mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 17.04.2024 : 00:14:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Hernia
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hernia  (Prebrano 5614 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« : torek, 21.03.2006 : 11:59:33 »

Zanima me, če mi lahko kdo da še kakšen pameten nasvet pri stvari, ki mi zadnji mesec dni že pošteno načenja živce.
Pre približno mesecem dni in pol (03.02.2006) je Lojze imel torzijo želodca.Po 10 dnevih smo pobrali šive in vse je bilo o.k.Tri tedne po operaciji sem na rezu opazila bulo in po obisku pri veterinarki,ki ga je operirala so potrdili mojo"diagnozo",da gre za hernio.Še isti dan je bil ponovno operiran.Pri operaciji so odkrili,da notranjih šivov sploh ni bilo več.Pa so fanta ponovno zašili.Zopet smo šli po 10 dnevih pobrat šive,kjer so na mojo grozo pobrali šive in še enkrat ugotovili hernio.V bistvu so me postavili pred zid.Psa nisem hotela še enkrat dati v narkozo,a z trebušno hernio nisem hotela reskirati.Naslednji dan je šel še tretjič pod nož.Tokrat so ugotovili,da se je na sredini pretrgal material s katerim so ga zašili.Veterinarka se je odločila,da bo potrebušino šivala z posamičnimi šivi,da bo bolj držalo.Včeraj smo šli pobrati šive.Zaenkrat je vse v redu,čeprav se ne meni,ne njej vse skupaj ne dopade preveč,vendar pa obstaja možnost,da je vse še precej zadebeljeno.Mi je pa dejala,da v kolikor bi zopet prišlo do hernie,naš pes po vsej verjetnosti ne prenaša šivalnega cvirna( telo ga zavrača kot tujek),in bi bilo potem potrebno ga zopet operirati,ter mu vstaviti neko posebno mrežico,ki bi notranje organe držala v trebušni votlini.Pošteno povedano imam že od včeraj 350 pritiska in kepo v želodcu.Zadnja operacija ga je namreč tako zdelala,da revež 5 dni ni prišel k sebi.Nekoč tako poskočni Lojze,poln energije in z glavo polno neumnosti je večino dneva prespal,izgledal pa je kot 90 letni starček.Vedno je bil prvi pri hladilniku,če si odprl vrata,tokrat pa je samo ležal na svoji postelji in mahal z repom.
Glede na to,da še nikoli nisem niti slišala niti videla takšnega primera enostavno ne vem,kaj naj naredim.
LP Tjaša
Logiran
ostrodlaka
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 47


WWW
« Odgovor #1 : torek, 21.03.2006 : 13:40:49 »

..da bi naj šiv razpadel v telesu? to pa skorajda ne morem verjeti...če bi organizem nanj reagiral kot na tujek, bi verjetno prišlo do vnetja, ali ne?
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #2 : torek, 21.03.2006 : 13:59:14 »

Do vnetja sploh ni prišlo,rana je bila vseskozi čista in nič pordečela.Ko so mu prvič diagnosticirali hernio, sem po končani operciji vprašala,če se je mogoče mišičnina potrgala,da je prišlo do tega,pa so mi rekli,da sploh niso našli šivov,ki bi tam morali biti.Vem pa,da mi je po operaciji torzije rekla,da je uporabila močnejšo šivalno nit,ki se dolgo resorbira,tako da se bo res vse lepo zaraslo.Zdaj me je pa strah še zato,ker sem takrat zahtevala,da se mu še prišije želodec,da do torzije ne bi več prišlo,pa vem da je za to uporabila enak šivalni material.Kaj pa če še to popusti,a se bomo skozi tresli da ne bo še enkrat prišlo do torzije.
LP Tjaša
Logiran
tina89
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #3 : petek, 06.06.2014 : 09:23:07 »

Pozdravljeni.

Doma imam 3 mesečno psičko pasme Shih tzu. Pri 8ih tednih je bila na prvem cepljenju proti kužnim boleznim. veterinarka je po pregledu ugotovila, da imam nekakšno luknjo v trebuhu, ki se imenuje Hernija. Pri psički se to opazi kot majhna bulica na sredini trebuha.Rekla je, da se sedaj verjetno v tej bulici nahaja maščoba in ni nič nevarnega. Vendar bi bilo dobro opraviti operacijo, saj se lahko zgodi, da del črevesja pade v to luknjico in potem nastanejo težave. Bulico redno spremljam in nisem opazila nobenih sprememb barve ali da bi bila boleča.
Ima kdo izkušnje s tem?
Je potrebna čimprejšnja operacija ali se lahko še počaka, saj je psička še zelo majhna za narkozo :/

Hvala za kakršenkoli nasvet.

Lp, Valentina.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #4 : petek, 06.06.2014 : 10:02:32 »

a ima mogoče pruh (ne hernio)?
Logiran
tina89
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #5 : petek, 06.06.2014 : 11:53:55 »

Veterinarka je prepričana da je hernija.
Logiran
SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #6 : petek, 06.06.2014 : 12:08:54 »

tina89 - najbrž je vet-ka uporabila izraz hernia za UMBILICAL hernio, torej popkovno kilo.
Sem že slišala za nekaj takih primerov ravno pri tvoji pasmi.
Operacija da/ne je pa odvisno od same velikosti in s tem povezanega tveganja.
Malo še poguglaj, drugače bi pa osebno upoštevala nasvet veterinarke. Sploh, če ji zaupaš.
Če si v dvomih, pojdi po drugo mnenje.
Logiran
tina89
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #7 : petek, 06.06.2014 : 12:33:31 »

Najverjetneje imate prav. Ta bulica ima premer okoli 1cm in psičke ne boli. me pa skrbi, da se ne bi začela povečevati. zato je veterinarka svetovala da jo operirajo. vendar se mi zdi bolj tvegana narkoza kot pa sama operacija.  Če se ne odločimo za sterilizacijo pa bo operacija vsekakor nujna, saj bo na tem delu ravno največji pritisk. Mogoče bi bilo dobro z operacijo počakati glede na to, da zaenkrat ni nobenih težav.
Logiran
pudelj
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.450


« Odgovor #8 : petek, 06.06.2014 : 12:52:55 »

Moja 5 letna Keli ima pruh.Za operacijo se nismo odlocili, seveda po pregledu pri veterinarki.Bulica se ne povecuje in Keli nima nobenih problemov.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #9 : petek, 06.06.2014 : 12:56:09 »

mene pa sama narkoza ne bi tolk skrbela.
Naš prvi pes je imel pruh. smo mu ga operirali skupaj še s tumorjem (pri 4 mesecih). Pa se je pojavil nazaj in do smrti ga je imel. Pa ga ni motilo, ni se povečeval.

Jaz bi malo še počakala. Če imate namen psico sterilizirat, ga odstranite takrat. Drugače pa opazujte in v primeru povečanja se odločate kako naprej.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Hernia
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines