mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:24:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 41883 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #120 : torek, 27.03.2007 : 12:23:08 »

moji podatki so tudi takšni, da je potrebno sterilizirati ob pravem času.

tudi moja pikica je imela navidezno brejost, sicer ob popolnoma nepravem času (3 tedne po gonitvi), potem pa se je to razvila v vnetje maternice ( gnojno vnetje), in sicer pri 7 mesecev stari psički. samo so rekli, da je to izjema in drugače pri tako mladih psičkah ne pride do vnetja.

no, sicer nama se je nato ( po sterilizaciji) vse skupaj preselilo na nožnico, in je imela še vnetje nožnice.

je pa dejansko še zdaj grozno dehteča za vse samce, pa tudi za določene samice. tako da me marsikateri lastnik samca grdo gleda in sprašuje, če se psička goni.  Smiley
so mi rekli, da je bila verjetno sterilizirana ob nepravem času ( samo je bilo nujno), ali pa da je morda kak košček ostal not.
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #121 : torek, 27.03.2007 : 17:09:44 »

Moja psica je bila sterilizirana pri 5 mesecih, mesec po prihodu iz zavetišča.
In da se ne razumemo narobe, nima nikakršin zunanjih znakov brejosti, bolj rečeno, ima znake materinstva. Lubčka žogice, liže kovter in dela kao gnezdo. Bomo videli, kako bo avgusta, ko bi morala imeti ponovno gonitev.

Povečani niso niti seski, le psihično se drugače obnaša. Niti ne dovoljuje, da bi se ji kakšen pes približal, je parkat na tečneže že urnk zarenčala, kar ni ravno v njeni navadi. Pa tudi kup moških pasjih dlak smo že prinesli domov, ker gospodje niso bili uvidevni in so vohali tam, kjer ni zaželjeno.
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #122 : ponedeljek, 29.10.2007 : 15:47:11 »

Dons sem zašla v tole temo, ker bomo namreč tudi mi imeli kmalu "mladičke", in kot skrbna mam sem bila že na tržnici in kupila liste rdeče maline. Gospa na tržnici je rekla da deluje čaj tako da sprošča napete mišiice, in lajša porod...No in zdaj jaz tega ne znam povezat z navidezno brejostjo Undecided
Ali ima kdo izkušnje z malinovim čajem?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #123 : torek, 30.10.2007 : 15:11:39 »

Mi imamo izkušnje tako s čajem kot tudi s tabletami iz listja rdečih malin, ki so namenjene prav za lajšanje navidezne brejosti. Oboje je zelooooo učinkovito, tako da ti kar skuhaj čaj in ji ga daj piti. Če ga ne bo hotela piti, ji ga pa z brizgo daj direktno v gobček. Čaj je treba psički dajati od prvega dne gonitve in naslednja dva meseca pa pol do tri, ker se hude težave ponavadi pokažejo ravno takrat, ko naj bi se skotili mladički, to je pribl. 62 dni po ovulaciji (ta je recimo 12.-16. dan po začetku krvavitve).
Logiran
tina malina
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 127


« Odgovor #124 : četrtek, 01.11.2007 : 10:16:22 »

Kalsang hvala za odgovor. Dobro da imam terjerko in nimam težav da česa nebi hotela dati v goflo Wink   
Zaenkrat drugih vedenjskih težav še nisem opazila, ima samo povečane seske in male bulce z mlekom.
S čajem bova vztrajali in upam da večjih težav ne bo imela.

lp,Tina
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #125 : petek, 09.11.2007 : 00:26:36 »

Ob koncu prve gonitve, pred dobrim mesecem so se naši psički povečali seski, ki so še zdej otečeni. Splovilo je tudi še zmeraj večje kot je bilo pred gonitvijo.  Opažam tudi da več pije in dosti spi. Veterinar pravi da gre za navid..brejost. Zaradi povečanih seskov ji je dal antibiotik(inekcijo in tablete za pet dni) plus neko hormonsko inekcijo al kaj. Kaj je to vredu, ali mislite da bi bilo bolje brez kemije. Ko me je vet. vprašal če mislim da bi bila psica lahko breja sem dejal da ne saj jo imamo ves čas pod nadzorom, zato tudi ni naredil ultrazvoka. Zdej me pa že malo mori in razmišljam da bi jo peljal na UZ. Ko se je gonila sem jo enkrat peljal na sprehod in se je najdu neki samec, od znanca. Igrala sta se, potem pa je skočil nanjo. Takoj sem urgiral in ga spravil dol. Ampak vseeno mislite da lahko tako hitro pride do oploditve?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #126 : petek, 09.11.2007 : 09:28:55 »

Do oploditve ni prišlo, če si ga takoj dol potegnil. Da bi prišlo do oploditve, bi se morala "sprijeti", kar bi nedvomno opazil.

lp
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #127 : petek, 09.11.2007 : 10:31:43 »

Sej zdej je že en mesec pa devet dni odkar se je gonila. Če bi bila breja bi se verjetno do sedaj kar poredila?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #128 : petek, 09.11.2007 : 10:33:25 »

Prvi mesec brejosti psice ne pridobijo tako zelo na teži, v drugem pa kar precej. Če bi se sprijela, bi vedel, saj psi ostanejo sprijeti pol ure in v tem času jih ne moreš ločiti, ne da bi jih hudo poškodoval.

lp
Logiran
pierlo
novinec
*
Sporočil: 42


« Odgovor #129 : nedelja, 18.11.2007 : 13:48:42 »

Sem pri teti , ki ima rdeče maline nabral nekaj listov, ki jih bom posušil in ji skuhal čaj. Kaj bo to vredu? ali bi bilo bolje da grem v lekarno vprašat kaj imajo, oz. v Ljubljano na tržinco?
Drugače pa ne vem glede igračk? sem zasledil da jih je treba vzeti. Ker naša psička jih ne nosi okoli kot mladiče in jih čuva. Ona jih nosi ko bi se rada igrala in jih prinese nam, potem jih pa stresa in meče, rada ima da jih držim ona jih pa vleče. Če gremo kam na obisk je še posebej aktivna z igračam, ki jih tam najde. Meni se zdi da gre bolj za igro kot za mladiče.   Ali mislite da bi ji moral vzeti igrače?
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #130 : nedelja, 18.11.2007 : 16:12:05 »

Če jih ne liže, jim ne dela gnezda in jih ne čuva kot mladiče mislim, da ni treba vstran pobrat. Moja jih je nosila v košaro, skrbela za njih in celo poizkušala renčati, če si se preveč približal. Sem ji te ideje kar hitro iz glave zbila.

KOlegičina psička počne isto z žogico.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #131 : nedelja, 18.11.2007 : 18:33:02 »

Ne vem, če bo to, kar si nabral, zadostovalo. Ponavadi se vsa zelišča nabira v določenem letnem času, ko imajo dovolj zdravilnih lastnosti v sebi. Nisem prepričana, če je zima najboljši letni čas za nabiranje zelišč. Wink

Poskusi, pa boš videl.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #132 : nedelja, 18.11.2007 : 18:54:44 »

Sicer sama nimam psičke, se pa prijateljica srečuje z navidezno brejostjo pri svoji. Zato me zanima, če čaj iz listov rdeče maline pomaga tudi takrat, ko je do navidezne brejosti že prišlo (so bili tudi pri veterinarju) in kje je najbolje, da se ga zdaj kupi? Koliko časa ga mora piti in v kakšni količini, da je učinkovito?

Kje se pa dobijo pa tableti iz rdečih malin?

Hvala! Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #133 : nedelja, 18.11.2007 : 19:04:02 »

Aja, še to - kakšni so simptomi oz. kako najhitreje opazimo, če se iz navidezne brejosti razvije piometra?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #134 : nedelja, 18.11.2007 : 19:14:29 »

Mel, za tabletke se mi javi na moj mail (vidim, da nimas ZS).

Caj pomaga tudi, ce jedo navidezne brejosti ze prislo. Kupis ga pa na ljubljanski trznici pri zeliscarjih.

Za simptome piometre pa najbolje, da vprasa veterinarja. Wink
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines