mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 14:59:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje analnih vrečk  (Prebrano 57336 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #120 : sreda, 10.05.2006 : 06:42:01 »

Tanja moja psička je bila v isti situaciji (samo, da je mlajša). Tudi Tisi so se vedno mašile in začela si je full grist po spolovilih in okrog (tudi do krvi). V blatu pa je tudi bila prisotna sluz in vedno znova driska! Zdaj po operaciji se je vse popravilo in se strinjam s tabo, da naj se rajši odločijo za operacijo, kot pa žival "mučijo" z stiskanjem!
Logiran
Dančy
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 77


« Odgovor #121 : ponedeljek, 12.06.2006 : 15:19:52 »

Tudi mi imamo z našim Askom take probleme,...vsak mesec smo pri vetu na iztiskanju,kar naprej se vozi po ritki,...najraje bi ga odpeljala na operacijo, ampak me je strah da se ne bo kaj zakomliciralo. ali ima kdo izkušnje z operacijo? Koliko časa traja operacija? Kako je po operaciji? Naj mi kdo malo opiše kako in kaj je z operacijo.
Hvala!
Čao
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #122 : ponedeljek, 12.06.2006 : 18:42:05 »

Darčy,operacija analnih žlez je rutinska operacija.Po eni uri odpelješ psa domov.Po operaciji ti pa povem ,da je groza vsaj zame je bila.Nič nisem spala, skoz sem ga opazovala, ni se smel lizati ,ker je imel šive, ki se sami razgradijo.In če bi si jih zlizal bi se rana odprla in zagnojila.Dobil je plastični ovratnik, ampak on ni šans da ga ima gor, skoraj je ponoru.Zaletaval se je v steno ,odklanjal je hrano in vodo,uglavnem to ni bil moj pes, me je čist ignoriral.En teden bi moral imeti ovratnik, sam on niti en dan ko se je zbudil iz narkoze.Kakal je čisto po malo ,ker ga je bolelo.Sedaj pol leta po operaciji ti lahko povem,da imam zadovoljnega psa čeprav je star že 13 let.Pa še vonj je za 90% izginil,tisti tasmrdljivi.Jaz svetujem tebi ,da če imaš svojega psa rada ga pelji na veterino,ker nima smisla da ga matrajo, ko mu jih stiskajo.Boš videla, ne bo ti žal.
Aja, moj pes je majhna pasma ima probleme z srčkem ,sam ne velike in je star13 let tudi jaz sem odlašala, in na veterino sem klicala skoraj vsak dan, da so me imeli že dovolj in je bilo sve ok. Cheesy
                                                                                  lp tanja in ron
                                                                             
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #123 : torek, 13.06.2006 : 07:00:01 »

tanja moja psička pa ni delala nič takega! Lizat si je pa morala, da se ji rana zaceli prej! Kakat ni hotela it 1 teden pa smo ji dali tabletke in pol je tako počasi šla! moja psička ni dobila plastičnega ovatnika, ker je bila pridna! Imela je 2 operaciji naenkrat; sterilizacija in analne žleze! 2 strah! Isto kot ti, tudi jaz nisem cele noči spala! Še dopust sem si vzela!
Od operacije je 2 mesca in je zdaj super!  Wink
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #124 : torek, 13.06.2006 : 21:08:18 »

LULIKA meni je veterinar tako rekel zaradi šivov ki se stopijo z lizanjem.Ovratnik,revež sam pokažem ga pa se skrije v mišjo luknjo.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #125 : torek, 13.06.2006 : 21:15:02 »

Sem pa jaz na isti dan imela operacijo modrostnega zoba,zato mi je pripadala bolniška 3 dni,pol sem bla pa vsa zatečena in sem bolniško podaljšala.Kakšna sreča da sem bila lahko doma.Pol pa nisem vedela kdo je bolj bogi jaz ali moj črnuhec. Grin
No pa še to pobrili so ga okoli ritke ful so ga pobrili in našpricali z nekim srebrnim sprejem.Je bil kot opica,no sej je kar hitro zrasla dlaka Smiley.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #126 : sreda, 14.06.2006 : 06:31:11 »

Naša ja bila cela pobrita, po trebuščku, ritki... vse! ker je imela 2 operaciji naenkrat so jo pobrili kot pudlja.  Grin  Moja pa je bila pol cela rumena. Bila je kot rožica, vendar res boga! 1 dan! Drugi dan sem jo spustila ven in že je hotela it malo na sprehot in igrat!  Angry  Cheesy

Edino enkrat (po operaciji) ji je počil notranji šiv in je nastala velika odprta rana! Vendar smo tudi to pozdravili z antibiotiki!
Zdaj pa jo odvajamo od antibiotikov, ker jih je morala jemat 1 mesec je postala odvisna od antibiotikov! ja ja v hiši imamo narkomana!  Wink  Cheesy  Grin
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #127 : sreda, 14.06.2006 : 17:24:03 »

A zaradi vnetja je jedla antibiotik.Pa to 1 mesec to si pa ne predstavljam,saj tudi ljudje ne jemo tok časa antibiotike saj jaz za to ne vem. sram Sam da bo sedaj vse ok Wink
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #128 : sreda, 14.06.2006 : 17:46:16 »

JA! Ker so ji popokali notranji šivi in je imela odprte rano! bilo je grdo videt. mi ježal da nisem poslikala. prav globoka luknja... kriza. mah zdaj je vse ockej!  Grin
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #129 : sreda, 14.06.2006 : 21:00:42 »

No sam da je vse ok pasji pozdavček
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #130 : četrtek, 15.06.2006 : 06:28:44 »

Točno tako! Moji še pa zdaj ni zdrasla dlaka po trebuščku!  Huh  Čudno ne!  Huh
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #131 : četrtek, 15.06.2006 : 20:26:58 »

Ja ni glih čudno.Mojmu je rasla pol leta,pol pa sva šla k fizerju.Pa je bil spet podganca.
Logiran
LULIKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #132 : petek, 16.06.2006 : 06:56:28 »

HAHAHA   Cheesy  Cheesy  Grin  Grin to bi pa rada videla!  Roll Eyes
Logiran
BAJLA
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #133 : torek, 16.01.2007 : 19:10:44 »

Tudi moja psička je imela problem z vnetjem analnih vrečk Cry, tako, da sva bili že tik pred tem, da greva ponovno do veterinarja, da operativno uredi neprijetno zadevo. Potem mi je nekdo svetoval naj poskusim hrani dodajat ovsene kosmiče Tongue. Moram povedati, da od takrat ni več problemov z vnetji  Smiley in   tudi pri hrani ne kompliciram preveč, kot sem pred tem Wink.

lp
Logiran
Christjan
rad pišem
****
Sporočil: 465


« Odgovor #134 : torek, 27.03.2007 : 18:34:36 »

Lep pozdrav!

Jaz imam z mojim mladičkom dosti problemov, saj se mu analne vrečke v dveh tednih napolnijo do maksimuma! Danes sma dobila dietne brikete HILLS D/D in lahko jema izključno te z konzervo iste znamke... Zanima pa me, ker je še pes mladič in odrašča a to vpliva na rast in razvoj? Na forumu sem tudi zasledil rešitev operativni poseg, ampak temu bi se rad izognil če se le da, zato zdaj uporabljamo te brikete... A ma kdo kakšen predlog? LULIKA a torej je normalno, da ko so vrečke polne se grize tudi po spolovilu? A še lahko pove kdo kaj več o operaciji

LP
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines