mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 08:22:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kako naj naučim prostor
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako naj naučim prostor  (Prebrano 17607 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« : sreda, 08.06.2005 : 10:46:46 »

kako naj naučim psa prostor(lezi) brez da bi ji spodmaknu spredne noge pa take fore
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1 : sreda, 08.06.2005 : 10:48:20 »

Ko sedi mu lepo pred nosom na tla z roko povlečeš priboljšek (upam, da razumeš) -toliko, da naredi prostor.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #2 : sreda, 08.06.2005 : 11:13:22 »

hvala bom probal
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #3 : četrtek, 09.06.2005 : 21:10:42 »

Ampak se mi zdi, da je hitreje s spodmikom...

Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #4 : petek, 10.06.2005 : 07:32:35 »

verjetno bi šlo hitreje  z spodmikom,glede na pasmo pa bo šlo s priboljškom,kolk je pa kuža star?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #5 : petek, 10.06.2005 : 07:35:33 »

sanci; zakaj bi delal s spodmikom nog, če kuža lahko samo pride do prostora z pomočjo salamce? Ne razumem te logike, saj pri sedi mu tudi ne tlačiš ritke dol ampak mu pustiš da sam pogrunta. Spodmikanje ni nikakršno mentalno delo za psa.
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #6 : petek, 10.06.2005 : 07:50:38 »

Ko zna sedi je s priboljškom zelo enostavno, tako, da se strinjam, da spodmikanje tačk ni potrebno.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : petek, 10.06.2005 : 07:54:43 »

Psa imas na sedi, nalimas mu salamo na nos in ga pocasi peljes dol proti prostoru in mu istočasno poveljuješ. Ni treba, da čakaš, da pes sam pogrunta prostor, ampak mu lepo dopoveš (brez spodmikanja nog), kaj od njega želiš. Potem pa samo še vaja dela mojstra. Počasi prideš do naslednje faze, ko samo še z roko pokažeš dol in hkrati poveljuješ, zadnja faza je pa, da mirno stojiš in poveljuješ, kuža se pa sam uleže. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #8 : petek, 10.06.2005 : 08:38:29 »

Pri Aaronu to ni slo, ker je vedno znova dvigoval rito iz sedi nazaj v stoj, samo z nosom je šel do salamce. Tako da sem poskusila malo drugače. Ko se je pretegoval, sem mu dala sir za sprednje tačke (pod njegov trebuh) in se je lepo sam ulegel:) Je zelo hitro pogruntal, kaj želim od njega.
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #9 : petek, 10.06.2005 : 12:16:12 »

Mislim, da tu ni kaj dodati, vse kar je zgoraj napisano drži in je preverjeno.Se pa tu in tam najde kakšen primer za katerega je potrebno poizkati kako drugo pot, da pridemo do željenega cilja.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : sobota, 11.06.2005 : 19:57:25 »

Edino kar bi jaz dodala, nas so v šoli učili, da ne dodajaš povelja dokler pes vaje v takšni obliki, torej peljanje s salamco ne obvlada, šele potem dodajaš povelje, potem pa počasi opuščaš peljanje in prehajaš zgolj na povelje. Na koncu pa obvezno sprostitveno povelje, da boš lahko kasneje podaljševal čas ostajanja v prostoru in se ti pes nebo preveč vstajal sam od sebe.
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #11 : sobota, 11.06.2005 : 20:37:23 »

ko je imel moj kuža kake tri ali štiri mesece, sem uporabila kar dobro foro. Piboljšek sem dala na tla in ga pokrila z roko, seveda je frajer to takoj zavohal in začel praskat in iskat, vmes sem mu govorila daj prostorin res se je kmalu ulegel zraven roke in s smrkčkom iskal še kar iskal priboljšek, takrat je sem mu rekla " bravo priden prostor,  " in dvignila roko, da je dobil piškotek. Kmalu je ugotovil kaj hočem od njega. Pri mojemu je bilo uspešno!
lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #12 : ponedeljek, 13.06.2005 : 13:47:03 »

hvala za pomoc, dodal bi se sam da zelo pomaga ce se zraven ulezes ker, je takoj skapirala kaj hocem. psi se ucijo tudi z oponasanjem.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #13 : ponedeljek, 13.06.2005 : 13:58:05 »

 na to temo:
gazda je hotel psa naučit ,da bi pes lajal kadar hoče obrok. In je sam vdno zalajal , preden je dal psu hrano na tla. Po več mesecih dela je sprobal ,kako je šolanje uspelo in ni sam zalajal.
Čaka.čaka...pa nič,
"očitno ne deluje" ,si je mislil in dal hrano na tla. Pe spet  nič, pes ne ne je ,kar čaka in gledg azdo ...dokler ni gazda zalajal....potem pa začne jest"
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #14 : ponedeljek, 13.06.2005 : 18:51:09 »

deteljica ob tem:
Citat
Pe spet  nič, pes ne ne je ,kar čaka in gledg azdo ...dokler ni gazda zalajal....potem pa začne jest"
sem se pa nasmejala.  Grin  Cheesy  Grin

Pri meni je drugače pomagalo s spodmikom nog, vendar je tudi hitro zakapirala z gibom roke, tako da spodmikanje ni bilo potrebno.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kako naj naučim prostor
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines