mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 02:30:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: bolonjec-bolonjski bišon  (Prebrano 32765 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
aleshia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 8


« Odgovor #15 : sreda, 07.07.2004 : 18:56:34 »

ooo!  Lepo da si našla tega kužka. sem vesela zate.  No jaz imam zdaj doma maltežančka, pa moram reči da mi ni žal da sem namesto bolonjca kupila maltežana. če pa si bom kdaj zaželela bolonjca....
in Jenny...koliko pa je na slovaškem stal tvoj kuža??

LP
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #16 : četrtek, 08.07.2004 : 06:17:57 »

Jaz sem za svojo psicko dala 450 EUR.  Vendar pa je -kakor sem napisala ze v prejsnjem postu- ta kuzika "pet animal" in NE razstavni pes. Ker za kvalitetnega psa je vzreditelj hotel imeti 850 EUR.
Pia, hvala ti pa za informacijo o se enem tu zivecem (Piran) kuzku. In da so imeli celo leglo?!?  Zanimivo, res.
Lp vsem!
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #17 : četrtek, 08.07.2004 : 09:53:16 »

aleshia:Mislim, da imajo psicko in psa pasme Bolonjec v Piranu pri druzini Pribac in so tudi imeli leglo. Ko sem sama iskala psa so mi namrec ponudili mladicka(psa nisem vzela, ker sem iskala maltezana in ne bolonjca), cena je bila mislim da 250.000sit(nisem 100%.
Ce hoces lahko poiscem naslov, da jih kontaktiras  Wink

lp,Pia



Z rodovnikom, a ne?  Wink Kdaj pa je bilo leglo?
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #18 : nedelja, 11.07.2004 : 14:18:44 »

jessy:Ja rodovniski, jasno  Cool

JennyK: Ja imeli so leglo, se bom o tem se malo pozanimala, ker kaj vec o tem na zalost ne vem Undecided

lp,Pia
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #19 : ponedeljek, 12.07.2004 : 06:18:31 »

Joj, Pia, to bi bilo krasno! Ce le lahko kje dobis kaj vec  podatkov.... Jaz sem nasla v navadnem tel. imeniku 2 clovecka, ziveca v Piranu (je pa ocitno to na primorskem precej pogost priimek?! ) pa mi je -resnici na ljubo- malce zoprno, da bi jim kar tezila po telefonu. Ce pa tebi ne bo uspelo kaj vec izvedeti, bom pa ob priliki poklicala go. Frlez....
Logiran
demon
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #20 : četrtek, 13.01.2005 : 21:24:45 »

HY!!!!
Sm ana pribac,lastnica teh dveh bolonjcev v piranu.
Če te kaj posebaj zanima mi piši!!! Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #21 : sreda, 19.10.2005 : 11:33:47 »

V skupino bišonov spadajo naslednje pasme:

¤Maltese- Maltežan (Malteški bišon)
¤Bichon Havanais -Havanski bišon (Havanec)
¤Bichon á Poil Frisé- Frizijski bišon (Kodrasti bišon)
¤Bolognese- Bolonjski bišon (Bolonjec)
¤Coton De Tuléar -Tulearski (bombažni) pes
¤Pettit Chien Lion -Mali levji pes (Levček)

No, vsaj meni se zdi, da te.



A mi zna kdo povedat koliko imajo skupnega vsi teli bišoni? V kolikšni meri so si sploh podobni (obnašanje, dlaka, barva)

LP Petra
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #22 : četrtek, 20.10.2005 : 10:22:38 »

Skupnega?!? Pomoje toliko kot  mali pinč in  doberman, npr.  karakterno...
Sicer pa seveda da se lahko potegnejo neke vzporednice: tako vizualno (podobna višina, teža, odlakanost); kot tudi karakterno. Vsaj za havanjca, bologneserja in frizeja lahko trdim, da imajo po standardu zelo podobne karakterne lastnosti.
Kaj konkretno te pa pravzaprav zanima?
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #23 : četrtek, 20.10.2005 : 19:53:04 »

Kaj pa bolonjec v primerjavi s cotonom. A ima tako mehko dlako kot naj bi jo imel coton in take lastnosti dleke?
Kaj pa karakterno?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #24 : petek, 21.10.2005 : 07:39:23 »

Bolonjec ima skodrano ("nafedrano") dlako in je brez poddlanke. Je pa dlaka zelooo mehka in se precej vozlja. Tako da ti toplo polagam na srce, da dobro premisliš ali imaš toliko časa in volje za nego.
Veš, meni je vzrediteljica takrat trdila, da ko je kuža mlad in ima otroško dlako, da je res veliko dela in mora biti česanje na dnevnem redu. Da ko pa dobi odraslo dlako, pa ona razčeše pse 1x/tedensko in je to to. Mislim... v to trditev milo rečeno ne verjamem! Jaz Jenny češem vsakodnevno; oz. se občasno zgodi da enkrat na dva dni. In to je nuja!
Se mi je že spomladi zgodilo, da nisem psa česala dejansko do kože ampak bolj po vrhu. Ti svedrčki so se dobesedno sprijeli med sabo in je nastal filc!  Angry Lips Sealed In sledilo je striženje....  Cry In tudi sedaj so boji z vozlji na vsakodnevnem redu; kljub temu, da se Jenny pusti brez problema česati in da imam sedajo po letu in pol tudi že kar precej izkušenj s tem. Angry
Cotton mislim da ima precej bolj ravno dlako v primerjavi z bologneserjem. Ne vem pa ali je lažje za negovati.
Karakterno so to blazno prisrčni psi. Prijazni, mili, inteligentni, prilagodljivi,  potrpežljivi... Iz tega stališča mislim da res idealni! Mislim da sem kaj več o karakterju že pisala o prejšnjih postih. Sem ti pa na razpolago za dodatne informacije!
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #25 : petek, 21.10.2005 : 08:24:31 »

Tukaj še slikica Jenny za ppetro, da boš res videla koliko dlake ima Jenny. Upam, da je to OK, Jenny K.

http://jonathan.moj-album.com/album/984753/?os=1179900


Moram pa povedat, da je Jenny resnično srčkana kužika, zelo prijazna.



Lp, Tinkara
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #26 : petek, 21.10.2005 : 09:35:15 »

Hvala, Joni!  Kiss
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #27 : petek, 28.10.2005 : 12:10:15 »

Že precej dolgo nisem nič napisala o naši gospodični....
Ravno ta teden je dopolnila eno leto in pol. Trenutno preživljamo 2.gonitev, ampak se na srečo  Grin Tongue počasi končuje. Je že čas... Hormoni so jo namreč metali, da je bilo veselje.  Wink
Pred časom sva tudi opravili vzrejni pregled in potrdili so, da je gospodična kot se šika!  Smiley O potomcih sicer ne razmišljamo, ampak nikdar pa se ne ve....
Še vedno pa je naša prijazna in včasih navihana Jenny; res milina od kužka.
Karakter mislim da ima odličen! Imamo pa en kup dela z nego dlake. Tako da ponovno opozarjam vse, ki se odločate za nakup malih puhastih (dolgodlakih) kepic, da resnično dobro premislite, ali imate dovolj volje in časa za nego... Verjamem da se zanemarjen (zvozljan) kuža ne počuti prijetno....
Toliko za enkrat novičk od nas!
Lp!
Logiran
pika2106
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1


« Odgovor #28 : torek, 18.04.2006 : 14:55:39 »

Zanima me če kdo ve kje bi lahko dobila to pasmo?
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #29 : sreda, 19.04.2006 : 06:52:23 »

Pika2106, žal ne v Sloveniji, saj kolikor imam jaz podatke. Jenny je -koliko vem- edina psička, vpisana v SLR.
Vem da biva v Sloveniji še par bolonjcev, vendar zgolj kot spremljevalci. Žal! So pa res odlični družni kužki in nekdo, ki si želi prijetnega, energičnega malega spremljevalca IN MU HKRATI NI ŽAL časa, vloženega v nego dlake, je ta pasma kot nalašč.
Sem že kar nekaj napisala na temo boloncev in predlagam, da si prebereš. Če pa potrebuješ še kakšne informacije, sem ti pa na razpolago!
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: bolonjec-bolonjski bišon
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines