mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:37:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: pogosto prdenje(izpuščanje smrdečih plinov)!
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: pogosto prdenje(izpuščanje smrdečih plinov)!  (Prebrano 9105 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #15 : sobota, 06.12.2008 : 18:01:02 »

o žana, sej vem, da ni smešno, ampak s temle sprdenjem si me spravila do krohota, res no! Cheesy
Naša je šele dvakrat spohala prdec, pa je ena manjša pasja opica in je bilo tudi katastrofalno.
Po probiotičen jogurt še nismo tekli, če bi se začelo ponavljat, pa hvala nyssi za nasvet! Smiley
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #16 : sobota, 06.12.2008 : 18:10:13 »

Haha, ja, ob treh slonih in eni mravljici je preprečevanje izpuhov obvezno  Cheesy
Zato imamo naštudirane ukrepe ali bolje, preventivo  Tongue
Logiran
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #17 : nedelja, 07.12.2008 : 11:21:54 »

A res - jogurte jim daš? Koliko, kdaj?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #18 : nedelja, 07.12.2008 : 11:27:10 »

žana, pomaga tudi to, da das med hrano zogico, v kolikor pes prevec golta hrano. S tem mu goltanje omejis, saj mora umikati zogico - posledicno pocasneje jesti.

Hehe, poznam, kako je, ko se sprdne bokser, je pa se veeeeeliko huje, ko se sprdne nemska doga Shocked Grin
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #19 : nedelja, 07.12.2008 : 11:47:21 »

žana, pomaga tudi to, da das med hrano zogico, v kolikor pes prevec golta hrano. S tem mu goltanje omejis, saj mora umikati zogico - posledicno pocasneje jesti.

O, tole je pa super informacija. Bom še danes preizkusila pri Olandi. Upam samo da ne bo brihta smotana žogice vrgla ven iz posode in goltala dalje. Roll Eyes

Hehe, poznam, kako je, ko se sprdne bokser, je pa se veeeeeliko huje, ko se sprdne nemska doga Shocked Grin

Ne želite si vedeti kako "diši" ko ga spoha 50 kg rw. Lips Sealed Cheesy Grin
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
žana
rad pišem
****
Sporočil: 311


« Odgovor #20 : nedelja, 07.12.2008 : 12:15:37 »

Hvala, Jana, ampak pri mojem ni problem v goltanju hrane - kvečjemu obratno - je kamot in počasi. Je pa zanimiva ideja. Sem poznala labradorja, ki je pojedel svojo porcijo namočeni briketov v  3 sekundah. Bil je kot en močan sesalec za prah.
Logiran
car-lan
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #21 : nedelja, 07.12.2008 : 13:32:46 »

Mi sicer nimamo problemov s prdenjem, imamo pa z hrano, ker ima pri trenutnih briketih mehko blato. Bomo menjali na stare.
Jogurt pa naš obožuje. Dat mu moraš takega, ki ima čimmanj maščob, pa navadni mora bit. Vsajtako so meni rekli.
Z žretjem hrane pa mi nismo imeli nikoli težav, ker smo mu kar kmalu kupili posode na stojalu, ki smo jih nato prilagajali rasti kužka. Pri velikih pasmah se to obrestuje tudi na zobeh, ker hrano pregrize.
Logiran
nyssa
rad pišem
****
Sporočil: 438


« Odgovor #22 : nedelja, 07.12.2008 : 15:15:18 »

Žana, jaz dajem 250 ml probiotičnega jogurta na dan oz. nekajkrat na teden. Tavečjim psom, tamala pa dobi tako malo - za okus  Smiley

Je pa tako, da moram Paxxu ali ob menjavi hrani ali po stresnih situacijah dodajat kar probio kapsule, ki se kupijo v lekarni ( jih je več vrst). Precej bolj zaležejo kot jogurti, seveda pa dražje pride, če bi samo kapusle dajala. Aja, pa Paxx jih dobi tudi, ko pridemo v Piran, ker mu tamkajšna voda iz pipe prav tako mehča blato, mora pa imeti čvrst kakec zaradi svojih analk, ki so hitro polne, če ni vse tako kot je treba... Undecided
Logiran
fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #23 : nedelja, 07.12.2008 : 19:58:10 »

Jaz samo poročam kako nam je šla večerja z žogico v posodi in vse, kar lahko rečem je -

AAAAAAAAAAAAAAA, d'best, juhu, amerika, topla voda... danes sem prvič videla mojo požeruhinjo grizt brikete! Shocked Roll Eyes Cheesy

Jana, za tole info imaš pa nekaj v dobrem pri meni. Smiley

Poročam še kak dan kasneje če se bomo kaj manj "zadeti" zbujal, hehe. Roll Eyes
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #24 : torek, 09.12.2008 : 13:01:22 »

Moram povedat, da tale žogica ne "pali" pri vseh. Da se ne bo slučajno kdo čudil, če ima tako prefrigano zver, kot je moja... Ko je goltala hrano in sem zadevo sprobala jo je enostavno prijela z gofljo in vrgla ven Shocked. Sem si pridelala celo štalo, ker sem imela lepo pacarijo od žoge povsod kjer se je odbila Cheesy. No briket ne golta, zna bit pa res neverjetna, ko dobi kuhano Grin
O prdcih pa toliko. Prvo zimo je bilo blazno hudo (-15 jaz pa prepih) in tega vonja (žal) ne morem pozabit. Zdaj ko imamo drugo hrano je bp, se pravi prdec ali dva na vsake kvatre Wink Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #25 : torek, 09.12.2008 : 13:28:50 »

hehe, Tecka, pises o dogi, kajne?
Ja, vsekakor zoga v hrani ni za vsakega, pa vazno je, kako velika zoga je (ne premajhna in ne prevelika glede na velikost pasjega gobca. Pri dogah je ta nesreca, da imajo tako velik gobec, da lahko vrzejo ven iz sklede vse, kar das not Cheesy.

Res je grozno, ko se sprdne doga. Bali zelo malo prdi, le tu in tam. Njene prdce pripisujem bolj "polozaju telesa" v trenutku prdenja kot pa hrani ali goltanju. Namrec, prdne obicajno takrat, ko se spravlja s kavca in ima sprednje tace dol, z zadnjimi stoji se na kavcu, se med "sestopanjem" pretegne, pri cemer dvigne rit viiiiiiisoko v luft in ga spoha. Za dol past, vam recem sram Angry

Seveda so prdci odvisni tudi od kvalitete hrane in ne samo od hitrega zretja. Nekemu psu bolj ustreza ta, drugemu druga hrana, na nas pa vsekakor je, da najdemo najboljse kombinacije vrste in kolicine hrane, pa z zogami v skledah ali brez.

fortuna, me veseli, da se vama obnese zogica Smiley
Logiran

fortuna
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.578


Obožujem vse kar je kosmato in na stirih tackah.


« Odgovor #26 : torek, 09.12.2008 : 13:38:58 »

fortuna, me veseli, da se vama obnese zogica Smiley

Ja, žogica se super obnese, sedaj brikete grizzzzemo, je pa res, da sem po dveh dneh prešaltala iz velikosti teniške žogice na večjo.
Logiran

Ce dolgo zivijo skupaj, se zivali vzljubijo, ljudje zasovrazijo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #27 : torek, 09.12.2008 : 23:29:58 »

d, bom jaz začela žogico še mojmu descu v krožnik dajat... Grin Wink
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #28 : torek, 09.12.2008 : 23:32:22 »

Sicer samo smeškov ponavadi ne dajem samo tokrat pa: Grin Grin Grin
Logiran
JamesTheMan
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #29 : nedelja, 22.11.2009 : 16:13:42 »

Pozdravljeni, imamo 11 tednov staro mopsiko in ima prav tako težave z vetrovi. Hranimo jo z Royal Kanin junior mini briketki, občasno pa dobi kakšno konzervo junior zmešano med briketke. Blato ima ponavadi trdo, občasno malo mehkejše, vendar nima nikoli driske. Vetrove pa spušča kar pogosto. Mislite da je kriva prehrana? Ima pa velik apetit, tak da bi lahko jedla non stop.

Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: pogosto prdenje(izpuščanje smrdečih plinov)!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines