mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 15:19:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 160186 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
newfi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 102


« Odgovor #1500 : nedelja, 02.04.2006 : 10:30:32 »

Neyka kje dobiš podatke o teh mladičih? Daj naslednjič, ko kakega zaslediš mi povej, mislim, da bi mi, ki smo pravi ljubitelji te pasme morali tako kot si rekla preverjati podatke o le teh mladičih in še bolj agresivno opozarjati ljudi na tovrstna legla. Res je, da imam jaz bolj podatke o rodovniških mladičkih, zato možno, da se res motim o mladičkih brez rodovnika. Vendar ljudje, ki me kličejo, me sprašujejo, če imamo kdaj tudi mladičke brez rodovnika, češ da se jih nikjer ne da dobiti. Ma nevem no, uglavnem v tej smeri bi morali tudi nekako ukrepati.
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1501 : nedelja, 02.04.2006 : 10:34:41 »

Od drugih ljudi, v iskalnikih...dobiš pošto s povezavami
Logiran
nuša
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #1502 : ponedeljek, 03.04.2006 : 10:10:25 »

ojla,
N3wfka, res se že dolgo nisem oglasila, čeprav temo vseskozi spremljam:)
Šiva je zaenkrat zelo vredu, ponovno sva bili na ultrazvoku in stenoza aorte naj bi se ji celo malo izboljšala ( vendar je dr. Domanjkova to dala pod narekovaj, namreč Šiva je bila zelo nemirna). Na pljučni arteriji pa se ji je stanje poslabšalo, vendar je bila dr. Domanjkova nad Šivinim izgledom in močjo zelo presenečena, namreč pri tako hudi bolezni je to malo verjetno. Sedaj sem se, po posvetovanju z dr. Domanjkovo in dr. Burjem, odločila, da psički takoj ko bi se ji stanje kaj poslabšalo začnem dajati tablete, ob močni spremembi pa bi začeli razmišljati o operaciji. Cry
Lp vsem, Nuša
Logiran
Binky
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #1503 : sobota, 15.04.2006 : 01:56:57 »

Ja nerodovniskih mladicev je v sloveniji kar dosti. Nocem delati reklame, ampak zadnje par mesecev, ko sem se malo bolj zacela zanimati za mladice pa do danes sem samo jaz zasledila 5 nerodovniskih legel. Res pa je tudi, da ponavadi poklicem in malo sprasujem. Mi zilica ne da miru (ne z namenom kupiti psa, da ne bo pomote - mi je bila enkrat dovolj dobra sola). In boljsih sal in izmisljotin, ki jih slisis takart po telefonu..ja, ne vem ali so res tako butasti ali pa hodijo na tecaj  Cheesy Najboljs socna je bila ta, da oni delajo v dobro pasme in tistih 100 tisoc kakor stane izdaja rodovnika raje vlozijo v pse. In nakoncu oni izpadejo dobrotniki, ker psa v katerega miljone vlagajo prodajo za par deset jurjev. Ostanes brez besed.. v koncni fazi pa na racun taksnih bedakov nastradajo ubogi psi. Gre pa zgodba ponavadi v tem stilu: ni casa in denarja za vzrejnega, psica hotela mladicke, psa seveda ni mozno videti, ker ne vedo, ce ga "sosedi" se imajo, psi so potomci sampionov ampak so izgubili rodovnik  Roll Eyes, prevec mladicev v leglu in so brez rodovnika itd itd. Poznane zgodbe. Ko sprasujes dalje  ponavadi vrzejo dol.

Po mojih opazanjih je v slo veliko lazje dobiti psa brez rodovnika kot pa z rodovnikom. Na zalost je tko. Kdaj se jim bo pa na prste stopilo je pa vprasanje casa, verjetno nikoli. Vsaj dokler se miselnost ljudi ne bo spremenila in psi ne bodo vec "dobickonosen" posel. 

Še bolj zalostno se mi pa zdi, da se prodajajo starejsi rodovniski njufki.. no saj zadnje case sem zasledila 3 take pse. A vzreditelji nimajo nobenega nadzora vec kaj se z psom zgodi po prodaji?

Me je pa prav jezilo, ko so spet predvajali film sreca na vrvici. Vsaj jaz srecujem obcasno ljudi, ki me napadejo da oni bi tudi njufka.. ja seveda, ko je bil pa tako lep zadnjic v filmu. No saj stroskov z njimi ni veliko.. ostanke iz kuhinje bo pa ze dobil, veterinarja pa  taki psi tako ne rabijo, veterinarji so samo za tiste tamale pse. Pa zleht so tudi, ravno za na ketno pred hiso.. saj smo vsi videli kako je Jakob v filmu ugriznil otroka.  Angry Angry Angry
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #1504 : sobota, 15.04.2006 : 19:04:18 »

Ja, sem imela pred par dnevi priliko videt, kako izgleda dedna okvara ocesa - uvihana veka. Seveda na 4,5-mesecnem novofundlandcu brez rodovnika, ki ga je lastnik kupil za 30.000 SIT.

Sem si potihem mislila, da bo lastnik lahko zelo vesel, ce bo treba samo veko operirat in ne bo nic drugega narobe...  Tongue
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1505 : nedelja, 16.04.2006 : 11:22:31 »

S tem da se zadeva lahko tudi ponovi grrrr
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1506 : ponedeljek, 17.04.2006 : 19:27:40 »

Me zanima kdo od vas pride na njufi srečanje v Varpolje,29.4 ob 10h?Uuuu,bo njufkov Kiss...komaj čakam Smiley
Logiran
T.M.T
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 577


« Odgovor #1507 : sreda, 19.04.2006 : 19:18:52 »

Kam je izginilo vabilo na srečanje Huh....
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #1508 : sreda, 19.04.2006 : 19:33:06 »

http://www.moj-album.com/slike/845561/4gi9haAXyvyjyLA9.v.jpg

Verjetno je prišlo do kakšne napakice. Zato še enkrat.


Lp, Nastja
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1509 : četrtek, 20.04.2006 : 20:31:26 »

ja mail je gor objavljen ane pa nimate midi paketa in ne smete slik objavljat...

Uglavnem

29.4.2006 bo na prostoru KD Varpolje v okviru srečanja PeSjanar.si tudi njufi srečanje. Začne se ob 10.00 dopoldne in traja kolikor dolgo pač vam paše ostat Wink

Upam, da pridete v čimvečjem številu!
Logiran
n4stja+ind1
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #1510 : petek, 21.04.2006 : 09:43:32 »

ja sej zdej je itak povezava do vabila, tko da je vse okey  Cheesy Smiley

Hvala, Neyka da si mi povedala Cheesy
Logiran
Kast
rad pišem
****
Sporočil: 376


« Odgovor #1511 : ponedeljek, 24.04.2006 : 12:46:11 »

Lepo se imejte na njufi srečanju.

Nas žal ne bo.

LP
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1512 : ponedeljek, 24.04.2006 : 21:22:51 »

No ja očitno bo bolj klavrno njufi srečanje. Pride nas celih enih par (5 mislim da) od tega celo cela dva rodovniška.
Logiran
šnufi
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #1513 : sreda, 26.04.2006 : 10:48:23 »

Midva bi tudi prišla, samo se mi zdi Janko še malo premajhen za takšno dolgo pot v avtu.
Moram ga pa pohvaliti, da zdaj že redno obiskujeva šolo, pa mu zelo dobro gre. Smiley
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1514 : sreda, 26.04.2006 : 15:36:26 »

Šnufi, če ste ga že količkaj vozili v avtomobilu in navajali na vožnjo boste s postanki prišli čisto normalno kamorkoli boste hoteli ne glede na to koliko bo star.
Logiran
Strani: 1 ... 96 97 98 99 100 [101] 102 103 104 105   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines