mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 17:45:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: NIZOZEMSKI PODGANAR (DUTCH SMOUSHOND)
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: NIZOZEMSKI PODGANAR (DUTCH SMOUSHOND)  (Prebrano 6590 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
shaba
novinec
*
Sporočil: 1


« : četrtek, 16.02.2006 : 20:15:54 »

Pozdravljeni!

Sem nova uporabnica foruma Mojpes in po nekaj prebranih temah sem opazila, da je forum pravo mesto za začetnika kot sem jaz. Razmišljam namreč o nakupu psa oziroma posvojitvi psa iz zavetišča, zato so mi v veliko pomoč nasveti "starih mačkov".

Po naključju sem pred kratkim v reviji Kinolog zasledila članek o pasmi nizozemski podganar (dutch smoushond). Po vnetem brskanju po internetu, po pregledu slik in opisa karakterja smoushonda sem se popolnoma navdušila nad njim.

Odločila sem se, da glede nakupa smoushonda kontaktiram nizozemske vzreditelje. A žal so me le-ti obvestili, da smoushonda ne smejo prodati ljudem izven Nizozemske, ker so bili pred leti tik pred izumrtjem in sedaj načrtno vzrejajo legla pod strogim nadzorom t.i. Smousclub-a. Prav tako tudi ni znano, kako dolgo bo veljala prepoved izvoza (lahko tudi več kot 10 let).

Zato se obračam na vas in vas prosim, če mi lahko pomagate s kakršnokoli informacijo. Ali mogoče veste, če obstaja kak vzreditelj v Sloveniji ali v kateri od sosednjih držav, ali obstaja kak način, da bi smoushonda vseeno dobila na Nizozemskem?

Hvala za pomoč in pozdrav vsem!

SHABA

     



Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #1 : četrtek, 16.02.2006 : 21:24:31 »

Evo, samo slikica za predstavo, kako tak kuzman izgleda...

http://members.home.nl/ritamulder/startengels.html


Cisto osnovni podatki:
teza: 9-10 kg
plecna visina: 35-42 cm

Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: NIZOZEMSKI PODGANAR (DUTCH SMOUSHOND)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines