mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 20:33:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kako naj naučim prostor
Strani: 1 2 3 [Vse]   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako naj naučim prostor  (Prebrano 17602 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« : sreda, 08.06.2005 : 10:46:46 »

kako naj naučim psa prostor(lezi) brez da bi ji spodmaknu spredne noge pa take fore
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1 : sreda, 08.06.2005 : 10:48:20 »

Ko sedi mu lepo pred nosom na tla z roko povlečeš priboljšek (upam, da razumeš) -toliko, da naredi prostor.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #2 : sreda, 08.06.2005 : 11:13:22 »

hvala bom probal
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #3 : četrtek, 09.06.2005 : 21:10:42 »

Ampak se mi zdi, da je hitreje s spodmikom...

Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #4 : petek, 10.06.2005 : 07:32:35 »

verjetno bi šlo hitreje  z spodmikom,glede na pasmo pa bo šlo s priboljškom,kolk je pa kuža star?
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #5 : petek, 10.06.2005 : 07:35:33 »

sanci; zakaj bi delal s spodmikom nog, če kuža lahko samo pride do prostora z pomočjo salamce? Ne razumem te logike, saj pri sedi mu tudi ne tlačiš ritke dol ampak mu pustiš da sam pogrunta. Spodmikanje ni nikakršno mentalno delo za psa.
Logiran
spacewalk
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 240


« Odgovor #6 : petek, 10.06.2005 : 07:50:38 »

Ko zna sedi je s priboljškom zelo enostavno, tako, da se strinjam, da spodmikanje tačk ni potrebno.
Logiran
Agnes
Neža Vilhelm
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.127


Setri so carji!


« Odgovor #7 : petek, 10.06.2005 : 07:54:43 »

Psa imas na sedi, nalimas mu salamo na nos in ga pocasi peljes dol proti prostoru in mu istočasno poveljuješ. Ni treba, da čakaš, da pes sam pogrunta prostor, ampak mu lepo dopoveš (brez spodmikanja nog), kaj od njega želiš. Potem pa samo še vaja dela mojstra. Počasi prideš do naslednje faze, ko samo še z roko pokažeš dol in hkrati poveljuješ, zadnja faza je pa, da mirno stojiš in poveljuješ, kuža se pa sam uleže. Lp Neža
Logiran

Ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil. Ne hodi za menoj, morda ne bom vodil. Hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(Albert Camus)
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #8 : petek, 10.06.2005 : 08:38:29 »

Pri Aaronu to ni slo, ker je vedno znova dvigoval rito iz sedi nazaj v stoj, samo z nosom je šel do salamce. Tako da sem poskusila malo drugače. Ko se je pretegoval, sem mu dala sir za sprednje tačke (pod njegov trebuh) in se je lepo sam ulegel:) Je zelo hitro pogruntal, kaj želim od njega.
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #9 : petek, 10.06.2005 : 12:16:12 »

Mislim, da tu ni kaj dodati, vse kar je zgoraj napisano drži in je preverjeno.Se pa tu in tam najde kakšen primer za katerega je potrebno poizkati kako drugo pot, da pridemo do željenega cilja.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #10 : sobota, 11.06.2005 : 19:57:25 »

Edino kar bi jaz dodala, nas so v šoli učili, da ne dodajaš povelja dokler pes vaje v takšni obliki, torej peljanje s salamco ne obvlada, šele potem dodajaš povelje, potem pa počasi opuščaš peljanje in prehajaš zgolj na povelje. Na koncu pa obvezno sprostitveno povelje, da boš lahko kasneje podaljševal čas ostajanja v prostoru in se ti pes nebo preveč vstajal sam od sebe.
Logiran
twety
novinec
*
Sporočil: 39


« Odgovor #11 : sobota, 11.06.2005 : 20:37:23 »

ko je imel moj kuža kake tri ali štiri mesece, sem uporabila kar dobro foro. Piboljšek sem dala na tla in ga pokrila z roko, seveda je frajer to takoj zavohal in začel praskat in iskat, vmes sem mu govorila daj prostorin res se je kmalu ulegel zraven roke in s smrkčkom iskal še kar iskal priboljšek, takrat je sem mu rekla " bravo priden prostor,  " in dvignila roko, da je dobil piškotek. Kmalu je ugotovil kaj hočem od njega. Pri mojemu je bilo uspešno!
lp
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #12 : ponedeljek, 13.06.2005 : 13:47:03 »

hvala za pomoc, dodal bi se sam da zelo pomaga ce se zraven ulezes ker, je takoj skapirala kaj hocem. psi se ucijo tudi z oponasanjem.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #13 : ponedeljek, 13.06.2005 : 13:58:05 »

 na to temo:
gazda je hotel psa naučit ,da bi pes lajal kadar hoče obrok. In je sam vdno zalajal , preden je dal psu hrano na tla. Po več mesecih dela je sprobal ,kako je šolanje uspelo in ni sam zalajal.
Čaka.čaka...pa nič,
"očitno ne deluje" ,si je mislil in dal hrano na tla. Pe spet  nič, pes ne ne je ,kar čaka in gledg azdo ...dokler ni gazda zalajal....potem pa začne jest"
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #14 : ponedeljek, 13.06.2005 : 18:51:09 »

deteljica ob tem:
Citat
Pe spet  nič, pes ne ne je ,kar čaka in gledg azdo ...dokler ni gazda zalajal....potem pa začne jest"
sem se pa nasmejala.  Grin  Cheesy  Grin

Pri meni je drugače pomagalo s spodmikom nog, vendar je tudi hitro zakapirala z gibom roke, tako da spodmikanje ni bilo potrebno.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #15 : sobota, 18.06.2005 : 15:47:02 »

Mi smo s spodmikom, ker smo probali s salamco, pa ni potegnilo...
Parkrat sem spodmaknila, potem si je pa že zapomnil...
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #16 : petek, 01.07.2005 : 18:31:03 »

Strinjam se z učenjem prostora, tako kot je zgoraj opisano, tudi pri nas je psička takoj pogruntala, kaj hočem od nje, rada bi pa samo še povedala, da sem se res od srca nasmejala deteljičinemu postu Wink
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #17 : sobota, 02.07.2005 : 13:00:55 »

jaz sem dal psa na prostor pred stolom. potem sem pod stolom držal priboljšek, psa pa na povodcu tako, da je vstrajal v sedečem položaju. In ker vstat ni mogel, da bi se potem samo sklonil z glavo pod stol, kjer ga je čakala salamca, se je pač ulegel, da bi jo v ležečem položaju "ujel". Ko se je ulegel, je pa salamca "sama do njega prišla" za nagrado.
Seveda je bilo zraven veliko vspodbujanja in velika pohvala ko je "pogruntal".

Nobenega spodmikanja torej Smiley
Logiran
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #18 : sobota, 02.07.2005 : 16:17:26 »

svoje ta male kužke navadim na "prostor" tako, da jim rečem "prostor" takrat, ko se ravno sami vležejo. s časom pa beseda sproži dejanje.
Logiran
janchy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 43


« Odgovor #19 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:21:54 »

svoje ta male kužke navadim na "prostor" tako, da jim rečem "prostor" takrat, ko se ravno sami vležejo. s časom pa beseda sproži dejanje.
Najbolj simpl in učinkovito.Wink
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #20 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:36:37 »

Metod je veliko, tale pa je vsaj pri meni delovala. V soboto je pod vodstvom inštruktorja Ciklon napravil prostor kot šus in sicer takole:

Prva komanda je bila sedi. To obvlada. Ko je pes sedel,    je z roko, v kateri je imel košček salame pomahal pred nosom in jo potegnil k sebi in dal komando prostor.  ma ni bilo debate, Ciklon je dal tak prostor, kot ga še ni dal. To sva potem ponavljala doma kakih pet minut. Rezultat: Ciklon se je "nažrl" salame, ampak prostor pa tudi da.

Še nekaj, če pes cinca, je komanda narobe in potem jovo na novo.
Logiran
klovn
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.994


« Odgovor #21 : ponedeljek, 04.07.2005 : 13:40:35 »

Citat
Ko sedi mu lepo pred nosom na tla z roko povlečeš priboljšek (upam, da razumeš) -toliko, da naredi prostor.


Ja, zdaj, ko sem prebral še prvo stran, sem opazil natančno enak postopek - brez spodmikanja. Prosto, ko pasulj.
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #22 : petek, 22.07.2005 : 20:12:13 »

Naso psicko zlato prinasalko staro 1 leto se naucila zlahka prostor oz lezi ampak kaj ko se uleze potem pa kar prevrne na bok kot da bi se zelela cohat Huh vendar ne da bi ji to ukazala Sad  Bom sprobala ce bo delovalo s priboljski vendar dvomim...ima mogoce kdo se kaksno idejo?

Lp
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #23 : sobota, 23.07.2005 : 07:41:55 »

Sicer ni nič narobe, če se pes pri prostoru uleže na bok samo, da se. Drugače pa je to pri prinašalcih kar pogost pojav, vem iz lastnih izkušenj, ker se sam ukvarjam s šolanjem.

Problem poskusi rešiti tako, da boš psičko iz boka s priboljškom zvabila v pravilen položaj in ko ti to uspe jo potrdi -bravo, pridna, ja, to ali klik če delš s klikerjem. To storiš točno  tisti moment ko zavzame pravilen položaj, potem pa sledi nagrada: priboljšek, igra, predmet, kar ima pesička res rada.Najlažje je s priboljškom, če je ješča. Nato boš čas pravilnega položaj postopoma podaljševala in vsakokrat žaključila vajo s potrditvijo in nagrado.

Želim ti obilo uspeha lep pozdrav Samo.
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #24 : sobota, 23.07.2005 : 12:30:26 »

Sem opazila ja da to zelo radi pocnejo zlati prinasalci.Ko se uleze zravn mojih nog lepo lezi ko ji pa jaz ukazem pa na bok Grin Bom poskusila kot ste mi svetovali pa sporocim Roll Eyes
Najlepša hvala in lep pozdrav tudi od Lise Wink
Logiran
AmonRaa
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #25 : torek, 26.07.2005 : 19:30:24 »

Ko psa potegnete is sedi položaja v prostor, kako preprečite da se enostavno vstane?
Logiran
samo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 302


« Odgovor #26 : torek, 26.07.2005 : 20:04:41 »

Poskusi tako, da boš slasten pribolšek pomolil-a psu pred gobec in nato zapreš pest ter spustiš proti tlom,vstrajati moraš toliko časa da se pes vleže ga pohvališ in dobi pribolšek.

Lp, Samo.
Logiran
dogue de bordeaux
rad pišem
****
Sporočil: 481


« Odgovor #27 : torek, 26.07.2005 : 21:21:09 »

ko enkrat lezi je pri mladicu normalno, da se vstane takoj ko dobi nagrado. potem pa se ta cas podljsuje. vedno moras dati ukaz da lahko gre preden vstane.
Logiran
Klea
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #28 : torek, 02.08.2005 : 20:28:42 »

Lisa je zacela sedaj lepo izvajati prostor tako da je zej vse OK Cheesy

Lp
Logiran
najkica
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #29 : četrtek, 09.03.2006 : 20:19:04 »

Ojla!
Zanima me kaj naj naredim ko moja psička Meli ko ji rečem prostor zalaja in se nato uleže  Roll Eyes ker nimam pojma kaj naj naredim. Lahko da misli kaj ji ukazujem in da se ji ne da Grin ne vem.
Logiran
Stella
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 295


« Odgovor #30 : torek, 03.10.2006 : 13:56:12 »

Hm, imam eno vprašanje za vas. moj Ben sicer že zna prostor. zdrži tudi že na prostoru kar nekaj minut, recimo ene 5. je pa en problem-da je ta prostor precej v počasnem posnetku. Zdaj sem pogruntala, da najhitreje izvede vajo, če je zraven žogica, tako da zdaj vadiva z žogico-prej se uleže prej pride do žogice. to je kar učinkovito, ampak še vedno mu moram dost nakazovat s kretnjo, ne zadostuje samo povelje. kako najlažje torej to kretnjo odpravit?
pa še ena stvar, prostor med hojo. tu žogica odpove, saj gre za mano in čaka na žogico, povelje enostavno presliši. brez žogice pa je stvar precej precej počasna, po možnosti se še obrne in leži narobe obrnjen, tako da mi kaže rit ko grem jaz naprej. torej, kakšna ideja kako izboljšat vajo?
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #31 : torek, 18.08.2009 : 00:51:31 »

Še malo, pa spet šola.  Smiley Ravno sem dobila obvestilo, da že 1. septembra začnemo...

Midva bova ponavljala 1. razred ( = A ). Vadila sva kar nekaj med počitnicami, ampak odlaganje (in nasploh vaja "prostor") je pa še vedno bolj tako... na psu. Bom poskusila z vprašanjem v tej zaprašeni temi in v upanju, da dobim kaki instant delujoč, učinkovit, zanesljiv... odgovor.

Kot sem že napisala, imam kar velikega, zelo plašnega in negotovega psa, ki bi pa vseeno malo po svoje... Ja, saj vem, krasna kombinacija za paranje živcev,   Tongue ampak kaj čem zdaj.

Buča je sicer brihtna in točno ve, kaj se od njega zahteva. In če ni nobenih motečih elementov, pa če je ravno pri volji, dela vaje u nulo. In po pol leta ponavljanja verjetno že lahko pričakujem, da bo naredil prostor takrat, ko se mu reče; ne pa takrat, ko njemu je... ali pa mu ni.

Ampak, ne.

Vsake toliko ga prime, da si bo malo delal norca iz mene.  Angry Postavi se ko en magarac in se dela, da ne sliši. Čim potegnem priboljšek iz žepa in grem z roko mimo nosa in proti tlom, pa takoj razume celo zgodbo.  Roll Eyes

Potem pa, kadar je ravno razpoložen za norčije, bog ne daj, da odpnem povodec in se umaknem za par korakov. Gladko vstane in pricaplja za mano. In gleda čisto navdušeno, kao,  Cheesy Cheesy jupi, kuku, tu sem, a zdaj se bomo pa igrali? Meni pa pritisk na plafon in para na ušesa. Ampak če ga bom kregala, ko pride za mano, vnaprej vem, da bo naslednjič pač zavil nekam po svoje, kar je še slabše. Ga pač zapnem, odpeljem na izhodišče in delava vajo še enkrat.

Kake nasilne tehnike z "zabijanjem" na prostor pri njem ne pridejo v poštev. Ker je paničar, je za njega kar zahtevno, ostati na prostoru. Kaj če mu kdo takrat skoči na hrbet in ga zgrabi za vrat? Shocked Po drugi strani pa je "prostor" tako skrajno dejanje podrejanja, da se mu včasih zdi, da on pa to vseeno ne bi. Saj ne, da je neko dominantno strašilo, ampak da mu neka baba kar nekaj komandira... pa prostor, pa sedi, pa prostor, pa poleg... In se zna v takih trenutkih upirat in govorit nazaj.  Huh Nikakor pa se nočem spuščati v konflikte, kjer bi lahko z ugrizom karkoli dosegel. Pa ne, da bi se ga bala. Ampak če te taka mrcina čapne, četudi narahlo, spustiš enih par sočnih in ti je tisti trenutek malo mar, ali je on na prostoru ali kje drugje. Kar bi za njega pomenilo zmago. In kar bi pri njegovem bliskovitem sklepanju pomenilo, da bo naslednjič poskusil isto. Potem sem pa slabše kot na začetku.

S klikanjem raje niti ne začenjam. Imamo še določene težave pri vljučevanju v okolje (sem pisala v temi o zaganjanju v mimoidoče) in v kakem kritičnem trenutku potrebujem obe roki, kje šele, da bi se motovilila s klikerjem.

Če skrajšam: očitno mi za eno sicer prijazno, ampak precej trmasto in svojeglavo ovčarsko čudo manjka velika žlica avtoritete.  sram Vprašanje torej glasi, kako to avtoriteto pridelati oz. popraviti NA MIREN NAČIN, oz. konkretno v tem trenutku pri vaji "prostor" in odlaganju.

Ali pa mogoče prehitevam? V Mb namreč nimamo posebej šole za posvojence in ostala bitja s travmami, tako da imam za merilo samo "navadne" pse. Pa od mojih prejšnjih tudi noben ni bil tako zahteven. 
Logiran
Strani: 1 2 3 [Vse]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kako naj naučim prostor
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines