mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:56:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 197   Dol
Natisni
Avtor Tema: Beagle  (Prebrano 424063 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
bigec
gost
« Odgovor #75 : sobota, 08.02.2003 : 18:52:00 »

Bil v soli, ampak ocitno se premalo trudim in me uboga le, ce se njemu tako zdi  Sad Mam tak obcutek, kot da bi potreboval trdo roko (?mosko?), jaz pa nisem ravno dosledna...

Je pa s solo tako, da te tam naucijo kako delat s psom, potem je pa vse samo na lastniku. Clovek si mogoce naivno predstavlja, da ko bo pes iz sole, bo pa ubogal  Grin Lastnik mora biti dovolj vesten in redno delati vaje, drugace ni nic  sram
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #76 : sobota, 08.02.2003 : 20:17:14 »

Bigec Tinca,

Ena znana ameriška vzrediteljica pravi, da ko beagle preklopi nos na "ON" vse ostalo je na "OFF".

Bigec,
Da, beagle potrebuje dosledno vzgojo, če ga želiš obvladati.
Drugače bo on obvladoval tebe, in te bo ubogal če ga boš podkupila ali mu bo to trenutno prav. Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Pozdrav
Darko L.
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #77 : nedelja, 09.02.2003 : 14:14:15 »

Zivjo! Js sm pa zlo resno vzela vsa ta opozorila, da je treba bit dosleden in je ze zdej ko se ni bil v soli zlo priden. Tudi ko kej zavoha se pride nazaj ampak v druzbi psov je pa res na OFF Grin

Potem ni nobenih preventivnih ukrepov, da ne bi zbezal Huh
Me mal skrbi zarad lovcev, se je namrec ze zgodil, da so enga psa ustrelil v gozdu Cry

lp,

tina
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #78 : ponedeljek, 10.02.2003 : 12:34:39 »

Nič se bat! Mimo nase hiše večkrat šetajo lovci, pa so vsi po vrsti navdušeni nad naš beaglico. Najbolj pogost poklon: "...ja, sej se že na daleč vidi, da je to pravi lovski kuža!" In ko smo šli v gobe, je bila Pupa spuščena, pa smo šli mimo lovcev in niso rekli čist nič.
Če pa je lovec tele, ti bo psa ustrelil tudi če bo na malce daljši vrvici.
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #79 : sreda, 12.02.2003 : 20:08:08 »

Zivjo beaglinka,
nisem te cist dobro razumela. Kaj si mislila s tistim, da lovci nic ne recejo? :-/  Grin
A potem ti nimas problemov s tem, da bi ti zbezala al kako?

Drugace pa Luca tud vsi hvalijo kok je lep lovski pes, pa da ga ne mores zgresit. Mogoc zato k ma skos nos pr tleh Grin

lp,

tina
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #80 : četrtek, 13.02.2003 : 21:04:13 »

Hajlo Tinca,
nisem bil glih jasen.
Mislil sem tako, da nas lovci nič ne pokarajo. Vrvico imam okoli vratu kr jst (namesto, da bi bila na vrvici Pupa).
Morala bi slisati, kakšnih groženj je bil deležen moj sodelavec z dobermanom (sem bil zraven - in kr malce zgrožen), pa ga je imel na kratki vrvici.

Pozdrav,
Rok
Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #81 : četrtek, 13.02.2003 : 23:56:15 »

Hvala za pojasnilo  Smiley Potem mam se moznosti da Luca vzgojim tko da ne bo sam na vrvici Grin
Me pa res vsi strasijo, da ko bo enkrat popolnoma odrasel ga ne bom vec mogla nadzirat. No zaenkrat je vse vredu Grin

lep pozdravcek in velik uzitkov z vasimi beagli Wink

tina
Logiran
beaglinka
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #82 : petek, 14.02.2003 : 08:56:11 »

Tina,
naša Pupa tut še ni odrasla - ima 10 mesecev.
Vzreditelj - lovec, nam je rekel, da jo bo pricelo metati okoli njenega drugega leta.

Pozdrav,
Rok
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #83 : petek, 14.02.2003 : 11:09:43 »

Citat

Hvala za pojasnilo  Smiley Potem mam se moznosti da Luca vzgojim tko da ne bo sam na vrvici Grin
Me pa res vsi strasijo, da ko bo enkrat popolnoma odrasel ga ne bom vec mogla nadzirat. No zaenkrat je vse vredu Grin

lep pozdravcek in velik uzitkov z vasimi beagli Wink

tina


Tinca,
Tudi pri beaglih je "ubogljivost" individualna. Nekateri so več, nekateri manj ubogljivi in vodljivi.

Poznam beagla, ki živi v mestu in se sprehaja po Tivoliju brez povodca, in je absolutno ubogljiv. (Fly, lastnica Sergeja Szabo).
Pri beaglih, enako kot pri ostalih psih, se  ubogljivost "popravlja" s časom. Do drugega leta še odraščajo in jih daja puberteta. Po drugemu letu se jim značaj stabilizira, in te bo ubogal, ali ne, kar bo rezultat tvoje vzgoje.

Res je, da beaglova "lovska kri" zna zakomplicirati vzgojo.
(Ko ga njegov nos odvleče, ga je težko ustaviti.) Vendar, se tudi lovski nagon da (pre)usmeriti, in je mogoče psa obvladati.

Lep pozdrav
Darko L.

Logiran
Tinca
gost
« Odgovor #84 : sobota, 15.02.2003 : 00:06:27 »

Zivjo!

A je za to, da bi preusmerla njegov nagon dovolj sola in potem redno obnavljanje doma?  Huh Z Lucom se res zelo dost ukvarjam, tko da upam da prav usmerjam njegov nagon Smiley
Ali se da ugotovit/ali se kako pokaze, ce je kuza med tistimi ki so bolj ubogljivi? In ce se kako??
Js sem se ze res veselila da bo Luc ubogljiv, samo do 2 leta je se kar nekej casa Grin

lp,

tina
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #85 : sobota, 15.02.2003 : 12:46:07 »

Tinca - Tina

Naj te potolazim - moj je star ze vec kot 2 leti, pa se njegovo obnasanje ni nic spremenilo (se zdaj ne uboga  Grin Grin Grin).

Nic skrbet in ne verjemi tistim, ki te strasijo Wink
Ce se resno ukvarjas z njim, te bo se naprej ubogal  Wink
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #86 : nedelja, 16.02.2003 : 13:06:54 »

Beaglomania: http://www.i-dog.com/board/today.html  Kliknite na Photos for sharing in nato poiščite Beagle lovers beware (naslov je v prvi tretjini strani).
Splača se počakat, da se odprejo vse slikce. lp
Logiran

Mala
gost
« Odgovor #87 : nedelja, 16.02.2003 : 22:24:42 »

Pozdravljeni, lastniki in ljubitelji beaglov.
Ze nekaj casa se zanimam za nakup beagla. O pasmi sem ze veliko prebrala ter se pogovarjala z ljudmi, ki vedo, o cem govorijo. Rada bi bila kar najbolj pripravljena, preden kuzija pripeljem k sebi domov. Mi ve kdo odgovoriti, kaksne so glavne razlike med samcki in samickami te pasme (poleg samoumevnih in ocitnih  Smiley )? So med spoloma znacilne razlike v velikosti?

Lep pozdrav!
Logiran
halicanum
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 188


« Odgovor #88 : ponedeljek, 17.02.2003 : 09:50:14 »


Citat

Pozdravljeni, lastniki in ljubitelji beaglov.
Ze nekaj casa se zanimam za nakup beagla. O pasmi sem ze veliko prebrala ter se pogovarjala z ljudmi, ki vedo, o cem govorijo. Rada bi bila kar najbolj pripravljena, preden kuzija pripeljem k sebi domov. Mi ve kdo odgovoriti, kaksne so glavne razlike med samcki in samickami te pasme (poleg samoumevnih in ocitnih  Smiley )? So med spoloma znacilne razlike v velikosti?

Lep pozdrav!


Dobro vprasanje.

Naceloma, naj se bi razlikovali po znacaju, kar ni nujno.
Najpomembnejsa razlika je v zvezi s spolnim nagonom, zlasti v casu gonitve, tvoje ali sosedeove psicke.

Samicka ti bo dvakrat letno, v casu gonitve, privlekla "razpolozene sosede". So nacini, da "uredis" psicko, da bi bila manj "privlacna". (spray, klorofil tabletke, ...)

Samec bo, zaradi sosedove gonece psicke, bil nemiren in vsiljivo prosil , da ga pustis ven. To vsiljevanje se zna manifestirati v obliki vztrajnega jokanja (beri: tulenja), ki poneha samo zaradi spanja. Tudi za samca obstajajo nacini, kako omiliti njegovo "zeljo".

Pri nas doma smo imeli vec faz "obladovanja" gonitev:

1.) Ko je Lucky (basset hound) bil sam, je znal tuleti (kot lokomotiva), ce je zavohal "goneco sosedo". Lezal bi na balkonu in jokal (tulel). - Zapirali smo balkon.
Na sprehodih je sledil "sladkim vonjem", in je bil zelo zivahen.

2.) Ko je v dom prispela Coco (beaglica), smo ji dajali klorofil tabletke, uporabljali "dog stop" spray in je nosila "spodnjice".
V najbolj kriticnem tednu, sta bila fizicno izolirana, da slucajno ne pride do ...

3.) Danes je Lucky kastriran (zaradi zdravstvenih razlogov). Doma imamo se Arthurja (sina od Coco). Spet uporabljamo tabletke, spray in spodnjice. Kriticni dnevi so dnevi izolacije.

Ostale razlike med spoloma so individualne.
Pri nas je Coco bolj zivahna. Arti uboga, Coco pa le takrat, ko oceni, da ji to ustreza.

Ce nacrtujes imeti beagla, ne razmisljaj o spolu. Pripravi se, da ga dosledno in vztrajno vzgajas. Wink

Lep pozdrav
Darko L.
Logiran
Mala
gost
« Odgovor #89 : ponedeljek, 17.02.2003 : 21:00:13 »

Darko, najlepša hvala za odgovor.

Zasledila sem, da so tudi pri nas t.i. 'Elizabeth beagli', beagli majhne rasti (pravzaprav sem srečala takšnega navihanca Smiley ) in me zanima, če kdo ve, kdo pri nas je vzreditelj le-teh (menda nekje na primorskem?)?

Hvala in lep pozdrav!
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 197   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 6  |  Tema: Beagle
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines