mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 12:16:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: kremplji
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: kremplji  (Prebrano 30717 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #45 : sreda, 04.01.2006 : 17:54:17 »

Oj!

Mojemu psičku se je na desni tački vnelo okoli petega nohta...ima vneto tam okoli kjer začne noht oz. krempelj rast.

Sem klicala veta, pa pravi da ima najverjetneje kaj zapično notri in naj preverim. Sem pregledala vse okoli in okoli in definitivno nima nič notri zapičeno, samo okoli pa ima vse vneto. Tačko si liže, je pa drugače živahen, teče...

Noht sem mazala z Bepanten Plus in povijala...rdečine ni več, oteklina pa še vedno, tako da mi ne preostane drugega kot da grem k vetu. Se morda komu sanja, ali v takem primeru potegnejo dol noht? Verjetno delajo pod narkozo?

Ima morda kdo idejom kaj bi to lahko bilo, ker moj mali se veterinarjev na smrt boji...pa da vsaj jaz vem, kaj me čaka Undecided

LP,
Diana
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #46 : sreda, 04.01.2006 : 20:28:07 »

Mel, res je potrebno preveriti če ni tujka. Čeprav sedaj ko ni trav in klaskov ne vem kaj bi lahko bilo, kakšen košček palice, trska.
Če ni tujek in če seveda noht ni poškodovan, potem se je lahko koža vnela tudi od lizanja. Ali hodita po pločnikih, ki so soljeni. Psi si potem ližejo tace. Če gre samo za vnetje bo potreben kakšen jodov obkladek in povoj in seveda preprečiti lizanje.
Če pa je noht poškodovan, zatrgan potem pa ga bo res potrebno potegniti dol. Pes seveda dobi pomirilo oz. narkozo, ker poseg zelo boli. Tačko se potem tudi kakšen teden povija.
LP K
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #47 : sreda, 04.01.2006 : 21:03:18 »

Oliver, ziher ni nič zapičeno, ker sem res orenk preverila. Hodiva po pločnikih ja, samo po čisto vsakem sprehodu mu umijem tačke, brez izjeme. Noht ni nič poškodovan, samo nabreklo je okoli nohta.

Morda sem mu zadnjič premalo postrigla nohtek in ga je motilo ko je hodil - morda ga je nazaj pritsikal?! Ne vem...sem mu ga zdaj bolj postrigla....bom namazala še z jodom, čeprav bom probala še s Spitadermom...

LP,
Diana
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 05.01.2006 : 23:39:58 »

Spitaderm pa je za rakuževanje, to raje ne!!! Pa še zelo peče, ker je alkohol!
Raje potem hladne obkladke, da oteklina splahni, če seveda noht ni poškodovan.
LP K
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #49 : petek, 06.01.2006 : 09:37:58 »

Spitaderm pa je za rakuževanje, to raje ne!!! Pa še zelo peče, ker je alkohol!

Zakaj ne? Saj bom samo razkužila. Noht ni poškodovan. Tačko sem mu itak že povila, da se ne liže, mislim pa da gre že malo na bolje.

LP,
Diana
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #50 : petek, 06.01.2006 : 09:39:30 »

Aja, še to - s spitadermom sem mu že včeraj zvečer pošpricala, pa ga ni nič peklo, niti trznil ni, tačko sem pa potem povila. Ampak res ga ni nič zapeklo, ker še dojel ni, da sem ga pošpricala.

LP,
Diana
Logiran
lovedog
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #51 : nedelja, 15.01.2006 : 18:40:02 »

men ni jasn zakaj si moj pes grize nohte,mi je nekdo reku da to pes počne ker mu je dougčas,ampak mojmu psu ni dougčas,še ko se igram z njim si taco zatlač v usta,da skor bruha,pol si jpa začne nohte grist,,,isto z repom,,,ko se spomne da ima rep začne dlako cufat iz njega.
Men to ni jasn a je kej narobe z njim?
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #52 : sobota, 28.01.2006 : 11:48:29 »

Tudi naša to počne - grize si tace in puli dlako izmed prstov. Sem mislila, da ima kakšne kožne težave, pa da jo srbi kaj, samo je vse v redu. Pomojem je res bolj dolgčas, saj sva bila zdaj nekaj tednov oba s fantom bolna in so bili sprehodi kratki, bolj za opravit potrebo pa nazaj. Pomojem preveč energije.
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #53 : sobota, 28.01.2006 : 12:26:08 »

Meni si Billy velikokrat puli dlako s šapic in izgleda kot grizenje nohtov  Wink. V bistvu pa mislim, da ga moti sol, ki je pozimi potresena po pločniku. Čeprav mu umijem tačke, je še vedno nekaj ostane med prstki.....

lp
Logiran
tincat
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 136


« Odgovor #54 : ponedeljek, 29.01.2007 : 23:09:41 »

Upam , da mi bo lahko kdo odgovoril, na eno bolj teoretično vprašanje. Zasledila sem, da se lahko kremplji na "petem" prstu na sprednjih tačkah odstranijo, zanima me ali se vam zdi to smiselno. Moj kuža se velikokrat kam zatakne s tem krempljem in si ga nalomi ali celo zlomi, da je potem tud že kri tekla. Kaj menite o tem posegu in kje bi lahko to naredili in kako bi to vplivalo na vzrejnem ali razstavi? Hvala.
Logiran
tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #55 : nedelja, 27.05.2007 : 12:59:54 »

Mene pa zanima kateri kužki imajo na zadnjih nogah 4 in kateri 5 krempljov.....a samo mešančki jih imajo zadaj 5 ali je to odvisno od pasme???
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #56 : nedelja, 27.05.2007 : 15:41:09 »

O petem prstu, sledniku ali volcjem kremplju kot ga tudi imenujejo si lahko preberes tule:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,64.0.html
Logiran

tinta
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 143


« Odgovor #57 : ponedeljek, 28.05.2007 : 11:56:09 »

Kaja hvala hvala....točno to sem iskala, pa nisem našla.....
Logiran
kstendler
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 125


« Odgovor #58 : četrtek, 15.01.2009 : 18:02:06 »

Živjo

Naša buča si je predvčerajšnjim odlomila kar precejšen del kremplja - ne čisto celega. Kri sem sicer ustavila, ampak se še vedno sem in tja kam rukne in spet malo kri teče. Povito ne more met, ker ne bo zdržala... Kakšen nasvet? Koliko časa se bo krempel celil, da bo tak kot ostali?
Logiran
špela007tomaž
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 53


WWW
« Odgovor #59 : sobota, 28.01.2012 : 20:03:00 »

LP.
Naša psička pa si je očitno poškodovala krempeljček, saj si tačko redno liže. Ji to lahko pustim? Predvidevam,da naj bi to poospešilo celjenje ali to odsvetujete?
hvala in lp
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: kremplji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines