mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:21:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pravi vzreditelji
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pravi vzreditelji  (Prebrano 42301 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #15 : nedelja, 02.11.2003 : 21:12:00 »

No, pa se bom še jaz pridružila tej "top listi" s svojo zgodbico..

Ko sem z družino skrbno načrtovala novega štirinožnega prijatelja, so prišle v ožji izbor 4 pasme. Nato pa sem se na razstavi zaljubila v belo-črnega novofundlandca, ki je predstavljal točno to, o čemer sem sanjala.
Vzreditelj mi je po tistih znanih nujnih vpr. že v prvem tel.pogovoru povedal, da je na voljo le še en samček, ki pa ni optimalno obarvan in zato z njim ne bom mogla doseči kakih večjih razstavnih uspehov. Povedal je tudi, da bo čez nekaj dni celo leglo peljal na testiranje srca in oči in da moramo pred odločitvijo počakati na rezultate testov.

S testi je bilo vse OK in ljubek bel medvedek je že zdavnaj odrasel v velikega prijaznega psa, ki z veseljem prenaša moje  kliker-poskuse.

Kljub barvni "pomanjkljivosti" sva s pomočjo vzreditelja dosegla SLO šampionat, kar je bilo več kot uspeh.

Predvsem pa je to krasen družinski član in vse to, kar sem si pri psu želela. Da o tisočih vprašanj vzreditelju pri njegovem odraščanju sploh ne govorim...

Ta vzreditelj je [izbris; Jana].
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #16 : torek, 23.03.2004 : 11:40:14 »

A Breeder (with a capital B) is one who thirsts for knowledge and never really knows it all, one who wrestles with decisions of conscience, convenience, and commitment.

A Breeder is one who sacrifices personal interests, finances, time, friendships, fancy furniture, and deep pile carpeting! She gives up the dreams of a long, luxurious cruise in favor of turning that all important show into this years "vacation."

A Breeder goes without sleep (but never without coffee!) in hours spent planning a breeding or watching anxiously over the birth process, and afterwards, over every little sneeze, wiggle or cry.

A Breeder skips dinner parties because that litter is due or the babies have to be fed at eight. She disregards birth fluids and puts mouth to mouth to save a gasping newborn, literally blowing life into a tiny, helpless creature that may be the culmination of a lifetime of dreams.

A Breeder's lap is a marvelous place where generations of proud and noble champions once snoozed.

A Breeder's hands are strong and firm and often soiled, but ever so gentle and sensitive to the thrusts of a puppy's wet nose.

A Breeder's back and knees are usually arthritic from stooping, bending, and sitting in the birthing
box, but are strong enough to enable the Breeder to show the next choice pup to a Championship.

A Breeder's shoulders are stooped and often heaped with abuse from competitors, but they're wide enough to support the weight of a thousand defeats and frustrations.

A Breeder's arms are always able to wield a mop, support an armful of puppies, or lend a helping hand to a newcomer.

A Breeder's ears are wondrous things, sometimes red (from being talked about) or strangely shaped (from being pressed against a phone receiver), often deaf to criticism, yet always fine-tuned to the whimper of a sick puppy.

A Breeder's eyes are blurred from pedigree research and sometimes blind to her own dog's faults, but they are ever so keen to the competitions faults and are always searching for the perfect specimen.

A Breeder's brain is foggy on faces, but it can recall pedigrees faster than an IBM computer. It's so full of knowledge that sometimes it blows a fuse: it catalogues thousands of good bonings, fine ears, and perfect heads...  and buries in the soul the failures and the ones that didn't turn out. A Breeder's heart is often broken, but it beats strongly with hope everlasting... and it's always in the right place!

Oh, yes, there are breeders, and then, there are BREEDERS!!


*Author unknown*
Logiran
Petra
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 786


« Odgovor #17 : torek, 23.03.2004 : 12:00:44 »

Pibie, to bi si mogla tudi "moja" vzrediteljica malo prebrat  Lips Sealed

pa se mogoče malo zamislit nad svojim konološkim znanjem... Roll Eyes
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #18 : torek, 23.03.2004 : 18:14:23 »

Pa da še jaz zaupam mojo zgodbo. Grin Grin

Nekega dne sem srečala gospo, ki je imela maltežana. Takoj sem se zaljubila vanj. Vprašala sem jo osnovne stvari(pasma, starost...). Takrat sem začela brskati po internetu o maltežanih.
Najprej sem hotela maltežana kupiti pri [izbris; Jana] (  Angry Lips Sealed ), a so me člani ter članki tega in sosednjih forumov odvrnili od tega. Ok. Kje pa naj potem dobim maltežana. Cena pri vzrediteljih je bila
100 000 SIT in več. Mislila sem si, da mi starši pa že ne bodo kupili psa za 100 000.
Potem sem zvedela za psarno SNEŽNA KEPICA- vzreditelja [izbris; Jana].
Kužka smo načrtovali med poletnimi počitnicami a se ni izšlo. Vzreditelji niso imeli namena imeti legla med počitnicami ampak že prej(jeseni).
Starše sem prepričala v nakup. Z očetom sva šla pogledat mladičke in izbrati našega samčka. Izbrali smo tistega, ki je bil bolj bel.  Wink

Ko smo prišli naslednjič so kužki že bili skopani. Na urejanje in doziranje zdravil so počakali nas, da nam bodo to pokazali. Nato so jih počesali, postriglli krempeljčke, razglistili...
Vzreditelja sta mi veliko povedala o negi, zdravju, razstavah.
Sama nisem imela namena hoditi na razstave, a sem se zdaj premislila.  Grin

Vzreditelja sta nam dala mapa, na kateri je bila prilepljena vizitka od psarne(s številko, naslovom...). V njej pa je bil rodovnik( tudi rodove so nam razložili in kaj pomeni cac prvak...), knjižica o cepljenju, ter list, na katerem je bila napisana osnovna nega.
Zraven pa smo dobili še paket hrane Eukanuba.

To sta zame prava vzreditelja. Hvala vama.  Wink


LP, jessy
Logiran
Lady-fox
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #19 : četrtek, 21.10.2004 : 14:28:37 »

MI LAHKO NEKDO NAVEDE PRAVA PODJETJA :

prodajalcev psov?

Prosim vas če mi napisete tel.Št. KRAJ IN MESTO(naslov)


Hvala za vnaprej !!!



Prosim čimprej  upam d ne zahtevam prevec  pa pa



                                  lp ancy Grin Cheesy Grin
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #20 : četrtek, 21.10.2004 : 16:57:25 »

Oj,

Lady-fox, sem na drugem forumu videla, da pravzaprav iščeš vzreditelje. No, najbolje je da si prebereš temo o Cavalier King Charles španjelu  in tam postaviš kakšno vprašanja Wink

lp
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #21 : sobota, 30.10.2004 : 16:40:30 »

Slučajno sem brskal in prebral to temo, kar ne morem verjet.
Sej vem boste rekli spet en neinformirani nevednež. Res je.
Moja zgodba
Po dolgo letih se mi uresničijo sanje in dobim prvega šarota direkt iz Makedonije pvovrsten vsi papirji bla bla bla...
Uboga živalica hira 7 mesecev in nakoncu umre ko ji odpove srćek. Šok v družini, kaj naredit?
Odločim se in začnem iskat šarote v slo. najdem le enega, ki ima leglo in samičko na razpolago. Mi v avto gas pogledat se zmenimo in po dveh tednih gremo po psino.

Vzreditelj?? je imel pse na gmajni v lesenih zabojih umazane...
Mi nevedneži pa vsi srečni in smo imeli srečo, ker je pes lep in zdrav.
Od kar smo jo odpeljali se sploh nikoli ni pozanimal zanjo, razen ko sem ga klical zaradi cepljenj me je vprašal če že grize in napada in s tem sva končala.
Sedaj veste zakaj se čudim...vrečka hrane,navodila,čist pes...
Logiran
missy
gost
« Odgovor #22 : sobota, 30.10.2004 : 17:18:27 »

lepo to!!!
ampak jast še zmeraj ne najdem vzrediteljev za pomeranca
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #23 : sobota, 30.10.2004 : 22:00:16 »

lepo to!!!
ampak jast še zmeraj ne najdem vzrediteljev za pomeranca

lol  Smiley

No, da ti jaz svetujem. Tujina.... ?
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #24 : nedelja, 31.10.2004 : 07:56:16 »

Kako pa lahko tujini zaupaš?Huh? Glede na Robijev post!

Robi žal mi je, ker ste imeli tako smolo.... Cry
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #25 : nedelja, 31.10.2004 : 15:14:43 »

Ja mislim, da tujina ni kriva, ampak posamezniki za to, kar se je zgodilo Robi-Yucci.

Če v Sloveniji ni legla ali pa ni vzrediteljev, ti drugega ne preostane kot, da stike navežeš s tujimi vzreditelji, morda na kakšni razstavi, tam je najlažje.

Lp
Logiran
ROBI-YUCCA
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 24


« Odgovor #26 : nedelja, 31.10.2004 : 16:25:37 »

Ne trdim, da so vsi tuji rejci takšni. V veliki meri sem sam kriv, ampak sem prepričan da je veliko takih nevednežev kot sem sam.
Živalica je prišla s kupom papirjev, ki jih še vedno hranim. Poskušal sem vzreditelja prijaviti a še Makedonske kinološke zveze nisem uspel dobit.
Če bo moje pisanje preprečilo vsaj en tak primer bo že nekaj.

In še enkrat:   NE OBSOJAM VSE POVPREK
Logiran
valvasor
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 794


« Odgovor #27 : nedelja, 31.10.2004 : 16:28:33 »

    Ojla!

   Sploh nima veze, ali je tujina ali pa doma. Povsod so tapravi vzreditelji in pa tudi tisti pokvarjeni.  Precej je tudi odvisno , kaj in kako ti isces , oz. kaj od vzreditelja pricakujes.
  Se moras pa zavedati, da tudi vzreditelji v tebi iscejo "tapravega" lastnika za svojega psa. Zaupanje mora biti obojestransko.
 
   Cao-Slavi
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #28 : nedelja, 31.10.2004 : 16:51:36 »

Živjo !


Jaz sem z  vzrediteljem mojega kuzka zadovoljen. Nevem kolkrat smo sli pogledat mladičke, in bli tam z njimi tudi po kakšno urico. Lahko smo jih prišli pogledati brez predhodne najave obiska, itd. Ob nakupu smo dobili igracko, paketek Eukanube, posodico itd.
Parkrat smo se še slišali po telefonu, ker nam je še neko hrano ceneje zrihtal in to je to.

Sedaj kakšnih posebnih stikov nimamo, in niti jih ne pričakujem.
Vem pa, da kadarkoli se bomo srečali nas bo z veseljem pozdravil pogledal kakšna mrcina je že Tai, itd.

Moja pričakovanja, kakšen naj bi pravi vzreditelj bil, mi je vzreditelj mojega kuzata IZPOLNIL. Cheesy
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #29 : torek, 02.11.2004 : 17:31:50 »

Več deset let stara zelja se mi je izpolnila neko nedeljo, po več neuspelih ogledih, telefonskih klicih, ze obupam in zeljo postavim začasno na stran, potem pa klic, boksarček je rumen samček, dogovorimo se samo za ogled, ker sem trenutno brez keša, ko pa drugi dan zagledam malega cukra sem resnično takoj na kolenih, tolk, da se ne razjokam, lastnica nam razlozi o hranjenju negovanju , lulanju, ogledamo si njena psa, jaz pa brez denarja, potem pa moram z besedo na dan, obljubi mi kredit, od veselja me skoraj kap, na zadnjih sedezih avta je bilo vse pripravljeno za malega boksija, čeprav je bil le ogled, dobili smo lepega čistega boksija, hrano, posodico, ovratnico vse nasvete, za nasvete morimo še danes čeprav našega Rema ni več, in jih tudi dobimo.
Za drugega boksija smo izvedeli preko kinologa
v leglu smo ga obiskali dvakrat, vzreditelji so bili prijazni, ker je bilo več rezervacij, kot mladičev smo čakali ali ga bomo dobili,odločili so se tudi za nas, povedali so nam o hranjenju,
igranju, negi, dali so nam vrečko hrane, še vedno nas pokličejo in vprašajo kakšen je mali
razgrajač, obiskali so nas na razstavi,vseeno, pa lahko rečem, da z malim ravnamo po navodilih prve vzrediteljice,ker izgleda kar enkrat osvojiš potem tezko spreminjaš Wink Grin,
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Pravi vzreditelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines