne sme. Ta malemu tega niti ne proba tolikokrat, saj ga lahko podere, da pade.

No edino kar sva do sedaj ugotovila, da pomaga je rola casopisa, s katero po potrebi udariva po mizi.

A potem se to lahko nikoli ne neha?

LP, Barbara
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #31 : sreda, 05.01.2005 : 22:01:45 »

Busy Bee,

glede pretiranega naskakovanja ljudi in drugih psov se posvetujte z eno od strokovnjakinj za vedenje psov, ki vam bo zagotovo znala pravilno svetovati:

- mag. Sabina Stariha- Pipan dr.vet.med.   ali
- Metoda Mikuz Brackovic

Problem pa je opisan tudi v prirocniku TEZAVE S PSOM, avtorice Celine del Amo.

Veliko uspeha!  Smiley
Logiran
elle
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #32 : petek, 24.06.2005 : 21:36:13 »

Moj Maj naskoci vsakega psa, s katerim se igra, nikoli pa psice. Tako sem sigurna, da gre za dominanco, ceprav se mi zdi smesno, saj je star sele 4 in pol mesece, podredi pa si ne samo mlade, ampak tudi odrasle pse.
Cloveka se nikoli ni naskocil.
Bilo pa je smesno zadnjic ko se je srecal z rottweilerjem in se mu je ta cisto podredil, Maj pa je priblizno tako velik kot rotijeva glava. Grin Mali si res upa, ni kaj. Cool Upam, da ne bo kdaj naletel na kaksen pretep.
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #33 : sobota, 25.06.2005 : 00:10:53 »

No in kako naj Kina odvadim od tega.Namreè skaèe najveè po moji nogi proba pa tudi pri ostalih(npr.skaèe po bratu samo on mu mirno pusti)Jaz mu reèem NE in èe to ne pomaga dobi po smrèku.A obstaja še kakšna druga varianta? :-/

po vsem kar sem v literaturi prebral pomeni to, da te pes naskakuje (se huje bi bilo, ce te "markira") absolutno nespostovanje do tebe - ti zanj nisi nobena avtoriteta.
to pa v prvi vrsti spet ne pomeni, da je tvoj kuza eden od vsepovsod citiranih "dominantnezev" (ker teh namrec sploh ni), ampak, da ti ne vodis "krdela" tako, da bi on lahko spoznal "kje je", "kateri rang mu pristoja" in zato pravi, da bo najbolje, da on prevzame vodstvo.
in vsem ostalim: mali (mladi) kuza je prisel k vam iz svojega "krdela bratov in sester" v novo "krdelo" in od vas pricakuje, da mu poveste in pokazete, kaksna pravila v novem "krdelu" veljajo. ce mu tega ne pokazete - si jih bo naredil sam - tudi za vas.
da n.pr. kuzek v mali soli skusa naskociti drugega, se ni tako "cudno" - da pa po mali soli naskakuje vas pa kaze kvaliteto male sole in vase sposobnosti kot lastnik.
zelo pametno se  je NAJPREJ pozanimati, kako se ravna s kuzkom in ga potem kupiti.
kaj narediti - poiskati nekoga, ki ima nekaj izkusenj s psi in ga vprasati za nasvet (ocitno v "malih solah" ni nujno, da so strokovnjaki ;-))
lp
marko
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #34 : četrtek, 17.11.2005 : 11:53:19 »

Vona - 6 let, novofundlandka, sterilizirana - zadnje par tednov dobiva neke cudne tendence - ne vem, mogoce "sefovske" Huh

Ne vem po kaksnem kljucu se je odlocila, da bo na poligonu ona sefica - vsaj tako si jaz interpretiram njeno vedenje.

Naskakuje vse pse na poligonu, poznane in nepoznane. Ce se drugi psi kregajo, gre posredovat - parkrat se je recimo ze zgodilo, da je pes tezil psici in jo naskakoval, ona je rencala na njega, Vona je prisla zraven in se jezila - in jih skoraj fasala od psa, ki mu jasno ni pasalo, da mu kdo drug tezi. Ena borderka je nekam sovrazno nastrojena do vseh drugih psov, lepo lezi privezana, ze nekajkrat je prav ostro skocila v Vono, ko jo je ta prisla povohat, ce ne bi bila Vona bolj miroljubna ali ce je ne bi odpoklicala (ne vem), bi se mogoce celo stepli - ampak Vona se vedno vsakic sili vanjo.

Danes je zacela naskakovat tudi nasega tamalega psa.

Bi kdo vedel, zakaj se je to naenkrat pojavilo - mogoce, ker je nov pes v hisi in se pocuti ogrozena Huh kako naj se obnasam, ji to preprecim ali dovolim, da se sama zmeni z drugimi psi Huh
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #35 : petek, 01.06.2007 : 12:39:54 »

Mi se tudi srečujemo s tem problemom, namreč naš novi družinski član, ki nima niti še 3 mesecev nenehno naskakuje našo psičko......ona pa seveda čisto pobesni.....kaj storiti?....razmišljamo o kastraciji, upamo, da bi to pomagalo....
Logiran
Maja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.065


« Odgovor #36 : petek, 01.06.2007 : 12:47:52 »

Kaj pa če gre za rangiranje, igro...?
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #37 : petek, 01.06.2007 : 12:51:57 »

Ja sej ta mali se itak igra, ker dvomim, da bi tako mlad vedel sploh kaj počne - verjerno mu ti gibi pridejo spontano, pač nagonsko....vendar samička, ki je odrasla pa to drgače jemlje, ker tega ne prenaša in potem reagira agresivno in ga včasih prav napade, a njemu ne zaleže....je pa malo tudi nerodno, da on skoz skače tako po njej in od zadaj in od spredaj....a menite naj to ignoriram?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #38 : petek, 01.06.2007 : 12:55:53 »

Mislim, da je kastracija najboljša rešitev.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #39 : petek, 01.06.2007 : 13:02:18 »

Ja verjetno bo res.....samo bo treba še kak mesec počakat, da mu kaj "zraste" tam spodaj Grin
Logiran
Labradorka333
otrok do 14 let
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 28.11.2011 : 19:40:12 »

Moj je včasih naskakoval pse...  sram
Po kastraciji pa ga to več ne zanima. Grin
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #41 : torek, 29.11.2011 : 14:11:53 »

Tudi moj naskakuje pse. Mu ne dovolim in ga odvajam. Vedno ko naskoči ga ostro dam dol in se nekaj časa ne sme igrat. In zdaj je že kar boljše,  se normalno igra, le parkrat še naskoči. Od česa pa je odvisno če naskakuje? Vem da si verjetno poskuša podrediti pse... Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: naskakovanje psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines