mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 18:21:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 160143 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1485 : sreda, 29.03.2006 : 22:05:04 »

Kaj pa kakšen link do kakšne slike pa to... Kako pa je prišel v zavetišče? Najdenček, oddan v zavetišče, koliko je stra...Huh?
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1486 : četrtek, 30.03.2006 : 11:58:19 »

http://users.volja.net/lenko469/slike/2856-220306.jpg

Luštkana je!  Kiss  In po mojem izgubljena...kdo bi sicer takega lepega kuža proč vrgel?!  Cry
Pa 4 leta je stara.

Lp
Logiran
olinad
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1487 : četrtek, 30.03.2006 : 21:26:13 »

Po osmih letih se od nas zaradi odpovedi ledvic počasi poslavlja naša novofundlandka Fora. Kljub vsem poskusom je ne moremo rešiti, le poskušamo ji olajšati zadnje dni in se ji vsaj malo oddolžiti za vse, kar nam je dala.
Otroka sta zrasla ob njej, "reševala" nas je iz vode, prekrižarila sva hribe,našo ljubezen do nje nam je desetkratno vračala...bilo nam je lepo.
Upam, da s temi besedami nisem preveč zamoril foruma, najbrž me pa razumete. Sinu lahko samo pritrdim, ko pravi, da je ne bo nikoli pozabil, a si vseeno želi novega kužka, spet novofundlandca, pa čeprav nerodovniškega (njenih papirjev tako nismo nikoli rabili).
Če mogoče kje pričakujete mladičke, jih že imate ali poznate koga,prosim, da javite na forum, ali sporočite na telefon *****

                Hvala in lep pozdrav
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #1488 : četrtek, 30.03.2006 : 21:32:17 »

hoj

v zavetišču Zonzani imeš enega reveža
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1489 : četrtek, 30.03.2006 : 22:15:21 »

oliland... če že iščeš njufka ti svetujem rodovniškega ali pa res kakšnega ubogega posvojenca.  Zakaj rodovnik je že povsod veliko povedanega pa vseeno en kratek povzetek.

Večina ljudi še vedno najprej pomisli na ceno...res so s "papirjem" dražji. Ampak kaj prinese papir:

Novofundlandca (naj mi nekdo ki ima nerodovniško leglo dokaže da so res v njih samo njufki)
Vpogled v prednike (vsi so spisani na listu in na internetu lahko občudujete slike prednikov, njihove uspehe in zdravje)
Zdravstvena testiranja (za njufke se zahteva slikanje kolkov za pridobitev vzrejnega dovoljenja, nekateri delajo tudi dodatne teste)

Nihče zdravja ne more zagarantirat. Lahko pa bolezni omeji in jih čimveč prepreči z načrtno vzrejo, s pravimi kombinacijami.

In včasih se je dobro vprašat zakaj starša nimata rodovnika. Ali če že imata rodovnika, zakaj nimata vzrejnega dovoljenja je še boljše. Velikokrat je odgovor...ni se nam dalo it delat (ja kako za vraga se jim ljubi skrbet za mladiče), ah mi tega ne rabimo (ja sevede sam zaslužek ane) je predrago (v primerjavi s primerno hrano za doječo in brejo mamico in pravo, skrbno in ljubeznjivo skrbjo za mladiče zapravimo več kot pa tistih 4 ali 5 tisoč za vzrejni pregled in par tisoč za rodovnike mladičkov)

In zakaj je cena rodovniških mladičkov tako visoka?
Izbrani starši z rodovniki in vzrejnimi dovoljenji
Celo življenje dobra skrb za starše
Skrb in posebna prehrana za brejo mamico
Posebna hrana za mladičke (ko so mali nadomestek mleka če je potrebno dohranjevanje in kasneje briketi prilagojeni malčkom.
Skočnina (plača jo lastnik samice lastniku samca za opravljen skok)
(Vzrejni pregled)
(razstave)

Dobrega vzreditelja imate vedno na voljo, kadar se vam pojavi kakšno vprašanje, pove vam osnove vzgoje psa, odgovarja na vsa mogoča vprašanja, če le ve odgovor...

Vzreditelj ima mladičke doma približno dva meseca.

http://www.mojpes.net/forum/index.php/board,111.0.html

Na temle linku je še veliko o rodovniški in nerodovniški vzreji in nekje je tudi spisek vsega kar mladiček potrebuje in vzreditelj zanj "zapravi" (v resnici je denar dobro naložen) in marsikateri vzreditelj lahko potrdi, da gre čeprav je mladičkov toliko in se jih prodaja za več denarja pogosteje v minusu kot v plusu.
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1490 : četrtek, 30.03.2006 : 22:52:56 »

Olinad... vem kako vam je tezko in socustvujem z vami. Pred ca. 4 meseci smo bili na istem. Po kruti bolezni (rak) nas je zapustila nasa novofundlandka Nelly in bolecine, ki nas je spramljala tedaj ne morem opisati z besedami, se danes ne verjamem ljudem, da bom s casom pozabila, ker je bolecina se zelo ziva. In predobro vem kako je in kaj trenutno dozivljate. Res mi je zal, da se to mora dogajati tudi vam.  Kljub vsej bolecini smo bili odloceni, da brez psa ne bomo in smo ravno pred 1 mesecem kupili novega novofundlancka in verjeli ali ne bolecina pocasi kopni, ceprav v srcih bo zivela vedno.

Tudi nasa prejsnja pricka je bila brez rodovnika. Mislila sem, da so papirji samo  vstopnica za razstave s tem se pa nisem mislila ukvarjati. Pa sem se zmotila. Psicka je vecino zivljenja imela probleme z kolki, hodila je tezko in pocasi, zadnje nogice so se ji zadnja leta vecino casa tresle in vem, da ce jo nebi pokopal rak bi jo pa kolki. Imela je tudi prirojeno bolezen ledvic, tako da ji je 2x grozila popolna odpoved. Vec smo bili pri veterinarju kot doma in ko sestejes vse stroske ugotovis, da bi z tistim denarjem lahko kupil najmanj 3 zelo kakovostne rodovniske njufke povrhu vsega pa se gledas psa kako trpi. (celotna zgodba je opisana na forumu par strani nazaj )

Nas mladicek je z rodovnikom in zaenkrat nimamo z njim nobenih problemov. Je zivahen in radoziv njufi mladic, ki nam krajsa dneve. Tako veliko nasprotje prejsnje psicke. Ne bom obtozevala vsega samo "vzreditelja", ampak vseeno s selektivno vzrejo sigurno nebi prihajalo do tako hudih napak in obolenj kot je.

Nekaj na to temo je ze Neyka napisala. Sicer je res, da je cena rodovniskih psov veliko drazja, ampak konec koncev vsaj ves kaj imas in si lahko 100% da bo pes res podoben pasmi in vsaj nekaksno zagotovilo, da je pes zdrav. Vsaj dedne bolezni lahko v veliki meri izkljucis. Tudi mene je sokiralo, ko sem se po 8 letih zacela zanimati za cene njufkov... ja bil je velik sok. Sploh za moj studentski zep. Po tehtnem razmisleku sem prisla do zakljucka, da raje vestnemu vzreditelju poplacam za trud, da mi je omogocil zdravega mladica,  kot pa veterinarjem ter podpiram razne preprodajalce. In kljub temu mi ni zal, da ga imamo in da smo placali koker smo, ker ko ga vidis brezskrbno letati naokrog in vidis da je zdrav, to odtehta vse.



Logiran
olinad
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1491 : petek, 31.03.2006 : 06:57:51 »

Glede rodovnika imata prav, vendar je to samo preventivni ukrep. Tudi doslej smo imeli same rodovniške pse z vsemi papirji, ki so nedotaknjeni še vedno v predalu, ker kužijev nikoli nismo vozili na razstave oziroma poskušali zaslužiti z njimi. Kljub "pedigreju" pa so se jih lotevale različne bolezni in okvare in tako bo najbrž tudi v bodoče.

                                                       Lep pozdrav
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #1492 : petek, 31.03.2006 : 08:53:20 »

Olinad,
kako se boš odločil je seveda tvoja stvar, vendar ti tako kot že Neyka in Binky svetujem da se odločiš za rodovniškega novofundlanca.
Tudi jaz sem vse dosedanje moje pse kupila s prepričanjem, da papirjev ne rabim, ker kuža itak ne bom vozila na razstave.
Zgodbo z mojo Šivo, nerodovniško novofundlanko, si lahko prebereš približno 30 strani nazaj. Šiva ima namreč pljučno stenozo, ki je za novofundlance precej značilna in verjemi, da vsi veterinarski stroški, ki smo jih imeli do sedaj in jih bo v prihodnosti še veliko, veliko več presegajo stroške nakupa rodovniškega mladiča.
Vendar pa verjemi, da se bolečine, ki jo doživljam vsak dan, ko razmišljam ali je danes morda najin zadnji dan, ali bo psička jutri še živa ne da opisati.
Svetujem ti tudi, da se, če se boš odločil za rodovniškega mladiča, pred nakupom posvetuješ z vzrediteljem glede ultrazvoka srca, namreč le tega v Sloveniji ni potrebno opraviti za pridobitev rodovnika oz. vzrejnega dovoljenja. 
Lep pozdrav, Nuša
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1493 : petek, 31.03.2006 : 10:12:02 »

Garancije resnično nikoli ne bo in to preprosto zato, ker se tudi popolnoma zdravima staršema lahko skoti popolnoma bolan mladiček če gremo v ekstreme. Se pa da bolezni z načrtno vzrejo omejit vsaj dedne in to dobri vzreditelji počnejo.

Tukaj ti lahko namignem da je trenutno eno leglo in če sem prav videla številko ste se zanj že zanimali. Da se ga pa najti drugod na spletu.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1494 : petek, 31.03.2006 : 14:06:48 »

Olinad, sožalje ob izgubi Fore... Sad

Glede rodovnika imata prav, vendar je to samo preventivni ukrep. Tudi doslej smo imeli same rodovniške pse z vsemi papirji, ki so nedotaknjeni še vedno v predalu, ker kužijev nikoli nismo vozili na razstave oziroma poskušali zaslužiti z njimi. Kljub "pedigreju" pa so se jih lotevale različne bolezni in okvare in tako bo najbrž tudi v bodoče.

Ni nujno, da so bile te okvare genetsko pogojene. Konec koncev je vsak pes le živo bitje in prav tako lahko tekom življenja zboli, tako kot mi ali katerokoli drugo živo bitje, četudi ima najboljši rodovnik na svetu. Vendar pa so ti ostale punce že zelo super napisale, zakaj rodovnik in kako hude so lahko posledice nerodovniške vzreje (in neodgovorne rodovniške vzreje). Vsekakor sklicevanje na rodovniške pse, ki so prav tako zboleli, tukaj ni na mestu. Nakup mladička pri odgovornem vzreditelju ti zagotavlja najmanjše ali nične možnosti, da boš dobil v roke mladička s kakšno izmed dednih bolezni (ki so vsaj pri njufkih vse precej hude in lahko tudi smrtne).

Pa še to bi omenila, kar se meni osebno tudi zdi zelo pomembno. Z nakupom nerodovniške vzreje podpiramo tudi uničevanje pasme, čeprav morda dolgoročno in čeprav je naš nakup morda kapljica v morje. Pa vendar, ena kapljica ne pomeni nič, celo morje je pa že velika škoda. Mladički, ki prihajajo iz take vzreje, največkrat nimajo za pasmo značilnih karakternih in vizuelnih značilnosti, kar je za samo pasmo vsekakor slabo. In komur določena pasma res kaj pomeni, ji vsekakor ne želi škoditi....upam.

In prosim, prosim, sprejmi vse te besede kot dobronameren nasvet. Tebi in tvojemu bodočemu kužku noben ne privošči trpljenja in nepotrebnih skrbi.

Lp
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #1495 : petek, 31.03.2006 : 14:07:35 »

Nuša, že dolgo se nisi oglasila. Kako je kaj tvoja kuža?  Smiley

Lp
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #1496 : petek, 31.03.2006 : 22:56:47 »

Olinad, zelo mi je žal za tvojega kužka, vem kako ti je, pred dobrim letom sem bila v istem položaju kot ti, vendar pa ti svetujem, kar je sicer zelo težko, ne odlašaj predolgo z najhujšo odločitvijo, ker mučiš tako sebe, kot kuža.

Kar pa se tiče nakupa novega ljubljenčka, je tvoja odločitev, da ga kupiš čimprej edino pravilna, saj je mali navihanec najboljše zdravilo za bolečino ob izgubi dragega prijatelja. Pa vendar te opozarjam, da temeljito pretehtaš kje ga boš kupil, ker dobri novofundlandci, tu mislim predvsem na zdravstvene, vizualne, ter karakterne značilnosti, niso na voljo vsak ternutek, na le tega je treba včasih počakati kar lep čas. Veliko šokde si lahko narediš z nepremišljenim nakupom novega kuža tako finančne, kot, kar je še hujše, emocionalne. Moje predhodnice so te že lepo opozorile na nerodovniške mladičke, moram povedat, kar malo s ponosom, da boš pri nas verjetno dalj časa čakal na nerodovniškega mladička, kot rodovniškega, vsaj jaz že kar nekaj časa nisem zasledila, da bi se prodajali nerodovniški mladički novofundlandcev, če pa se že pojavijo, pa le te prodajajo kaki preprodajalci psov, le teh pa ti svetujem se izogni na daleč!

Upam, da ti ne morimo preveč, ker vem, da so tvoje misli še vedno pri tvojem bolnem kužku, in da ti je že brez tega zelo težko.


 
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1497 : sobota, 01.04.2006 : 10:40:59 »

Na žalost je nerodovniških več kot bi si jih vsi med nami želeli  Angry Angry Angry Angry Angry Angry
Logiran
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #1498 : sobota, 01.04.2006 : 18:09:48 »

Neyka, mislim, da njufičev skoz manj, nevem mogoče se motim, je pa res, da že zelo dolgo nisem kupila  oglasnika, vendar pa se mi zdi, da po netu le ni nekih objav o njufičih brez rodovnika.
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1499 : sobota, 01.04.2006 : 20:22:35 »

Še bolj na žalost jih je kar precej. Včasih tudi sama igram budalo pa kakšnega pokličem, ker me zanima kakšne izgovore in zagotovila da so mali res čisti si bodo zmislili. Ponavadi je zjecljan odgovor ja mama je moja. Kdo je pa oče rodovniški njufi. Res? Kateri pa? Ah kr en. Sosed ga ma neki ma x pasme v sep ampak ma rodovnik...žalostno. Nekateri resno vse povejo, nekaterim se ne da vzrejnega delat, nekateri podarjajo papirje na katerega starše napišejo in zagotavljajo da je rodovnik...vse to tvezijo že samo po telefonu. Žalostno :S Kolikor sem jaz opazila brez rodovnika jih je blo letos več kot rodovniških z našim leglom vret.  Cry Cry Cry Cry Cry Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Undecided Undecided Angry Angry
Logiran
Strani: 1 ... 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines