mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 14:07:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105]   Dol
Natisni
Avtor Tema: novofundlandec - čvek  (Prebrano 159205 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1560 : sobota, 03.01.2009 : 09:24:57 »

Izgleda že mešana z NO. Super, da je dobila nov dom!
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #1561 : petek, 22.01.2010 : 11:44:26 »


No, ta tema je pa reeeesssss zaspala!!!  Shocked Kje ste vsi?
Logiran
alyaz
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #1562 : sreda, 13.10.2010 : 19:00:03 »

Dober večer, sem lasnik novofundalke Ule in me zanima kje je v Mariboru oz. okolice Maribora kakšen frizer za velike pse?? Pa zanima me še če jo lahko postrižem zdaj pred zimo saj se ji je malo zarasla dlaka?

Hvala
Logiran
Neyka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 261


« Odgovor #1563 : četrtek, 28.10.2010 : 18:44:10 »

alyaz Pasje sanje so super! Po googlaj pa boš našel spletno stran in kontakt
Logiran
njufka
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1564 : torek, 07.02.2012 : 08:08:24 »

živjo sem nova na tem forumu,prosim lastnike njufkov za kakšne dobre nasvete,glede vzgoje  mladičke novofundlanke.pa da se malo opišem,sem mamica štirih čudovitih otrok 11,skoraj 10,8 in 6 let,sama sem pred dvema letoma zbolela in se zravim naokološkem odelku ginekološke bolnice Maribor,tako da sem zdaj doma in po dolgem prepričevanju mi je mož uresničil mojo že otroško željo po njufku.Tako da smo 20.1 2012 domov pripeljali malo Aisho,staro sedem tednov,prej ko se boste začeli zgražat da je bila premlada za oddajo vam moram povedat ,da smo jo pripeljali iz avstrije,ker je aishina maimica pri kotitvi poginla ,lastniki so bili preobremenjeni zato so eno psičko obdržali,ostale pa je vzela vzrediteljica **** tako da je ostalo 5 malih kepic brez mame,zdaj pa imam prošnjo na vse lastnike njufkov,če so mi pripravljeni pomagat.Teža njufkov po tednih ?Kako jo odvaditi grizenja?Ker  bo zdaj  drugič cepljena 14.2.2012, nam je veterinar rekel da do takrat še ne sme na sprehod ,da se ne ukuži,zato se sprehajamo na dvorišču,tako da vsaj malo vidi in zavoha okolico,mimogrede  Aisha živi z nami v hiši,v bližini imamo velik ribnik tako da nebo poleti problem se ohladit,lulat ter kakat hodiva še tud ponoči v bistvu vsake tri ure in glede tega je zelo pridna,samo to grizenje mi dela problem,ker imam že cele roke modre od(kemoterapije),me toliko bolj boli ko nastanejo še sledovi Aishinih zobkov,KAKO JO ODVADIT,DA NEBO GRIZLA,;;;;;.hranim jo z briketi chiccope puppy  za velike pasme,zraven dobi malo konzerve 4 krat na dan.Prosim vas za kakršne koli nasvete glede vzgoje ,teže,kdaj v šolo.......Lep dan vam želi ponosna lastnica  njufke AISHE.(Vesna)
Logiran
Nika7
novinec
*
Sporočil: 21


WWW
« Odgovor #1565 : sobota, 26.05.2012 : 16:15:47 »

Aloooooooooha, še ena VELIKAAA ljubiteljica njufkov tukaj. (: Sem se morala malo oglasiti hehe.. ^.^

njufka - 7 tednov ni zelo prekmalu, namreč večina vzrediteljev se ''poslovi'' od svojih mladičkov pri 8 tednih, nekateri pozneje, nekateri pa tudi teden prej mogoče. Wink Težo je težko določit ravno po tednih, odvisno tudi od psa samega, lahko ti pa povem da samice zrastejo do prbl. -60-65+ kg(sicer so od 55 kg naprej)(ponovno, odvisno od psa samega ter, večji so ponavadi tudi težji). Sicer pa so lahko tudi do 80kg(čeprav so po mojem mnenju lahko tako težki samo veliki samci). Tako, da ne bodi presenečena če se bo kmalu zredila za kar nekaj kilc(seveda, pazi da se pa ne bo že preveč...), njufki so močni Smiley
Sicer sem malo prepozna, kar se tiče cepljenja, vendar se mi zdi, da ti je tale veteriran kar malo smotano svetoval Wink Prvič, ampak res prvič, slišim, da je ne bi smela normalno sprehajati, to ni res..
Kar se pa grizenja tiče - vsak mladiček rad grize. Jaz ti priporočam, da imaš okoli sebe pri roki kakšne igrače. Ko bo hotela kaj grizti, jo zamoti in zmotiviraj z igračo(ali mogoče z kakšnimi priboljški za zobe - da bo lahko pač grizla nekaj). Če bo tisto stvar pustila za igračo/karkoli pač imaš, jo zelo pohvali in nagradi. Sicer pa si poglej na forumu, mora biti nekej 100% napisano kako mlaidčka to odvaditi, tole sem na hitro napisala. Wink Ne vem kakšni so teli chiccope briketi, ampak, ker še nisem slišala za njih(po TV, itd...) upam, da so kvalitetni. Enako velja za konzervice. ^^
Vzgoja - poišči dobro pasjo šolo(če si želiš hoditi v pasjo šolo seveda, je pa priporočljivo) v bližini in se zmeni z trenerji kdaj jo boš vpisala. Ponavadi se mladička vpiše pri kakšnih 4 mesecih, nekateri prej, nekateri pa celo kasneje..
Upam, da sem ti kaj pomagala! Če še kaj rabiš vprašaj.

In, če sem se karkoli zmenila, prosim, da lastniki čudovitih velikanov, popravite moje napake. Smiley
Logiran
Harley Queen
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 55


WWW
« Odgovor #1566 : sreda, 06.06.2012 : 11:33:41 »

Njufka oz. Aisha in Vesna, od kod  sta? Če ste iz okolice mb, se lahko kaj dobimo, jaz imam tudi njufka, starega 3 leta, pa lahko malo izmenjamo izkušnje! LP!
Logiran
njufka
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1567 : sobota, 09.06.2012 : 16:42:28 »

živjo,ja midve z Aisho sva iz  okolice slovenske bistrice,moram povedat da je lepo zrasla in tudi njena teža je kar lepa (37 kg),res je super psička,grizenja sem jo odvadla,je še kar ubogljiva (malo še navihana),preglavice nama še dela samo odpoklic,ter hoja   poleg na sprehodu,pa saj bo ,sva malo počasne,ker žal trenutno nimam veliko časa saj imam terapije,za  dolg sprehod si ga pa vzamem vsak dan.Zanima pa me ,zakaj moja psička nima takšne košate dlake kot njene sestrice in bratci(še en psiček iz  istega legla je nima),spi v hiši,ima kakovostno hrano,zato me zanima če jo bo dobila,ker če nebi imela konstrukcije novofundlandca in lepo oblikovane glave splih nebi vedeli da je novofundlandka.....
lep pozdrav
Logiran
njufka
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1568 : sobota, 09.06.2012 : 16:58:21 »

Hojla še enkrat,Aisha gre z nami na dopust (morje),ker še imajo otroci šolo,gremo na morje konec junija,vožnjo prenaša dobro,na dolgih relacijah pa spi.Sicer nevem kako bom vso prtljago,nekaj hrane,psa , 4 otroke in naju z možem stlačila v avto(sharan),no ja bomo že nekako,samo da bo lahko z otroci norela v vodi,obožuje kopanje( sva bili parkrat v ribniku)in (potoku),voda ji je enostavno zelo všeč,sploh če je kdo z njo v njej.....zato sem zelo vesela,da sem lahko dopust rezervirala tudi za njo,sicer je lastnika apartmanov skoraj zadela kap ko je izvedel za kilažo in velikost(dovoljeni so psi do 10 kg),ampak je rekel da ni problem.....tako da vsem skupaj  želim en moker in vroč poletni pozdrav.....(upam da bo splph kaj poletlja,grozno vreme je zunaj,....dežuje.....)
Logiran
njufka
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1569 : torek, 10.07.2012 : 11:40:22 »

 Cheesy   lepo pozdravljeni vsi skupaj,res nevem kje so vsi ljubitelji njufkov.....  Smiley Smiley
no ,mi smo preživeli dva čudovita tedna na hrvaški obali,naša aisha je zelo uživala pri  "reševanju " otrok iz vode,zelo je uživala ko je vlekla napihljiv obroč z ortokom v njem,res je bilo super,tako da se čez vikend odpravljam v bohinj,da se bomo malo osvežili v sladki vodi,saj je bilo zelo mučno spiranje slane vode iz aishine dlake,zato sva včeraj bili pri frizerju da jo je ostrigla  Cry( malo je smešna brez dolge dlake,)pa saj do zime bo zrastla.Včeraj se je tudi vagala in tehnica je pokazala dobrih 47 kilogramov,tako da bo imela rahlo dieto....   Sad Sad Angry Angry....ha,ha saj je za svojih šest mesecev kar lepo okrogla   Undecided Undecided
no,se slišimo ko bo kaj novega,upam da bo kdo peebudil  temo o NJUFKIH ,saj se mi ni več ,da pišem sama sebi....HALO,NJUFKI,KJE STE  Cry Cry Cry
Logiran
njufka
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1570 : ponedeljek, 31.12.2012 : 14:53:15 »

ojla vsi ljubitelji njufkov....kje pa ste vsi....
Logiran
atilap
novinec
*
Sporočil: 9


WWW
« Odgovor #1571 : četrtek, 04.04.2013 : 14:08:49 »

Zanima me koliko imate dela voditelji/ljubitelji njufkov  z njihovo dlako?
Logiran
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: novofundlandec - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines