mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 04:44:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Navidezna brejost  (Prebrano 42090 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #60 : ponedeljek, 01.08.2005 : 12:30:34 »

Ja lahko, pa za psico ne bi bilo preveč dobro. Jaz bi ju toliko časa, dokler hoče muc sesati ne imela preveč skupaj.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #61 : sreda, 17.08.2005 : 08:19:52 »

Andi, to se je zgodilo pri nas lani poleti, ko sem imela v oskrbi tisti mali milijon mackov, tudi dudarje. Huarmi se je zacela ravno gonit, potem je bila navidezno breja, pa se razstavno kletko je dobesedno sesula, da je prisla do svojih "kao mladicev". Tako da... Zna biti precej pestro, ja.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #62 : ponedeljek, 26.09.2005 : 13:40:16 »

Sterilizacija in inkontinenca - anketa!

Hvala za vas glas! Smiley

Lp, Ursa
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #63 : petek, 25.11.2005 : 10:14:37 »

Ali je možno da je 10 mesečna psička navidezno breja že 12 dan gonitve (toliko časa opažam krvavitev, vendar se kar naprej čisti, tako da čisto možno da se je začela goniti že prej in nisem opazila)? Včeraj so se ji seski povečali še za 1x (že pri gonitvi so se ji malo povečali) in kar naenkrat je brez volje. Je normalno (že prej je bila neješča), igra se samo če jo povabiš h igri, na sprehod noče, ko smo zunaj sili domov, crklja se pa več kot ponavadi. Nasploh je takšna žalostna in tudi zelo skopo nas pozdravi ko se vrnemo iz službe, še par dni nazaj je skakala do stropa, včeraj pa samo malo pomigljala.

LP,
K
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #64 : petek, 25.11.2005 : 10:19:25 »

Ne, psica ima navidezno brejost takrat, ko naj bi "skotila" mladičke (se pravi cca. 2 meseca PO gonitvi). Malo prej se ji tudi pojavi mleko. Če je taka kot je, je to zaradi gonitve. Na ene psice vpliva bolj, na druge manj. Povečani seski so pa posledica gonitve.
Logiran
erika
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 504


« Odgovor #65 : petek, 25.11.2005 : 10:21:43 »

Kimi,

navidezna brejost in gonitev sta dve različni stvari. Praviš, da tvoja psička krvavi 12 dni-se pravi da gre za gonitev, ki predvidoma traja 3 tedne. Navidezna brejost se pojavi približno v času, ko naj bi psica če bi bila parjena imela leglo-torej nekako 2 meseca po gonitvi.

Preberi si celotno temo o gonitvi in o navidezni brejosti
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #66 : petek, 25.11.2005 : 11:57:00 »

Hvala za odgovore. Ni mi pa jasno zakaj se je kar naenkrat v 1 dnevu spremenila??? 11 dni se je obnašala čisto OK, sedaj pa se je kar naenkrat (v 1 dnevu) 100% spremenila, pa tudi seski so se ji povečali v 1 dnevu. Prej so se ji povečali ampak od včeraj naprej ima pa še 1x večje in trde? Ali mogoče kdo ve če je to normalno pri gonitvi???
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #67 : petek, 25.11.2005 : 12:07:40 »

Možno je, da je tako veliko navideznih gonitev zato, ker lastniki vsako povečanje seskov ali spremenbo vedenja , kar je po gonitvi normalno smatrajo za navidezno brejost. tako kot imam občutek, da vsako lulanje po stanovanju iz takih ali drugačnih vzrokov strašansko radi imenujejo inkontinenca.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #68 : torek, 29.11.2005 : 16:30:25 »

Ne, psica ima navidezno brejost takrat, ko naj bi "skotila" mladičke (se pravi cca. 2 meseca PO gonitvi). Malo prej se ji tudi pojavi mleko. Če je taka kot je, je to zaradi gonitve. Na ene psice vpliva bolj, na druge manj. Povečani seski so pa posledica gonitve.

Ojla!

Moja mala se je 8. začela goniti, prvič, 25. pa sem poleg nabreklih seskov, ki so bili taki že od začetka gonitve, opazila še bulice pod njimi in zdaj vse skupaj izgleda kot nekakšna 'joškica' Wink Temo sem prebrala celo in zdaj sem dobila občutek, da so bulice normalen pojav pri gonitvi, čeprav mi je veterinarka rekla, da je to - zaenkrat - blaga oblika navidezne brejosti. Sedaj jo imam na opazovanju in daljših sprehodih, prav tako na vadiva nove trike, da bi bila zaposlena in ne bi imela časa za razmišljanje o 'traparijah'.

Se je veterinarka zmotila, kljub temu, da je razpolagala z vsemi podatki o pričetku in poteku gonitve? Huh

Lp, Tjaša.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #69 : sreda, 30.11.2005 : 09:20:11 »

Našo psico smo sterilizirali prav zaradi hudih navideznih brejosti. Dolgi sprehodi niso pomagali, saj je na njih hodila kot mesečnik. Komaj je čakala, da pridemo domov, da gre na svoj kavč kopat luknjo, iskat igrače, piskat itd...

Tudi mleko ji je teklo iz seskoc, kakšnih čudnih bulic pa ni imela. Tudi apetita ni imela. Te navidezne brejosti so bile vse pogostejše in vse hujše, psica je bila katastrofalna in nepredvidljiva. Po sterilizaciji se je vse obrnilo za 100% in spet je postala naša stara Fabija.
Logiran
nadja82
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #70 : sobota, 24.12.2005 : 00:09:17 »

Zdravo!
Moja maltežanka je stara 8 mesecev in je že imela prvo menstruacijo. To je bilo kake štirinajst dni nazaj, sedaj pa čedalje bolj opažam (no, opažati sem začela že kak teden nazaj, samo sem mislila, da je povezano z gonitvijo), da ima okoli seskov prav otekline - kot bi imela kamen okoli seskov, pod kožo je kje tudi malo krvavo (kot pri človeku pri strijah), otekline pa so nekakšne modre barve.
Prvič imam psičko tako da s tem nimam veliko izkušenj - je to normalno? Ali kdo ve zakaj se gre in kaj priporočate?
Najlepša hvala za pomoč!
Logiran
nadja82
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #71 : sobota, 24.12.2005 : 00:12:38 »

Pozabila sem dodati, da je moja kužika drugače čisto normalna, normalno je, pije, iz seskov ni nikakršnega izcedka in tudi na dotik je ne boli.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #72 : sobota, 24.12.2005 : 19:07:04 »

navidezna brejost? mleko? mastitis?
m.
Logiran
nadja82
novinec
*
Sporočil: 3


« Odgovor #73 : sobota, 24.12.2005 : 23:39:08 »

navidezna brejost? a veš da ne vem, je pa res, da ne vlači nikakršnih igrač okoli na kakršnkoli drugačen način kot ponavadi in tudi se ne debeli, iz seskov ni nikakršnih izcedkov, priznam pa da ne vem kaj je to mastitis! Tako da prosim za pomoč! Hvala!
Logiran
Kimi*
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 595


« Odgovor #74 : petek, 06.01.2006 : 12:42:30 »

Nadja82 ali si se posvetovala z veterinarjem?
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Navidezna brejost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines