mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 20:59:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vnetje analnih vrečk  (Prebrano 57324 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #90 : ponedeljek, 14.11.2005 : 11:44:50 »

Z perutnino lahko fašeta več - če pa mesarji ne delajo tako kot bi morali, pa lahko isto fašeta z govedino in svinjino (navzkrižna kontaminacija  Wink ).

Moja je ajdovo kašo brez problema - ni driske in ni zaprta.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #91 : ponedeljek, 14.11.2005 : 12:38:42 »

pri nas tudi ajdova kasa nima"stranskih ucinkov". Je pa lazje prebavljiva kot reci iz koruze in psenice.

Kaj pa vet pravi na vase tezave? A s Tozonovo ste kaj govorili? Ker to driskanje po uvedbi nove hrane ni ravno najbolj spodbudna zadeva .... Jaz bi na vajinem mestu res uvedla strogo dieto - samo ena vrsta mesa, samo en vir OH in bi potem pocasi uvajala ostale zadeve, ko bi se stanje umirilo. Ker tako pogoste driske vodijo vsaj h kronicnemu vnetju crevesa, ce ne cemu drugemu. Jaz bi se briketom in ostali industrijsko pripravljeni hrani (vsaj za nekaj casa) izogibala...
m.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #92 : ponedeljek, 14.11.2005 : 12:48:41 »

Dieto nam je predpisala Kotnikova! Kaso in svinjsko meso za zacetek! In od takrat se je zelo izboljsalo. Potem smo pocasi dodali se riz, polento in sinjsko drobovino (to zelo redko) in je ostalo na istem - cisto izboljsalo se pa ni.
Je pa velik problem vsa svinjarija, ki se jo najde povsod okoli ... da o cloveskih drekih sploh ne govorim.
Se ze nekako "postimamo", pa najdeta kak drek ... ali pa pride driska kar tako (nimam vec ideje od cesa ali pa res ne vidiva, da zunaj kaj pojesta).

Ampak tudi sedaj, ko imata ze boljso prebavo, ne stiskamo nic manj pogosto analnih vreck. Sad

A se kako te misice da "utrditi"? S kaksnimi vajami? Ker Dona na primer se redko pokaka tako, da bi bila rita cista ... sploh ne stisne dovolj riti. Angry

Kaksne so pa injekcije o katerih ste govorili? Cemu pomagajo in ce sploh (enim kakor ste napisali sploh niso)?

Dobimo pa 250 kg ajdove kase ... za nekaj casa bo! Cheesy

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #93 : ponedeljek, 14.11.2005 : 12:55:04 »

Citat
Dobimo pa 250 kg ajdove kase ... za nekaj casa bo

 Shocked  Shocked  Shocked - za nekaj časa?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #94 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:02:31 »

Shocked Shocked Shocked - za nekaj časa?

Pri 4-ih psih, ki ogromno pojejo ... moji dve pojesta toliko kot doge (v povprecju), Maticevi dve pa se veliko vec.

Za nekaj casa bo ... Wink !

Kako mocna je ajdova kasa? In kaj je se takega, ki prav zapira (ti dve zaprti sploh se nista bili - se mi zdi), tako da bi kaj ki zapira nam mogoce prav prislo - razen kosti seveda?

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #95 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:09:22 »

Aja - sem pozabila na še ostale člane   Roll Eyes

Ko je moja imela drisko sem ji dajala še naribana postana jabolka, pa včasih sem kakšen albert keks zdrobila noter. Pa borovničev čaj po injekcijah. Mojo zapre že razkuhan riž s piščancem tako, da več ne vem...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #96 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:11:24 »

Suh kruh Wink...  pokliči kakšno pekarno.  jaz ga dobim v peksu(  Šk.Loka zelo  ugodno Wink Smiley), starega namreč ,potem ga pa razrežem in posušim.
Moj  Damč  ima po piščancu   drisko...  po svinjini pa sploh.  Tako , da  jaz  mu dajem  , več ali manj goveje , telečje, ribe....  In pa seveda  divjačino.
Kar je perutnine dobi samo  purana,  fazana  ali raco.Od  drobovine  pa ni važno  kakšna žival. In nimam problemov  z  sračkanjem na redko Smiley
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #97 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:26:23 »

O ajdovi kasi sem odprla kar novo temo .. kasa (ajdova ali prosena), da ne bomo prevec "smetili" te teme!

Kruh pa tudi ne pride v postev ... bela moka (kot testenine).

Postana naribana jabolka ... to pa se nismo poskusili ... hvala! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #98 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:26:51 »

Kaj pa oves? Ga kdo pripravlja za svoje pse?
Logiran

Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #99 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:27:24 »

Damayanti,

kje se da dobiti divjačino?
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #100 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:41:45 »

Najboljše pri kakšnem lovcu , če koga poznaš.  Zmeni se  ,da namesto njega odkupiš Wink...  taboljše  daš v skrinjo zase  kar je pa  slabšega mesa  pa za psa Wink

Pa pohitet bo treba,  bo kmalu konec Wink
Kaj pa oves? Ga kdo pripravlja za svoje pse?

Jaz.  Zmletega  v moko, v kombinaciji z ajdovo in rženo .  Moraš pa  paziti  , da ne predoziraš...  če je preveč ovsa  se zna  tudi  pojaviti  redko  sračkanje Wink

Linch:
Zmeni se za  črn kruh,  ali  ržen.  Jaz  redko kdaj  sploh dobim  belega Smiley
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #101 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:54:01 »

K postanim naribanim jaboljkom lahko dodaš še pasirano banano - zaper za ziher!
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #102 : ponedeljek, 14.11.2005 : 13:59:52 »

K postanim naribanim jaboljkom lahko dodaš še pasirano banano - zaper za ziher!

Ja  se strinjam tudi to  zaštopa  rit,  jaz sem celo dodala še posušene  hruškove krhlje.  Garantirano  zapre.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #103 : ponedeljek, 14.11.2005 : 21:21:47 »

Linča, moja frendica daje svojemu bokserju ( Maju  Wink, ali njegovo drugo ime "driska") laneno sluz.
Baje je ful dobro za črevesne in druge prebavne težave. In res lahko potrdim da je šlo njemu stanje zelo na boljše, saj je revček včasih fasal tako drisko, da tudi do zunaj ni zdržal. Sad
Hja lanena sluz - skuhaš iz lanenega semena enako kot riževo sluz - lahko tudi zmešaš z rižem, ( če ga sploh dami lahko jesta, sory, ampak mi je tvoj seznam prepovedanih substanc malo ušel iz glave, ko jih je toliko ), ali pa iz njega skuhaš kao čaj in jima daješ po brizgi, ali enostavno zmešaš med drugo hrano... Undecided
Ne vem, no, poskusi. Kaj pa če je vzrok res prehitro šaltanje na druge hrane, ker jaz sem počela isto, ko sem hotela, da se naša "twigy" mal poredi...pa je bil rezultat tud večkrat driska.
So mi pa potem nekateri rekli, da pes rabi postopno navajanje in pa vztrajati na tisti zadevi vsaj dva meseca, da se telo navadi in da vidiš učinek.

Ok, zdaj smo se pa res malo oddaljili od teme, ampak saj je driska v bistvu tud vzrok za polne, ne redno praznjene in posledično vnete analne vrečke. Wink

Upam, da uspete najti vzrok, ker verjamem, da tele zadeve z analnimi vrečkami niso nič kaj prijetne. Slej ko prej pa tud psa znervirajo.

Pa še to. Sem se spomnila. Huh Poznam sosedovo labradorko, ki se je eno leto nonstop ribsala po tazadnji. Vse so poizkusili. Od zamenjave hrane, praznenja vrečk, odprave zajedalcev.....razne preizkave. V glavnem - eno leto niso našli vzroka. :oLastnikom je blo že ful bedno zunaj, ker se je psica res vesčas vozila po riti, naj bo po travi, betonu...
Pred kakim mesecem pa so po nevemkolikih preiskavah ugotovili, da ima punca kvasovke.  Shocked Ne vem kako in na kak način ( se bom pa malo bolj pozanimala ) , ampak odsedaj je ful bolje. Namreč imajo en poseben šampon, s katerim ji vsak dan spirajo rit,pa mazilo,  pa tud morajo zelo pazit na prehrano ( bom vprašala, kaj lahko sploh je ), v glavnem kot ti praviš, ko poje kako piz...., ali kruh, ki ga najde zunaj, pasji piškot - jovo na novo!
Se pozanimam pa bolj obširno poročam o tej zadevi. Wink
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #104 : torek, 15.11.2005 : 13:47:29 »

Psi z takimi vztrajnimi driskami zelo pogosto pristanejo na dieti krompir + riba
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Vnetje analnih vrečk
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines