mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 09:38:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Gibanje mladička
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gibanje mladička  (Prebrano 22004 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
makka
novinec
*
Sporočil: 2


« : sobota, 18.06.2005 : 07:59:48 »

Mene pa zanima, koliko gibanja potrebuje mladiček. Naša Goldie, labradorka, je stara 8 tednov. Ali je pol ure hitre hoje zanjo preveč. Jaz tečem, ona hodi. Ne zdi se mi ravno navdušena. Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #1 : sobota, 18.06.2005 : 14:48:16 »

Sedaj ko je mladiček, naj se giblje le toliko kolikor časa hoče ona. Pa pazi na kolke-torej ne hodit po hribih, po stopnicah jo nosite... Wink
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #2 : sobota, 18.06.2005 : 15:45:24 »

Moj je bil pa kar vztrajen, ampak ko sva šla na sprehod sva imela postanke, ali sem ga pa nosila...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #3 : sobota, 18.06.2005 : 17:57:10 »

makka, a bi blo možno, da bi ti kak mesec ali dva samo hodila in ne tekla? boš vidla, ko bo zrasla, te bo prekašala, ne bodi neučakana...
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #4 : nedelja, 19.06.2005 : 01:17:00 »

Drugače pa ti svojega posodim, pa bosta skup laufala, ampak pričakuj, da boš ti prej utrijena kot on! Grin Grin Grin
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 19.06.2005 : 07:12:52 »

za prve mesece teh vecjih psov svetujejo, da naj se gibljejo samo po dvoriscu ali 2km sprehoda na dan (mirne hoje in veliko vohljanja).
LP
Barbara
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #6 : nedelja, 19.06.2005 : 07:33:46 »

Jaz pa sem prebrala,da je vse daljse od 45min ze obremenjujoce za mlade sklepe...poleg tega nic hoje v hrib,nic hoje po stopnicah,pazi na pregrobo igro z drugimi psi,in nic metanja zogice ali podobnih predmetov vsaj do tretjega meseca(gib ko more kuza iz hitrega teka zabremzat pred zogico je zelo obremenjujoc za prve sklepe!)...pa dej zdaj res raje hodi ob njen in se posveti njeni socializaciji z drugimi psi,ki jih bo srecala na sprehodu.Bos ze tako imela dosti dela...
LP
Logiran
makka
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #7 : nedelja, 19.06.2005 : 12:11:12 »

Hvala za nasvete. Itak se mi je zdelo, da pretiravam. Zdaj se samo malo sprehajamo in igramo.  Cheesy
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #8 : petek, 01.07.2005 : 16:03:02 »

LP!

Kaj pa manjše pasme? Napr. Višavski terier? Koliko pa ta pasma približno potrebuje gibanja, od 2. meseca naprej?  Undecided Če izključimo "sprehode", ko vzamemo psa napr. na kakšen izlet in ga vzamemo v roke, ko se mladičku ne ljubi več hoditi. 
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #9 : petek, 01.07.2005 : 17:49:19 »

NyNy enako kot za večje pse, ne pretiravaj s sprehodi.... Kar so že prej povedali ostali, velja tudi za tvojega malčka!  Wink

Veliko zabave!  Cheesy

Lp
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #10 : petek, 01.07.2005 : 18:18:01 »

Ojla!

Doma imam tri mesece in pol staro maltežanko, nabito z energijo tako, da človek ne bi verjel. Kužika zdrži dve ure tekanja, skakanja, sprehajanja in srečevanja z drugimi psi, ko pa prideva domov, pa še vedno skače... Wink Tako da... Se pa izogibam hribom, teren je večji del raven, ker mislim, da bi bile vzpetine vseeno preveč zanjo...

Saj boš videla, tako kot so ti že svetovali: kolikor paše psu, toliko je dobro.

Pozdravček, Tjaša.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #11 : sobota, 02.07.2005 : 13:05:19 »

za mojo pasmo je nekje nasvet glede sprehodov (pozabimo norenje in igro čez dan -zgolj sprehod, kot dnevna rutina pač) takle: Starost v mesecih plus 15 minut. se pravi za 4 mesečnika, cca 20 minut sprehoda na dan.
Seveda to ne pomeni da naj bo ostali čas v boksu nepremičen. Mladič se igra, potem pa ko je utrujen, gre na en kratek počitek in potem spet jovonanovo. Problem je predvsem ko so v istem krdelu starejši psi, s katerimi se mladič tako zamoti, da potem dejansko "pozabi" it malo zadremat, oz se ga nehote preforsira na ta način.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #12 : torek, 05.07.2005 : 20:26:27 »

NyNy jaz imam višavko in je nisem nič kaj pretirano čuvala. Nekaj časa sem jo nosila po stopnicah, potem pa mi je enkrat ušla in sama začela letat po njih, potem sem tudi to opustila. Kaj se sprehodov tiče, je meni sama povedala kolko bo šla, ko se je utrudla sem jo pač malo nesla, pri 5 mesecih pa je že veselo 2-3 ure šprancirala, energije ma pa tak več kot midva s fantom skupaj. Zanesi se skratka na tvoj občutek in postopoma podaljšuj gibanje.
Logiran
NyNy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 81


« Odgovor #13 : torek, 05.07.2005 : 20:48:45 »

...ellow Uma

Pri kolkih mesecih si pa to nošenje približno opustila? Huh In imam še dodatno vprašanje: če to, da moramo psa nositi po stopnicah velja samo za več stopnic, ali pes ne sme stopiti niti čez tri stopnice [nekajkrat dna dan]? sram

LP... Wink
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #14 : torek, 26.07.2005 : 11:15:03 »

kako je pa pri velikih pasmah z nevarnostjo displazije. moj pes mislim, da bi bil kar cel dan na sprehodu. zanima me kako dolgi casovno in po razdalji so lahko sprehodi z 6mesecev starim mladicom velike pasme? a to se drzi, da ma lahko prave sprehode sele pri enem letu, kondicijske treninge pa pri letu in pol.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #15 : sreda, 31.08.2005 : 10:36:30 »

Pozdrav!

za labradorce sem bral v knjigi A DOG OWNER`S GUIDE TO LABRADOR RETRIEVERS in pise, da je do 6 mesece starosti vec kot dovolj 400 metrov hoje-v enem sprehodu, ne cez dan).

Marko
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #16 : sreda, 31.08.2005 : 11:06:11 »

Kaj pa pise po 6 mesecu??
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #17 : sreda, 31.08.2005 : 11:15:06 »

pa ne moreš se ravnati po knjigi, kar se tiče sprehodov ... vsak mladič ti nakaže, kdaj mu je dovolj.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #18 : sreda, 31.08.2005 : 11:16:59 »

Moji ni nikoli dovolj. Saj ne ravnam po knjigi, sam zanima me kaj pise.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #19 : sreda, 31.08.2005 : 11:19:38 »

offtopic: čakaj malo, enkrat pišeš "moj pes" ... drugič pa "moja" ... kakšnega spola je torej?
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #20 : sreda, 31.08.2005 : 11:22:07 »

Psica. Saj ceprav je psica je pes a ne.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #21 : sreda, 31.08.2005 : 11:40:20 »

ja, ampak vseeno lahko pišeš za ženski spol ... mislim ne nas še tak poniževat ... Wink

dobro, nazaj k temi. mislim, da je mel moj pri 6 mesecih že skoraj takšne sprehode (na travnikih, spuščen, igra z drugimi psi) kot zdaj, s tem da nisva rolala in kolesarila.
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #22 : sreda, 31.08.2005 : 12:14:33 »

Ne sej ne da se ravnam po knjigi, samo napisal sem kar sem prebral, ker je Makko zanimalo. Za starejse ne pise kolko bi to naj blo. Ampak tako kot so ze vsi rekli - samo vidis koliko odgovarja tvojemu psu. Tisto za mladice je verjetno napisano z tem namenom, da je treba na mladice malo popazit, ker ze v naslednjem stavku pise, da mores vedet da so labradorci ustrezljivi psi in bodo kljub izcrpanosti sledili svojemu lastniku, dokler ne padejo Wink

Lp, Marko
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #23 : sreda, 31.08.2005 : 17:25:14 »

Mene skrbi glede kosti, ker njihova trdnost ne narasca sorazmerno z mocjo misic in kondicijo.
Saj ni misljeno ponizevalno, sam pozoren nisem na to.
Logiran
Babalu
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.214


« Odgovor #24 : sreda, 31.08.2005 : 18:25:14 »

Problem kosti ni njihova trdnost:kosti (pre)hitro rasejo in vezi sklepov niso zadosti utrjene.Sklepe pa ze tako obremenjuje teza psa.Zato ne sme bit prevec gibanja(moje mnenje je ze eno stran prej napisano),sploh ne sklepe obremenjujocega gibanja-hoja navkreber ali navzdol,po stopnicah,hitra zaustavljanja(recimo pri lovljenju zoge ali grobi igri),dolgotrajni tek(ob kolesu npr.)....
Mislim da je nekdo na forumu podal tako formulo:20 min + stevilo mesecev starosti.Toliko naj bi trajal en sprehod.
LP
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #25 : petek, 02.09.2005 : 14:42:56 »

Za največje pse ne vem, za ostale velja: čim manj omejevanja a  nobenega siljenja, čim manj sunkovitih gibov, nedrseča podlaga.
Logiran
sgcudv2
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #26 : torek, 14.02.2006 : 19:39:11 »

imam 3 in pol mesece starega shar peija in me zanima, kolikokrat na teden in kako dolgo ga lahko sprehajam? Wink
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #27 : torek, 14.02.2006 : 21:55:44 »

7 krat na teden, večkrat na dan, če ga želite navaditi sobne čistoče. No, tudi odraslega psa je potrebno vsak dan sprehajati. Pa kaj vzreditelji teh stvari nič ne povedo?
Logiran
sgcudv2
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #28 : sreda, 15.02.2006 : 09:29:28 »

Zahvaljujem se za odgovor o sprehajanju psa. Mene zanimajo namreč dolgi sprehodi (pes je že čist) in zato ga ni treba navajati na to.
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #29 : ponedeljek, 06.03.2006 : 17:58:23 »

Ojla!
Mene zanima če bo mela moja 4 mesce stara psička Meli težave s kolki ker je od vedno hodila po stopnicah. In jih ni prov malo. Undecided
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #30 : sobota, 29.04.2006 : 21:37:35 »

Mene pa zanima, kako je z gibanjem mladiča ko je recimo dež, mora tisti dan (par dni) vseeno na (daljši) sprehod ( lulanje kakanje pred hišo normalno funkcionira Smiley ),  prav tako ima veliko prostora za gibanje v hiši. Je torej takrat sprehod še vseeno nujno potreben?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #31 : sobota, 29.04.2006 : 21:55:27 »

Oj!

V primeru dezja, mi sprehode izpustimo... pes ima na voljo vrt, tako da ce mu pase se lahko sprehodi, zleta, karkoli ze, vendar dosedanje izkusnje so sldece..."tecem hitro ven, se polulam, pri tem pazim, da si ne zmocim tack, potem pa po najkrajsi in najhitrejsi poti nazaj noter..."

Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #32 : petek, 14.09.2007 : 18:46:21 »

živjo! prebrala sem, da se mladiček ne sme hitro ustavlja ti tečt po neravnih tleh, ampak moja ima to najrajš. ko se sprehajava od reki dela kroge po nekdanji strugi gor in dol in tudi ko se igra z žogo se hitro zaustavlja Undecided res ravno v tem uživa kar očitno ne bi smela... stara je pa 4 mesece. pa tudi ko sva na sprehodu bi se ona igrala in tekala na okoli celo uro Huh kaj naj sedaj naredim? sam verjetn ji lih to paše, ali ne Undecided
Logiran
max2009
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #33 : torek, 30.06.2009 : 07:45:58 »

živjo..zanima me če ima kdo kake izkušnje z bernardinci..moj je sedaj star 8 tednov..glede sprehodov glih ni naudešenj...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #34 : torek, 30.06.2009 : 11:34:14 »

Pri mladičkih večjih pasem s sprehodi ni dobro pretiravati, sploh pri starosti 8 tednov (jaz sem ga začela sprehajati šele pri 3 mesecih, pred tem pa je bil v glavnem na vrtu, ali res kratek sprehod).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #35 : torek, 30.06.2009 : 12:06:10 »

max2009, imas "pasjega dojencka" in najbrz si lahko mislis, da se ni navdusen nad sprehajanjem. Preberi to in se kaksno temo.

Hm ..., sicer pa - kaj ze nekaj dni pocne pri tebi 8-tedenski mladic, ki bi moral biti se v leglu pri vzreditelju? KLIK
Logiran

bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 19.07.2010 : 17:00:13 »

Bom vprašala kar tukaj, da ne odpiram nove teme.

Imamo problem. Doma imamo mladiča, ki nikakor noče hoditi po različnih površinah - samo po parketu. Zunaj hodi brez problema, nekaj protestira z jokanjem ampak se premikamo.
Kako mu dopovedati, da tla poleg parketa niso bav bav? Klicanje, hrana, igrače.. ne pomagajo. Če ga kar pustim in grem ne pomaga, sedi kot kup nesreče in se dere, zadnjič skoraj celo uro ker ga nisem hotela iti iskat.
Kaj narediti?

LP
Logiran
Urša_Doggy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 07.08.2010 : 18:44:25 »

Mene pa zanima kako je s hojo po stopnicah....
Imam psičko pasme border collie staro 10 tednov. Ko gremo po kakih stopnicah (v drugo nadstropje...) jo vedno nesem. Problem je v tem, da imam na terasi 2 stopnici in prag, da prideš v hišo. Kadar sedimo na terasi pogosto, kar sama leti v hišo cez te stopnice in skoci cez prag (ce koga slisi ali pa si samo nagleda kaksno igracko in se zapodi v njo). Kolikor smo zraven jo vsi nosim. Ampak to naredi večkrat na dan. Vcasih tudi leti ven na teraso, ko zagleda kaksno stvar, ki jo takrat zanima. Vrata smo ze probali zapirat ampak vseeno leti do vrat in se pred njimi uleze in potem spe nazaj k nam in spet in spet tako da je bolje da so odprta.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #38 : sobota, 07.08.2010 : 20:34:58 »

Tisti dve stopnici nista noben problem. Dosti hujše bi bilo, če bi se na kakšni drseči površini kam zabila ali pa se skotalila dol s stopnic. Se pravi bolj je problematična poškodba zaradi norenja ne neprimerni podlagi.
Logiran
Urša_Doggy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #39 : sobota, 07.08.2010 : 21:58:35 »

Tisti dve stopnici nista noben problem. Dosti hujše bi bilo, če bi se na kakšni drseči površini kam zabila ali pa se skotalila dol s stopnic. Se pravi bolj je problematična poškodba zaradi norenja ne neprimerni podlagi.
hvala za odgovor
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 02.07.2012 : 23:07:37 »

Da ne odpiram nove teme.
O gibanju pasjega mladiča sem prebrala veliko, pa ne najdem odgovora sram.
Naš skoraj osem mesecev star Fred ima nov hobi. Lovljenje mrčesa. Težava pri tem pa je, da pristanki vsekakor niso estetski. Trešči na rit ali na zadnje noge ali celo na bok. Katastrofa za njegove kolke.
Trudim se z preusmerjanjem pozornosti in z zaposlovanjem vendar je mrčes povsod, če drugega ni, mu leti mimo cufe Angry. In jovo na novo Angry.

Sploh ne vem, naj zadevo rešim na način, kot pri vzgoji otrok? Ko mulc začne puzat, ga naučiš puzat še po stopnicah. Prej ali slej bo našel odprta vrata in če ne zna, bo šel po stopnicah na glavo Sad.
Torej, naj Freda naučim pravilnih doskokov, kljub temu da je še premlad ali naj čakam, da ga bo pičila čebela, pa bo potem mogoče prenehal loviti vse živo v zraku.
Če obstaja način učenja pravilnih doskokov vas prosim, namignite mi, kje naj to iščem?
Inštruktor mi je svetoval, naj poizkusim z frizbijem?

Za Freda bi želela najboljše, pa mi manjka izkušenj. Če se je katera s tem že spopadala ji bom zelo hvaležna za vsak nasvet!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #41 : torek, 03.07.2012 : 08:07:08 »

Bolj kot kolki je tu lahko smrtno nevarni problem, ko bo pes hotel tako ulovit črno-rumeni mrčes...
Če čebelo pogoltne in dobi pik v požiralniku to ni hec, ampak vprašanje o življenju in smrti. Ne se hecat in tele zadeve prepovej.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #42 : torek, 03.07.2012 : 13:54:28 »

Naša zlata prinašalka je ko je bila majhan dobila pik v gobček od čebele (jih je ravno tako lovila). Posledica - najmanj enkrat širši gobček, takojšen obiska veterinarja. Je bilo na sreč vse ok potem, jo pa ni izučilo - tako da tisto o tem, da bo potem prenehal loviti, ko ga kaj piči ne bo ravno veljalo... vsaj za našo ni.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #43 : torek, 03.07.2012 : 16:33:51 »

Ej, punce, hvala.
Samo malo težavo okoli obrneš, pa ti je takoj jasno, zakaj ne sme delati tega. Sem na mojpes. netu že 3 leta, pa podobne težave še nisem zasledila sram. Sploh nisem vedela, kaj naj storim.
Vesela sem, da vas imam. Prenekatero težavo smo zatrli v kali, ker sem vedela, kako in zakaj. In vzgoja, pa čeprav brez izkušenj je potekala popolnoma rez težav.
Hvala še enkrat. Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Gibanje mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines