mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 15:30:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 424049 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #60 : sobota, 01.02.2003 : 20:18:58 »

Bigec,

Prhljaj zna biti "reakcija" na z beljakovinami prebogato hrano.

Poskusi zamenjati blagovno znamko, če je gotovo hrano, ali daj "bumbarja" na lažjo hrano. (dieta ni zaželjena za odraščajoče pse).

Pozdrav
Darko L.
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #61 : sobota, 01.02.2003 : 22:06:46 »

Ah, hrana... saj ne vem, katera bi bila najbolj primerna  sram

S cim pa vi hranite svoje pesjane?
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #62 : nedelja, 02.02.2003 : 13:32:23 »

Luc ma najrajs Tehni cal, samo ko je bil cist majhen je jedel Nutro Choice. Sam mu dodajamo zraven zelenjavo, skuto,.. ma pa zlo lepo dlako Smiley

lp, tina
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #63 : ponedeljek, 03.02.2003 : 09:45:05 »

Živjo!
Tinca, rokavico, na kateri je pritrjena gumijasta krtača prodajajo v Market Preisu v Trnovem na Ziherlovi. Samo meni osebno še najbolj pride gumijasta krtača, ki je ovalne oblike in ima pašček tako da ti v dlani stoji. Prodajajo pa jo v Gali na Kunaverjevi.
Bigec, mozart je TechniCal, pol pa priboljške, nekaj pa tudi človeške hrane. Glavni obrok je TechniCal. Sva izprobala vse živo in pri nama se je samo to obneslo. Grin
Lp, Tina
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #64 : ponedeljek, 03.02.2003 : 13:55:27 »

Citat

Evo, danes grem po zalogo Tehni cal-a  Smiley



Karin, UPOCASI!

Prvo, je treba v trgovini vzeti vzorce razlicnih hran, in preveriti ali jih bo "bumbar" sprejel.

Ko bo ON izbral, bos odsla po zalogo. Roll Eyes Roll Eyes

Pozdrav
Darko L.
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #65 : ponedeljek, 03.02.2003 : 17:02:57 »

Ja, Darko, prav imas  Grin
Sicer sem hrano ze kupila, a le po dve od vsake vrste - imeli pa so tri razlicne, torej 6 konzerv. Malo me moti le to, da so tako majhne... Itak pa pravijo, da je konzerva le za priboljsek in da se daje vec briketov kot pa mesa?!?

Sem pa kupila tudi KRTACO, in sicer so mi svetovali eno, ki sem jo doma na Bonu (da ne bo res postal 'bumbar') takoj sprobala in je SUPER  Cheesy. Jo moram kar priporocit: rece se ji ZOOM GROOM. Vcasih sem imela nekaksno rokavico z izrastki, pa se lahko cisto skrije pred tole novo. Navdusena  Wink
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #66 : sreda, 05.02.2003 : 11:34:29 »


Citat

Živjo! Mi smo ze kupli eno krtaco za Luca, ki nam jo je prodajalec priporocil za kratko dlako ampak sploh ne spravi nic dlake ven.  Huh  Tako da ga trenutno "krtacimo" kar z rokami Grin
Bi pa kupl tako gumijasto rokavico ce je uporabna. Kako tocno se pa imenuje, da me ne bojo spet okol prnesl  Angry
Hvala, in lep pozdrav  Smiley


Tina


Tina, za Luca ti zelo priporocam gumijasto krtaco, imenovano ZOOM GROOM.
Sama sem jo kupila pred par dnevi in sem zelo zadovoljna!!! Krasno pobira dlake. Ni sicer rokavica, ampak prav lepo pase v roko. Dobila sem jo pa v LJ, trgovina Gali na Linhartovi.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #67 : sreda, 05.02.2003 : 12:07:38 »

Hojla,
jaz nimam beagla bom pa komentirala glede časa sterilizacije psičke. Večina veterinarjev svetuje sterilizacijo psičke pred prvo gonitvijo tam nekje pri šestih mesecih starosti. S tem tudi zmanjšamo možnost za nastanek tumorjev mlečne žleze ( ti so kar pogosti pri psicah). zmanjše pa se tudi stevilo piometer ( nabiranje gnoja v maternici), če pa odstranijo tudi maternico pa teh seveda ni.
Svetujem ti da se posvetuješ z veterinarjem in ga povprašaš po pozitivnih in negativnih straneh v obeh primerih- sterilizacija prej ali kasneje.
lp
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #68 : sreda, 05.02.2003 : 13:38:08 »

"S",

Vsak ima pravico do različnega mnenja.
Jaz sem napisal svoje osebno, ki temelji tudi na izkušnjah (drugih).
Osebno menim, da vsak operativni poseg na živih bitjih, ki še odraščajo MORA IMETI določen vpliv na razvoj.
Pri tem dovoljujem le posege, ki so nujni. - Sterilizacija ni nujen poseg.
Gre, preprosto, za "kontracepcijski" poseg, ki lastnika psičke "varuje" od nezaželjene brejosti, in mu zagotavlja miren spanec.

Pozdrav
Darko L.
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #69 : sreda, 05.02.2003 : 15:30:59 »

Živio,

Kakšne iskušnje pa so to? Nam lahko to malo bolj opišeš. Verjetno bi to zanimalo tiste, ki se odločajo o tem kdaj bi dali psico sterilizirati. V tem primeru je to lastnica beagla.

lp
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #70 : četrtek, 06.02.2003 : 10:47:40 »

Ko beseda ravno tece o sterilizaciji -

ali mislite, da bi pri psu to kaj pomagalo pri 'zatiranju' lovskega nagona Huh
Logiran
bela
gost
« Odgovor #71 : četrtek, 06.02.2003 : 10:59:32 »

Naša gospodična je bila sterilizirana pri 6. mesecih po nasvetu veterinarja. Lovski nagon se ni nič zmanjšal. Kvečjemu okrepil zaradi doraslosti psa.

lep dan in čim manj tekanja za ptiči, zajci itd.
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #72 : sobota, 08.02.2003 : 00:02:29 »

zivjo! pri prejsnji psicki smo se zanimali za sterelizacijo. veterinar nam jo je priporocal samo v primeru ce ne zelimo met mladicev, ker se tko izognes boleznim in nezazelenim mladickom.
Se pa strinjam s tem da mora pes odrast pred posegom, ker so to vseeno pomembne zleze. hormoni pa so za normalen razvoj pomembni.
kot sem slisala je edina tezava po posegu da se psicke (in psi po kastraciji) lazje zredijo.
Moje mnenje je da je bolse sterelizirat psicko kot pa na svet spravit se nekaj vec nezazelenih mladickov ki bi koncali kdovekje.  Sad

glede lovskega nagona pa mislim, da ni nobene stvari na svetu, ki bi ga "unicila"  Wink

bi mi pa prav prisel nasvet kako ustavit psa, ko pride do bliznjega srecanja z divjadjo ali kaksnim zajcem. Huh Luc je zadnic srecal srno ampak je samo okamenel na sreco Smiley naslednjic pa najbrz ne bom mela take srece.
kako vi resujete ta problem?

en lep pesjanarski pozdravcek Grin

tina
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #73 : sobota, 08.02.2003 : 12:04:35 »

Tina, jaz nimam pametnega nasveta  Sad

Pri mojem ni sans, da bi ga kaj ustavilo Angry, saj je ze precej zgodaj okusil gonjenje divjadi. Ze kot mladic mi je pobegnil za neko sledjo in potem je to storil vsakic, ko sva sla na sprehod  Angry

Tko je moja edina resitev, da ga imam na vrvici (kar ni fino ne zanj, ne zame) Sad Sad
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #74 : sobota, 08.02.2003 : 17:38:17 »

Zivjo! Meni je pa Luc samo enkrat pobegnu in to ko smo kidali pa mu je blo dolgcas in je sel mal naokoli.  Cheesy
Ampak pri zlati prinasalki ki smo jo mel prej je bla pa groza, vedno je usla ko je kej zavohala in me je kar strah da bi se to spet dogajal. Mamo tukej zraven en velik gozd in je velik divjadi, tko da je mal krize Sad Mislm fajn je ker je loh spuscen pa se fajn zletava, po drugi strani pa me skos skrbi ce bo pobegnu. Zaenkrat na sreco nimam problemov. Morem ga pohvalit da zlo uboga Grin

a je bil tvoj kuza, bigec ce se ne motim Smiley kej v soli? Midva greva zdej marca tko da upam da bo potem se bolj ubogljiv.  Wink

lp, Tina
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines