mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 21:51:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "pes in narava"  |  Tema: foto natečaj "pes in narava" - potek dogajanja
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: foto natečaj "pes in narava" - potek dogajanja  (Prebrano 11276 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #15 : petek, 31.03.2006 : 08:44:25 »

Jaz imam pa nekaj res dobrih fotk, pa ne vem, ce so ze bile objavljene tukaj in bi jih ne glede na to z veseljem prijavila na natecaj! sram Kak nasvet? Huh sram Huh

PS: S svoje strani jo/jih lahko odstranim!

Lp, Ursa
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : petek, 31.03.2006 : 09:33:13 »

Jaz imam pa nekaj res dobrih fotk, pa ne vem, ce so ze bile objavljene tukaj in bi jih ne glede na to z veseljem prijavila na natecaj! sram Kak nasvet? Huh sram Huh

PS: S svoje strani jo/jih lahko odstranim!

Lp, Ursa

Tudi jaz ne vem, ali so bile objavljene ali ne, pa ti ne morem kaj veliko pomagati. Wink
Logiran

bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #17 : petek, 31.03.2006 : 22:44:13 »

Tudi mene nekaj zanima glede avtorskih pravic.

Razumem, da si mojpes.net ''lasti'' fotke ki recimo dobijo kakršnokoli nagrado.
Kaj pa tiste fotke, ki ne bo bodo nagrajene? Če sem prav razumela bi po tej ''avtorskih pravilih'' mojpes.neta svojo nenagrajene fotke, takorekoč ''šenkala''!!! In ta ista fotka bi bila lahko uporabljena nekje za take in drugačne namene, jaz pa bi se lahko samo obrisala pod nosom, ker sem z udeležbo praktično odstopila svoje ''materialne avtorske pravice'', ostale bi mi samo ''moralne'' s katerimi pa bi se lahko samo ''moralno'' tolažila.
Brez zamere, res bi rada vedela kaj in kako Huh

In kaj v primeru, da je določena fotka že nekje objavljena, jaz pač na to pozabim in ti ali pa nekdo drug to ''slučajno'' odkrije. Kaj sledi? Shocked

Lp, Eva

Logiran
martina.o
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 211


« Odgovor #18 : sobota, 01.04.2006 : 07:28:41 »

Mislim, da se  pod takimi razpisnimi pogoji ne more priti do kvalitetnih fotografij, če je bil to namen.
Glede na žirijo, bi skoraj rekla, da se išče kvaliteta.. torej bi se moralo glede pravic malo spremeniti.. samo predlog.. sem tudi že zgoraj omenila nenagrajene fotke
Seveda je tu nastal problem ,ker je fotografija pač nekaj drugega kot tekst
Sončen dan želim
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #19 : sobota, 01.04.2006 : 09:42:42 »

Razumem, da si mojpes.net ''lasti'' fotke ki recimo dobijo kakršnokoli nagrado.
Kaj pa tiste fotke, ki ne bo bodo nagrajene? Če sem prav razumela bi po tej ''avtorskih pravilih'' mojpes.neta svojo nenagrajene fotke, takorekoč ''šenkala''!!! In ta ista fotka bi bila lahko uporabljena nekje za take in drugačne namene, jaz pa bi se lahko samo obrisala pod nosom, ker sem z udeležbo praktično odstopila svoje ''materialne avtorske pravice'', ostale bi mi samo ''moralne'' s katerimi pa bi se lahko samo ''moralno'' tolažila.
Brez zamere, res bi rada vedela kaj in kako Huh

mojpes.net ne kupuje fotk, temvec je samo objavil razpis za fotonatecaj pod navedenimi pogoji. Tezko verjamem, da sogovorniki v tej temi prodajate svoje fotke na trziscu vrhunskih fotografij. Razpis tudi ni namenjen fotografskim strokovnjakom, temvec amaterski fotografiji in vecina tukaj je amaterskih fotografov, ki jim je vseeno, ce objavijo mnozico svojih fotografij pod izmisljenimi imeni v moj-album.com, kjer nihce ne ve, cigave so in kjer jih vsak lahko skopira in objavi kot svojo, se pa strasno obremenjujejo, ce bo fotka objavljena na mojpes.netu z imenom avtorja in s prepovedjo kopiranja kamorkoli. Bi pa vsi radi imeli nagrade. Zelo zanimivo in nikakor si ne morem zadeve razumsko razloziti drugace, kot spet eno v vrsti nasprotovanj...

Nikogar ne silim, da sodeluje na natecaju in po napisanem mi je vseeno, ce prispe le 11 fotografij, kolikor je nagrad. Ce jih ne bo toliko, bodo pac nagrade sle za kaksen drug natecaj ali pa kar tako komu izmed clanov.

In kaj v primeru, da je določena fotka že nekje objavljena, jaz pač na to pozabim in ti ali pa nekdo drug to ''slučajno'' odkrije. Kaj sledi? Shocked

Izbris na eni ali drugi strani. V kolikor gre za izbris na mojpes.netu, pac fotka v natecaju ne sodeluje, ce se to ugotovi pred podelitvijo nagrad. Ce se ugotovi kasneje, pa se ne jaz in ne sponzor, ki bo morebitno nagrado podelil, najbrz ne bova ubila zaradi tega.

Mislim, da se pod takimi razpisnimi pogoji ne more priti do kvalitetnih fotografij, če je bil to namen.
Glede na žirijo, bi skoraj rekla, da se išče kvaliteta.. torej bi se moralo glede pravic malo spremeniti.. samo predlog.. sem tudi že zgoraj omenila nenagrajene fotke
Seveda je tu nastal problem ,ker je fotografija pač nekaj drugega kot tekst
Sončen dan želim

Ze zgoraj pise, da gre za amaterske fotografije. Strokovna nagrada gre tistemu, ki se bo profesionalizmu najbolj priblizal, strokovnjaka, ki bo izbral najboljso fotografijo v kategoriji "strokovni izbor s posebno nagrado" pa bom za njegovo delo placala. "Najbolj humorna fotografija" ni misljeno "najbolj profesionalna fotografija". Med vsemi ostalimi ni nikogar, ki bi fotografije strokovno ocenil.

Fotografija je res nekaj drugega kot tekst, vendar niti zgodb niste pisali kot priznani pisatelji, tako tudi fotografij ne pricakujem, da jih bodo posiljali priznani in uveljavljeni fotografi.

Tisti, ki zelite za svoje fotografije placilo, predlagam, da jih poskusite prodati na trgu. Kot receno, to ni mogoce na mojpes.netu, ker le-ta fotografij ne kupuje. Razpis je namenjen tistim, ki zelijo sodelovati na natecaju in se potegovati za katero od nagrad. Tisti, ki ne zelijo, najbrz ne bodo poslali svojih fotografij.

Tudi jaz zelim vsem lep in prijeten vikend.
Logiran

bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #20 : nedelja, 02.04.2006 : 07:14:30 »

No Jana, ne narobe razumet moja vprašanja in moje razmišljanje in nikakor ne gre za NASPROTOVANJE. Očitno si razumela napačno!
Želela sem razjasniti samo tisti del ko praviš
Citat
Pravna in avtorska določila

Vsi udeleženci v natečaju s svojo udeležbo na natečaju dovoljujejo uporabo fotografij, poslanih za ta natečaj v skladu s pogoji uporabe spletnega portala mojpes.net in tem razpisom. Fotografij, ki bodo sodelovale v natečaju, avtorjem ni dovoljeno objavljati drugje (spletne strani, tiskani mediji). S sodelovanjem na tem natečaju avtorji dovoljujejo objavo svojih fotografij za promocijske in druge aktivnosti mojpes.neta brez nadomestila.

Gre se za to, da večina vseh tistih, ki sodelujejo na tem portalu in, ki se bodo udeležili natečaja, pravzaprav niti točno ne vedo, kaj pomeni ''odpovedati se določenim avtorskim pravicam''.
Vsak, ki bo poslal tistih 5 fotografij (za vsakega posameznika so to fotke posebnega pomena in za vsakega tudi najboljše) in recimo, da nobena ni izbrana za kakšno nagrado, bi jo kasneje pač želel uporabiti kje drugje, bi po teh pravilih in določilih najprej moral pridobiti tvoje dovoljenje oz. soglasje. Nekdo lahko tudi sklepa, da bi moral svojo fotko celo odkupiti ''nazaj''!

Ne razumi to kot pikanje nate in na pravila ampak gre samo za razjasnitev določenih pojmov. Bolje vprašati zdaj, kot pa potem reči, ''Joj, kok so me n*******, to pa sploh nisem vedel/a''.

Naše presenečenje pa predvsem izhaja iz dejstva, da smo bili doslej navajeni sodelovati na kakšnem foto natečaju brez takih določil (vsaj kar se avtorskih tiče).

Citat
Tezko verjamem, da sogovorniki v tej temi prodajate svoje fotke na trziscu vrhunskih fotografij.
Verjemi! Jaz sem poklicna in šolana fotografinja (SŠOF) in tudi delala sem že avtorska dela in tudi prodajala svoja dela. Nikakor nisem poznana kot g. Dolenc in vsaj doslej nisem šla po poti ''fotografa profesionalca''.

Citat
Mislim, da se pod takimi razpisnimi pogoji ne more priti do kvalitetnih fotografij, če je bil to namen.
Predvidevam, da je Martina z vprašanjem mislila ravno tisto o čemer sem pisala. Pogojena avtorjeva nadaljna uporaba fotografij!

Citat
.....mojpes.netu, ker le-ta fotografij ne kupuje. .....

Po eni strani praviš da jih ne kupuje, po drugi pa jih na nek način lasti?!
Tole mi ni ravno najbolj jasno?

Med drugim nam je tudi popolnoma jasno, da nikoli nisi nikogar silila, da mora sodelovati na natečaju ali pa na tvojem portalu, nasploh! To je naša volja in želja. Če ni povpraševanja tudi ni ponudbe, popolnoma jasno.

No sicer pa zelo lepo da si se spomnila organizirati foto natečaj v takšni obliki in s takimi strokovnjaki.
Najbolj mi je všeč, da ne bo tistega javnega glasovanja, ko prijatelj-prijatelju roko umiva in da bi nekdo sproti poizkušal prirejati rezultate.


Pa lep preostanek vikenda želim vsem skupaj! Danes je spet lep dan za kakšno dobro fotko  Wink

Lp, Eva
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #21 : ponedeljek, 03.04.2006 : 09:48:29 »

Gre se za to, da večina vseh tistih, ki sodelujejo na tem portalu in, ki se bodo udeležili natečaja, pravzaprav niti točno ne vedo, kaj pomeni ''odpovedati se določenim avtorskim pravicam''.

Mislim, da je tole popolnoma jasno:

Vsi udeleženci v natečaju s svojo udeležbo na natečaju dovoljujejo uporabo fotografij, poslanih za ta natečaj v skladu s pogoji uporabe spletnega portala mojpes.net in tem razpisom. Fotografij, ki bodo sodelovale v natečaju, avtorjem ni dovoljeno objavljati drugje (spletne strani, tiskani mediji). S sodelovanjem na tem natečaju avtorji dovoljujejo objavo svojih fotografij za promocijske in druge aktivnosti mojpes.neta brez nadomestila.

Vsak, ki bo poslal tistih 5 fotografij (za vsakega posameznika so to fotke posebnega pomena in za vsakega tudi najboljše) in recimo, da nobena ni izbrana za kakšno nagrado, bi jo kasneje pač želel uporabiti kje drugje, bi po teh pravilih in določilih najprej moral pridobiti tvoje dovoljenje oz. soglasje. Nekdo lahko tudi sklepa, da bi moral svojo fotko celo odkupiti ''nazaj''!

Ja, to (boldan tekst) je tocno. V javnih (no-name) albumih zagotovo ne bo mogoce imeti teh fotk, za objavo na lastniskih spletnih straneh avtorjev ne bo problema. Pogoji so navedeni ze v enem od mojih postov v tej temi. Zagotovo bom hotela vedeti, kje se nahajajo fotke, ki so sodelovale na natecaju.
O kaksnem placevanju ni bilo nikjer govora, ce pa se kdo tega boji, je bolje, da ima slike zase in jih ne posilja na natecaj. Lahko ste brez skrbi, da si najmanj od vseh zelim kaksrnihkoli sporov ali zapletov. Zato so pravila udelezbe napisana podrobno in jasno, ne glede na to, da je zdaj videti, da jih ne razumete in da se ze drugo stran zapletamo.

Naše presenečenje pa predvsem izhaja iz dejstva, da smo bili doslej navajeni sodelovati na kakšnem foto natečaju brez takih določil (vsaj kar se avtorskih tiče).

Ce smo odkriti, je vsaj 90% piscev po forumih nevajeno kakrsnihkoli avtorskih dolocil, naj gre za tuje ali lastniske materiale. Verjamem, da so tisti, ki so kdaj sodelovali na internetnih fotonatecajih za obeske za kljuce vajeni, da lahko pocnejo s svojimi fotkami, kar hocejo. Zato obstajajo pravila za vsak natecaj posebej, saj kaksnih zakonskih podlag za razpisovanje takih natecajev ni.
Ta natecaj (prejsnji in vsi naslednji) je malo drugacen od omenjenih tako po pravilih kot po nagradah, kot je malo drugacen tudi mojpes.net. Nekaj jaz (in sponzorji) vam, nekaj vi nam.

Verjemi! Jaz sem poklicna in šolana fotografinja (SŠOF) in tudi delala sem že avtorska dela in tudi prodajala svoja dela. Nikakor nisem poznana kot g. Dolenc in vsaj doslej nisem šla po poti ''fotografa profesionalca''.

Super, sem vesela, da so med nami tudi poklicni fotografi. Potem ves tocno, kaksna so avtorska pravila in kaksna je zakonodaja ter kaksne so cene take vrste amaterskih fotografij. Da ne bo kdo mislil, da govorimo o milijonskih cenah.

Po eni strani praviš da jih ne kupuje, po drugi pa jih na nek način lasti?!
Tole mi ni ravno najbolj jasno?

Nobena fotka ni in ne bo narocena, vsak bo poslal fotko, s katero se zeli udeleziti natecaja in konkurirati za katero od nagrad. S tem, ko je 11 nagrad, lahko vsak 100% racuna na katero od glavnih nagrad (torej veeeeeliko in nesorazmerno placilo za fotko) samo tako dolgo, dokler bo sodelovalo samo 11 fotografij. V trenutku, ko jih bo 12, ze lahko vsak udelezenec racuna s katero od glavnih nagrad ali s tolazilno nagrado. Zna se zgoditi, da bodo tudi tolazilne nagrade veliko vecje vrednosti, kot bo vrednost posamezne fotografije. Nihce nikjer ne placuje "intimne" vrednosti fotk, razen ce gre za umetnisko delo, kjer pa so pogoji prodaje in nakupa povsem drugacni. Ce je kdo intimno navezan na katero od fotografij, je pac ne bo poslal, saj ne gre za nakup in prodajo umetniskih fotografij, temvec za foto natecaj na temo "pes in narava".
Ce narocim pri tocno doloceni osebi tocno doloceno fotko, jo moram tudi placati, oz. imam na voljo odlociti se, ali mi narocena fotka ustreza ali ne. Ce ne vem, kaj bom dobila, je najbrz jasno, da ne gre za narocene fotografije in ne za kupovanje fotk.
Prodati ali sodelovati na natecaju : narociti in kupiti ali prejeti "macka v zaklju" - menim, da je med temle velika razlika.

Mislim, da smo zdaj podrobno razcistili, kateri vrsti avtorskih pravic se boste z udelezbo na natecaju odpovedali. Nihce ne bo nikomur nicesar placeval, razen da bodo vsi udelezenci dobili nekaj v zameno za fotografije. Udelezba na natecaju je povsem prostovoljna, pogoje natecaja opredeljuje objavljen razpis, vsak posameznik pa se naj sam odloci, katero fotografijo bo poslal, ce jo sploh bo.

Hehe, bullyzone, cisto ok razumem dileme, saj sem ze nekaj casa vajena, da je treba nekajkrat razloziti tisto, kar imam v mislih ali kar objavim. Hecno je samo to, da se vedno dogaja samo za aktivnosti na mojpes.netu ali za ideje, ki izhajajo od tukaj. Bi bila najbolj vesela, ko bi se vsi uporabniki interneta seznanili z zakonodajo, svojimi pravicami in pravicami drugih. Bi nam bilo vsem veliko lazje. Tako pa bo verjetno se dolgo treba razlagati, da nimajo pravic samo "koristniki vsebin", temvec jih imamo tudi tisti, ki smo na "drugi" strani, torej "ponudniki vsebin".
Je pa vsekakor tudi moj namen, da so relacije jasne in da vsak ve, kaj se zahteva, kaj se dovoljuje in kaj sledi.
Logiran

Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #22 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:16:42 »

Ojla!

Vidim da sem sprožila burno debato Cheesy... meni so pravila čisto jasna, sem jih pa citirala ker vem kako ljudje berejo pravila in kako take stvari spregledajo. Meni se pravila niso zdela primerna ker sem mislila da bom slikice če jih bom objavila mogla odstraniti z Gerijine spletne strani recimo.. če pa to ne bo potrebno in je pomembno samo da niso v moj-album.com potem pa sploh ni težave- z moje strani.

Zdaj pa vsi pridno s psmi ven, da nastane kaka lepa fotka Wink
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #23 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:32:07 »

Ojla!

Vidim da sem sprožila burno debato Cheesy... meni so pravila čisto jasna, sem jih pa citirala ker vem kako ljudje berejo pravila in kako take stvari spregledajo. Meni se pravila niso zdela primerna ker sem mislila da bom slikice če jih bom objavila mogla odstraniti z Gerijine spletne strani recimo.. če pa to ne bo potrebno in je pomembno samo da niso v moj-album.com potem pa sploh ni težave- z moje strani.

Zdaj pa vsi pridno s psmi ven, da nastane kaka lepa fotka Wink

Geri, fotke, ki jih bos poslala na natecaj, ne smejo biti (vsaj v casu natecaja) nikjer objavljene, ne na tvoji strani in ne v kaksnem albumu, torej tudi ne na mojpesForumu, v moj-album.com, na pesjanarju... Nikjer, sicer fotka ne more sodelovati v natecaju, oz. bo iz natecaja umaknjena takoj, ko se dvojna objava ugotovi.

Po zakljucku natecaja se bomo s tistimi avtorji, ki bodo zeleli katero od svojih fotk objaviti na svoji spletni strani, dogovorili za pogoje (v enem od prejsnjih postov sem napisala, da bo sel pripis k fotki pri taki objavi). Za nagrajene fotke (torej 11 fotk) verjetno ne bo mogoce pridobiti dovoljenja za objavo, temvec bodo najbrz z avtorji pred podelitvijo nagrad podpisane pogodbe o prenosu materialnih avtorskih pravic in pogojih objave za naprej.

Zdaj pa res k fotkanju Grin Wink, saj je razpis prvenstveno namenjen se neobjavljenim fotografijam, vsi pa se zapletamo okrog fotografij, ki so jih uporabniki mojpes.neta v glavnem ze nickolikokrat videli. Bistvo natecaja s strani mojpes.neta pa je, da vidimo kaj novega Wink Smiley.
Logiran

bullyzone
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 398


« Odgovor #24 : torek, 04.04.2006 : 08:56:01 »

No Jana, hvala za razlago!
Po lastnih izkušnjah veš in prav tako jaz, da smo ljudje različni in si kaj hitro vsak stvari razlaga po svoje!

Ojla!
Vidim da sem sprožila burno debato Cheesy...

Ne vem Geri, meni se ne zdi prav nič burna. Gre samo za razlago in pojasnitev določenih stvari.
Saj zato pa je forum, da se pomenimo, a ne?!  Wink

Lp, Eva
Logiran
ModraPanda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 170


« Odgovor #25 : torek, 04.04.2006 : 09:03:01 »

Jaz imam vprašanje.

Ali je datum, kdaj je bila fotografija posneta zelo pomemben, za stare fotke namreč nimam pojma, kdaj so bile posnete?

Najbol humorna, nora fotka, fotka s ptičje prespektive,..., se bo zbirala izmed vseh, ali je treba ob fotografiji posebej pripisati, da se poteguje za ta naslov?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #26 : torek, 04.04.2006 : 09:12:03 »

Jaz imam vprašanje.

Ali je datum, kdaj je bila fotografija posneta zelo pomemben, za stare fotke namreč nimam pojma, kdaj so bile posnete?

Najbol humorna, nora fotka, fotka s ptičje prespektive,..., se bo zbirala izmed vseh, ali je treba ob fotografiji posebej pripisati, da se poteguje za ta naslov?

Ce je stara fotka, napisi samo leto.
Vse fotke bodo skupaj in izmed njih bodo "zirantje" izbirali vsak svojo. G. Centrih bo tako izbiral samo med tistimi, ki so "slikane od zgoraj" Smiley

S petimi fotkami lahko konkurirate za vse nagrade - ena humorna, ena odstekana, ena "z vrha", ena "profesionalna" in ena "za povrh" Smiley
Logiran

martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #27 : petek, 07.04.2006 : 22:22:29 »

Sorry se mi zdi bedasto, da sebom za eno nagrado, ki ni niti nujno, da jo bom osvojila, odpovedala svojim najboljšim fotkam! Roll Eyes
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #28 : sobota, 08.04.2006 : 09:58:06 »

 Smiley martinca,
foto natecaj mojps.neta se res ne more primerjati z natecajem kaksne profesionalne fotografske organizacije. Je pa odlocitev vsakega posameznika, kaj bo s svojimi stvaritvami pocel. Vsekakor pa upam, da nas bos vseeno povabila na kaksno svojo foto razstavo.  Wink Dobre fotografije si vedno radi ogledamo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
martinca
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 140


« Odgovor #29 : sobota, 08.04.2006 : 19:44:53 »

Razstave sigurno ne bo!  Cool
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  puzzle ...  |  Foto natečaji  |  foto "pes in narava"  |  Tema: foto natečaj "pes in narava" - potek dogajanja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines