mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 28.05.2024 : 22:09:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 155   Dol
Natisni
Avtor Tema: Flat Coated Retriever  (Prebrano 202775 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
manetka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #2175 : ponedeljek, 30.01.2006 : 16:44:55 »

Retriverka hvala za suprise Wink

Jaz redno vohunim po flatariji:) hihi tako, da sem vsaj malo na tekočem kaj se dogaja na flat sceni Wink

Citat
se pravi ko se zaderes BE - KA prideta obe
   

Kaj češ je vsaj manj dela, pokličeš dve flatki na en mah Grin Grin Grin

LP M.
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2176 : ponedeljek, 30.01.2006 : 17:55:33 »

Ups...  Grin Beti!!!
Sem jo kar malo preimenovala.  Tongue Sem napisala kar ljubkovalno.  Cool
So ostali kar pri B.  Smiley
Logiran
anana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


WWW
« Odgovor #2177 : petek, 03.02.2006 : 22:33:06 »

Moramo še tukaj čestitat:

Torej, vse najboljše za 1. rojstni dan vsem RonRajčkom in RonRajčicam, želim njim in lastnikom, da bi preživeli skupaj še veliko flatkastih trenutkov Kiss!

takole pa je Nara popapcala svojo mini tortico Smiley

Lp, Ana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #2178 : ponedeljek, 06.03.2006 : 14:38:53 »

Halooooo Smiley

Kako je bilo včeraj v Zagrebu? Kaj boljši sodnik kot v soboto Huh
Logiran
metra
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #2179 : ponedeljek, 06.03.2006 : 19:42:19 »

Halooooo Smiley

Kako je bilo včeraj v Zagrebu? Kaj boljši sodnik kot v soboto Huh

Ja je bilo bolje. Atra (RonRaj Attractive Nuisance) je dobila PRM!!! Sodnik pa je bil super!!!

Lp Meta
Logiran
kalica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2180 : četrtek, 06.04.2006 : 11:37:23 »

Lep pozdrav, sem nova na forumu, imam flatko kalo, staro pert mesecev, od Benke.
LP K Wink
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2181 : četrtek, 06.04.2006 : 15:21:28 »

Pozdravljena kalica!

Kakšne so kaj nove izkušnje z malo Kalo? In zakaj si se odločila za to pasmo, kje si jo spoznala,...  Cheesy

Lp
Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #2182 : četrtek, 06.04.2006 : 17:16:18 »

Hojla.


Pred kratkim ste mi svetovali, naj za maminega flatkota, ki kljub dnevnemu česanju pušča ogromno dlake, kupim krtačo MARS COAT KING, ki se dobi le na razstavah.

Ker ne bom šla osebno v Vrtojbo in se bom dogovorila s prijateljico, da mi jo prinese, bi vas prosila za natančen opis, kakšno krtačo izbrati, ker se na njih čisto nič ne spoznam.

HVALA!!  Roll Eyes
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #2183 : četrtek, 06.04.2006 : 19:39:04 »

Pozdravljena, Kalica!  Cheesy

Ves da smo minuli vikend cuvali Kalino sestrico in je bila takooooo pridna.  Kiss Zivahna, ampak uvidevna. Zna ze ene 10 povelj, najboljse se pa uci na poli salalmo.  Grin Kaksna je pa kaj tvoja psicka?  Roll Eyes

Pred kratkim ste mi svetovali, naj za maminega flatkota , ki kljub dnevnemu česanju pušča ogromno dlake, kupim krtačo MARS COAT KING, ki se dobi le na razstavah.

 Shocked Kdo je ta mamin flatko? Hitro vec informacij! Shocked Shocked Shocked Cheesy sram Roll Eyes Tongue

Pogovor o krtacah sem izgleda spregledala, tako da te, ki jo omenjas, ne poznam. Drugace pa jaz dnevno krtacim samo kadar menjavata dlako (2x na leto) in takrat je dlak res ogromno. V vmesnem obdobju ju pa cesem kvecjemu 1x na teden, pa skoraj ni dlak.  Huh
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2184 : četrtek, 06.04.2006 : 21:00:45 »

Shocked Kdo je ta mamin flatko? Hitro vec informacij! Shocked Shocked Shocked Cheesy sram Roll Eyes Tongue

Pogovor o krtacah sem izgleda spregledala, tako da te, ki jo omenjas, ne poznam.
heh, tudi meni nič jasno.  Smiley

Staša, če jaz pravo krtačo mislim, naj bi bila to tista, ki je za daljšo dlako (jo sproti tudi redči). Mislim, da vseeno ni ravno primerna za flate, tako dolge dlake pa tudi nimajo.
Jaz imam navadni glavnik, ki ima med zobki še ene krajše zobke in zelo lepo pobere tudi tisto krajšo odpadajočo dlako. Dobiš jo v skoraj vsaki živalski trgovini.
Zraven pa lahko še vzameš kakšno krtačo, ki ima gostejše zobničke.

Drugače pa tudi mene firbec matra, kateri je ta ˝mamin flatko˝  Cheesy  Wink

Ves da smo minuli vikend cuvali Kalino sestrico in je bila takooooo pridna. Kiss Zivahna, ampak uvidevna. Zna ze ene 10 povelj, najboljse se pa uci na poli salalmo. Grin
O super, si kar že varuška za flate!  Cheesy Je Mo tako pridna?  Smiley
Logiran
kalica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2185 : petek, 07.04.2006 : 08:35:24 »

Zivjo, moja Kala je verjetno tipicna, ce ne potencirana flatka. Iz legla smo jo vzeli prvo in si lahko mislite kako prijazna in navihana je bila ze takrat, da me je osvojila na prvi pogled. Mislim da je to cudovita pasma, zeloo polna energije in, da jim je lupckanje osnova za sporazumevanje. Skratka super je. Obvlada ze veliko stvari, za hrano bi seveda naredila vse..
hodive v malo solo, kjer je dalec najboljsa.
No zna biti tudi malo izsiljevalska vendar gre na bolje. Imate kaksen nasvet?? Kako je kaj z odrascanjem? Se kaj umirijo.. LP
Logiran
kalica
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2186 : petek, 07.04.2006 : 08:49:12 »

Flatka, vidim da te zanima tudi zakaj sem se odlocila za flata. Jaz sem najprej hotla setra, moz zlatega prinasalca in sva potem odkrila flate. Bolje se nisva mogla odlocit. In potem sem na internetu nasla oglas, da Benka pricakuje male cokoladke in romanca se je zacela... Roll Eyes Roll Eyes
Morem priznati, da me je znacaj malce presenetil, ker ne poznam nobenega psa ki bi bil tako nor na ljudi (da jih veckrat zamenja za sladoled Cheesy)
Logiran
Staša
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 326


« Odgovor #2187 : petek, 07.04.2006 : 10:01:33 »

Hojla.

Spraševala sem pri frizerjih, ne v tej temi, pardon  sram


Dobila sem tak odgovor:

Citat
Za gladkodlake, zlate prinašalce, španjele ter vse pasme s podobno dlako, je odličen mars coat king (dobiš ga na razstavah) in je vsekakor boljša uporaba le tega, kot pa striženje, saj bo še vedno odpadala kratka dlaka, ki pa zna biti zelo zoprna za čiščenje. Jaz uporabljam to zadevo in res pomaga. Izgleda kot kakšne grabljice z več zakrivljenimi zobci, ki so na koncu zaviti, da ne pride do poškodb kože. Pri pravilnem ravnanju je idealen predvsem za terierje, sama pa sem ga preizkusila kar na nekaj pasmah: španjel, zlati prinašalec, nemški ovčar, bernski planšarski pes, chow-chow in seveda, na terierjih. Glede na število zob, ki jih ima in vrsto dlake, je uporaben tako za krovno dlako kot poddlako.





Izgleda pa tako:





Mamin flatko ni rodovniški flatko (žal smo bili pred leti, ko smo ga kupili, eni izmed tistih, ki so mislili, da je rodovnik le za tiste, ki nameravajo psa razstavljali ...):

http://stasagrom.moj-album.com/slike/1015781/w9WW8ydWHYphf0jr.jpg

Logiran
retrieverka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 734


« Odgovor #2188 : petek, 07.04.2006 : 14:19:18 »

Krtače priznam da ne poznam, me pa je zmotilo samo dejstvo da se "meče" flat v koš z zlatimi prinašalci kar se tiče kvalitete dlake. Dlaka teh dveh pasem je namreč povsem druge kvalitete in zahteva drugačno nego. Jaz moje kot je že šota in marjetka rekla češem kombinirano z glavnikom in navadno krtačo s kovinskimi iglicami (bolj gosto), priznam pa tudi da v tem nisem najbolj pridna, ker ni nobene potrebe po česanju razen v času menjave dlake. Takrat češem redno, da to čimprej mine. Sicer jima dlaka odpada res minimalno, medtem ko imam doma še zlato prinašalko kjer velja dobesedno "več ko češem, več je dlake povsod" Lips Sealed
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #2189 : petek, 07.04.2006 : 15:12:00 »

No to krtačo sem videla tudi v različnih živalskih trgovinah, torej jo ne dobiš samo na razstavi.  Wink Ne poznam ravno njene funkcije, samo mislim, da ta krtača dlako tudi reže (kot sem rekla redči) in je tudi za bolj zafoclano, gosto dlako in recimo za konjske repe,...
Mislim, da vseeno ne potrebuješ te krtače in med menjavanjem dlake večkrat češete z glavnikom, ki ima gostejše zobke. (ne preveč, da ostale dlake ne puliš)
Staša imate pri vas probleme z dlako skozi vse leto, ali samo takrat, ko menja?
Pri nas se mi zdi kar fino, takrat ko menja dlako, jo je res povsod dovolj in takrat pač bolj redno razčesavaš. Vendar, ko se ta količina dlake zamenja, je pa mir. Seveda se vseeno še najde tu pa tam kakšna dlaka.

kalica  Grin , zanimiva izbira.  Smiley
Glede vzgoje, se ji ne pusti, da bi te izsiljevala. So namreč zelo brihtni in moraš tudi sama hitro pogruntati njihovo zvitost, da jim to lahko preprečiš.
Meni se tako fino zdi, ko jo vidim, da ima nekaj za bregom in samo še čakam na pravi trenutek, da ji prepovem.  Tongue  Grin
hehe, glede umirjenosti.  Grin Boš verjetno še kar MAAALO čakala na mir.  Tongue Šoti se šele sedaj (bo 10 let) malo pozna omirjenost. Je pa še zmeraj rada nagajiva, otročja, razposajena, živahna,...
In se boš tega kar navadila, jaz res pogrešam živahnost, če ji kakšen dan ne odgovarja.  Cool
Me veseli, da si se odločila deliti z nami Kaline dogodivščine.  Wink Sedaj vemo že za kar nekaj njenih sestric kje se nahajajo,...  Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 155   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: Flat Coated Retriever
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines