mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 20:55:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 42016 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
KatjaD
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40



« Odgovor #15 : torek, 04.11.2003 : 18:58:26 »

Ne, za navidezno brejost ni neke predisponirane pasme, lahko se zgodi psici katerekoli pasme ali starosti, je pa res, da se pri psicah, ki so jo imele enkrat ponavadi še večkrat ponovi in je priporočljivo psico sterilizirat.
Logiran
bbluette
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 401


« Odgovor #16 : torek, 11.11.2003 : 15:53:50 »

meni se tudi zdi da ni kake predisponirane pasme. da se to lahko pojavi pri pisckah vseh pasem.

problem je ko nastane mleko in z njim povezane zadeve. jaz v tem primeru psicki dam tablete ki jih dobiva 5 dni mleko pa ze prakticno po nekaj dneh popolnoma izgine in tudi psicka se spravi hitro v red. tablete so namenjene temu da se mleko ne producira in niso hormonske so cisto naravna zadeva.

na zalost se jih v sloveniji ne dobi zato je treba ponje v italijo. so pa res super.

seveda se poskrijejo vse igrace in najveckrat tudi utisamo mobitele sajje mobitel ki zvoni ze bil potencialni mladicek in je ze romal v "leglo" z naso psicko.

cim vec jo poskusamo zamotiti da ne misli na to in po tednu dni znaki ponavadi minejo.

jaz izkusenj z debejenjem nimam. ponavadi se mi je pri navidezni brejosti zgodi ravno obratno. pretirana nejescost v casu trajanja navidezne brejosti.

seveda preden nastopijo znaki  za navidezno brejost pa psicka vec kot rada je in se tudi ustrezno zredi.

lp ksenija
Logiran
lovedogs
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #17 : torek, 27.04.2004 : 16:51:00 »

Moja nemška ovčarka Tara me spravlja v obup  Shocked vedno nekaj dni po gonitvi. Kar čez noč dobi nenavaden apetit, vsa postane lena, začne se debeliti, seski se ji povečajo, če stisneš ji teče mleko ven, uglavnem vse enako, kot takrat ko je bila res breja in je skotila luštne ovčarčke Cheesy

Jest zmerej naženem tako paniko, ampak na koncu ko premišljujem bi prov rada vidla, da bi imel še kdaj kšne majhne lumpke  Grin

Bomo vidl...
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #18 : sreda, 28.04.2004 : 19:20:50 »

A mi lahko prosim poveš kako se te tablete, ki jih kupuješ v Italiji, imenujejo? Jih prodajajo v lekarni, ali v pasjih trgovinah?
Hvala!
Lp
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #19 : sreda, 19.05.2004 : 00:37:56 »

Živjo!
Mojo psičko še kar muči navidezna brejost, seski so se ji (po uporabi homeopatskih tablet) že zmanšali, tudi bolj živahna je postala, toda apetita še ni dobila nazaj. Zdi se mi celo, da je čedalje slabše. Mogoče sem k temu pripomogla tudi jaz, ker sem ji "revici" kuhala njene najbolj priljubljene jedi in jo parkrat hranila z roko - zdaj pa še tega noče. Poje približno eno 1/3 hrane kot pred navidezno brejostjo - ima kdo kakšen nasvet, kako naj jo pripravim do večjega apetita?????
Hvala že v naprej!
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #20 : torek, 02.11.2004 : 11:06:44 »

Oživela bom temo
Septembra smo preživele drugo  Galino gonitev in včeraj sem ponovno opazila poskusa kopanja  sram Lips Sealed Ma ne, da bomo morale pri vsaki gonitvi potem še skozi to. Prvič smo obiskale veterinarja, ker me je po tlf. prestrašil, da lahko pride do zapletov ... , dobile smo "konjsko" inekcijo za umiritev, da je potem lahko naredil ultrazvok (najbrž nisem bila dovolj prepričljiva).
Na sterilizacijo do sedaj nisem pomišljala Undecided
Ta jesen, kot da je zakleta! Najprej huda driska, potem mikrosporija, zdaj pa še to  Cry Cry
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #21 : sreda, 03.11.2004 : 13:09:51 »

Prva pomoč pri navidezni brejosti:
-zmanjšaj obroke hrane vsaj za polovico
-povečaj gibanje vsaj za polovico
-vzemi ji vse "mladiče"
-prepreči kopanje brlogov, narejene zasuj
-psico zaposli (igre, poslušnost)
-hormonskih tablet ji brez veterinarjevega nasveta ne dajaj
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #22 : sreda, 03.11.2004 : 13:17:05 »

Maj, a boš dala Galo pariti? Ker drugače priporočajo sterilizacijo, če se navidezna brejost stalno ponavlja. Jaz bi dala svojo psico raje na sterilizacijo, kot pa da bi se mi 2x na leto gonila, potem pa imela še navidezno brejost Undecided

Lp jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #23 : sreda, 03.11.2004 : 14:07:33 »

Bina, najprej sem mislila, da jo bom vozila na razstave in dala parit...  Wink Zdaj pa mislim, da Gala ni vzrejni potencial, pa naj jo imam še tako rada  Undecided Undecided Bom videla, kako se bo ta "navidezna brejost" vlekla in končala. Obroke ne moram zmanjšat, saj se mi sama kuja že 2 dni. Ne vem sicer, al ji ne dišijo sami briketi, al je še kaj drugega... Koplje pa "samo" v svoji hiški, pa nikjer drugje.
Jaz bi jo že dala sterilizirat, ampak...bojim se stranskih učinkov,.. ne vem no, zdaj vneto premišljujem o tem...
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #24 : sreda, 03.11.2004 : 21:23:13 »

Živjo!

Mi lahko kdo prosim pove, kako se v srbščini reče navidezni brejosti? Pa mogoče še izraz za povečane žleze?

Pri nas se zadeva namreč že nekaj časa vleče pa bi se rada posvetovala z vzrediteljem, kako je s tem pri naši pasmi in če ima kakšne podobne izkušnje pri njegovih psicah. Nimam pojma, kako bi mu to s svojim pomanjkljivim znanjem jezika sicer razložila  sram

Za pomoč najlepša hvala in lep večer vsem!
Lp,
Tina
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #25 : četrtek, 04.11.2004 : 10:47:17 »

Zakaj je potrebno psici hrano zmanjšati na pol?

Jaz sicer nimam problemov z navidezno brejosti pri Bini, ampak pri zekotu Angry Že lansko leto novembra mi je začela delati gnezdo, in včeraj isto Angry Angry Bom malo veterinarja vprašala, če pride S v poštev.

TinaZ, jaz bi kar "po domače" razložila Grin Grin Da se je psica gonila in da sedaj misli, da bo imela mladičke. Pa čeprav ni breja. Pa ni vrag, da te ne bi razumel Grin Grin Tako sem jaz razlagala vzreditelju, da gre Bina na vzrejni pregled (da jo nekdo pogleda, izmeri višino, pove ali jo lahko parim ali ne....) hehe, pa me je razumel Wink

LP jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #26 : četrtek, 04.11.2004 : 10:53:02 »

Ne vem, ali to še paše sem al ne...je možno, da je psica "ljubosumna" na drugo psico, ki se zdaj goni?
Me že ima, da bi svojga črnega hudička peljala v gozd in tam privezala za prvo drevo in kar tam pustila  Grin Grin Od nedelje mi ni pojedla nobenega celega obroka briketov, ona trmasta, jaz še bolj. Zmenjeno imamo, ko ona poje brikete, naslednji obrok je mesek...Zdaj pa čakam, katera bo popustila  Tongue Tongue
Razen poskusa kopanja v svoji hiški in zmanjšanja apetita...aja...pa izredno povečane želje po čohanju...nisem opazila nič drugega. Pa saj je že to dovolj  Shocked Shocked
Logiran
lubica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 25


« Odgovor #27 : četrtek, 11.11.2004 : 17:42:40 »

Moja osem mesecev stara psička Kali se je pri 7 mesecih gonila (čivava), ker je imela zatečene zizike sem jo peljala k veterinarju, rekel mi je da gre za namišljeno brejasvost vendar se mi zdi čudno saj drugih znaskov nismo opazili še vedno je živahna in mleka ni bilo, to je preverila veterinarka ki je mesec nazaj isti dan ko sva prišle zaradi zizik pulila mlečnio zobek ki ni hotel izpasti. Omenjali so mi sterilizacijo vendar sploh nisem navdušena nad tem, zmanjšala sem ji obroke, čeprav se ni redila in tudi apetita ni imela povečanega, naslednji teden imava kontrolo? Zanima me če kdo ve kdaj lahko zopet dobi normalno dozo hrane-je brikete?

Preiskave niso pokazale vnetja maternice omenajli pa so mi diabetes, in sterilizacijo, če kdo ve bi se priporočala za kakršne koli podateke, v zvezi z zdravljenjem diabetesa in namišljene brajavosti, le da moje Kali nebi bilo treba sterilizirat!
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #28 : petek, 19.11.2004 : 12:59:14 »

Živjo,

mene pa zanima naslednja zadeva: ker bi enkrat v bližnji prihodnost rada imela še enega buldogca (angleškega ali pa francoskega, se še odločam) pa ker je Buba že enkrat imela navidezno brejost, me skrbi, da bi se ji ob prihodu mladička v hišo cela zadeva ponovila. Ali je to možno?

Sprašujem zato, ker se je pri naših mačkah to že zgodilo. Ko smo dobili mladička v hišo, je starejša mačka celo dobila mleko in mladiča nekaj časa dojila...

Ima kdo kakšne podobne izkušnje s psi?

Lp,
Tina
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #29 : petek, 19.11.2004 : 13:15:02 »

Naša štiriletna psička se gre navidezno brejost skoraj vedno dva meseca po gonitvi (pripravlja gnezdo, prenaša igračke, enkrat je imela tudi malo mleka), vendar vse skupaj mine v nekaj dneh - nič pretresljivega. Ob prihodu sedaj osemmesečne mladičke k hiši, se ni zgodilo nič podobnega. Jo je pa zelo lepo sprejela in sta še vedno (pravzaprav vedno bolj) dobri prijateljici in se imata zelo radi.

Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines