mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:12:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 42089 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #30 : nedelja, 21.11.2004 : 13:38:38 »

Moji nasveti glede navidezne brejosti :
- nekateri veterinarji so mi svetovali naj ji vzamemo igrače- in kaj je iz tega sledilo: zjutraj je imela v svojem "gnezdu" od pilota od TV,do denarnice, vse povodce, ki jih je dosegla, naše čevlje...
- tako, da je moj nasvet, če je ta pojav v zelo hudi obliki, in traja dolgo ( pri nas je 14 dni ) naj se ji pusti igrače, ker dugače še bolj trpi, ko jih išče, cvili... Shocked
- v glavnem se zna pojavljati po vsaki gonitvi, le da ga nekatere psice lažje prenašajo, druge pa so zelo boge ( naša je imela vse otečene seske, zelo veliko mleka, ponoči je morala dobivati pomirjevala, da se je vsaj takrat malo umirila...)

V glavnem pri nas je bilo zelo hudo, nato še hudo vnetje maternice in smo jo morali sterilizirati, kar pa ima tudi negativne posledice. Cry

Moj nasvet je, da se psico takrat maksimalno zamoti, zunaj na prostem.
Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #31 : torek, 30.11.2004 : 13:39:38 »

Od nedelje mi ni pojedla nobenega celega obroka briketov, ona trmasta, jaz še bolj. Zmenjeno imamo, ko ona poje brikete, naslednji obrok je mesek...

Mi bomo tudi imeli mladičke  Shocked Shocked Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed

Sem ravno od veta (sicer zaradi problemov s kožo), pa je debata prišla tudi do gonitve. In sem omenila, da ima bolj povečane seske kot po 1. gonitvi. No, in je vet stisnil mleko ven Shocked Angry Angry Na srečo ga je bilo malo. Je rekel, naj ne delam panike, da bo že samo vse minilo.

Nisem pa opazila pri njej nobenih drugih znakov: npr. da bi kopala luknje (razen ko išče miške Grin), da bi čuvala igrače, da bi se redila.... Imam pa isto problem kot Maj: noče mi sploh jest Angry Angry Pa ji dajem konzervo zraven briketov, pa samo povoha in gre stran Sad Upam, da bo to kmalu minilo. Sedaj vsaj vem, zakaj mi zavrača hrano. Drugače pa niti nima spremembe v vedenju, razen da ima obdobja, ko prav cvili. Pa ne vem zakaj Undecided

Upam, da ne bo še kaj hujšega Undecided

Lp Jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #32 : torek, 30.11.2004 : 13:55:00 »

Bina,
pa je tudi kaj bolj crkljiva, oz. išče še več nežnosti in pozornosti? Ker Gala je bila vsa mila in ne vem kam je takrat skrila vso svojo igrivost in nagajivost  Shocked Shocked
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #33 : torek, 30.11.2004 : 14:07:44 »

Ne, sploh ni nic bolj scrtljana kot prej. In ne išče pozornosti. Edino cvili občasno. Recimo zadnjič zunaj: sem delala na vrtu, ona je pa kopala luknje (iskala miške). In se je naveličala kopati. Pridem do nje, jo malo pobožam in grem stran. Pa začne cvilit. Sem jo peljala vodo pit, pa sem se igrala z njo, pa šla stran in ona spet cvili. Ampak je hitro nehala.

In včeraj je spet cvilila, ko je prišla v hišo. Pa si je sama izbrala sobo in mojo posteljo Roll Eyes (sem mučiteljica, a ne Tongue) in je bilo potem vse OK.

Da bi pa lezla v naročje in iskala pozornost pa ne.  

Lp jana
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #34 : torek, 30.11.2004 : 18:37:25 »

Zanima me še nekaj. Če stisnem Bini sesek, se pojavita 2 kapljici mleka. Vet. je rekel, naj vse skupaj pustim pri miru, da ni tako zelo hudo. Kaj bi pa vi naredili? A se zaradi take male količine mleka splača kaj sekirati? Ali je res najbolje vse pustiti pri miru in samo čakati?

Hvala za vsa mnenja...

Lp jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #35 : sreda, 01.12.2004 : 09:12:23 »

Hm, Bina težko je rečt  Undecided
Meni se je zdelo, da sem spomlad prehitro dvignila paniko in odirjala k vet. in potem na ultrazvok...češ, kaj pa če je kaj ratalo preko mreže,... In sem si rekla, da ne bom nikoli več delala panike  Shocked
In kaj je sledilo v septembru? Ravno obratno...opazovala sem razvoj mikrosporije in lepo sedela doma (kot kup .....)
In zaradi mene je bila potem Gala 3 tedne na tabletah, namesto da bi jo lahko pozdravila samo s kremo  Tongue Tongue
Tako da bi jaz na tvojem mestu poiskala še drugo mnenje...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #36 : sreda, 01.12.2004 : 10:33:16 »

Zanima me še nekaj. Če stisnem Bini sesek, se pojavita 2 kapljici mleka. Vet. je rekel, naj vse skupaj pustim pri miru, da ni tako zelo hudo. Kaj bi pa vi naredili? A se zaradi take male količine mleka splača kaj sekirati? Ali je res najbolje vse pustiti pri miru in samo čakati?

Jana, mleka ne iztiskaj, ker s tem spodbujaš nastajanje le-tega. Saj veš, večje ko je povpraševanje, večja je ponudba.

Lp, Yo
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #37 : sreda, 01.12.2004 : 17:15:03 »

Jana !
Nikar ne izstiskaj mleka! S tem samo vse še bolj spodbujaš, kar ti je napisala že Yo, lahko pride do hudega vnetja seskov, ko se bo mleko nabiralo, nastajajo potem zatrdline in lahko ti iz lastnih izkušenj povem, da to ni niti najmanj prijetno za psico, saj lahko pride do okužbe - mi smo ji dajali kisove obkladke..., dobila je antibiotike.
V glavnem PUSTI pri miru!
Z dobrimi nameni, lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #38 : sreda, 01.12.2004 : 21:52:44 »

Maj, Bina ni breja, ker sploh ni imela možnosti, da bi postala breja. V to sem jaz 100% prepričana Wink

Yo in Gina 1, hvala za nasvet. Bom pustila pri miru. Zaenkrat je vse OK, ker je tudi začela prav pridno jesti (zahvaljujoč Chapi konzervi Undecided Ampak sem vesela, da vsaj kaj je.

Lp Jana
Logiran
nadja
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 894


« Odgovor #39 : petek, 28.01.2005 : 15:01:22 »

Bina, upam da je zdaj z Bino vse v redu.

Mi je pa bratova punca povedala, da se je njihova psička spet navidezno breja. Fora je pa v tem, da je že imela mladiče in da je bila pred kakim mesecem sterilizirana  Shocked.

lp
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #40 : petek, 28.01.2005 : 17:37:16 »

nadja,
tudi naša je bila drugič navid. breja, neki časa potem, ko smo jo sterilizirali. Tud men ni bilo nič jasno, pa sem vprašala vet., ki jo je operiral. Ker se je natanko pred operacijo gonila ( rekli so mi, naj jo pripeljem, takoj, ko preneha krvaveti ) so se medtem takorekoč hormoni že pripravili na to stanje - se pravi podivjali. Shocked
Verjetno je pri tej psički enako, lahko pa potrdim, da se pa potem resnično to za vselej neha. Grin
Lp
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #41 : petek, 28.01.2005 : 19:44:19 »

Pri Speli je bilo podobno. Tudi njo smo namrec sterilizirali takoj po gonitvi (nasvet veta) in kaksen mesec po sterilizaciji jo je malo medlo...  Roll Eyes Je bilo pa vse skupaj precej kratkotrajno, saj sva piskajocega jezka, ki ga je posvojila kaj hitro umaknila na vrh omare...
m.
Logiran
Area_51
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 4


« Odgovor #42 : sobota, 29.01.2005 : 00:09:30 »

Imam psičko - Pongo, ki je stara 2 leti in pol. Do sedaj se je gonila trikrat in trikrat je bila po gonitvi navidezno breja. Takrat ona in njeno telo zelo trpi saj se izredno zredi (drugače je bolj suha) in zraven nosi še vse druge simptome navidezne brejosti. Zdravnik mi je pred kratkim svetoval naj jo steriliziram, zato sem začel po forumu raziskovati vse dobre in slabe strani sterilizacije. Vidim da v veliko primerih opisanih na teh straneh pride po sterilizaciji do inkontinence ali uhajanja urina. To bi v mojem primeru predstavljalo velik problem, saj je psička zelo razvajena in vedno spi na kavču ali postelji. Zdaj sem v dvomih kaj naj naredim. Zanima me, če je pri stalni navidezni brejosti povečana možnost raka na seskih ali rodilih, kakšne so druge slabosti in zanima me tudi, kako efektivna so zdravila za odpravljanje inkontinence. Predvsem pa me zanima vaše mnenje, kaj bi naredili vi v mojem primeru.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #43 : sobota, 29.01.2005 : 11:34:22 »

Mene pa zanima, ali navidezna prejost kaj podaljša razmak med gonitvijo ali ne? Vprašano drugače: če se prica goni na 6 mesecev in ima potem navidezno brejost (prvič), ali se bo spet gonila čez 6 mesecev ali kaj več (manj)?

Mi smo navidezno brejost preživeli. Na srečo ni bilo nič hujšega. Upam, da se bo to s kotitvijo prenehalo Undecided

Lp Jana

Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #44 : sobota, 29.01.2005 : 12:03:12 »

zanima me tudi, kako efektivna so zdravila za odpravljanje inkontinence

So efektivna. Mi dajemo nasi Propalin in pomaga.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines