mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:48:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 424030 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #45 : ponedeljek, 27.01.2003 : 13:05:07 »


Citat

Moja Pupa laja le ce slisi lajati sosedove pse. Takrat pritegne z njimi. Sosedje pa v smeh.  Angry
Vprasanje za beaglomane: Letos (pomladi) bi radi nabavili se eno beaglico, da bo Pupi in nam v druzbo.
A jo bo Pupa lepo sprejela? Bo grdo gledala?

lp,
Rok


Rok,

Pupa bo s pomladi imela leto pa pol, a ne?

Mlado psičko bo sprejela "za svojega mladiča", zlasi če se bo to zgodilo po gonitvi.
Če bo po gonitvi, moraš računati na navidezno brejost.

Pozdrav
Darko L.
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #46 : ponedeljek, 27.01.2003 : 15:04:18 »

Gospod Darko, najlepsa hvala za odgovor.
Ampak, ena zelo pomembna stvar, mogoce napaka, kaj pa vem. Pupo smo ravnokar sterilizirali. Nekateri so nam svetovali po prvi gonitvi, ampak kar nekaj veterinarjev je prelagalo sterilizacijo pred gonitvijo.
Nasa psicka telesno ni ravno idealna, in zato smo se ze na zacetku odlocili, da ne bomo imeli mladickov.
Se bo Pupa zdaj kaj spremenila?

hvala,
Rok
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #47 : ponedeljek, 27.01.2003 : 16:01:43 »


Citat

Gospod Darko, najlepsa hvala za odgovor.
Ampak, ena zelo pomembna stvar, mogoce napaka, kaj pa vem. Pupo smo ravnokar sterilizirali. Nekateri so nam svetovali po prvi gonitvi, ampak kar nekaj veterinarjev je prelagalo sterilizacijo pred gonitvijo.
Nasa psicka telesno ni ravno idealna, in zato smo se ze na zacetku odlocili, da ne bomo imeli mladickov.
Se bo Pupa zdaj kaj spremenila?

hvala,
Rok



Rok!

Na forumu smo vsi enaki, in se tikamo. "Gospod" ti prepovedujem!

Ne glede na sterilizacijo, je za pričakovati, da bo Pupa sprejela mlado psičko.
1 - Beagle brez družbe ne zna živeti.
2 - Vsak mladič je vsakemu odraslemu psu dobrodošla družba.

Pozdrav
Darko
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #48 : ponedeljek, 27.01.2003 : 17:13:35 »

Ena luštna slikca mešanca med beaglom in catahoulo:

Logiran

bigec
gost
« Odgovor #49 : ponedeljek, 27.01.2003 : 19:03:50 »

Precej velik je videt! Pasme catachuola (al kaj je ze) pa ne poznam.
Tvoj, Kaja, predpostavljam da ni, saj pravis, da se se pogajate  Wink okoli pasme.
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #50 : ponedeljek, 27.01.2003 : 21:33:48 »

Catachuola je ameriska avtohtona pasma, ki pa je AKC se ne priznava (vodi pa se ARBA register). Nekaj lepih primerkov sem vidla na razstavi v Dallasu, ena dobra fotka, da dobis obcutek, kako zgleda, pa je bila obljavljena v Kinologu 6/98.
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #51 : ponedeljek, 27.01.2003 : 21:44:20 »

Bigec! Kuža ni moj, se mi je pa zdel tako posrečen, da sem objavila slikco. So pa tudi pogajanja že zaključena, mala šeltika pride spomladi, drugo leto. Beagle pa mogoče kasneje, ko bom "samostojna"!

Tule pa je nekaj linkov na leopardje pse-catahoule, da vidiš kakšni so. Men so ful všeč, ampak vsega pa res ne morem imeti!
http://www.catahoulaleopard.com/
http://www.geocities.com/catahoularescue/
http://www.catahoulas.org/
http://www.donabney.com/

lp


Logiran

bigec
gost
« Odgovor #52 : torek, 28.01.2003 : 10:15:28 »

Sem si ogledala pesjanarja.
Vsak pes je lep po svoje, moram pa priznat, da so mi ljubsi psi z rjavimi ocmi - pri svetlih se mi zdi, da so hladne...
Skratka, rjave oci se mi zdijo tople in takemu psu lazje zaupam. Pac.

Za kaksnega pesjana ste se potem odlocili? Šeltika?!?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #53 : torek, 28.01.2003 : 13:55:48 »

Šelti oz. sheltie je šetlandski ovčar, tisti mali podoben škotu. In tudi pri tej pasmi je možnost modrih očk ampak se še nismo odločili kako bo naša izgledala. Tudi sama nisem preveč navdušena nad to barvo oči, vendar bomo videli. Če nam bo punca všeč in bo imela modre očke jo bomo vseeno vzeli.

Zdaj pa hitro nazaj k beaglom, če ne nas bo Jana kregala Grin
Logiran

beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #54 : torek, 28.01.2003 : 14:31:28 »

Lep pozdrav in opravicilo Darku!
Po prejsnjih komentarjih sem zaznal avtoriteto, pa me je malo stisnilo, saj smo pri nas se zelooo zeleni.
Glavni razlog, da Pupi priskrbimo druzbo - sestrico po krvi, je bila ravno skrb, kako Pupa prezivi dopoldan brez nas. Ko je bila se majhna, je bila vsak dan "v vrtcu" pri tastu in tasci. Ko bi videli, kako ima "vlozene" sele njih!
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #55 : torek, 28.01.2003 : 17:01:11 »

Rok, vse OK.

Da se razumemo, tudi mi imamo tri razcartane pse (dva beagla in basseta). So "področja" kjer oni obvladujejo nas.

Predlagam, da pri drugi psički dobro razmisliš o času sterilizacije. (Predpostavljam, da bo tudi ona sterilizirana.)
Osebno menim, da je potrebno hormonom pustiti, da opravijo svojo nalogo v fazi odraščanja. Predlagam ti, da novo psičko steriliziraš po 18. mesecu starosti.

Pozdrav
Darko
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #56 : sobota, 01.02.2003 : 13:08:25 »

Zivjo!
Kaja, sej vemo kako je z zivalcami - lahko imajo tudi kodrlajsaste oci, pa jih prav tako vzljubimo in vzamemo za druzinskega clana! Verjetno ti postanejo potem, ko imas psa z npr. modrimi ocmi, njegove ocke prav tako prijazne in tople Smiley

Zanima me pa, ce kaj krtacite svoje beagle? Moj bumbar se ne mara in me hoce grist, pa opazila sem, da ce mu grem proti dlaki, se pokaze prhljaj (ce je to to)?!? Ima kdo kaj izkusenj?

Lep dan vam zelim!
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #57 : sobota, 01.02.2003 : 15:47:26 »

Bigec,

Mi svoje krtačimo z gumijasto (mehko) krtačo. Dovolj za "pobrati" mrtvo dlako, ki drugače izpada.

Da bi tvoj "bumbar" sprejel krtačenje, začni ga praskati s prsti, potem preidi na gumijasto rokavico.
Te gumijaste rokavice iz TV reklam delujejo enako kot gumijaste krtače.

Poskusi, in boš videl da deluje.

Pozdrav
Darko L.
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #58 : sobota, 01.02.2003 : 17:08:05 »

Živjo! Mi smo ze kupli eno krtaco za Luca, ki nam jo je prodajalec priporocil za kratko dlako ampak sploh ne spravi nic dlake ven.  Huh  Tako da ga trenutno "krtacimo" kar z rokami Grin
Bi pa kupl tako gumijasto rokavico ce je uporabna. Kako tocno se pa imenuje, da me ne bojo spet okol prnesl  Angry
Hvala, in lep pozdrav  Smiley


Tina
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #59 : sobota, 01.02.2003 : 17:31:08 »

Darko, hvala za odgovor  Cheesy
Ja, edino s prsti se mi pusti! Pa se to le, dokler misli, da ga bozam. Ko pa dojame, da ga pravzaprav hocem krtacit, pa zacne prav tako protestirat  Angry Nezno me opozarja z zobmi, da tega pa ne mara  Wink Wink
Kaj pa prhljaj?!?
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines