mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 11:58:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Gibanje mladička
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Gibanje mladička  (Prebrano 21982 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #30 : sobota, 29.04.2006 : 21:37:35 »

Mene pa zanima, kako je z gibanjem mladiča ko je recimo dež, mora tisti dan (par dni) vseeno na (daljši) sprehod ( lulanje kakanje pred hišo normalno funkcionira Smiley ),  prav tako ima veliko prostora za gibanje v hiši. Je torej takrat sprehod še vseeno nujno potreben?
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #31 : sobota, 29.04.2006 : 21:55:27 »

Oj!

V primeru dezja, mi sprehode izpustimo... pes ima na voljo vrt, tako da ce mu pase se lahko sprehodi, zleta, karkoli ze, vendar dosedanje izkusnje so sldece..."tecem hitro ven, se polulam, pri tem pazim, da si ne zmocim tack, potem pa po najkrajsi in najhitrejsi poti nazaj noter..."

Logiran
nagajivka
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #32 : petek, 14.09.2007 : 18:46:21 »

živjo! prebrala sem, da se mladiček ne sme hitro ustavlja ti tečt po neravnih tleh, ampak moja ima to najrajš. ko se sprehajava od reki dela kroge po nekdanji strugi gor in dol in tudi ko se igra z žogo se hitro zaustavlja Undecided res ravno v tem uživa kar očitno ne bi smela... stara je pa 4 mesece. pa tudi ko sva na sprehodu bi se ona igrala in tekala na okoli celo uro Huh kaj naj sedaj naredim? sam verjetn ji lih to paše, ali ne Undecided
Logiran
max2009
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #33 : torek, 30.06.2009 : 07:45:58 »

živjo..zanima me če ima kdo kake izkušnje z bernardinci..moj je sedaj star 8 tednov..glede sprehodov glih ni naudešenj...
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #34 : torek, 30.06.2009 : 11:34:14 »

Pri mladičkih večjih pasem s sprehodi ni dobro pretiravati, sploh pri starosti 8 tednov (jaz sem ga začela sprehajati šele pri 3 mesecih, pred tem pa je bil v glavnem na vrtu, ali res kratek sprehod).
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #35 : torek, 30.06.2009 : 12:06:10 »

max2009, imas "pasjega dojencka" in najbrz si lahko mislis, da se ni navdusen nad sprehajanjem. Preberi to in se kaksno temo.

Hm ..., sicer pa - kaj ze nekaj dni pocne pri tebi 8-tedenski mladic, ki bi moral biti se v leglu pri vzreditelju? KLIK
Logiran

bol.ha
novinec
*
Sporočil: 48


WWW
« Odgovor #36 : ponedeljek, 19.07.2010 : 17:00:13 »

Bom vprašala kar tukaj, da ne odpiram nove teme.

Imamo problem. Doma imamo mladiča, ki nikakor noče hoditi po različnih površinah - samo po parketu. Zunaj hodi brez problema, nekaj protestira z jokanjem ampak se premikamo.
Kako mu dopovedati, da tla poleg parketa niso bav bav? Klicanje, hrana, igrače.. ne pomagajo. Če ga kar pustim in grem ne pomaga, sedi kot kup nesreče in se dere, zadnjič skoraj celo uro ker ga nisem hotela iti iskat.
Kaj narediti?

LP
Logiran
Urša_Doggy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #37 : sobota, 07.08.2010 : 18:44:25 »

Mene pa zanima kako je s hojo po stopnicah....
Imam psičko pasme border collie staro 10 tednov. Ko gremo po kakih stopnicah (v drugo nadstropje...) jo vedno nesem. Problem je v tem, da imam na terasi 2 stopnici in prag, da prideš v hišo. Kadar sedimo na terasi pogosto, kar sama leti v hišo cez te stopnice in skoci cez prag (ce koga slisi ali pa si samo nagleda kaksno igracko in se zapodi v njo). Kolikor smo zraven jo vsi nosim. Ampak to naredi večkrat na dan. Vcasih tudi leti ven na teraso, ko zagleda kaksno stvar, ki jo takrat zanima. Vrata smo ze probali zapirat ampak vseeno leti do vrat in se pred njimi uleze in potem spe nazaj k nam in spet in spet tako da je bolje da so odprta.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #38 : sobota, 07.08.2010 : 20:34:58 »

Tisti dve stopnici nista noben problem. Dosti hujše bi bilo, če bi se na kakšni drseči površini kam zabila ali pa se skotalila dol s stopnic. Se pravi bolj je problematična poškodba zaradi norenja ne neprimerni podlagi.
Logiran
Urša_Doggy
otrok do 14 let
*
Sporočil: 15


WWW
« Odgovor #39 : sobota, 07.08.2010 : 21:58:35 »

Tisti dve stopnici nista noben problem. Dosti hujše bi bilo, če bi se na kakšni drseči površini kam zabila ali pa se skotalila dol s stopnic. Se pravi bolj je problematična poškodba zaradi norenja ne neprimerni podlagi.
hvala za odgovor
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #40 : ponedeljek, 02.07.2012 : 23:07:37 »

Da ne odpiram nove teme.
O gibanju pasjega mladiča sem prebrala veliko, pa ne najdem odgovora sram.
Naš skoraj osem mesecev star Fred ima nov hobi. Lovljenje mrčesa. Težava pri tem pa je, da pristanki vsekakor niso estetski. Trešči na rit ali na zadnje noge ali celo na bok. Katastrofa za njegove kolke.
Trudim se z preusmerjanjem pozornosti in z zaposlovanjem vendar je mrčes povsod, če drugega ni, mu leti mimo cufe Angry. In jovo na novo Angry.

Sploh ne vem, naj zadevo rešim na način, kot pri vzgoji otrok? Ko mulc začne puzat, ga naučiš puzat še po stopnicah. Prej ali slej bo našel odprta vrata in če ne zna, bo šel po stopnicah na glavo Sad.
Torej, naj Freda naučim pravilnih doskokov, kljub temu da je še premlad ali naj čakam, da ga bo pičila čebela, pa bo potem mogoče prenehal loviti vse živo v zraku.
Če obstaja način učenja pravilnih doskokov vas prosim, namignite mi, kje naj to iščem?
Inštruktor mi je svetoval, naj poizkusim z frizbijem?

Za Freda bi želela najboljše, pa mi manjka izkušenj. Če se je katera s tem že spopadala ji bom zelo hvaležna za vsak nasvet!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #41 : torek, 03.07.2012 : 08:07:08 »

Bolj kot kolki je tu lahko smrtno nevarni problem, ko bo pes hotel tako ulovit črno-rumeni mrčes...
Če čebelo pogoltne in dobi pik v požiralniku to ni hec, ampak vprašanje o življenju in smrti. Ne se hecat in tele zadeve prepovej.
Logiran
border-collie
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 57


WWW
« Odgovor #42 : torek, 03.07.2012 : 13:54:28 »

Naša zlata prinašalka je ko je bila majhan dobila pik v gobček od čebele (jih je ravno tako lovila). Posledica - najmanj enkrat širši gobček, takojšen obiska veterinarja. Je bilo na sreč vse ok potem, jo pa ni izučilo - tako da tisto o tem, da bo potem prenehal loviti, ko ga kaj piči ne bo ravno veljalo... vsaj za našo ni.
Logiran
bamfel
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.186


WWW
« Odgovor #43 : torek, 03.07.2012 : 16:33:51 »

Ej, punce, hvala.
Samo malo težavo okoli obrneš, pa ti je takoj jasno, zakaj ne sme delati tega. Sem na mojpes. netu že 3 leta, pa podobne težave še nisem zasledila sram. Sploh nisem vedela, kaj naj storim.
Vesela sem, da vas imam. Prenekatero težavo smo zatrli v kali, ker sem vedela, kako in zakaj. In vzgoja, pa čeprav brez izkušenj je potekala popolnoma rez težav.
Hvala še enkrat. Kiss Kiss
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Gibanje mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines