mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:03:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: pogosto prdenje(izpuščanje smrdečih plinov)!
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pogosto prdenje(izpuščanje smrdečih plinov)!  (Prebrano 9100 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dalmatinec832
novinec
*
Sporočil: 13


« : četrtek, 09.03.2006 : 20:17:27 »

Imam 6 mescov staro psico dalmatinko in pogosto izpušča smrdeče pline(prdi),vsakih cca 30min!a je to normalno?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #1 : četrtek, 09.03.2006 : 22:08:31 »

Tako pogosto ni normalno.
S čim jo pa hraniš?
Kako pa kaj njeno kakanje?
Ima napet trebušček?
Je psička razglistena?

Logiran
dalmatinec832
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #2 : četrtek, 09.03.2006 : 22:24:58 »

hranim jo z briketi in z konzervami
razglistena naj bi bila(imam jo en teden)prejšnji lastnik je rekel da je bila!
iztrebek je malo bolj redek,ni pa ravno driska!
kot sem že rekel, psičko imam en teden in zdelo se mi je,  da se je malo poredila,sedaj  pa resno razmišljam, da je  morda res napeta?
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #3 : četrtek, 09.03.2006 : 22:31:02 »

Vprašaj prejšnjega lastnika kdaj jo je razglistil, mi mu damo tabletke na 4 mesece, doziraš po kilaži kužka.
Si mogoče zamenjal znamko briketov, ki jo je imel vzreditelj, malo njega vprašaj, če pa nimaš možnosti pa veta.
Želim ti,da se vse uredi, pa veliko veselja z malo pikico.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : četrtek, 09.03.2006 : 22:33:07 »

dalmatines832 - s katerimi briketi in konzervami hranis psico? Glede na tezave, ki jih opisujes - tole in praskanje (iz sosednje teme), psici ocitno hrana ne ustreza...
lp, m.
Logiran
dalmatinec832
novinec
*
Sporočil: 13


« Odgovor #5 : četrtek, 09.03.2006 : 22:41:37 »

Hranim jo z briketi Bosch in konzervami simba.To so mi jih predlagali v trgovini za male živali, res pa je, da hrana ni enaka tisti, s katero  jo je hranil prejšnji lastnik.pred enim tednom ,ko sem psičko kupil,je imela verjetno bolhe,saj se je že takrat praskala.takoj sem ji kupil ovratnico.zanima me ali tako dolgo traja da začne delovati?
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #6 : četrtek, 09.03.2006 : 23:02:38 »

glede ovratnice sem ti odgovorila v temi o praskanju - te ovratnice niso nic kaj prida. Skoda, ker si ji takoj zamenjal hrano (ok, razen, ce jo je prejsnji lastnik hranil s kaksno zelo nekvalitetno). Navadno se, ko zival pride v nov dom, hrane ne zamenja takoj, potem pa se to naredi postopoma. Vseeno, glede na tezave s prdenjem, ji hrana ocitno ne ustreza najbolj. Ali pa je to posledica prehite menjave.
m.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #7 : sobota, 13.05.2006 : 19:56:59 »

Živjo!
Imela sem podoben problem z mojo psičko. Vsi so mi svetovali Hills's in tega sem ji tudi dajala. Plini pa... no ko je bilo zunaj -15°c smo imeli pri nas prepih  Shocked Cheesy . Tudi blato je bilo vedno toliko mehko, da sva ob pobiranu pustile za seboj "sled"  sram in sem komaj čakala dež, da bi zadevo dokončno spral (živimo namreč v bloku in že tako poslušam o "velikih nevarnih mrcinah", ki niso za blok in nisem imela želje po dodatnem podžiganju). Odločila sem se za menjavo hrane. Postopno sicer, ker po besedah mojih svetovalcev bi pri hitri menjavi povzročila še bolj tekoče st(r)anje. Rezultat: trdno blato (ne sicer trdo kot kamen, sledi pa tudi ne puščava več) in veliko redkejše zračeneje v mrzlih dneh  Wink .
Uglavnem svetujem menjavo hrane (pri nama se obnese Royal Canin), glede znamke pa je tako: ne ustreza vsakemu psu tisto kar ustreza drugim. Poizkusi katerokoli drugo kvalitetno pasjo hrano in če se zgodba nadaljuje ponovno menjaj.
Lahko pa tudi psičko še enkrat razglistiš, sem že slišala za primere, ko so vzreditelji rekli, da je pes razglisten, pa ni bil.
Vso srečo
T.
Logiran
honki
rad pišem
****
Sporočil: 398


« Odgovor #8 : petek, 09.11.2007 : 21:14:03 »

tudi moja mala prdi.(yorkie stara je 6 mesecev).da je grozno, ponavadi ponoci, ko se umiri, tako da zjutraj ko vstanem, je v spalnici plinska celica....
hranim jo z nutra gold briketi.... in praska se  po glavi (povsod, usesa, gobcek) ima to kaj veze?(za praskanje mislim da zarad zobkov...)

ampak prdenje...resite me da se enkrat zbudim v sveze jutro
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #9 : petek, 09.11.2007 : 22:44:27 »

Ja, po moje ima veze. Glede na opisane težave, bi rekla, da ji ne odgovarja hrana. Zamenjajte in boste videli. Tudi praskanje je lahko znak težav, kot so alergije, katere pa se pogosto pojavijo ob neprimerni hrani.
Logiran
BabyLove00
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #10 : sobota, 06.12.2008 : 12:39:07 »

Ok, zdej k berem razlicne tezave jih kar vidim tudi na nasem psicku.

-praska se.
-prdi.
-ima skoraj drisko.

Bil je cepljen, dobil je proti notranjim in zunanjim zajedalcem, menjali smo hrano iz karkoli je ze dobil na Hills izdelke, ceprav ima rajsi druge cenejse Pedigree in podobno.

Kako resit te tezave?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #11 : sobota, 06.12.2008 : 14:06:29 »

Nehat dajat cenejšo hrano.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #12 : sobota, 06.12.2008 : 15:48:27 »

Menjaš za kvalitetnejšo hrano, ki jo bo kužkov organizem dosti več izkoristil in mu bo bolj koristila.
Ker je brez raznih ojačevalcev, soli, dodatkov takih in drugačnih. Ker ima sestavo neprimerno boljšo, kot hrane, ki se jih kupi v navadnih trgovinah ( več mesa, manj žitaric, vitamini v pravih razmerjih,...).. Je bolj hranljiva in bolj zdrava.

Priporočam ti, da se odločiš za Puppy varianto, ker mali še odrašča. In ni treba, da kupiš najdražjo - v trgovini ti bodo znali svetovat, katera je primerna za vas... Oz. naj bi znali.
Na kratko - da je hrana kvalitetna, lahko vidiš po tem, da ima na deklaraciji na prvih parih mestih navedene koristne stvari, npr: piščančje meso (23%), riž,.... Ne pa stranski produkti mesa (4%), žitarice, vitamini.
Kvalitetne hrane imajo precej daljšo deklaracijo, v njej zaslediš dovolj mesa, probiotike, celo kako zelenjavo in sadje ( holistic variante), vitamine, minerale, omega 3 in 6 maščobe za zdravo kožo in srček...
Poceni hrane vsebujejo samo 4% mesa, ki niti ni meso, ampak so stranski produkti mesa...in vsebujejo dosti preveč žitaric in malo maščobe, zato morajo psi pojesti precej te hrane, da so siti. Poleg tega so nafilane z raznoraznimi aditivi, ki škodujejo organizmu ( to se vidi npr v zadahu, prhljaju,vetrovih,mehkem blatu....) in dolgoročno tudi organom.
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #13 : sobota, 06.12.2008 : 16:34:04 »

Mi smo v dolgih letih prišli iz, seveda Roll Eyes, Pedigreja, pa preko Eucanube, do Almo Nature ( ta je bila najslabša - driska, bruhanje ) do Tehnicala in ta nam najbolj odgovarja. AMPAK prdi po vsaki hrani. Blato je OK, zobje tudi, dlaka,... ampak, ko se en velik pes - bokser, sprdne v dnevni sobi te zadane kap - in potem, ko začnemo noret in odpirat okna in mahat z brisačami, on tako butast gleda  Huh in se sprašuje - pa dober, kaj je tem ljudem, zavzdihne in ponovno zadrema. Po mojem so tako iznašli tisti pregovor - "Sere i gleda te pravo u oči." Al, tako nekako.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #14 : sobota, 06.12.2008 : 16:54:59 »

V takih primerih pomaga dodajanje probiotičnih kultur. Jaz dajem probio jogurte, ob menjavi hrane pa probio kapsule
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: pogosto prdenje(izpuščanje smrdečih plinov)!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines