mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:14:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov  (Prebrano 19639 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Joy
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #45 : četrtek, 27.04.2006 : 09:45:12 »

Meni se zdi tako "testiranje" lastnikov ful vredu. Saj pri nas imajo tudi teoretične izpite za lastnike šolanih psov, ki pa seveda niso obvezni. Mislim, da bi morali biti. S tem bi se namreč ločili ljudje, ki res želijo imeti psa in bi se zanj potrudili in tisti, ki imajo pse z drugačnimi nameni. Davek pa se mi zdi brezveze, ker je tako skoraj VSE obdavčeno v naši državi.
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #46 : četrtek, 27.04.2006 : 11:36:50 »

Ne upam si trditi, da bi moje razmišlanje kakorkoli pomagalo pri vzgoji neodgovornih lastnikov, kateri spuščajo svoje pse iz povodcev v urbanem naselju in  v parkih ter s tem ogrožajo svoje in mimoidoče pse ter njihove lastnike, ter ne pospravijo njihovih iztrebkov.
Mislim namreč, da izpit ki traja samo dve uri ni ravno pravi način o preverjanju usposobljenosti lastnika , pa tudi davek ni ravno na mestu. Po mojem bi najbolj pomagale visoke denarne kazni ob doslednem izvajanju la teh. Kajti, ko bi nekaj nevestnih lastnikov resnično dobilo položnico z vioko številko in bi jo seveda tudi morali plačati in bi se to razvedelo,da sedaj ni več šale, bi ostali nevestneži kaj hitro pripeli svoje pse na povodec in hiteli pobirati njihove iztrebke. Kajti šele ko te nekaj urari po žepu ,začneš o tem tudi razmišljati.
Pomojem bi bilo vsaj nekoliko bolje, kar se tega tiče. Denar pobran od kazni pa sevada v zavetišča.
LP
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #47 : četrtek, 27.04.2006 : 13:14:19 »

pa za kašen prostor, kjer bi pa tudi kužke v urbanem okolju lahko sustili pod nadzorom in ne samo na  površini kinološkega društva  Tongue

Ker travnik za zadnjo hišo, je še vedno urbano okolje, da bi se vsi tisti, ki bi radi spustili psa, da se malo zlaufa tudi brez povodca, vsak dan vozili na podeželje je velika utopija. In tudi ni pravično do tistih, ki nimajo avtomobila.
Ali pa bolje opredelit kje se lahko spusti psa in kje ne... Ne pa samo napisat urbano okolje, ker to je tudi okolica mest...  Undecided
Ne mislim pa imet povsod (tudi na travniku daleč od ceste) ubogljivega psa na vrvici. Zakaj pa?
Za enkrat ga imam na vrvici raje v gozdu... Čez nekaj časa bo pa lahko tudi tam brez.
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #48 : četrtek, 27.04.2006 : 13:39:00 »

Meni se zdi ideja ful dobra, pri čemer bi moral biti takšen izpit skorajda obvezen v današnjih časih v izogib vsem neprijetnostnim in celo nevarnim situacijam. Nenavsezadnje je tudi za vožnjo z avtom, motorjem itd. potreben izpit. Res pa je, da tako kot tudi tečaj avtomatsko ne dela kulturne voznike, tudi takšni izpiti za pse in vodnike ne bi avtomatsko ustvarjali civiliziranih lastnikov psov.  Wink Smiley
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #49 : četrtek, 27.04.2006 : 14:54:22 »

puppa

Ravno v tej smeri razmišljam tudi jaz. Izpit, ki stane 5000 sit in, ko ga opraviš si še oproščen davka ne bo pomagal pri ozaveščanju lastnika. Polovica udeležencev bi naredila izpit samo zaradi olajšav in potem vse po starem. Ko pa moraš plačati kazen, ker nisi pospravil za svojim psom ali če si ga spustil tam, kjer ga ne bi smel, to pa je že druga pesem. Še višje kazni pa bi morale biti za lastnike, kateri zanemarjajo svoje pse.

LP
Logiran
spuppisf
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 237


« Odgovor #50 : četrtek, 27.04.2006 : 17:16:03 »

puppa

Ravno v tej smeri razmišljam tudi jaz. Izpit, ki stane 5000 sit in, ko ga opraviš si še oproščen davka ne bo pomagal pri ozaveščanju lastnika. Polovica udeležencev bi naredila izpit samo zaradi olajšav in potem vse po starem. Ko pa moraš plačati kazen, ker nisi pospravil za svojim psom ali če si ga spustil tam, kjer ga ne bi smel, to pa je že druga pesem. Še višje kazni pa bi morale biti za lastnike, kateri zanemarjajo svoje pse.

LP

Se strinjam. Zanemarjanje psov je pa tako posebno poglavje - tudi premalo pozornosti je oblika zanemarjanja, ki psa privede do (za nas) neželjenega obnašanja. Kar nekaj rpimerov je opisanih ravno na tem forumu (žalostni oz. samotni Miki iz balkona itd.). Verjetno ne bi bilo napačno, če bi bodoči lastniki morlai skozi kakšne psihične preglede, če so sploh sposobni imeti psa in preverjanje ali bodo lahko za njega poskrbeli (ko se posvoji otrok, so merila tudi stroga). Bi bilo manj problemov in težav, ki jih srečujemo danes...
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #51 : četrtek, 27.04.2006 : 17:25:00 »

glede na to, da je odnos do živali, odraz kulture naroda, vas nihče niti ne sliši, kaj šele, da bi kdo resno upošteval predloge, ki so navedeni na raznih forumih in nekateri so res odlični... Undecided

Saj še obstoječih zakonov, ki spet niso tako za nič ne upoštevajo. Sad
Logiran
Žiži
rad pišem
****
Sporočil: 348


WWW
« Odgovor #52 : četrtek, 27.04.2006 : 18:38:49 »

No nekje je treba začeti, pa čeprav na pogovornih forumih. Tu lahko le klepetamo in raspravljamo, kako bi lanko izboljšali obstoječe stanje. Ko pa bo stvar dovolj zrela, pa bo tako ali tako treba predloge o spremembi zakona poslati v parlament.  Takrat nas bodo slišali tisti, ki so krivi za tako stanje in bodo lahko resno upoštevali naše predloge.

LP
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #53 : četrtek, 27.04.2006 : 19:38:37 »

Če se pri otrocih ne bo kaj premaknilo, bomo dobili samo še eno generacijo kot je ta in spet se bomo lahko samo po forumih pogovarjali.

Jaz razlagam vsem okoli sebe, ki so pripravljeni poslušat kaj in kako bi bilo najbolje početi... To je pa za enkrat tudi vse kar lahko počnem samoinicativno.

Takoj bi pa uvedla "izpit" za psa za čisto vse! Bodo odpadli takoj tisti, ki se jim ne bo dalo ukvarjat s psom... Tukaj bi bil celo mogoče prisoten družbeni konsenz, glede na pretekle dogodke.
Žal to ni garancija za vse primere, izboljšanje bi pa postopoma le prineslo...
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Na Dunaju uvedli izpite za lastnike psov
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines