mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:57:06

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vzgoja dveh psov  (Prebrano 51106 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #90 : ponedeljek, 12.07.2004 : 14:24:59 »

Zgleda da imam jaz res sreco z mojima!  Grin
Pa ostala Linina druzina, kateri tudi jejo skupaj vsi brez problema!  Grin

Si sploh nisem mislila, da imate vecina te probleme!  Wink

Lp, U.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #91 : ponedeljek, 12.07.2004 : 16:37:29 »

Pri nas je to "kreganje za hrano" prineslo tudi nekaj "dobrega". Kadar so najini starši pri nama, imava zdaj res dober razlog, da ne smejo dajati z mize jedi...Namreč, da se psici takoj skregata za hrano! Prej jim nisva mogla dopovedat niti pod razno (veeeliiikiii napori! Angry), zdaj pa malce bolj premislijo, predno kdo kaj vrže z mize!  Wink LP
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #92 : ponedeljek, 12.07.2004 : 20:44:37 »

Pri nas nimamo problemov!
...

Danes jesta iz skupne sklede!


Pri nas je tudi tako. Sicer ponavadi jesta različno. Ampak če se kdo prištuli od njiju zraven, ni problema.  Tongue Grin Grin Še bolj požrešno in slastno jesta.  Grin



Lp
Logiran
ninci
gost
« Odgovor #93 : torek, 13.07.2004 : 09:07:04 »

No midva nimava problemov niti pri hranjenju dveh samcev, ki pa ne živita skupaj. Skledi imata lahko v istem prostoru, točno se ve kdo je glavni in kdo bo prvi pri skledi. Šefe ima tudi možnost izbora katera skleda bo njegova. Je pa tako da pojesta vsak pol iz svoje sklede potem pa se lepo zamenjata in pojesta še tisto kar je ostalo v sosednji. Je pa tako da ko sta bila majhna sta se za hrano kregala, pa ju tudi midva nisva preveč kregala zaradi tega, sva pač rekla ok saj sta psa. Undecided Sedaj ko pa sta odrasla pa lahko mirno jesta skupaj.  Smiley

LP nina

Logiran
jagoda
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #94 : četrtek, 29.07.2004 : 18:31:57 »

zivjo!!!

jst mam doma kuzka-lhasa apso, starga 7 mescov. ko je sam doma je zaprt v sobi in laja ter praska po vratih. nasploh noce bit sam!!! Sad

zdej pa razmislam ce bi blo mogoce bols ce bi bla dva, da mu ne bi blo dolgcas. so mi pa eni tut rekl, da ce bi bla pa dva bi pa oba praskala in lajala.  Huh

a ma kdo kaksen nasvet glede tega, res bi bla vesela!!!! Smiley
Logiran
Jure
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #95 : četrtek, 29.07.2004 : 18:42:43 »

Točno tako! Če bosta pa dva bosta pa oba praskala pa razgrajala...Problem je treba rešit drugače...

Pes res ni rad sam sploh pa ne zaprt v kakšno sobo...Ko psa navajaš na to da ostaja sam ga je treba postopno navajat. Najprej greš iz hiše za 10min, potem za 20, potem za eno uro torej postopoma. Pes mora dobiti občutek sigurnosti, da se njegov lastnik sigurno vrne...

Kupi mu kakšno igačko ali kostko za grickat.... Wink
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #96 : četrtek, 29.07.2004 : 18:45:44 »

Naj te na zacetku opozorim, da na tem forumu pisemo slovensko - slovnicno pravilno!  Wink

Tema je ze prestavljena! Preberi si celotno!  Grin

Lp, Ursa
Logiran
smart
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #97 : petek, 05.11.2004 : 10:11:36 »

Potrebujem en nasvet. Kupujem drugega psa, prvi je border collie ( kastriran ).Novi žuža bo tudi border ampak bo samička. Malo me je strah, ker je moj samec je zelo igriv in ni preveč nežen in da bi psičko poškodoval ali celo trajno prestrašil. Cilj pa je, da bi živela skupaj in se zabavala v moji odsotnosti.Kaj mi svetujete.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #98 : petek, 05.11.2004 : 10:23:56 »

Nobenega problema ni.
Le prvi mesec ali dva naj bosta ločena, ko vas ne bo doma oziroma ju ne boste mogli imeti pod kontrolo.
Ko bosta skupaj pa se pripravite, da bo starejši pes kdaj pa kdaj zarenčal na malo, če mu bo preveč najedala. To ni nič nenavadnega, le normalna pasja komunikacija. Seveda pa mu ne pustite, da bi jo vzgajal on.
Ravno tako morate posebno pozornost posvetiti temu, da starejšei pes v nobenem primeru ne bo prikrajšan za svoje že pridobljene privilegije, ker lahko pride do ljubosumja in posledično do zavračanja prišleka. To pomeni, da bo vedno dobil hrano prvi, prvega boste pozdravili in prečohali, itd.
Odrasli psi so ponavadi zelo zaščitniški do mladičev in ga vzamejo pod svoje okrilje.
Toliko na kratko.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
smart
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #99 : petek, 05.11.2004 : 10:46:37 »

Hvala za nasvet,
malo me je strah, ker ko sem prvega dobila sem pazila, da nebi skakal tekel po stopnicah ali karkoli počel, ki bi lahko imelo posledice na sklepih, hrbtenici in seveda v njegovi psihi.
Kaj misliš, da jih raje ločim in ločeno sprehajam.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #100 : petek, 05.11.2004 : 17:57:55 »

smart, moj je tudi precej grob in štorast v igri. Morem rečt, da sem bila prav presenečena nad njegovim "čuvanjem" tamale. Ko nas ni bilo doma, sta bila ločena do prbl 5 meseca Bejbine starosti. Na sprehode smo ju večinoma vozili skupaj, vendar sem stalno pazila, da ni tamala dobila prebliska, da je Brin tisti, ki se ga uboga.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #101 : petek, 05.11.2004 : 18:55:52 »

Naši znanci so imeli dve dobermanki, sestrici. Črno in rjavo. Od vzreditelja so ju vzeli istočasno pri starosti 2 mesecev. Že pri starosti 5 mesecev je stanje postalo nevzdržno, saj sta se vsak dan dobesedno poklali med seboj. Čez čas so ugotovili, da tako ne bo šlo več in so rjavo psico oddali prijateljem na Gorenjsko, kjer se k sreči psici lepo godi. A odločitev ni bila lahka, saj so se navezali na obe.
 Slišala sem že, da se zlasti molosoidne pasme med sabo dobro prenašajo, pa ne vem, če je kaj na tem. Moj prijatelj je imel vedno težave z dobermani in angleškimi buldogi, saj so dobermani praviloma vedno težili buldogom, ko pa je imel brazilsko filo v kombinaciji z buldogom, je pa bilo brez problemov-pravcato prijateljstvo med psicami.
Logiran
Matic K.
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 342


« Odgovor #102 : petek, 05.11.2004 : 23:45:38 »

Jaz imam dve nemški dogi (samici). Sari sta 27 in 15 mesecev. Nikoli nista bili ločeni in se že od malega IZREDNO dobro razumeta!!! Res jih kakšen na začetku kakšen mesec nismo pustili sami (ločevali ju nismo nikoli - bil pa je vedno nekdo doma), od takrat naprej pa jih brez problema puščamo sami doma. Na začetku je mlajša parkrat poizkusila iti starejši v hrano pa se je temu po nekaj neuspešnih poizkusi za vedno odrekla Smiley - sem ju pustil, da se sami zmenita.

Nikoli se nista še stepli - ne med sabo ne z drugimi psi. Tako, da mi nimamo nikakršnih problemov in zelo uživamo - psi pa tudi!!!

So pa imeli v sosednji ulici dva bandoga (mamo in hči). Ko je bila hči stara kakšno leto - morda malo več - JE UBILA MAMO!!!

Lp
Matic, Era in Dona
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #103 : sobota, 06.11.2004 : 16:25:30 »

psice so nasplošno bolj problematične za "parčkanje" kot samci. Ni pa pri vseh pasmah oz, pri vsakem pasemskem posamezniku enako. Pri meni recimo so sedaj štiri babe in samo ena kaže, da ji gredo druge babe na jetra. Ok dve sta še mladička, ta tretja je pa že pubertetnica in je že začela "odgovarjat nazaj".

Kombinacija pes-psica, se mi je obnesla super. Tudi s petimi ni tak problem. Sploh ko pogledaš na trosedka zvečer in je na njem ter pod njim, na enem in pol kvadratnem metru "zloženo" pet bokserjev. Niti ne zavzamejo toliko prostora, ko takole dremajo, si mislim....Potem pa naslednji dan kaj hitro pozabim, ko jih je v krogu 20 metrov okoli mene, ves čas "polna kapa", haha, kot eni brenčači.
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #104 : sobota, 06.11.2004 : 18:46:42 »

Uh, sam je res noro fajn imet dva psa. Ko zacneta noret,pa se ravsat.. Kot dva najvecja sovraznika med bojem.Ne mores umakniti pogleda Grin
Tudi en pes je zelo zanimiv in zadovoljiv. Preden imas dva, sploh ne ves kaj zamujas (pa nocem zdaj povedati, da si vsi "nabavte" se drugega psa Wink). Sicer se res ogromno naucita drug od drugega, a se splaca. 2x vec vragolij, 2x vec "nič krivih pogledov", 2x vec zabave,a tudi 2x vec stroskov- to se potrpi. Smiley
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: Vzgoja dveh psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines