mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 08.06.2024 : 10:00:03

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vzgoja dveh psov  (Prebrano 51302 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #60 : torek, 02.03.2004 : 11:26:25 »

Jaz pa imam se eno vprasanje na to temo. Doma imamo irskega terierja in bi radi domov pripeljali se eno psicko iste pasme. Nas kuza ima dve leti in je t.i. alfa pes. Sicer obozuje psicke in je z mladimi psi zelo potrpezljiv. Upam, da bo mlado kuzico sprejel in da ne bomo imeli tezav.
Zanima pa me, kako bo v casu gonitve Huh? Ali ima kdo izkusnje s tem, da bi pes hotel naskociti psicko s katero zivi? Nekje sem sicer zasledila, da se psi, ki zivijo skupaj med seboj ne parijo. Imamo moznost, da psa locimo v dveh nadstropjih, ampak skrbi me, da bi se pes "pregrizel" do gonece se psice.

Vsaka informacija je dobrodosla.
Hvala, Ana Smiley
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #61 : torek, 02.03.2004 : 12:02:49 »

Moja izkušnja je bila takšna:
ko se je psica gonila prvič, je pes hotel dobesedno uničiti vsako prepreko, ki ga je ločila od nje in to celo gonitev. Še Rambo bi se lahko kaj naučil od njega. Da o tuljenju in zavijanju sploh ne govorim.  sram
Imeli smo valentinov mesec.  Roll Eyes

Ko pa je prišla druga gonitev, se sploh ni zmenil zanjo. Na vsake toliko je preveril, kako daleč je gonitev. Malce je bil vznemirjen le takrat, ko je bila godna.
In tako je ostalo tudi ob naslednjih gonitvah.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #62 : torek, 02.03.2004 : 13:45:01 »

Citat
Zanima pa me, kako bo v casu gonitve ?

Pestro, pestro Smiley
Petje, tuljenje, praskanje, NEJEŠČNOST samca, tudi sobno čist je v stanju v takih dnevih označevati notranjost hiše,...da ne govorim o naskakovanju vsega kar se naskočiti da, tudi nas Grin
Naš Mars, pardon Romeo, se je tokrat odločil za popolno gladovno stavko poleg vseh zgoraj omenjenih simptomov.
Poslužili smo se skrajne variante in punco sem včeraj zvečer odpeljala na počitnice k staršem.
Ljubimec se je umiril, požrl dvojno porcijo hrane in po petih dneh izmučen zaspal kot ubit v naši postelji.

Vendar ni nujno, da je tako, lahko pes nima tako močnega nagona, lahko psička tko fajn ne diši,...nikoli ne veš, kako bo. Vseeno pa je fino, če imaš kakšno rezervno varianto za "vroče dni".
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #63 : torek, 02.03.2004 : 13:52:02 »

No, jaz upam, da pri nas ne bo tako hudo, kot je Mefisto opisala  Tongue Glede na to, da našega Berota do sedaj (pa ima že krepko preko 5 let) goneče samice niso brigale, se mogoče lahko nadejam malo lažje preživljanje Binine gonitve. Drugače pa še vedno ostane varianta, da bo Bina v garaži, Bero pa nadstropje višje.

Citat
tudi sobno čist je v stanju v takih dnevih označevati notranjost hiše

to pa nam Bero počne že kakšne 3 mesece. Pa sploh ne ugotovimi vzroka. Ampak verjetno je Bina kriva (ker cahna tista vrata, kjer Bina hodi v hišo).

Lp jana
Logiran
reddevil
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 20


« Odgovor #64 : torek, 02.03.2004 : 16:01:26 »

Hvala lepa vsem za ne prevec spodbudne informacije sram. Glede na to, da se nasemu psu mesa ze ko se gonijo sosedove psice, bo verjetno res treba najti rezervno lokacijo bivanja v casu gonitve.

Citat
tudi sobno čist je v stanju v takih dnevih označevati notranjost hiše

to dela pes predvsem, ce je v hisi vec psic, da tako oznaci svoj teritorij, oziroma da bi s tem morebitnim "vsiljivcem" povedal, "da so te psice njegove".

LP, ana
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #65 : nedelja, 14.03.2004 : 10:41:27 »

Mi imamo tudi dve psici in me zanima par stvari...

Namreč mlajša, novofundlandka, ki je logično večja in težja od starejše labradorke, jo velikokrat naskakuje. Glede tega sem marsikje zasledila, da je znak dominance.
(če ju vidim, jo spravim dol z labradorke, ker je pol tolko težka kot ona...)
Po drugi strani pa starejša na sprehodih lula vedno za mlajšo, na istem mestu, in pri tem dvigne nogo - in o tem sem tudi brala, da je znak dominance.

Meni se zdi, da je starejša po rangu višja od mlajše, ampak kaj potem, jo mlajša naskakuje zato, ker bi rada zvišala svoj položaj? Skoraj si ne predstavljam, da bi ble v tem kakšne "razmnoževalne" težnje, čeprav je mlajša sterilizirana, starejša pa ne Huh

Sej drugače se super razumeta in se ves čas ližeta in ljubčkata, če pa ju peljem na ločen sprehod, je blazna sreča, ko se tadruga vrne domov Cheesy
Samo informativno me zanima... drugače pa domnevam, da se bosta itak samo zmenili med sabo, katera je po rangu višja. Cool
Logiran
mm
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 156


« Odgovor #66 : ponedeljek, 15.03.2004 : 13:20:22 »

Pri tem naskakovanju je toliko različnih elementov! Eden je res znak dominance, ampak precej je pa tudi odvosno od različnih hormonov. Kolegici imata dve psici in ko se katerakoli od njiju goni, tavelika vedno naskakuje vse pse v bližini, sicer pa tega ne počne  Shocked
Logiran
--TINA--
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #67 : četrtek, 17.06.2004 : 12:29:05 »

V zacetku julija bomo dobili psa - labradorca.
Razmisljam, da bi istocasno vzeli se enega (iz zavetica - majhnega), da si bosta delala druzbo, ko ne bo nobenega doma, predvsem pa pozimi, ko so dnevi krajsi in ne prezivimo dosti casa zunaj.
Doma imamo veliko zagrajeno dvorisce in bi psa bila spuscena.
Zanima me vase mnenje, predvem pa ali je boljse vzeti psa isti dan ali pocakamo kaksen teden preden vzamemo se enega.
Hvala za odgovore
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #68 : četrtek, 17.06.2004 : 12:33:35 »

Ista tema, vendar bom dopolnila kar si napisala na sosednjem forumu:

Pes oziroma psa bosta zivela zunaj!

Sem že napisala, kar sem mislila, vendar dodajam le to, da drugi pes ni nadomestilo za vaso odsotnost! Pes + pes, se posebej ce zivita zunaj, nista (toliko) navezana na cloveka, vendar drug na drugega! Se pravi je vzgoja tezka!!!

Vso sreco!

Lp, Ursa

PS: Sama imam dva psa (vendar v stanovanju), tako da vem kako to izgleda!
Logiran
--TINA--
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #69 : četrtek, 17.06.2004 : 12:43:02 »

Bom malo bolj jasna.
Labradorca bom imela jaz, drugega psa pa moja mama. Vsaka bo vzgajala svojega psa. Na sprehode se bo hodilo istocasno.
Ne bosta skoraj nikoli sama (edino ponoci)..

Moje mnenje pa je, da pes, se posebno velik ni za v stanovanje. Pri nas pa imamo take razmere, da mu pozimi ne bo hudo. Verjemi.
Logiran
--TINA--
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #70 : četrtek, 17.06.2004 : 12:52:03 »

Pardon sem se napacno izrazila.
Nisem  mislila na to, da velik pes ni za v stanovanje, ampak da ga jaz ne bi nikoli imela v stanovanju, ker je prevec omejen prostor za velikega psa.
Pes mora imeti prostor, da se sam sprehodi, ce ima to zeljo in, da ni prisiljen biti v svojem prostoru nekje po stanovanju.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #71 : četrtek, 17.06.2004 : 12:57:39 »

Ko si ze omenila velikega psa, ti povem se to, da je velik pes, pasma nemska doga se posebej za noter!!!
Jaz zivim v garsonjeri z dvema bokserkama, 32 in 26 kg, da si bos lazje predstavljala, se pravi, nista ravno majhni, pa nista nikakor za ven!
Vsak pes potrebuje clovesko blizino in druzbo, glede na to pa da gre za labradorca, ti pa se enkrat povem, da to ni pes za ven! Je kratkodlak in zelooo druzaben (se pravi ne prevec samostojen!).
Pes je druzabno, krdelno bitje, ki bo namesto vasega krdela, za krdelnika izbral drugega psa.

Odlocitev je se vedno vasa, moje mnenje je pa se vedno moje mnenje oziroma prepricanje!!!

Lp, Ursa
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #72 : četrtek, 17.06.2004 : 13:00:43 »

No, med tem si ze nekaj napisala ...

Citat
Nisem  mislila na to, da velik pes ni za v stanovanje, ampak da ga jaz ne bi nikoli imela v stanovanju, ker je prevec omejen prostor za velikega psa.

Zakaj si pa potem ne kupis majhnega psa?


Citat
Pes mora imeti prostor, da se sam sprehodi, ce ima to zeljo in, da ni prisiljen biti v svojem prostoru nekje po stanovanju.

Kdo je pa rekel, da cez dan ne sme biti zunaj?
Ponoci pa menda spi!


Glede na napisano, vam dveh psov nikakor ne priporocam!


Lp, Ursa
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #73 : četrtek, 17.06.2004 : 13:38:05 »

Citat
Pes mora imeti prostor, da se sam sprehodi, ce ima to zeljo in, da ni prisiljen biti v svojem prostoru nekje po stanovanju.
Ni nujno. Saj psi komunicirajo in ti že povedo, kdaj je že skrajni čas za sprehod Grin Grin
Prisiljen biti v svojem prostoru nekje po stanovanju??
Moji sta tudi zunaj- nista niti privezani, niti ograjeni, niti v pesjaku. Prosto bi lahko odpeketali kamor bi jima srce poželelo. Pa tega ne storijo! Sta čisto zadovoljni, poležavata na soncu, včasih gresta malce na vrt (na lulanje, pasenje trave ali pa sosedom na kompost- takrat pa prileti moje jezno opozorilo iz hiše Angry Roll Eyes ), ko je čas za sprehod se gre pa zabavat Wink Iz tega sklepam, da psu v stanovanju čisto nič ne manjka, v kolikor ima sprehode, s katerimi je zadovoljen.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #74 : četrtek, 17.06.2004 : 16:53:30 »

Sicer pa tema o vzgoji dveh psov že poteka tukaj Wink:
http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=6;action=display;threadid=281;start=0

Lp jana
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines