mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 01:45:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov
Strani: 1 [2] 3 4   Dol
Natisni
Avtor Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov  (Prebrano 19660 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marko006
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 285


« Odgovor #15 : četrtek, 30.03.2006 : 08:57:48 »

In za takega  spušèenega psa, kazen  100 jurjov. Èe pa naredi pizdarijo pa odvzem lastniku, in kazen  lastniku 500-miljon,  psa v prevzgojni zavod...  bi ga  pa  tudi  hitro lahko zaèeli financirati iz  tega  buðeta Wink


kaj pa če naredi pizdarijo eden z izpitom? je pa oproščen?? ;-)
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #16 : četrtek, 30.03.2006 : 16:33:44 »

Ideja je odlična!! Kaj takega bi lahko tudi pri nas uvedli in to z zakonom. To bi tudi pripomoglo, da bi si psa izbrali samo ljudje, ki bojo pravilno skrbeli za njega v vseh pogledih. Bilo bi tudi manj zavrženih psov, ker že če bi lastniki dali toliko denarja za izpit, bi bilo neumno da ga pol kar zavržejo. No, sej  tudi kakšen tak bi se verjetno našel, ampak mislim, da vsaj malo bolje bi bilo.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #17 : petek, 31.03.2006 : 09:47:29 »

To bi bilo res super. Verjetno bi bilo najbolje, da bi se začelo uvajati z mladimi psi. Vsi, ki se skotijo od tega in tega leta naprej morajo v roku dveh let narediti izpit. Potem bi se pa začeli izgovori, kako nimajo časa hoditi v šolo Shocked itd. prav tako kot nakupovanje ob nedeljah. Vsi imajo čas, da si psa nabavijo, žrtvovati nekaj časa za vzgojo in nekaj denarja za šolanje, to je pa za večino preveč zahtevno Sad. Konec koncev se pa vse da, če se hoče Wink.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #18 : petek, 31.03.2006 : 11:08:22 »

No tako bi vsaj tisti, ki nimajo časa za psa počasi odpadali...

Sicer je res, da to ni garancija, da bodo psi in lastniki vedno perfektni in ne bo prihajalo, do napak ali menefregizma iz strani lastnikov ali vodnikov. Prepotentneži so bili in bodo... vsekakor bo pa manj tistih, ki se ne ljubijo ukvarjat s psom in ga imajo samo zato da ga imajo...
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #19 : petek, 31.03.2006 : 11:30:38 »

Če bi se vsako leto vsaj malo premaknilo v to smer bi bilo že super. In res bi bilo nekaj najlepšega, če bi psi imeli lastnike, ki bi se ukvarjali z njimi.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #20 : petek, 31.03.2006 : 12:24:29 »

Bi mogoce delovalo, ce bi se izvajalo in bi se sankcioniralo tiste, ki tega ne bi upostevali. Ampak ker mocno dvomim, da bi se to pocelo, je tak zakon ena cista bedarija.
In itak ti tudi solan pes ne pomaga, ce ti noce izreci tistega "pridi sem" in se namesto tega dere, da ne bo nic naredil.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #21 : petek, 31.03.2006 : 14:14:07 »

Ne ne bi prej pomrli, saj bi potem več ljudi dobilo licenco za izpite.
Tudi izpit za avto ima vsak, pa za traktor. In glej si ga no, število zaposlenih v šolah vožnje in na izpitnem uradu to z lahkoto obvladuje.
Prepričana sem, da bodo tudi na Dunaju sčasoma poverili licenco za izdajanje izpitov še kakšni pasji šoli poleg veterinarjev. Veterinarji itak niso usposobljeni za šolanje psov , ampak za zdravljenje- z zelo redkimi izemamai.
mene edino skrbi , da imam včasih vtis ,da je eden od glavnih razlogov za zagovarjanje izpitov ravno želja po zaslužku potencialnih šol in KZS ja.
Sicer pa sem jaz tudi za izpite.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #22 : petek, 31.03.2006 : 19:53:25 »

kaj pa če naredi pizdarijo eden z izpitom? je pa oproščen?? ;-)
Če bi vsako leto moral opravljati praktični izpit, poleg cepljenja,  bi  preklemansko  pazili in vsak dan vadili s psom.(  saj ravno v tem je  poanta....  veliko psov ima šolo opravljeno...  čez  tri leta jo pa vsi  po vrsti pozabijo  tako vodnik kot  pes Smiley)

Če bi se pa že  zgodilo... res v slučaju  če....če.  Potem takem  bi  se pa razlog tudi iskal  drugje in ne v  neobvladljivosti in nesocializiranosti psa Wink
Jaz  sem na to  apelirala glede  izpitov Smiley

Glede  tistih ovratnic....  hitler sistem gor  hitler sistem dol Cheesy Grin.... meni  bi bilo čisto  cool.  Tako bi vsak  takoj vedel  kakšen pes se mu  približuje Cool
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #23 : petek, 31.03.2006 : 22:46:35 »

Tale ideja za uvedbo izpitov nikakor ni slaba, sem čisto zato, da se tudi pri nas to uvede.

Če bi vsako leto moral opravljati praktični izpit, poleg cepljenja,  bi  preklemansko  pazili in vsak dan vadili s psom.( saj ravno v tem je poanta.... veliko psov ima šolo opravljeno... čez tri leta jo pa vsi po vrsti pozabijo tako vodnik kot pes Smiley)

Tole se pa popolnoma strinjam. Marskikdo misli, no sej sem dal šolo uspešno skozi, pes lepo ubogljiv je, skratka vse naj naj, a potem ostane pri temu. S psom/čko se moraš skoz ukvarjati z vajami poslušnosti tudi kasneje, drugače lepo pozabijo tako kot lastniki.

lp
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #24 : petek, 31.03.2006 : 23:08:47 »

Vse lepo in prav, kdo bo pa preverjal, kateri pes ima izpit in kateri ne? V tej državi še česa bolj kritičnega ne znamo uredit, pa bomo tole.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #25 : sobota, 01.04.2006 : 07:33:33 »

Vse lepo in prav, kdo bo pa preverjal, kateri pes ima izpit in kateri ne? V tej državi še česa bolj kritičnega ne znamo uredit, pa bomo tole.
Ja  pasja policija Wink Grin....  sej če bi bila obvezna nošnja ovratnic  bi takoj vedeli.(  kdor je ne bi imel..poka....- kazen plačat  Cheesy Grin)
(  iz  česa  pa mislite da se slovenska policija  financira Wink...Iz  kazni od  prekrškov. Smiley...Če bi naredili v državi  " štih  probo"  in ukinili radarje  za en mesec...  policija bi imela tako  izgubo , da  se  marsikomu še sanja  ne Wink)
Prav tako za  iztrebke..... zamislite si,  da  za  vsak iztrebek pokasirajo 5 jurjov...  od  teh petih  jurjov  ima  en  tak " pasji  inšpektor"  jurja  stimulacije-(  v žep)+ minimalno plačo  vsak mesec.....  mater  jaz  grem takoj  za  takega  inšpektorja,  in dreke pobirat Cheesy....  hitro  bi si  opomogla....  čez  pol leta bi se z  landcruserjem pripeljala na šiht. Wink Grin...  glede na to  kakšni  svinjarji  so nekateri pesjanarji Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #26 : sobota, 01.04.2006 : 08:06:17 »

Prav tako za  iztrebke..... zamislite si,  da  za  vsak iztrebek pokasirajo 5 jurjov...  od  teh petih  jurjov  ima  en  tak " pasji  inšpektor"  jurja  stimulacije-(  v žep)+ minimalno plačo  vsak mesec.....  mater  jaz  grem takoj  za  takega  inšpektorja,  in dreke pobirat Cheesy....  hitro  bi si  opomogla....  čez  pol leta bi se z  landcruserjem pripeljala na šiht. Wink Grin...  glede na to  kakšni  svinjarji  so nekateri pesjanarji Smiley

Teh nepobiralcev je v mestih ful preveč, to bi služila pasja policija Grin. Tole, da greš za inšpektorja pa je odlična ideja Grin
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #27 : sobota, 01.04.2006 : 08:14:42 »


Teh nepobiralcev je v mestih ful preveč, to bi služila pasja policija Grin. Tole, da greš za inšpektorja pa je odlična ideja Grin

ja... no  pismo Grin...   če jih  samo  20  poštrafaš(  kar bi jih  na  kakšnem  PST-ju  z lahkoto)...   dvajset  jurjov  stimulacije  vsak  dan...  X cca  30  dni, je  600 jurjov  plus  redna  plača  120.....720  jurjov  vsak mesec Shocked Cheesy Cheesy... meneđerska plača  za  drek-inšpektorja... ma takoj  grem v tako službo. Grin Grin.
A ti ne bi Smiley ?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #28 : sobota, 01.04.2006 : 08:42:07 »

ja... no  pismo Grin...   če jih  samo  20  poštrafaš(  kar bi jih  na  kakšnem  PST-ju  z lahkoto)...   dvajset  jurjov  stimulacije  vsak  dan...  X cca  30  dni, je  600 jurjov  plus  redna  plača  120.....720  jurjov  vsak mesec Shocked Cheesy Cheesy... meneđerska plača  za  drek-inšpektorja... ma takoj  grem v tako službo. Grin Grin.
A ti ne bi Smiley ?

Jaz sem koj za tak dodaten zaslužek. Vsekakor to ne bi blilo slabo Grin
Logiran
sicilija
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #29 : sobota, 01.04.2006 : 10:52:40 »

Ma jaz se z vsem tem strinjam, ampak realizacija tega je pa druga zgodba. Ste kdaj slišali, kaj vse se dogaja našim redarjem, ko pišejo kazni? tudi do fizičnih obračunov je že prišlo. Zdej si pa predstavljajte, da ponosnemu lastniku 50 kilske mrcine napišete kazen za drekec.
Te probleme z vzgojo in vsem je potrebno reševat drugače. Sej mene ne moti, če je nek pes pač nevzgojen in ne uboga lastnikov. Se mi je že velikokrat zgodilo, da sem morala jaz s svojo psico potem čakat in jo privezat, da je kuža le šel nazaj k lastniku. Pa to ni moj problem če ne uboga. Izpiti ali pa ne, še vedno bodo nekateri psi lahko postali napadalni. Pes je pes in vedno obstaja možnost, da ponori. Ampak se pa lahko te možnosti zmanjša na minimum. Recimo bolj lahko omejimo število psov, ki jih lahko ima en lastnik. Tisti, ki bi rad imel več kot recimo 2, mora dobiti dovoljenje in dokazati, da jih je sposoben obvladati. Če jih ima kdo več kot je dovoljeno, pride do kazni in odvzema psov.
Če pride do napadov drugih psov ali celo ljudi, bi se to moralo zgoditi le enkrat. Pse se odvzame lastniku in se mu napiše visoka kazen, pse pa verjetno tudi evtanazira. Ne pa tako kot počnemo pri nas, ko bomo te popadljive bulmastife zdaj vrnili lastnici, da bodo lahko čez leto dni še koga požrli.
Kar gledamo na animal planet- vsi tisti pitbuli, ki jih uporabljajo za pasje boje in jih v ameriki evtanazirajo... tisti bi pri nas našli nove lastnike in bi veselo napadali pse in ljudi. Ameriški animal copsi so svetlobna leta pred nami. Si predstavljate pri nas kakšnega kmeta v kakšni odročni vasici, ki bi ga zaradi nepravilnega ranvanja do psa zaprli za par tednov? Ta bi tožil državo, psa bi ubil, animal copsa pa ustrelil in vlačil po sodiščih še 10 let.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines