mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:52:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: pomankanje sklepne tekočine
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: pomankanje sklepne tekočine  (Prebrano 4908 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tasko
novinec
*
Sporočil: 6


« : četrtek, 09.03.2006 : 19:40:10 »

Zdravo,

moj labradorec Task je star komaj dve leti in že ima hude težave s prednjimi nogami, in sicer zelo težko hodi nanje, kar nekako kleca, vendar nič ne cvili, ker zelo dobro prenaša bolečino, ampak jaz vem, da mu je hudo. Bila sem pri veterinarju in ta je diagnoziral, da gre za pomankanje sklepne tekočine, oz. da se je ne proizvaja dovolj, in da se zato sklepi drgnejo in se hrustanec obrablja. Izključil je možnost displazije na prvih tacah, ker ima težave z obemi, tresejo se mu in že tako ima malo deformirane od mladosti, in sicer obrnjene navzven. NO, praktično ga ta bolečina kar zgrabi in potem ne more normalno hodit. Veterinar mu je dal Rymadil in pa HD tablete, čeprav sem videla, da so te tut za displazijo, in povedal, da se to ne da pozdravit, ampak da se z leti samo stopnjuje in da bo moj Tasko imel zato tudi dost krajšo življensko dobo. Problem pa je, ker se mu je ta težava pojavila zelo zgodaj, ker je še zelo mlad. HD tablete in Rymadil ne primejo takoj, tak da traja kr neki dni.
Prosim, če ima kdo izkušnje s takim primerom, če mi lahko kaj pove oz. svetuje, kako ravnati s takim psom. MOj je zelo zelo živahen in res mi je hudo, če bo zaradi tega obsojen na bolj penzionistično življenje. Slikane tace niso bile, ker je veterinar prepričan v svojo diagnozo in trdi, da narkoza slabo vpliva na psa, in da jo damo res v skrajnem primeru.

Prosim za komentarje...

Hvala
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #1 : četrtek, 09.03.2006 : 19:57:06 »

Jaz bi pa najprej slikala psa potem pa ukrepala naprej. Saj Rimadyl tudi ni tako nedolžna zadeva, da bi jo pes kaj jemal in jemal.. Pa jaz bi se obrnila na ortopeda (ki sta pa samo 2 vrhunska v Sloveniji).
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #2 : petek, 10.03.2006 : 10:43:32 »

Jaz imam podobno tezavo pri konju...in sicer, kobila stara 21 let ima ze skoraj 3 leta osteoartrozo, to je stopnja dlje od pomanjkanja sklepne tekocine...oz pomanjkanje sklepne tekocine pripelje do osteoartroze...stvar se ne da pozdravit, lahko se edino lajsa bolecine...

Osteoartroza je pogosta degenerativna bolezen sklepov...za bolezen uporabljamo vec sinonimov kot npr. osteoartritis, degenerativna sklepna bolezen, hipertrofični artritis... Bolezen se kaze najbolj na sklepih, ki nosijo največjo tezo. Značilno je, da se bolezen pojavlja pri starejsih, vendar  je moznost pojavljanja tudi pri mlajsih, kadar pride do okvare hrustanca v zvezi s poskodbo, vnetjem ali prirojeno nenormalnostjo. Bolezenske spremembe se zacnejo v sklepnem hrustancu, kjer se pojavi degeneracija hrustančnih celic. Površina hrustanca postane toga, vlaknata, v njem pa nastanejo erozije in razpoke. Sčasoma se lahko razvijejo tako globoke erozije, da hrustanec ponekod popolnoma izgine. Kostnina, ki je izpostavljena večjim trenjem, se odzove s hipertrofičnimi spremembami. Na robu sklepa, se tvorijo kostni izrastki, ki lahko pridejo v stik z izrastki sosednjih sklepov, ter tako ovirajo gibljivost in povzročajo bolečino...Bolezen pa s staranjem napreduje...

Pri nas problem resujemo z dodajanjem sinteticne sklepne tekocine in pa kortikosteroidi... da ne bo pomote, v stalo pride veterinar in v sklep vbrizga sklepno tekocino...vcasih na 3 mesece, vcasih pa tudi na 14 dni, odvisno od same bolezni...
Za konja lahko recem, da je mozna tudi operacija v doloceni fazi, da se odstranijo kostni izrastki, vendar se stvar ponovi...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #3 : petek, 10.03.2006 : 14:29:55 »

o sami bolezni ne vem praktično nič, je pa prejšnja psička jemala občasno Rimadil, ker je mela bolečine v hrbtenici. Zraščena je mela vretenca v ledvenem delu.
V glavnem. Zelo hitro je pomagal. Enkrat je dobila in ji je bilo že boljše.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: pomankanje sklepne tekočine
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines