mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:49:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah in lajanje
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Strah in lajanje  (Prebrano 19374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #15 : sobota, 07.10.2006 : 16:12:52 »

Kako pa odvadiš psa, da ne laja na vse možno, če ti ni čisto jasno kaj točno ga razburi?

Moja psička je vedno bolj glasna in za nas to izgleda kot da se repenči za brez veze. Očetu že počasi prekipva, sama je pa nikakor ne znam obvladati. Če jo ignoriram se dere kot jesihar dolgo časa, če jo kregam tudi nič ne pomaga, potem če jo želiš s čim zamotiti je tisto ne zaima.
Kako naj ji dopove naj se ne dere vsaki dve minuti?
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #16 : sobota, 07.10.2006 : 20:28:34 »

Igorino, preden se odločiš za ovratnico ali kaj takega razmisli, če bi morda psičku našel družbo. Moja nikoli ne laja in ne zavija, saj ima za družbo mucka. Morda bi pomagala tudi kakšna ptica v kletki... nekaj živega. Ovratnica preprečuje lajanje, ne preprečuje pa občutka osamljenosti, zapuščenosti in stiske zaradi tega. Kuža je družabno bitje.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #17 : sobota, 07.10.2006 : 20:30:46 »

Igorino, ja, najbolje bi pa bil še en kuža. Ne, gotovo ne bi oba zavijala, saj ne bi bila osamljena.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #18 : sobota, 07.10.2006 : 20:56:48 »

A ta ovratnica sigurno deluje? Kje se jo pa da dobit?
Logiran
igorino
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #19 : nedelja, 08.10.2006 : 17:57:42 »

pozdravljeni.
naj vam povem, da smo kupili še enega psa, vendar je še mlad in se z psičko v začetku nista takoj razumela. zdaj pa sta skupaj že 3 tedne in sta že prava prijatelja. kupili pa smo tudi ovratnico, ker je psička še vedno jokala v naši odsotnosti, moram priznati, da na njej deluje in "tečni sosedi " so mislili, da je sploh ni doma.
ovratnico sem naročila iz kranja, pride pa okoli 20.000 sit.
lep pozdrav!
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #20 : nedelja, 08.10.2006 : 19:00:27 »

Tukaj je dokaz, da nakup še ene živali navadno nič ne pomaga. In če je ta druga žival pes, se največkrat zgodi, da se nauči neželjenega vedenja od sostanovalca. Izjeme so redkost in ne pravilo.

Za odvadit lajanje, je najprej treba vedet zakaj laja. Vedno je razlog, če ga sami ne znate določit stopite do strokovnjaka.
In če pes laja na mimoidoče, in če ni lajanje iz strahu, je dovolj da rečete NE in pes, ki priznava vašo avtoriteto in ve kaj ta beseda pomeni, bo utihnil.
Torej, na splošno povedano, s psom je treba delat.
Ločitvewna tesnoba je pa zelo specifična zadeva in se jo tudi da uspešno odvadit, če točno veste kako. Ta ovratnica ne zdravi vzroka, čeprav lahko odpravi posledice.
To upam da veste in se tega zavedate.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #21 : nedelja, 08.10.2006 : 21:56:41 »

No moja psička pride v dnevno sobo in se začne dret. Potem gre do balkonskih vrat in laja v njih. Če rečeš ne, ne pomaga, oz karkoli rečeš nič ne pomaga. Potem ko ji odpremo vrata na balkon šiba po balkonu in se dere, da se sliši po celi soseski. Podobno se dogaja tudi ko gre na hodnik, ali pa ko pride ven iz hiše. Torej, kaj je vzrok za lajanje, meni ni jasno in tega ne znam odpravit.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #22 : ponedeljek, 09.10.2006 : 16:07:19 »

Tako na hitro, ne da bi vedla dovolj, bi rekla, da hoče pozornost, ali pa da ji je dolgčas. Lahko da je tudi bolj živčne sorte  Wink

Jaz bi malo zverinico čim bolj zaposlila. Da bi se zamotla in počasi odvadla. Ker to je verjeto zdaj že lepa razvada.

Najvažnejše je zvedet razlog.
Sigurno je pa zelo aktivna psička, ki ni sekunde na miru.
Logiran
mrcinica
otrok do 14 let
*
Sporočil: 11


« Odgovor #23 : torek, 06.02.2007 : 20:09:37 »

Kaj naj naredim, za novo leto, ko se pes boji pirotehnike? Ali naj ga dam v hišo(imam zlatega prinašalca), ki je čez leto zunaj?


Hvala  Cool Cool Cool
Logiran
butterfly19
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #24 : ponedeljek, 08.06.2015 : 10:06:09 »

Pozdravljeni.

Sama sem lastnica čivavice Neli, ki je bila stara dve leti. Od majhnega je navajena biti v družbi, saj smo jo vedno jemali s seboj v trgovine in podobno. Zato je zelo prijazna do tujcev, običajno se je vedno pustila božati, sama skočila v naročje, tudi na sprehodih ni bilo težav. Majhne otroke je tako rekoč oboževala. Le pri večjih psih je lajala.
No zadnjih nekaj tednov pa sem opazila spremembo pri njenem obnašanju. Na sprehodih ali mimoidočih, je sedaj že nekajkrat, ko so jo želeli pobožati, je od daleč začela renčati in lajati na odrasle in bežati pred otrokom. Ko sem jo poskušala umiriti me je v tistem napadu agresije malo ugriznila, ni mi sicer niti kože predrla, pa vseeno, ne vem od kot takšno vedenje kar naenkrat.
Ker so mi vsi govorili, da so vse čivave ki jih poznajo agresivne in da ne morejo verjet, da je naša tako prijazna, me zanima, kaj bi lahko bil vzrok za takšno spremembo obnašanja in ali je možno, da bi povsem spremenila obnašanje in postala do vseh taka? Ali je to le reakcija na določene ljudi?

Upam da nisem zgrešila teme, sem namreč nova na forumu.

Že vnaprej se zahvaljujem za vsak odgovor.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #25 : ponedeljek, 08.06.2015 : 10:23:51 »

Butterfly19, zelo dobra poznavalka in tudi vzrediteljica čivav je uporabnica mojpesneta z nickom Jinx.  Ker si nova na forumu in nimaš paketa za zasebna sporočila, mogoče lahko prosiš Jano (šefico foruma), da ji posreduje tvoje sporočilo. Dodaj še kakšen kontakt (mail), kamor ti bo lahko odgovorila.

Seveda pa se bo mogoče že prej oglasil kdo drug z odgovorom. Meni ne pade na misel nič drugega kot to, da je vzrok za spremembo obnašanja kakšen travmatičen, "izvenserijski" dogodek.  Se je zgodilo kaj nenavadnega v zadnjem času, se je česa močno ustrašila ali kaj podobnega?  Če ni ves čas s tabo, vprašaj tudi ostale člane družine, saj ti mogoče tega niso povedali, ker se jim ni zdelo nič posebnega.

Druge ideje pa zaenkrat res nimam.  Undecided
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #26 : ponedeljek, 08.06.2015 : 13:36:48 »

Na kak način so jo želili pobožati? V kakem položaju je bil pes (na tleh, v naročju...)? Se je človek nagnil nad njo? Kje jo je hotel pobožat? Je bila takrat na povodcu? Je sama navezala stik in izrazila željo po stiku? Si opazila, da bi bila povezava v obnašanju osebe ali oblačilih (recimo klobuk).
Je imela slabo izkušnjo? Včasih psi naredijo čudne povezave, ga strese el. pastir, pa se bo umikal metuljem, ker je ravno takrat mimo letel metulj. Pastirja pa se ne boji.

Imaš možnost posneti situacijo?

Sigurno ne odmika prej glave, pogleda, dviguje tačke, se oblizuje, zeha, se poskuša izognit? K sreči je v SLo nekaj kompetentnih ljudi, ki poznajo pasjo govorico in vedo kaj in kako. Škoda le, da jih poimenovati ne smem. Ampak stran od vseh CM oponaševalcev in klasičnih "pokaži psu, da si šef".
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #27 : ponedeljek, 08.06.2015 : 13:51:24 »

Ali se ne v teh letih osebnost šele končno izoblikuje? Moja psica se je po drugem letu še spremenila. Mogoče tudi zato vaša drugače reagira.
Logiran
Binas
rad pišem
****
Sporočil: 298


WWW
« Odgovor #28 : ponedeljek, 08.06.2015 : 14:00:55 »

Če je vzgoja in socilizacija pravilna, zadostna, če ima pes dejansko rad stike z drugimi ljudmi, otroci, potem se razna renčanja in lajanja ne pojavijo kartakoiniznenada. Je pa možno, da ves ta čas niso opazili, da psici ni všeč, da se jo tujci vpikujejo, in je začela to pokazati bolj nazorno. To se ves čas dogaja.

To je tisto sopihanje, širše zenice, odmikanje pogleda, glave, dviganje tace, izmikanje, otrplost in sigurno sem še kaj pozabila. Naj me kdo dopolni pri znakih nelagodnosti.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #29 : ponedeljek, 08.06.2015 : 14:18:30 »

Kaj od tega - klik.

Calming Signals: The Language of Dogs - klik
Logiran

Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Značaj, čustva in strahovi  |  Tema: Strah in lajanje
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines